PDA

Zobacz pełną wersję : OGRODZENIE DREWNIANE



agata39
22-01-2008, 08:03
Bardzo podobają mi się ogrodzenia drewniane.Jak zrobić ogrodzenie,żeby służyło na długie lata bez konserwacji. Często na drewnianych ogrodzeniach widać jak się łuszczy farba. Może macie jakieś linki z przykładami ogrodzeń.

piotrulex
22-01-2008, 08:18
nie pomoge ale nam tez podobaja sie drewniane (slupki z klinkieru). drewno kladzione na przemian taz ze plot jest na wprost calkowicie nieprzezroczysty :wink:

retrofood
22-01-2008, 08:21
kiedyś, jak nie było innych środków, zabezpieczano farbą, która po czasie odpadała.
teraz są impregnaty, odpadanie nie grozi.

bladyy78
22-01-2008, 08:29
Jak ktoś pomalował ogrodzenie farba olejna to farba się łuszczyła i odpadała. Trzeba porostu kupić farbę przeznaczona do drewna która będzie w nie wnikała i je zabezpieczała.

agata39
22-01-2008, 08:58
nie pomoge ale nam tez podobaja sie drewniane (slupki z klinkieru). drewno kladzione na przemian taz ze plot jest na wprost calkowicie nieprzezroczysty :wink:Nam też się takie podobają,a najbardziej ciemno brązowe lub czarne

lukol-bis
22-01-2008, 09:08
Z moich obserwacj wynika, że jeszcze nie ma takiej farby, która skutecznie zabezpieczy ogrodzenie drewniane. Żeby utrzymać takie ogrodzenie w dobrej kondycji, trzeba zabeżpieczać drewno bardzo często, a skutek i tak bywa różny.
Pozdrawiam

piotrulex
22-01-2008, 09:27
nie pomoge ale nam tez podobaja sie drewniane (slupki z klinkieru). drewno kladzione na przemian taz ze plot jest na wprost calkowicie nieprzezroczysty :wink:Nam też się takie podobają,a najbardziej ciemno brązowe lub czarne

ciemno brazowe tak jak rynny, blacha i parapety zewnetrzne

do tego pisakowo zolte slupki z klinkieru tak jak np. komin

do tego jasno brazowe dachowki, zloty dab okna, drzwi i brama garazowa

mysle ze bedzie OK

wojtek50
22-01-2008, 10:45
Jeżeli chodzi o ogrodzenie z drewna ,to tylko drewno olchowe . Jak mawiał mój ojciec nie impregnowane będzie stało 20 lat zaimpregnowane 50 . Ale to dotyczy przede wszystkim sztachet . Na przęsła można zastosować nieokorowane pnieki z jodły przecięte na pół . Po kilku latach żywica i kora sama ładnie to zaimpregnuje .
Drewniane ogrodzenia to żywot góra 15-20 lat i nie pomogą żadne impregnaty

retrofood
22-01-2008, 13:02
Jeżeli chodzi o ogrodzenie z drewna ,to tylko drewno olchowe . Jak mawiał mój ojciec nie impregnowane będzie stało 20 lat zaimpregnowane 50 . Ale to dotyczy przede wszystkim sztachet . Na przęsła można zastosować nieokorowane pnieki z jodły przecięte na pół . Po kilku latach żywica i kora sama ładnie to zaimpregnuje .
Drewniane ogrodzenia to żywot góra 15-20 lat i nie pomogą żadne impregnaty

no, ale sam wcześniej napisałeś, że nieimpregnowane więcej niż 20 lat.
I dobrze, że tylko tyle wytrzymuje. Po tym czasie zmieniają się mody, nasz gust, potrzeby (żeby np. chłopoki do wnuczki nie podchodzili... :oops: )
tak, że spokojnie po tylu latach można se zrobić inny.
To nie są aż tak zabójcze pieniądze.
a stare sztachety środowiska nie zaśmiecają.

la***is
24-04-2014, 10:53
Bardzo podobają mi się ogrodzenia drewniane.Jak zrobić ogrodzenie,żeby służyło na długie lata bez konserwacji. Często na drewnianych ogrodzeniach widać jak się łuszczy farba. Może macie jakieś linki z przykładami ogrodzeń.

Jeżeli masz trochę kasy, zastosuj drewno impregnowane ciśnieniowo w autoklawie, można je potem pomalować jakimś kolorowym impregnatem (ze 2 x) dla oka i będzie stało bardzo długo. Przy zwykłym drewnie (suchym) stosuj tylko impregnaty koloryzujące z 4-krotnym naniesieniem (są impregnaty wodne, wystarczy je nanieść 2 x), wystrzegaj się farb, lakierów, lakierobejc czy wszelkiego typu lazur, wszelkich środków powłokowych....

pozdrawiam

tojakasia
27-05-2014, 14:30
Drewniane ogrodzenia to żywot góra 15-20 lat i nie pomogą żadne impregnaty
Wiem coś o tym. Nawet krócej jak się mieszka przy cieku wodnym :( Drugi raz takiego w naszym domu już nie będzie.

StolarzS
08-11-2014, 20:35
Drewno wytrzyma długo jeśli odpowiednio je przygotujesz to konfrontacji z czynnikami atmosferycznymi. To wymaga co roku 1 dnia pracy i kubła impregnatu za 180zł.

Tylko drewno iglaste lub olcha (naturalnie ciemna barwa) się nada, dobrze wysuszone, pokryte impregnatem bazowym i pomalowane 2-3 razy impregnatem w kolor.

Co roku trzeba malować impregnatem chroniącym przed promieniami UV aby nie ciemniało (jeśli ma być jasne). Warto zrobić z drewna tylko przęsła na słupkach metalowych lub z cegły, wtedy kontrast daje lepszy efekt.

Mam działkę na podmokłym terenie, dużo tu wilgoci, mgieł itp. Sosnowy domek dla dzieci nadal wygląda dobrze, mimo że pociemniał bo od 4 lat go nie tknąłem.

Jak się dba tak się ma, całkiem bezobsługowe to nie jest - to trzeba jasno powiedzieć, ale estetyka jest tego warta. Zresztą malowanie desek na wiosnę to sama przyjemność.

StolarzS
08-11-2014, 20:43
http://muratordom.pl/ogrod/nawierzchnie-ogrodzenia/ogrodzenia-drewniane-jakie-drewno-na-ogrodzenie,86_3999.html

candy6699
08-11-2014, 22:06
sąsiad ma drewniane ogrodzenie od ulicy. mieszkamy tu już od 1988 i ono powstało jakoś wtedy. nawet nie zauważam czy je maluje czy nie... i nawet nie zauważam czy ta farba czy czym to jest pomalowane obłazi... a specjalnie patrzyłam ostatnio... na pewno na początku było pomalowane zgodnie ze wszystkimi regułami, a potem to nie wiem. jest. ładne. drewniane. w krakowie. mieście. gdzie klimat i powietrze niekoniecznie najzdrowsze. patrząc z mojej perspektywy można polecić, acha to nasze ma murowane słupki. to w temacie słupków drewnianych. murowane się trzymają bez uwag ani zastrzeżeń. to tyle z naszego doświadczenia i praktyki.

Kubencki
09-11-2014, 22:37
Wszyscy piszecie, że ogrodzenia drewniane wymagają impregnacji. Ale metalowe również, mało tego, jak pojawi się rdza to trzeba ją wyczyścić i na nowo malować co kilka lat. Rozwiązaniem jest siatka ocynk bądź płot betonowy, ale chyba nie muszę mówić jak to wygląda.

Przecież metalowe ogrodzenia można ocynkować....