PDA

Zobacz pełną wersję : Styl amerykański



andromedea15
22-01-2008, 11:58
Strasznie podoba mi się styl amerykańskich wnętrz, bajkowa sztukateria i w ogóle niesamowity klimat, po którym od razu można poznać że to nie europejskie mieszkanie.

Bardzo proszę, jeśli ktoś ma u siebie albo w internecie znalazł jakieś przykłady wnętrz w stylu amerykańskim, niech je tu wrzuci.


Czy w Polsce są w ogóle jakieś sklepy, gdzie można kupować różne elementy wystroju amerykańskiego? Znalazłam coś tu http://sklep.nina.com.pl/index.php/cPath/106_111_139

ale nie bardzo umiem coś z tych elementów złożyć żeby wyszło tak jak w filmach amerykańskich... :oops:
[/img]

minkapinka
22-01-2008, 13:58
moim zdaniem nie ma czegos takiego jak styl amerykanski

Pani Koala
22-01-2008, 14:12
Cały wątek z masą przykładów:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57850&postdays=0&postorder=asc&start=5280

andromedea15
22-01-2008, 14:22
E, no pewnie, że jest styl amerykański :)
Wystarczy zobaczyć kawałek ich wnętrza i od razu odróżnisz go od europejskiego. Ja to zawsze nieomylnie robię 8) Te białe coś co biegnie pod sufitem i przy podłodze chociażby. Teraz to i do nas przychodzi w postaci styropianowych listw. Albo te ciepłe pastelowe barwy...

Ja mam po prostu fisia na tym punkcie. :wink:

Pani Koala, dzięki za podrzucenie wątku. Przejrzę przy najbliższej okazji. :)

kaloosa
22-01-2008, 14:23
nie wiem czy istnieje czy nie styl amerykanski ale jak widze jakies zdiecia to odrazu mozna stwierdzic ze to np jest dom z USA

PS
w Stanach jets popularny "styl europejski" cokolwiek by to znaczylo :wink:

andromedea15
22-01-2008, 14:30
kaloosa, dokładnie.

Wiem, że u nich się podoba nasze, zresztą widać to w filmach, często nie robią teraz tych listw na przykład, tylko tak jak u nas, po prostu kończy się podłoga i zaczyna ściana, bez listwy. Robią tez często ściany na mocne kolory, np. czerwień.

Ale cóż, mi sie tak strasznie podobaja ich wnętrza... :wink:

Qrka wodna
22-01-2008, 16:36
.....ale bzdury :lol: :lol: :lol: :lol:

herbolutek
22-01-2008, 22:44
www.mister-america.de jesli o to w ogole chodzi

markdottir
23-01-2008, 08:10
[...] tak jak u nas, po prostu kończy się podłoga i zaczyna ściana, bez listwy.[...]
przecież "u nas" też robi się listwy przypodłogowe... o czym ty w ogóle piszesz?

andromedea15
23-01-2008, 08:20
hmmm... niektórzy jacyś dziwni są... 8)

czy NAPRAWDĘ nie widzicie różnicy pomiędzy wnętrzami np.polskimi a amerykańskimi? Jeśli nie, to faktycznie po co w ogóle gadać... :-?

z tą stronką to jednak też nie ot o chodzi.. :wink:

Elfir
23-01-2008, 08:59
Amerykanie wykańczaja wnętrza gotowymi produktami (listwy, panele boazeryjne, tralki schodów) - dlatego wszystkie wnetrza domów średniozamożnych amerykanów sa do siebie bardzo podobne.
Jest na ten temat artykuł w ostatnim Muratorze chyba.

JoShi
23-01-2008, 09:12
E, no pewnie, że jest styl amerykański :)
Wystarczy zobaczyć kawałek ich wnętrza i od razu odróżnisz go od europejskiego. Ja to zawsze nieomylnie robię 8) Te białe coś co biegnie pod sufitem i przy podłodze chociażby. Teraz to i do nas przychodzi w postaci styropianowych listw. Albo te ciepłe pastelowe barwy...
No proszę a ja żyłam w przekonaniu, że to Anglicy wymyślili :(

Jacek1204
23-01-2008, 10:07
Styl amerykański - to dla mnie domy z dykty z piekną elewacja tylko od przodu, na pokaz. I jeden wielki kicz w środku.

lubosz
23-01-2008, 11:28
Witam. Zgadzam sie z Jacek1204 hamerykański stajl te wszystkie złoto podobne pierdoły ten przepych mase gratów w pomieszczeniu kanapy i meble w stylu barokokowym albo późne rokokoko :D to straszne :D
Alę np zasłony mi sie podobają takie do podłogi ale to też zależy od wnętrza :)

krzysztofh
23-01-2008, 12:37
Styl amerykański - to dla mnie domy z dykty z piekną elewacja tylko od przodu, na pokaz. I jeden wielki kicz w środku.

Z tą różnicą że ta piękna elewacja to siding i nie koniecznie piękna.

Trurl
23-01-2008, 12:54
Cały wątek z masą przykładów:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57850&postdays=0&postorder=asc&start=5280

tu jest początek tego dłuugiego i nteresującego wewontka:
http://forum.muratordom.pl/inspiracje-z-hameryki-rrmi-luc-i-house,t57850.htm
(to były czasy...) :wink:

Qrka wodna
23-01-2008, 13:02
.... :lol: , w ameryce murzynow bija. :lol:


ps...... i dolary, sa tylko z wizerunkiem George Washington Bridge. :lol: :lol: :lol:

Trurl
23-01-2008, 15:52
.... :lol: , w ameryce murzynow bija.

A F R O A M E R Y K A N Ó W ciulu :)

andromedea15
23-01-2008, 17:02
hmm...skąd taka dziwna jakby agresja w stosunku do Ameryki?Jakoś w większoći spraw są od nas niby takich inteligentnych Polaków lepsi, nawet ze swoimi domami z ohydnego sidingu. 8) I te dziwne uczucia to tak naprawdę zazdrość.

Ale to tak na marginesie. Widzę , żę temat zbacza z tematu :wink:

Miało być na temat ich architektury, a co widzę ...

Mirek_Lewandowski
23-01-2008, 17:07
Ależ proszę.
http://www.americandesign.pl/
Trochę co celniejszych fotek już tu było :D

minkapinka
23-01-2008, 17:27
hmm...skąd taka dziwna jakby agresja w stosunku do Ameryki?Jakoś w większoći spraw są od nas niby takich inteligentnych Polaków lepsi, nawet ze swoimi domami z ohydnego sidingu. 8) I te dziwne uczucia to tak naprawdę zazdrość.

