PDA

Zobacz pełną wersję : Liczba domów jednorodzinnych na działce



WSM
22-01-2008, 19:38
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, ile domów jednorodzinnych można postawić na jednej działce, która ma kilku właścicieli i, ew. od czego to zależy?

pado
22-01-2008, 19:56
W WZ masz określony % zabudowy działki . To podaje Ci ile terenu możesz zabudować domkiem , pom. gospodarczym itp.

hosss
23-01-2008, 08:27
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, ile domów jednorodzinnych można postawić na jednej działce, która ma kilku właścicieli i, ew. od czego to zależy?

Zalezy przede wszystkim od wielkosci domow, wielkosci dzialki, jej ksztaltu i od tego co jest zapisane w planie zagospodarowania lub WZ (% zabudowy dzialki, linia zabudowy itp). Zachowane musza byc tez wszystkie odleglosci wymagane przez prawo budowlane (od granicy dzialki, pomiedzy budynkami, od szamba, studni itp)
Ilosc wlascicieli nie ma tu znaczenia.

/Hosss

Clarence
24-01-2008, 11:43
Witam,

Ja rowniez chcialbym postawic drugi domek na dzialce nalezacej do rodzicow. W planie zagospodarowania nie ma zadnej wzmianki, ze jest to zabronione.
Dzialka ma 700m2 i mozna ja zabudowac w 30% czyli biorac pod uwage, ze
stoi juz na niej domek o pow 110 m2 mozna wybudowac drugi o powierzchni 100m2 z zachowaniem wszystkich przepisow budowlanych dot. odleglosci miedzy budynkami i od granic dzialki.
A zatem czy powyzsze onzacza, ze moge smialo wynajmowac architekta i skladac pozwolenie na budowe ?

z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi / sugestie

[/url]