PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o pomoc bo zwariuje problem z kanalizacja



aguś1982
23-01-2008, 12:59
moja sytuacja wygląda następująco jestem właścicielką działki choć powiem , że mam już dość wylałam może łez, dziś okazało się ,że pani która sprzedała mi działkę wprowadziła mnie celowo w bład pokazała i zarazem dała dokumenty sfałszowane z których wynikało , że nie bedzie problemu z przyłaczem mediów. Dziś okazło sie, że z przyłaczem wody i praądu nie bedzie problemu ale nie mogę podłaczyć się do kanalizy, ponieważ jest za słaba, szamba psotawić też nie mogę bo niema tego w palnie zagospodarowania przestrzennego, własnej oczyszczalni nie mogę postawić bo zamała działk 700m , jedynym roziwązaniem jest wybudowanie przepąpowni, ale to za duża kasa. Co mam zrobić? Pomyślałam , ze zrobie szambo na lewo i poczekam aż podłaczą kanalize w 2009 bo na piśmie mam napisane, że w 2009 bedzie kanalizowana ta ulica i woóczas dopiero się podłacze nie wiem co mam robić

23-01-2008, 13:07
pani która sprzedała mi działkę wprowadziła mnie celowo w bład pokazała i zarazem dała dokumenty sfałszowane z których wynikało , że nie bedzie problemu z przyłaczem mediów ...


fałszowanie dokumentów jest karalne - zgłoś to do prokuratora

aguś1982
23-01-2008, 13:13
wiem ale to w niczym mi nie pomoże bo nie zwróci mi kasy

emi601
23-01-2008, 13:22
ale może chociaż "da" kase na tą przepompownie! takie odszkodowanie byłoby uczciwe uważam!
głowa do góry aguś!

Cypek
23-01-2008, 14:02
A na oczyszczalnie przydomową dadzą Ci pozwolenie ?
Jak tak, bierz pozwolenie - buduj, rok Ci zejdzie z budową, wtedy może coś się wyjaśni z kanalizą

AmberWind
23-01-2008, 14:11
A na oczyszczalnie przydomową dadzą Ci pozwolenie ?
Jak tak, bierz pozwolenie - buduj, rok Ci zejdzie z budową, wtedy może coś się wyjaśni z kanalizą

Przeciez autorka watku napisala, ze na POS jej dzialka jest za mala.

agus,

Zostalas oszukana i Twoja sprawa powinien zajac sie prawnik.
Zaczelabym od tego, ze falszywe dokumenty ktore otrzymalas wprowadzily Cie w blad, a blad jest na tyle istotny, ze gdybys wiedziala iz dzialka nie ma mozliwosci wpiecia sie w kanalize, ani budowy szamba, to Umowy notarialnej byc nie zawarla.
Wytoczylabym babie dwa powodztwa. Jedno cywilne o zwrot kasy i odszkodowanie, a drugie z urzedu po zgloszeniu w prokuraturze podejrzenia o popelnieniu przestepstwa.

23-01-2008, 14:15
wiem ale to w niczym mi nie pomoże bo nie zwróci mi kasy
nic podobnego
w procesie cywilnym możesz sie domagac zwrotu kasy (jesli wygrasz karny o sfałszowanie danych w dokumentach - a to wygrasz bo fałszerstwa przeciez jestes pewna ...)
uszy do góry ! weź sprawy w swoje ręce !

Cypek
23-01-2008, 14:23
Przeciez autorka watku napisala, ze na POS jej dzialka jest za mala.
agus,


Wiem, ale od POŚ do szamba tak naprawdę niedaleko.
Poza tym napisała, że w 2009 będą kanalizować ulicę, więc to POŚ może nie powstać. A o odszkodowanie powinna walczyć swoją drogą.

Jerzysio
23-01-2008, 15:23
Spokojnie !
Przepompownia, czyli jednak możesz podłączyć się do kanalizacji :P
Zerknij np. na :
www.wavin.pl
i poszukaj miniprzepompowni na bazie studzienek pcv fi 425 mm.
I jw.
- za tą przepompownie trzeba "ścignąć" sprzedającą, niech buli kasę :evil:
Pzdr
J

mayland
23-01-2008, 15:30
Żaden POŚ się nie zmieści? Są różne rodzaje, niekoniecznie z drenażem. Może popytaj producentów oczyszczalni jakie są wymagania. Oni wiedzą najlepiej i doradzą. Ludzie mają posie na działkach rekreacyjnych a te są jeszcze mniejsze. 700m to wcale nie tak mało :roll:

dominikams
23-01-2008, 15:58
No pewnie, walcz o swoje, zgłoś babę do prokuratury, a w międzyczasie szukaj rozwiązania z POŚ. np. Bioeko potrzebuje mało miejsca. Taka jaką mam ja - ogrodowa - też chyba mniej.