Ale to tak na marginesie. Widzę , żę temat zbacza z tematu :wink:

Miało być na temat ich architektury, a co widzę ...

a ja proponuje czytac ze zrozumieniem, bo zadnej agresji w powyzszych wypowiedziach nie zauwazyłam.l
Amerykanie nie maja zadnego stylu ani wielkich tradycji wzorniczych, maja niestety kompleks Europy.

rrmi
23-01-2008, 17:35
maja niestety kompleks Europy.
Musialas o tym czytac w tygodniku dla pan :D

minkapinka
23-01-2008, 17:40
maja niestety kompleks Europy.
Musialas o tym czytac w tygodniku dla pan :D

nie czytam tygodnikow/; dwytygodnikow/ miesiecznikow dla pan .

rrmi
23-01-2008, 17:42
maja niestety kompleks Europy.
Musialas o tym czytac w tygodniku dla pan :D

nie czytam tygodnikow/; dwytygodnikow/ miesiecznikow dla pan .
To co tu gadac , jesli taka nieoczytana jestes.

oxa
23-01-2008, 17:43
styl amerykański wg, mnie : im więcej tym lepiej :D Jak w kwiaty to wszystko: tapety, dywany, zasłony, narzuta i najlepiej każde inne. Tak to wygląda w rzeczywistości, choć nie powiem katalogi mają piękne.

zielonooka
23-01-2008, 17:44
Styl amerykański - to dla mnie domy z dykty z piekną elewacja tylko od przodu, na pokaz. I jeden wielki kicz w środku.

Witam. Zgadzam sie z Jacek1204 hamerykański stajl te wszystkie złoto podobne pierdoły ten przepych mase gratów w pomieszczeniu kanapy i meble w stylu barokokowym albo późne rokokoko :D to straszne :D
Alę np zasłony mi sie podobają takie do podłogi ale to też zależy od wnętrza :)

To bardzo stereotypowo myslicie chłopaki :lol: :lol: :lol: :) (i na dodatek niesprawiedliwie)
I chyba myslenie zaczerpniete glownie z seriali wyswietlanych w tv?:) bo raczej nie z autopsji ??? (chyba ze jakis wujek wyjechał do "szikago" albo na "grinpojnt" i powiedzial wam jak tam jest) :lol:
Przypomina mi to np. przekonanie pewnej czesci Amerykanow ze w Polsce np. na ulicach biegaja biale niedzwiedzie a wóde chlejemy litrami :wink: :lol:
Ta sama znajomosc tematu :)
Domy w ameryce to nie tylko klasa (średnio)średnia :wink: ale tez wspaniale rezydencje zaprojektowane reka najleposzych architektow swiata jak i woz drzymały na polu campingowym.
:wink:

minkapinka
23-01-2008, 17:47
Styl amerykański - to dla mnie domy z dykty z piekną elewacja tylko od przodu, na pokaz. I jeden wielki kicz w środku.

Witam. Zgadzam sie z Jacek1204 hamerykański stajl te wszystkie złoto podobne pierdoły ten przepych mase gratów w pomieszczeniu kanapy i meble w stylu barokokowym albo późne rokokoko :D to straszne :D
Alę np zasłony mi sie podobają takie do podłogi ale to też zależy od wnętrza :)

To bardzo stereotypowo myslicie chłopaki :lol: :lol: :lol: :) (i na dodatek niesprawiedliwie)
I chyba myslenie zaczerpniete glownie z seriali wyswietlanych w tv?:) bo raczej nie z autpsji (chyba ze jakis wujek wyjechał do "szikago" albo na "grinpojnt" i powiedzial wam jak tam jest) :lol:
Przypomina mi to np. przekonanie pewnej czesci Amerykanow ze w Polsce np. na ulicach biegaja biale niedzwiedzie a wóde chlejemy litrami :wink: :lol:
Ta sama znajomosc tematu :)
Domy w ameryce to nie tylko klasa (średnio)średnia :wink: ale tez wspaniale rezydencje zaprojektowane reka najleposzych architektow swiata jak i woz drzymały na polu campingowym.
:wink:
podobnie jak w Polsce i w kazdym innym miejscu na swiecie.

rrmi
23-01-2008, 18:15
podobnie jak w Polsce i w kazdym innym miejscu na swiecie.Podobnie jak to , ze my w Polsce mamy jakies kompleksy.
Zanim zaczniesz uogolniac na inny temat to sie zastanow nad tym czy bylas i widzialas .Czytanie Glosu Wachocka nie upowaznia do wydawania takich i tym podobnych opinii.
eot

oxa
Takie wnetrza jak piszesz maja przewaznie swizuskie przybylce z wystawek spod roznych domow. :D

andromedea15
23-01-2008, 18:15
z tymi kwiatami ok, może się i zgadza. Nie zamierzam się wymądrzać, bo mimo, że jest to moim gorącym marzeniem nigdy w Stanach nie byłam. Ale w przeciwieństwie do niektórych nie zamierzam się wyśmiewać i kpić sobie z "głupich" Amerykańców i nie przyznać że niektóre rzeczy mi się u nich bardzo podobają.

Wracając do tematu od którego przypominam się wszystko zaczęło, to podobają mi się nie ich meble (!) tylko pasteliki na ścianach oraz takie super białe różnego rodzaju listwy.

I nie jest to tandeta, bo wiem skądinąd, że u wielu bardzo zamożnych osób nie tylko w Polsce robi się takie listwy, tylko nie ze styropianu, a z drewna malowanego na biało. Do tego dają jedwabne tapety.

Może dla niektórych to paskudztwo, ale przypominam, że ja tu nie ot o pytam na tym wątku, ale o to, czy ktoś ma coś podobnego u siebie i skąd to nabywał.

andromedea15
23-01-2008, 18:18
rrmi, wydaje mi się że Ty mieszkasz w USA. Czy u Ciebie w domu, jeśłi można wiedzieć :) , masz rzeczy o których piszę? I czy masz w ogóle jakieś zdjątka amerykańskich wnętrz (np. znajomych)?

Mufka
23-01-2008, 18:30
Dla mnie amerykański styl to takie "śliczne" wiatraczki na żyrandolach, cud miód. :lol: :lol: :lol: :wink:

minkapinka
23-01-2008, 18:34
Zanim zaczniesz uogolniac na inny temat to sie zastanow nad tym czy bylas i widzialas .Czytanie Glosu Wachocka nie upowaznia do wydawania takich i tym podobnych opinii.
a czytanie Swiata kobiety czy Poradnika domowego jak widac upowaznia, bo to sa chyba wspomniane przez ciebie tygodniki dla pan

Jacek1204
23-01-2008, 18:43
1. Akurat jestem po wizycie w Chicago. Byłem tez na "zadupiu"
amerykańskim. Są więc to wrażenie moje, nie na podstawie opowieści.

2. Amerykanie mają straszny kompleks Europy. A my u nich możemy
czuć się dumni, że jestesmy Europejczykami.

3. Styl amerykański to szerokie pojęcie. Dla mnie mieści się w nim również styl
i rodzaj jedzenia w Ameryce, które jest tragiczne.

4. Mieszkam 5 km od Wąchocka. Nie czytam "Głosu Wąchocka", bo nie ma
takiej gazety na rynku.

5. Nie oglądam seriali - również wymysł amerykański, uosobienie tego stylu.
Stylu, który teraz zaniża poziom telewizji.

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 18:43
he :lol: , to sie poprawie, co do opisywania przez niektorych stylu. :P

W ameryce afroamerykanów bija. :lol: :lol: :lol:

Natomiast co do tego stwierdzenia :lol: :lol: ,"maja niestety kompleks Europy". :lol: :lol: To odpowiem tak:
:lol:
maja gleboko to w du........ :lol:

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 18:51
1. Akurat jestem po wizycie w Chicago. Byłem tez na "zadupiu"
amerykańskim. Są więc to wrażenie moje, nie na podstawie opowieści.

2. Amerykanie mają straszny kompleks Europy. A my u nich możemy
czuć się dumni, że jestesmy Europejczykami.

3. Styl amerykański to szerokie pojęcie. Dla mnie mieści się w nim również styl
i rodzaj jedzenia w Ameryce, które jest tragiczne.

4. Mieszkam 5 km od Wąchocka. Nie czytam "Głosu Wąchocka", bo nie ma
takiej gazety na rynku.

5. Nie oglądam seriali - również wymysł amerykański, uosobienie tego stylu.
Stylu, który teraz zaniża poziom telewizji.

To jeszcze raz :lol: , bija afroamerykanów. :lol:


ps. zawsze mozna siegnac po cos komercyjnego, lub z kina niezaleznego(np. zwiazanego z sundance). :lol: Prawda? :lol: 8) :lol:

kaloosa
23-01-2008, 19:04
W Polsce w wiekszosci budujemy na lata i dla siebie, stawiamy solidny dom w nadzieji,ze nam bedzie dlugo sluzyl.
W USA buduje sie zadko dom z mysla o tym,ze w nim zamieszkaja rowniez dznasze wnuki. Czyli dom musi byc budowany szybko, w miare tanio i w podobnym stylu do sasiednich domow i oczekiwan innych, tak aby pozniej mozna go bylo latwo sprzedac.
Mozna zobaczyc piekne domy z wysoka jakoscia wykonczenia ale to rzadkosc.
Przecietny amerykanin nie ma kafli(co u nasjest standartem) w domu(bo to juz wyzszy standard) a wanna- w calosi ze sciankami jest plastikowa. Wystarczy sobie poogladac np wyposazenie roznych hoteli: podobne meble, obrazy na scianch, kwiatowe narzuty i te plastikowe koszmarne wanny.
Dom z prawdziwej cegly, z dachowka cermiczna i oknami 3 albo 5 komorowymi (czyli cos co w Europie jest powszechne) to cos niespotykanego.

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 19:12
W Polsce w wiekszosci budujemy na lata i dla siebie, stawiamy solidny dom w nadzieji,ze nam bedzie dlugo sluzyl.
W USA buduje sie zadko dom z mysla o tym,ze w nim zamieszkaja rowniez dznasze wnuki. Czyli dom musi byc budowany szybko, w miare tanio i w podobnym stylu do sasiednich domow i oczekiwan innych, tak aby pozniej mozna go bylo latwo sprzedac.
Mozna zobaczyc piekne domy z wysoka jakoscia wykonczenia ale to rzadkosc.
Przecietny amerykanin nie ma kafli(co u nasjest standartem) w domu(bo to juz wyzszy standard) a wanna- w calosi ze sciankami jest plastikowa. Wystarczy sobie poogladac np wyposazenie roznych hoteli: podobne meble, obrazy na scianch, kwiatowe narzuty i te plastikowe koszmarne wanny.
Dom z prawdziwej cegly, z dachowka cermiczna i oknami 3 albo 5 komorowymi (czyli cos co w Europie jest powszechne) to cos niespotykanego.
Juz sie po podlodze z linoleum(czy jak to tam sie pisze) tarzam ze smiechu. :lol: :lol: :lol:

Ludzie :lol: :lol: :lol: , "noniemoge". :lol: :lol: :lol: Zaraz wyjade co centrum handlowego i bedze bil glowa o slup latarni parkingowej, jak to robia cale chmary amerykanow z rozpaczy , ze nie sa europejczykami. :lol: :lol: :lol:

kaloosa
23-01-2008, 19:16
nie wiem co w tym smiesznego?

rrmi
23-01-2008, 19:18
Juz sie po podlodze z linoleum(czy jak to tam sie pisze) tarzam ze smiechu. :lol: :lol: :lol:

Ludzie :lol: :lol: :lol: , "noniemoge". :lol: :lol: :lol: Zaraz wyjade co centrum handlowego i bedze bil glowa o slup latarni parkingowej, jak to robia cale chmary amerykanow z rozpaczy , ze nie sa europejczykami. :lol: :lol: :lol:Nie jest tak zle , ludzie chyba tu zartuja , nie jest mozliwe , zeby ktos takie pierdoly na powaznie pisal. :-?
To byloby przykre .
Moznaby fruwac :-?