Barbossa
23-01-2008, 16:04
tere fere
5k PLN i problem z głowy
już nie gadaj, że to duża kasa
lament, jakby A2 dwa metry obok "leciała"
a Wy już SZABLE W DŁOŃ! PRAĆ KOGO WLEZIE i POPADNIE!!!
wrzodów dostaniecie z byle powodów

coulignon
23-01-2008, 16:08
http://www.poliplast.pl/oczyszczalnie/home.php?my=2

i do tego studnia chłonna.

W lecie oczszczona woda może służyć do podlewania.

Barbossa
23-01-2008, 16:10
aha
jakie dokumenty sfałszowała?

civic9
23-01-2008, 16:18
a co dokładnie i jak zapewniła?

mnie urząd miasta sprzedał działkę, "możliwość podłączenia do kanalizacji" w ogłoszeniu. no i owszem, możliwość była, a że kosztowało to po 150 tys. za nitkę (w dodatku ten sam urząd wymusił dwie - osobną na deszczówkę i osobną na sanitarkę), na szczęście do podziału na całą ulicę (ale i tak sporo wyszło, o wiele wiele więcej niż kwoty o jakich tutaj mówimy), to już nikogo nie obchodzi. nie wydawajcie wyroków za szybko.

aguś1982
23-01-2008, 16:48
dała sfałszowane ksero wypisów z planu zagospodarowania jutro bede gadać z panem od adaptacji mówił ,że mam dwa wyjścia wynikajace z faktycznego planu zagospodarowania własbną przepąpownie albo zmaina planu zagospodarowania przestrzennego ale ja nie mam zamiaru pokrywać kosztów zmian wogle smama już nie wiem co robić jestem z tym wszystkim sama

civic9
23-01-2008, 16:50
i co było sfałszowane w tym wypisie? dopisała coś tam? co?

Barbossa
23-01-2008, 16:56
ło jeżu
kup se tą przepompownię za te 5-7kPLN i przestań się dręczyć
osiwiejesz przed fundamentami
a na końcu będziesz jedną wielką galaretą o smaku agrestowym

aguś1982
23-01-2008, 17:51
wszystkie dane byłe żle podane granice działek , wymogi co do przyłaczy.

Barbossa
23-01-2008, 17:57
a gdybyś tak dokładniej to opisała?
bez darcia koszuli jak Rejtan?

aguś1982
23-01-2008, 17:59
teraz nie mogę bo mam małe dziecko ale jak tylko zaśnie to na spokojnie opisze wszystko jeszcze raz dziekuję za zainteresowwanie się nrazie mysle ze zrobię na lewo szambo nie bede miała odbioru budynku ale poczekam aż zrobią kanalize i podłącze się wówczas do niej czy jest to możliwe jak myślicie

zielonooka
23-01-2008, 18:05
ło jeżu
kup se tą przepompownię za te 5-7kPLN i przestań się dręczyć
osiwiejesz przed fundamentami
a na końcu będziesz jedną wielką galaretą o smaku agrestowym

Barbossa ona ma przepąpownie a nie przepompownie - a to moze kosztowac drozej :roll: :lol: i nawet może i morze łez nie pomoże :roll:
(sorry za zlosliwosc - ale prosze zauwazyc za pierwszym bykiem ort. w pierwszym poscie . sie wstrzymalam :))

bwojtek
23-01-2008, 18:06
Jak masz większą odległość od kolektora to wersja z przepompownią może wbrew pozorom wyjść taniej albo niewiele drożej! A to ze względu na różnicę kosztów rury 160 w stosunku do "pe" małej średnicy i kosztów robocizny. W dodatku faktycznie nie rozumiem lamentu z powodu tych max. 7tys. kosztów przepompowni biorąc pod uwagę całą inwestycję w dom.