JoShi
23-01-2008, 19:20
podobnie jak w Polsce i w kazdym innym miejscu na swiecie.Podobnie jak to , ze my w Polsce mamy jakies kompleksy.
To nie my mamy kompleksy (nota bene uogólniasz) tylko założycielka wątku. Ja tam moge anglikom zazdrościć tradycji w architekturze albo włochom. Ale Amerykanom? Czego?

minkapinka
23-01-2008, 19:21
[ Zaraz wyjade co centrum handlowego i bedze bil glowa o slup latarni parkingowej, jak to robia cale chmary amerykanow z rozpaczy , ze nie sa europejczykami. :lol: :lol: :lol:[/quote]
bij, bij glowa o latarnię, nie wpłynie to na poziom Twoich wypowiedzi.

JoShi
23-01-2008, 19:22
Dla mnie amerykański styl to takie "śliczne" wiatraczki na żyrandolach, cud miód. :lol: :lol: :lol: :wink:
Wiatraczki na żyrandolach to Indie i tam mają one uzasadnienie :) chyba, że o inne wiatraczki Ci chodziło.

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 19:25
nie wiem co w tym smiesznego?

jak to co? technologia budowania , to tylko technologia, :P a pisanie glupot to cos innego. :lol: :lol:

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 19:29
podobnie jak w Polsce i w kazdym innym miejscu na swiecie.Podobnie jak to , ze my w Polsce mamy jakies kompleksy.
To nie my mamy kompleksy (nota bene uogólniasz) tylko założycielka wątku. Ja tam moge anglikom zazdrościć tradycji w architekturze albo włochom. Ale Amerykanom? Czego?

a ja mysle , ze wszystko na tym swiecie opiera sie na grekach i co z tego. :lol:
czlowiek jest indywidualista. :P

kaloosa
23-01-2008, 19:39
Niestety nie wiem co dla ciebie jest glupota?
Amerykanska rzeczywistosc? Wystarczy przejechac sie troche po USA ( i to nie po trasach z przewodnika) i zobaczyc jak mieszkaja zwykli ludzie, ktorzy zarabiaja np 15-20$ tys rocznie
Kto byl i widzial ten wie.

zielonooka
23-01-2008, 19:42
1. Akurat jestem po wizycie w Chicago. Byłem tez na "zadupiu"
amerykańskim. Są więc to wrażenie moje, nie na podstawie opowieści.

Gratulacje. Z wizyty a nie z wysnutych wniosków. (byc moze byles w bardzo dziwnym miejscualbo byles tam przez tylko przez miesiac - skoro masz takie a nie inne wrazenia- ale w to juz nie wnikam :wink:)


2. Amerykanie mają straszny kompleks Europy. A my u nich możemy
czuć się dumni, że jestesmy Europejczykami.
Bzdura. Amerykanie (w wiekszosci) maja w d... wszystkie inne nacje (łacznie z Europejszykami) i sa ostanim narodem ktore posadzalabym o jakiekolwiek kompleksy :lol: jedyne co zauwazylam to delikatne frankofilstwo :) - ale nieliczne i malo zauwazalne


3. Styl amerykański to szerokie pojęcie. Dla mnie mieści się w nim również styl
i rodzaj jedzenia w Ameryce, które jest tragiczne.
Owszem tu sie zgodze - styl to pocecie szerokie.(wow!!!:))
Co do jedzenia - no coz pewnie tobie "amerykanskie jedzenie" kojarzy sie z buła z mc donaldsa, slodka kukurydza z maslem, pseudopizza i ogolnie pojetymi fast foodami. :lol:. Tylko wspolczuc
Proponuje ponowne odwiedzenie stanow i poszerzenie horyzontow - np odkrycie kuchni poludniowoamerykanskiej (np. kreolskiej, nowoorleanskiej- itp.) i np. zobaczenie z jakim pietyzmem i mistrzostwem do przygotowywania potraw sie tam podchodzi
Mozna ja polubic lub nie (i np. preferowac nadal creme bruelle czy naszego swojskiego schabowego - bo nie w tym rzecz) - ale twierdzenie ze ta kuchnia - jej styl i rodzaj - jest "tragiczna" :o: - kompromituje tylko przykro mi :)

Na tej samej podstawie mozna by stwierdzic ze kuchnia polska to śmierdzace kebaby (bo ich ilosc na m2 w miescie przekracza rozsadne granice) i duzo ludzi to je :):):)



5. Nie oglądam seriali - również wymysł amerykański, uosobienie tego stylu.
Stylu, który teraz zaniża poziom telewizji.
tiaaa.... jasne seriale typu "24 hours" "Desperate Housevifes" "House MD" "sopranos" czy "Lost" bardzo zanizyły współczesna telewizje! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i sa totalnym szajsem ktore nie dorastaja do piet takim cuuuudownym produkcjom europejskim jak np. rodzimy polski (czyli : europejskim"!!!) film jak Quo vadis czy "Dlaczego nie"
to dopiero jest sztuka i wysmakowany styl a nie jakis "gupi hamerykanski " serial (ktory nalezy zanegowac z zasady bo jest serialem - wiecej nie potrzeba - nie? :wink: )

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 19:44
Niestety nie wiem co dla ciebie jest glupota?
Amerykanska rzeczywistosc? Wystarczy przejechac sie troche po USA ( i to nie po trasach z przewodnika) i zobaczyc jak mieszkaja zwykli ludzie, ktorzy zarabiaja np 15-20$ tys rocznie
Kto byl i widzial ten wie.

a jaka jest ta rzeczywistosc? taka jak opisales/las w standarcie? :lol:

ps.klasa srednia(zamoznosc) jest jedna z najwiekszych w swiecie, a ogolnie $ K36 jest uwazany za prog nedzy. :lol:

kaloosa
23-01-2008, 20:00
nedza ponizej 36$ mowisz, moze w NY, poszukaj w necie ile zarabiaja ludzie 50 tysiecznej miescinie np w Alabamie albo Oregonie.
To tak jak z nasza polska srednia krajowa, ile jest teraz 2500 , 3000? nie wiem, ale kto zarabia ta kase i gdzie? Pewnie w Warszawie czy Wrocku majac dyplom inzyniera mozna zarobic i z 4x tyle, ale pisze tu o zwyklych ludziach, pracujacych w supermarketach, w biurach, bankach przy okienku itp, bez studiow
Tu gdzie mieszkam srednia placa ok 800- 1400zl

Ale to pewnie nie miejsce na taka dyskusje

andromedea15
23-01-2008, 20:08
widzę, że dyskusja całkiem zeszła z tematu. Niektórzy tutaj chyba po 5 lat mają, z całym szacunkiem... np. Pan Joshi. A jakie przepraszam ja mam kompleksy... :o To że podobają mi się ich wnętrza?? :o a większości Polaków nie?? :o I co z tego? Jeśli o mnie chodzi to zamykam ten wątek, przepraszam, bo nie chcę aby zaroiło się na nim od kłótni i sporów, a widzę, żę temat wywołuje niesamowite emocje.Niezdrowe. Można go sobie kontynuować, ale beze mnie, chyba że ktoś ma coś konkretnego do powiedzenia o ich STYLU (od razu przepraszam :oops:

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 20:09
a co ma piernik do wiatraka? :lol::lol: Tak jak wypisywane glupoty na temat stylu? :lol:


ps. ....w alabamie lub oregonie za dom i teren 4 acres(1,6 hektara) zaplacisz 400 dolcow podatku rocznego. :lol:

kaloosa
23-01-2008, 20:20
W takim razie cos dla wzrokowcow

http://scripps-content.communicationsmgr.com/pcsupload/c14dfe19-5d61-4cbb-bc7f-4eefb8ab040c_player.jpg

http://scripps-content.communicationsmgr.com/pcsupload/2d5015a9-c146-48d3-a637-a0c35f9a71f0_player.jpg

kaloosa
23-01-2008, 20:22
Wysokie lozka sa w Stanch bardzo popularne
http://scripps-content.communicationsmgr.com/pcsupload/c73a6d89-99a2-431b-b14b-be85c0d7451b_player.jpg

kaloosa
23-01-2008, 20:24
http://scripps-content.communicationsmgr.com/pcsupload/a83621da-eff9-46ff-b78c-c3b1bea30134_player.jpg

AmberWind
23-01-2008, 20:28
Ale przegadaliscie watek ... 8)

Dziewczyna pyta o zdjecia, przyklady i inspiracje a Wy tu z przepychankami wyjezdzacie i jakimis kompleksami :o

andromedea,

Nie wiem czy Cie to zadowoli, ale jesli chodzi o aktualny amerykanski styl, to chyba ponizsze zdjecie wydaje sie byc najbardziej aktualne :lol:

http://bi.gazeta.pl/im/4/4757/z4757834X.jpg

rrmi
23-01-2008, 20:28
Bzdura. Amerykanie (w wiekszosci) maja w d... wszystkie inne nacje (łacznie z Europejszykami) i sa ostanim narodem ktore[u] posadzalabym o jakiekolwiek kompleksy :lol
Nic dodac nic ujac :D

Do kolegi , ktory podrozowal i nie smakowalo mu jedzenie.
Nastepnym razem jak sie wybierzesz popros , zeby zaprowadzili Cie chociaz do sieciowego Chevy's czy rowniez sieciowego TGF
Podjesz troche. :P
Jak zjesz calego duzego steak'a to drugiego dadza za darmo :lol: Mozesz do domu zaniesc , powaznie :lol:
Lepszej knajpy nie proponuje , bo widac twoi nie bywaja :D , to i nazwy im beda obce , no ale w tych wymienonych to kazdy chyba byl :roll:

kaloosa
23-01-2008, 20:35
http://cdn-314.homes.com/c1/cgi-bin/readimage/206924314
http://www.homeatlanta.com/homepictures/riverpark/front250.jpg

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 20:36
no tak rrmi masz racje, troche wyrozumienia. :lol:

....ale napewno ich stac wydac 20 baksow na obiad dla calej rodzinny :lol: http://www.bostonmarket.com/restaurant :P

Reklamuja sie , ze tylko podaja w stylu typowo amerykanskim i to jeszcze domowym :P

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 20:45
Ale przegadaliscie watek ... 8)

Dziewczyna pyta o zdjecia, przyklady i inspiracje a Wy tu z przepychankami wyjezdzacie i jakimis kompleksami :o

andromedea,

Nie wiem czy Cie to zadowoli, ale jesli chodzi o aktualny amerykanski styl, to chyba ponizsze zdjecie wydaje sie byc najbardziej aktualne :lol:

http://bi.gazeta.pl/im/4/4757/z4757834X.jpg

jest to poniekat problem bankow, ale bardziej roztrzepany w polskim necie jak u samych zainteresowanych. :P :lol: :D

AmberWind
23-01-2008, 20:54
jest to poniekat problem bankow, ale bardziej roztrzepany w polskim necie jak u samych zainteresowanych. :P :lol: :D

Masz absolutna racje 8)
Tak jak "roztrzepany" ;) upadek giganta New Century Financial, bezrobocie slawnego Charles Prince, nie wspominajac juz o guru Merrill Lynch i UBS. To tylko tak w Europie "dmuchaja" te zle newsy bo przeciez STYL, gospodarka amerykanska i dolar wciaz maja sie doskonale ...
Ale zaraz, zaraz ... jaka gospodarka? Jaki dolar? :lol:

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 21:02
jest to poniekat problem bankow, ale bardziej roztrzepany w polskim necie jak u samych zainteresowanych. :P :lol: :D

Masz absolutna racje 8)
Tak jak "roztrzepany" ;) upadek giganta New Century Financial, bezrobocie slawnego Charles Prince, nie wspominajac juz o guru Merrill Lynch i UBS. To tylko tak w Europie "dmuchaja" te zle newsy bo przeciez STYL, gospodarka amerykanska i dolar wciaz maja sie doskonale ...
Ale zaraz, zaraz ... jaka gospodarka? Jaki dolar? :lol:

w usa 1 dolar jest dalej warty 1 dolar i miejscowi maja to "tak" jak te kompleksy, ale, ale, przeciez teraz wszystko jest jak naczynie polaczone. :lol:

Zamienil stryjek....... :lol:

andromedea15
23-01-2008, 21:03
no wreszcie... 8)
kaloosa i AmberWind, dzięki za zrobienie tego o co się ni mogłam doprosić na początku :D

A mnie zlinczują pewnie zaraz wspaniali panowie, którzy tak Ameryke wyśmiewają, ale chętnie się jednocześnie na ten temat wypowiadają (ciekawe czemu? 8) ), jak napiszę bezwstydnie że np. ich łóżka BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ!! tak samo jak pierwsze zdjęcie kaloosy z tą białą ścianą i shuttersami- marzenie :oops:

Dzięki jeszcze raz dziewczyny. Czy macie może jakieś linki do stronek gdzie można więcej takich zdjątek wnętrz obejrzeć?

rrmi
23-01-2008, 21:17
no wreszcie... 8)
kaloosa i AmberWind, dzięki za zrobienie tego o co się ni mogłam doprosić na początku :D

A mnie zlinczują pewnie zaraz wspaniali panowie, którzy tak Ameryke wyśmiewają, ale chętnie się jednocześnie na ten temat wypowiadają (ciekawe czemu? 8) ), jak napiszę bezwstydnie że np. ich łóżka BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ!! tak samo jak pierwsze zdjęcie kaloosy z tą białą ścianą i shuttersami- marzenie :oops:

Dzięki jeszcze raz dziewczyny. Czy macie może jakieś linki do stronek gdzie można więcej takich zdjątek wnętrz obejrzeć?
O ile zgodze sie z tym , ze niekoniecznie masz kompleksy tylko dlatego , ze cos sie Tobie podoba , to juz calkiem niezrozumiale jest dlaczego nie mozesz poszukac sobie w necie czegos co Cie interesuje .