pierwek
23-01-2008, 18:12
nrazie mysle ze zrobię na lewo szambo nie bede miała odbioru budynku ale poczekam aż zrobią kanalize i podłącze się wówczas do niej czy jest to możliwe jak myślicie


wszytko jest możliwe... 5 domów dalej człowiek przez parę lat załatwiał się w ogródku do sławojki a w zimie jak zamarzła ziemia to te nieczystości wylewały się na ulicę
działo się to jeszcze rok temu, w tym nie ma mrozów...
a jakie zapachy.... :-?

domy stoją od 1939roku ulica puzle, pod ulicą kanalizacja robiona 4 lata temu, środek Wrocławia...

jak widzisz wszystko jest możliwe...

a na poważnie - jak Cię nikt nie zakabluje to może się udać (po cichu szamba nie opróżnisz... beczkowóz nie może udawać wizyty rodzinnej)
Dobrze przekalkuluj czy budowa szamba i jego opróżnianie będzie dużo tańsze od przepompowni?

aro3003
23-01-2008, 18:25
Tak jak już powiedzieli wyżej, porozglądaj się za oczyszczalniami np. biologicznymi. U nas 759m2 i mamy oczyszczalnię i żeby było trudniej to też studnię z ujęciem wody - wszystkie odległości zachowane zgodnie z przepisami prawa. Głowa do góry, a babę sprzedającą należy przeczołgać choćby dla zasady - no chyba, że się "niezrozumiałyście".

j-j
23-01-2008, 18:55
BOŚ spokojnie się zmieści ja mam 400 m2 i jakoś zmieściłęm "rozporządzeniowo".
Ma być 5 m od okna a co do rozsączania nie ma wymogów prawnych co do granicy działki lub do budynku, jest tylko wymóg, że ma być rozsączanie bodajże 30 m od najbliższgo ewentualnego ujęcia wody (studni ujęciowej), jesli nie ma, no problem.
Za względów technicznych, rozsączanie od budynku ok 2,0 jeśli jest izolacja przeciwwilgoiowa lub ok 4, 5,0 m jeśli jest bez izolacji.
I jeszcze jeden warunek prawny: 1,5 m od dna urządzenia rozsączającego do góry ewentualnego lustra wód gruntowych. Jesli masz sucho- no problem.
No i oczywiście grun przepuszczalny.
A urządzenia- drenaż to reklamują producenci a są jeszcze: studnia chłonna (bez producentowo), skrzynki rozsączające (Wavin, Funke, hauraton, itp. lub skrzynki od piwa :) jeśli teren nie przejezdny, a co), złoże żwirowe (bez producentowo ale tu troszkę więcej miejsca potrzeba lub głębiej dla zwiększenia pojemności).
A wymagana wentylacja BOŚ. 0,5 m nad terenem wg rozporządzenia to nic innego jak pion kanalizacyjny w domku, który teraz prawie każdy ma, wyprowadzony ponad dach 0,5 m.

I robisz BOŚ.

pzdr

ProStaś
23-01-2008, 20:21
http://www.ekodren.pl/
Te 5-7 m. wolnej działki chyba masz...
Poza tym można dać pompkę do ścieków i podłączyć się, nawet jeśli nie będzie odpowiedniego spadu ( ja o to będę dopiero walczył ), o czym przedmówcy mówili.

Jakoś nie widzę w dotychczasowych wypowiedziach autorki wątku, gdzie niby nastąpiło podrobienie dokumentu lub też posłużenie się takim dokumentem.
Może jak będzie, obiecane, rozwinięcie... :-?

Pozdrawiam.

24-01-2008, 07:44
... pani która sprzedała mi działkę wprowadziła mnie celowo w bład pokazała i zarazem dała dokumenty sfałszowane z których wynikało , że nie bedzie problemu z przyłaczem mediów ...
wszystkie dane byłe żle podane granice działek , wymogi co do przyłaczy.
dowiadywałam sie w gminie mogę postawić dom jaki chcę niema problemu , wiec chyba zdecyduje sie na ten dom podoba mi się wszystko w tym domu i wydaje się nie drogi. pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/post1890730.htm?highlight=#1890730

a moze Pani która sprzedała Ci działke działała w dobrej wierze ?
moze ktoś inny fałszował dokumenty ?
piszesz, ze w Gminie informowali Cię o bezproblemowej budowie na tej działce ...
moze obie Was ktos wystawił do wiatru ?