Google :lol: i nie musisz prosic :D

kaloosa
23-01-2008, 21:23
wejdz na http://www.hgtv.com/ jest tam wiele ciekawych zdieci i filmow projektantow oraz ludzi, ktorzy "wystawiaja" zdiecia swoich domow i mieszkan,
milego ogladania :D
Te wysokie lozka to fajna rzecz, do niektorych potrzeba wrecz stoleczka :wink: a ta biala zabudowa to chyba pomysl warty odgapienia

Pomyslowy Dobromir
23-01-2008, 21:35
... a wszystko w "stylu amerykanskim":lol: :D. :P Prosze tylko czerpac z umiarem, a nie jak "makgajwer":lol: robic ze struny bombe. :lol: :lol: :lol:

23-01-2008, 23:30
Te wiatraczki to pewnie amerykanie kupuja, tak dla ozdoby swoich wnetrz.

Mufka
24-01-2008, 07:50
Dla mnie amerykański styl to takie "śliczne" wiatraczki na żyrandolach, cud miód. :lol: :lol: :lol: :wink:
Wiatraczki na żyrandolach to Indie i tam mają one uzasadnienie :) chyba, że o inne wiatraczki Ci chodziło.
Z takim czyms mi sie kojarzy :)

http://marketeo.com/photoOffer/p/133656_p.jpg
Ale ja jestem prosty człowiek nie żaden architekt, po prostu to moje pierwsze skojarzenie w temacie. 8)

joan
24-01-2008, 08:23
uuu - ale ostro było...(nie mogło być inaczej - gdzie drwa rabią...)dla tych co nie widzieli - polecam wątek - ( duzo fotek) http://forum.muratordom.pl/inspiracje-z-hameryki-rrmi-luc-i-house,t57850.htm?highlight=hameryki

PS. Uczono mnie (bo sama nie sprawdziłam- ta przygoda przede mna :roll: ) że Ameryka to Tygiel Kulturowy ( dotyczy także stylów).
A w takim tyglu (np. z paellą) - wiadomo - żeby życie miało smaczek :raz muszelka raz kurczaczek... :wink:
każdy z tej uczty wydłubie coś innego - co mu sie akurat trafi (bo szukac nie umie) albo co sam wybierze (bo śmiałości by capnąć coś spod spodu a nie tylko z wierzchu - nie ma).... :roll:

andromedea15
24-01-2008, 09:14
kurczę, skąd u niektórych tyle złośliwości??

rrmi - nie interesuje mnie z czym ty się zgadzasz lub nie i co jest a co nie jest zrozumiałe dla ciebie. Jak człowiek pytałam czy możesz mi podać. Reakcją normalnej osoby powinno być: tak, albo nie, spadaj. Ludzie, opanujcie się!! Aż tacy zgorzkniali i prześmiewczy nie musicie być!
Kaloosa, dzięki za stronkę.

joan
24-01-2008, 09:35
andromedea15 - jestes tu nowa, więc pewnie nie wiesz - ale ja ci życzliwie (jak Polak Polakowi :wink: ) podpowiem - Oni tam się trochę napatrzyli...trzeba im wierzyć... (mieli na to sporo czasu , a i pewnie wiedzieli na co patrzą i jak to się ma do całej europejskiej reszty :roll: )
Poczytaj co 2112Wojtek( o tym stylu ( jego braku?) pisał - on sie na tym zna 8) (i jest przy tym bardzo przekonujący :wink: ) - a jeśli nawet mu się złośliwości zdarzaja - to mu się je wybacza - bo używa przy tym swej błyskotliwej inteligencji - a przecież na to obrażac się nie można... :wink:

Trurl
24-01-2008, 10:03
No proszę a ja żyłam w przekonaniu, że to Anglicy wymyślili


.. z całym szacunkiem... np. Pan Joshi...

taa. JoShi to wyjątkowo wredny facet

8)

JoShi
24-01-2008, 11:33
Z takim czyms mi sie kojarzy :)

http://marketeo.com/photoOffer/p/133656_p.jpg
Ale ja jestem prosty człowiek nie żaden architekt, po prostu to moje pierwsze skojarzenie w temacie. 8)
No to mi się kojarzy z Indiami. Odkąd trzymanie tam służącego z wachlarzem stało się zbyt drogie :)

2112wojtek
24-01-2008, 12:09
Z takim czyms mi sie kojarzy :)

http://marketeo.com/photoOffer/p/133656_p.jpg
Ale ja jestem prosty człowiek nie żaden architekt, po prostu to moje pierwsze skojarzenie w temacie. 8)
No to mi się kojarzy z Indiami. Odkąd trzymanie tam służącego z wachlarzem stało się zbyt drogie :)

To jest radziecka konstrukcja.
Wymysliła ją Swietlana Wentylatorova

Mufka
24-01-2008, 12:16
:lol: :lol:

Pomyslowy Dobromir
24-01-2008, 13:43
andromedea15 - jestes tu nowa, więc pewnie nie wiesz - ale ja ci życzliwie (jak Polak Polakowi :wink: ) podpowiem - Oni tam się trochę napatrzyli...trzeba im wierzyć... (mieli na to sporo czasu , a i pewnie wiedzieli na co patrzą i jak to się ma do całej europejskiej reszty :roll: )
Poczytaj co 2112Wojtek( o tym stylu ( jego braku?) pisał - on sie na tym zna 8) (i jest przy tym bardzo przekonujący :wink: ) - a jeśli nawet mu się złośliwości zdarzaja - to mu się je wybacza - bo używa przy tym swej błyskotliwej inteligencji - a przecież na to obrażac się nie można... :wink:

:lol: :lol: :lol: , a szczegolnie do wiodacego stylu polskiego. :lol:

ps....piszesz bzdury, jakbys betonowa dachowka dostala z "drewnianego dachu". :lol:

joan
24-01-2008, 13:50
widze że znowu czytasz między wierszami... 8)taki to styl... :roll:

Pomyslowy Dobromir
24-01-2008, 13:54
chyba znowu czytasz między wierszami... 8)


nie :lol: . powinnas wiedziec o tym. :lol:

kaloosa
24-01-2008, 14:04
IGNORUJMY ZLOSLIWE KOMENTARZE!!!!!

Piszymy co widzielismy czy co znalezslismy w necie , wklejajmy zdiecia.
http://www.americanhome.com/images/living-room/dining-6.jpg

dosc popularny w stanach ksztalt sofy:
http://www.americanhome.com/images/living-room/couch-3

tele-echo
24-01-2008, 17:26
Z takim czyms mi sie kojarzy :)

http://marketeo.com/photoOffer/p/133656_p.jpg
Ale ja jestem prosty człowiek nie żaden architekt, po prostu to moje pierwsze skojarzenie w temacie. 8)
No to mi się kojarzy z Indiami. Odkąd trzymanie tam służącego z wachlarzem stało się zbyt drogie :)

....a mi do noza , od maszynki do mielenia wielorybow.:P he

Instalujac to to, mozna zaoszczedzic do 40% letniej energii zuzywanej przez "ac" i do 10 % zimowej przeznaczonej na ogrzewanie.

ps. a jaka radosc dla grubasow, gdy po calej "klodzie" tluszczu przetacza sie powietrze.hhhh he. :D

Elfir
25-01-2008, 09:36
Zastanawiam się czy ta powszechność listw wykończeniowych nie wiąże się z faktem, ze wszystkie instalacje ida na ścianach?

Tutaj amerykańskie wzornictwo:
http://www.americandesign.pl/index.php

Na tegorocznej Budmie kilka firm miało cały kompletny system listew i paneli do wykańczania ścian - z lekkiej pianki, z gipsu (sztukaterie) i sztucznego kamienia (na zwenątrz).

Listwy sa fantastycznym rozwiązaniem dla mieszkań z nierównymi ścianami - można zamaskować krzywe łączenia sufitu ze ścianą. Można prowadzić pod nimi kable.
Kiedyś kojarzyły mi się z pseudobarokowymi lub klasycystycznymi wzorami i styropianem. Ale w ofercie są również listwy zupełnie proste, bez ozdób.

http://www.zwiadowca.pl/produkt/EzLBd2XS,,4vBM6ATOoXm,FXMtSmwhAE/EydZCKYC,,2cLM5adxwdXZDlNdmDn1cf/dekoracyjne_profile_wykonczeniowe_do_wnetrz_i_na_e lewacje_aniro_nmc_lodz_ossowskiego_4.html

andromedea15
25-01-2008, 13:23
Elfir, bardzo dziękuję za ten ostatni link. Czegoś takiego szukałam. Szczególnie fajne to zdjęcie ze ścianami w bieli.
Dzięki jeszcze raz :P

tele-echo
25-01-2008, 13:37
Zastanawiam się czy ta powszechność listw wykończeniowych nie wiąże się z faktem, ze wszystkie instalacje ida na ścianach?

Tutaj amerykańskie wzornictwo:
http://www.americandesign.pl/index.php

Na tegorocznej Budmie kilka firm miało cały kompletny system listew i paneli do wykańczania ścian - z lekkiej pianki, z gipsu (sztukaterie) i sztucznego kamienia (na zwenątrz).

Listwy sa fantastycznym rozwiązaniem dla mieszkań z nierównymi ścianami - można zamaskować krzywe łączenia sufitu ze ścianą. Można prowadzić pod nimi kable.
Kiedyś kojarzyły mi się z pseudobarokowymi lub klasycystycznymi wzorami i styropianem. Ale w ofercie są również listwy zupełnie proste, bez ozdób.

http://www.zwiadowca.pl/produkt/EzLBd2XS,,4vBM6ATOoXm,FXMtSmwhAE/EydZCKYC,,2cLM5adxwdXZDlNdmDn1cf/dekoracyjne_profile_wykonczeniowe_do_wnetrz_i_na_e lewacje_aniro_nmc_lodz_ossowskiego_4.html






:lol: , ciekawy tok myslenia :lol:. :lol: .

Napisze tak. :P Najgorzej jest, jak ma sie nierowno pod sufitem. :D "Gietkie listwy" nawet nie pomoga. :lol: :lol:

andromedea15
25-01-2008, 19:39
Najgorzej jest, jak ma sie nierowno pod sufitem. "Gietkie listwy" nawet nie pomoga.

Tele-echo, co za samokrytycyzm... podziwiam... :P

dziobak2002
26-01-2008, 02:23
Witaj

Co Cie konkretnie interesuje?

andromedea15
26-01-2008, 16:46
cześć dziobak :P

mam nadzieję, że można z Tobą "pogadać" bez obaw...
Tak jak pisałam wcześniej konkretnie interesują mnie nie meble w Stanach, ale takie fajne białe listwy, które puszczają przy ścianach i podłodze, często też jak na zdjęciu pokaznym przez Elfira na tej stronce zdjęcie 4, to gdzie jest dużo białego.
http://www.zwiadowca.pl/produkt/EzLBd2XS,,4vBM6ATOoXm,FXMtSmwhAE/EydZCKYC,,2cLM5adxwdXZDlNdmDn1cf/dekoracyjne_profile_wykonczeniowe_do_wnetrz_i_na_e lewacje_aniro_nmc_lodz_ossowskiego_4.html#

coś takiego nie jest u nas popularne i oprócz listw styropianowych (coraz popularniejszych) nie spotykam elementów do zrobienia czegoś takiego co jest na tym zdjęciu. Aleta stronka jest bardzo pomocna :P Właściwie to jest strzał w dziesiątkę i jak będę zmieniać wystrój sypialni to na pewno wybiorę się do Łodzi. :P

27-01-2008, 21:48
:roll:

kaśka maciej
27-01-2008, 21:52
Rrmi to wyjątkowy osobnik, który na forum ma niezroumiały tupet radzenia innym co jak powinni zrobić... :-? czyżby rozsadzał go nieuzasadniony nadmiar anty-inteligencji :roll: Jeśli ktoś o coś konkretnego prosi to przestać zgrywać milusińskiego i daj pole do popisu tym co to naprawde potrafią pomóc w konkretnej sprawie i prośbie BEZPOŚREDNIO (NA TACY). Bo chyba każdy głupi wie że google to podstawa szukania...ale niektórzy nie mają czasu siedzieć i nawet przez goole szukać gdzie wszystkiego jest pełno (owszem) a najwięcej śmieci (takich jak Twoja stronka między innymi) bezustanny bełkot o piesku, który bla bla bla bla...-

urocza jesteś, wiesz :lol:

btw, rrmi to kobieta :D

27-01-2008, 21:55
to nie warzne BABA CZY CHŁOP...pewne myslenia każdy ma

kaśka maciej
27-01-2008, 21:57
to nie warzne BAB CZY CHŁOP...pewne myslenia każdy ma

czepiam się tylko :D
i zgadzam się, każdy może mieć swoje przemyślenia :D

27-01-2008, 21:59
najbardziej zadziwia mnie i niepokoi FAKT iż na PEWNE PROŚBY osób nowych, nie mających czasu na szaleństwa internetowego szukania, oglądania itd. odpowiadają ludzie bezdorzecznymi komentzarzami, uwagami, wywodami, które np. na tej stronie nie mają wiele do rzeczy do prośby tej dziewczyny (KONKRETNEJ PROŚBY)

andromedea 15 wyrażnie prosi o (no właśnie niektórzy nie umieją czytać lub nie rozumieją poniższego tekstu):
"Strasznie podoba mi się styl amerykańskich wnętrz, bajkowa sztukateria i w ogóle niesamowity klimat, po którym od razu można poznać że to nie europejskie mieszkanie.
Bardzo proszę, jeśli ktoś ma u siebie albo w internecie znalazł jakieś przykłady wnętrz w stylu amerykańskim, niech je tu wrzuci"

kaśka maciej
27-01-2008, 22:03
najbardziej zadziwia mnie i niepokoi FAKT iż na PEWNE PROŚBY osób nowych, nie mających czasu na szaleństwa internetowego szukania, oglądania itd. odpowiadają ludzie bezdorzecznymi komentzarzami, uwagami, wywodami, które np. na tej stronie nie mają wiele do rzeczy do prośby tej dziewczyny (KONKRETNEJ PROŚBY)

nie rozumiem :D
ale zrzucam to na karb:
-późnej godziny,
-wiatru szalejącego za oknem,
oraz na to, że jestem po paru kieliszkach wiśniówki :D

27-01-2008, 22:06
najbardziej zadziwia mnie i niepokoi FAKT iż na PEWNE PROŚBY osób nowych, nie mających czasu na szaleństwa internetowego szukania, oglądania itd. odpowiadają ludzie bezdorzecznymi komentzarzami, uwagami, wywodami, które np. na tej stronie nie mają wiele do rzeczy do prośby tej dziewczyny (KONKRETNEJ PROŚBY)


nie rozumiem :D
ale zrzucam to na karb:
-późnej godziny,
-wiatru szalejącego za oknem,
oraz na to, że jestem po paru kieliszkach wiśniówki :D
Połowa postów dotycząca prośby, pomocy dla andromedea 15 nie jest na temat (krótko)...są to raczej bezczelne ukąśliwe komentarze na temat jej gustu (tego co jej się podoba) NO SORY ALE KAŻDY MA SWÓJ GUST, O KTÓRYM NIE DYSKUTUJMY BO TO MOGŁOBY IŚĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ :roll:

kaśka maciej
27-01-2008, 22:13
Połowa postów dotycząca prośby, pomocy dla andromedea 15 nie jest na temat (krótko)
Polecę cytatem z "Seksmisji"
"No jak Ty nic nie rozumiesz" :D
Kobieto, czepiam się Twojego specyficznego sposobu wyrażania się :D
bezdorzeczne?? :o
warzne?? :o
nie mają wiele do rzeczy do prośby?? :o
I jeszcze jedno, raz zacytowane posty nie znikają :D
Jednym słowem, albo lepiej nie powiem już nic :D

27-01-2008, 22:27
:roll: dlaczego jeżdzi się bezkarnie "po kimś walcem" ...szkoda mi Dziewczyny, która prosi o pomoc a ta jej prośba jest potraktowana nie tak :-?

27-01-2008, 22:29
pisze w obronie Tej Dziewczyny...bo szkoda mi Jej a nie osób, które są uszczypliwe na tym forum i nie potrafią miło pomóc

mycha.:)
27-01-2008, 22:42
Dla mnie styl amerykański to taki jak budują domy i urządzają wnętrza w programie "dom nie do poznania".
Piękne tam robią wnętrza :D :D

JoShi
28-01-2008, 15:41
nie rozumiem :D
ale zrzucam to na karb:
-późnej godziny,
-wiatru szalejącego za oknem,
oraz na to, że jestem po paru kieliszkach wiśniówki :D
Kasiu. Nic z tych rzeczy. Jedni nie potrafią czytać ze zrozumieniem inni pisac po polsku. Ot cała filozofia.

JoShi
28-01-2008, 15:42
:roll: dlaczego jeżdzi się bezkarnie "po kimś walcem" ...szkoda mi Dziewczyny, która prosi o pomoc a ta jej prośba jest potraktowana nie tak :-?
Naprawdę? A żaden z Twoich postów nie jest na temat :)

28-01-2008, 18:54
Dla mnie styl amerykański to taki jak budują domy i urządzają wnętrza w programie "dom nie do poznania".
Piękne tam robią wnętrza :D :D
O tak "mycha" zgadzam sie :wink: ...oglądam nieraz z wielkim zaciekawieniem :o i podziwiam (szczególnie kuchnie i pokoje dla dzieci) :wink:

Trurl
29-01-2008, 00:43
Dla mnie styl amerykański to taki jak budują domy i urządzają wnętrza w programie "dom nie do poznania".
Piękne tam robią wnętrza :D :D
O tak "mycha" zgadzam sie :wink: ...oglądam nieraz z wielkim zaciekawieniem :o i podziwiam (szczególnie kuchnie i pokoje dla dzieci) :wink:
teraz to już na temat :D