PDA

Zobacz pełną wersję : Wrze?niowy numer Muratora



Amidala
22-08-2003, 09:38
Z wypiekami na twarzy kupowałam wrześniowy numer Muratora. Długo czekałam na artykuł o wąskich działkach.... Oj, bardzo, bardzo się rozczarowałam. Kilka projektów Muratora, dlaczego Redakcja nie sięgnęła po projekty innych pracowni?? Jeśli ktoś już zaopatrzył się w katalog projektów Muratora, to chyba może darować sobie czytanie tych kilku - zupełnie nic nie wnoszących stron. Liczyłam na coś więcej. Szkoda, że Redakcja nie potraktowała poważnie posiadaczy wąskich działek. :-?

26-08-2003, 10:57
Moją uwagę przykuł z kolei inny temat.
Zainteresowałam się łazienkami.Cały artykuł i prezentacja kolejnych łazienek wraz z opisem wyposażenia i cen.
Znam ten rodzaj łazienek,bo są one ciągle lansowane przez M.Są to łazienki "Kołowe".Zawsze w takim samym stylu-oszczędnym,surowym,chłodnym.W jednolitym gładkim kolorze.
Mam prośbę-proszę o prezentację łazienek w innych stylach.Takie bardziej "udomowione".Z "duszą".;) Wiem,że dusza to prezent od domowników,ale interesują mnie sposoby układania glazury,ciekawe rozwiązania.Kiedy oglądamy łazienkę-oceniamy całość,nie bacząc na szczegóły.Kiedy budujemy dom, okazuje się,że nie wiadomo jak ułożyć tę glazurę-w którym miejscu zakończyć,jak ułożyć wzór,dekor,itd..Może ciekawe zdjęcia natchnęłyby czytelników....
Myślę,że w naszych postulatach coraz częściej odzywa się potrzeba ostatniego etapu budowy-wykończenia,dekoracja wnętrz.
Tylko czy M. jest do tego stworzony? :D

ps.Przeglądając te zdjęcia myślałam,że to łazienki z kilku domów.Kiedy przy trzecim zdjęciu zorientowałam się,że to jest jeden dom, westchnęłam.Przy szóstej zapłakałam na losem nieszczęsnej,która będzie sprzątać te przybytki.A następnej strony-po reklamie już nie otwierałam.
Po prostu bałam się,że ...zobaczę kolejną łazienkę i komentarz typu:"Obok wejścia do piwnicy powinna być łazienka,gdyż wychodząc z workiem ziemniaków,łatwo o zabrudzenie rąk i wtedy taka łazienka spełni nasze oczekiwania."


Pozdrawiam
:D

AgnesK
26-08-2003, 19:18
A w temacie łazienek jeszcze jeden komentarz - nie każdego stać na kabinę za 2500, regał podumywalkowy za 840 itp. Czy możemy mieć artykuł pt "Średni a dobry łazienkowy standard"? (z kabiną szklaną za np. 700 zł - ostanio teściowa takową kupiła, super, a reklamy firmy w M i nigdzie indziej nie widziałam).

27-08-2003, 10:00
Agnes,
jakiej firmy to kabina?
:D

awt
27-08-2003, 10:50
Miałem kupić bo miało być o montażu kozy...
Tylko, że po obejrzeniu w kiosku kilku stron w którym jest pokazane jak się kozę stawia na podłodze i łąvzy z kominem w ścianie nic nie było. A co jak ktoś nie ma komina? Tylko chce wmontowac komin dwuścienny prosto z kozy nad dach? Baardzo ogólny iw ycinkowy opis montażu nic nie wnoszący ciekawego do tematu.

Bartt
27-08-2003, 10:56
A mnie akurat ten numer przypadł do gustu - widać gdzie dwóch forumowiczów tam trzy opinie :lol:

AgnesK
27-08-2003, 12:34
Agnes,
jakiej firmy to kabina?
:D

Opalko, zadzwonię do kochanej ( :wink: ) teściowej i spytam.

kasiek
27-08-2003, 12:54
Opalko, co do wnętrz i tanich, ciekawych rozwiązań, to trochę fajnych pomysłów można zobaczyć w M jak mieszkanie (albo jakoś podobnie, też wydawane przez Muratora). Myślę, że panuje przekonanie, że jak ktoś buduje dom, to go już stać na nie wiadomo jakie kafelki, przestrzenie, meble. Od jakiegoś czasu przeglądam wydawnictwa poświęcone raczej mieszkaniom i raczej te tańsze, z radami w stylu "jak zrobić remont w małej łazience w starym mieszkaniu" i natrafiłam na parę pomysłów, które mnie natchnęły.

27-08-2003, 13:26
Agnes
jeśli mam być przyczyną niepożądanych kontaktów z kochaną teściową,to może przy okazji spytasz.;) Chociaż przyznasz,że masz szansę zaplusować.Pochwalić kabinę teściowej,to jakby samą teściową pochwalić. :P

kasiek,
masz rację.Muszę się rozejrzeć za innymi czasopismami.
Mam szacunek do "polityki designerskiej" Muratora,ale niestety jest on dość tendencyjny.;)I lansuje drogie rozwiązania.

Coś ostatnio mi chodzi po głowie wyrejestrować się z tej prenumeraty.
Po prostu moja przygoda z M. zatoczyła koło i ... teraz są już tylko powtórki.
Tak to jest. :(
Nie "wyrejestrowuję" się przez sentyment.;)

AgnesK
27-08-2003, 23:12
Opalko, piszę Ci na priva, co by nie uprawiać kryptoreklamy (teściową wprawiłam w niemy zachwyt :wink: )

docieplenia
28-08-2003, 00:58
(...)a reklamy firmy w M i nigdzie indziej nie widziałam).
moze z tego wynika roznica w cenach ;)

Redakcja
28-08-2003, 11:18
Pokazaliśmy łazienki z jednego domu, ale w różnych aranżacjach, by podpowiedzieć różne sposoby ich urządzania, różne funkcje, programy użytkowe. Stylistyka nowoczesna - bo taki jest charakter pokazywanego domu. A że łazienek jest dużo - dom jest wielopokoleniowym, ma biuro w piwnicy - łazienki są potrzebne.
Jeśli Opal chciałaby dowiedzieć się czegoś więcej o płytkach ceramicznych, polecamy obszerny artykuł w nr 8/2002.

A na przyszłość postaramy się pokazywać łazienki w innych stylach i bardziej różnorodne. Pozdrawiamy!

AgnesK
28-08-2003, 21:22
Super. Te łazienki na płycie z nr 8/2003 były "lekko" odjechane. :roll:

28-08-2003, 21:46
Uprzejmie dziękuję Redakcji za szybką odpowiedź.
Czuję się zaszczycona. :oops:

Piotr31
29-08-2003, 14:33
Tak sobie pomyślałem, że skomentuje coś innego ..
Chodzi o załączoną płytke CD - świetne narzędzie do oceny ścian, stropów i dachów - chciałbym pogratulować pomysłu - rewelka .. !
Czy jest szansa by wzorem jdnego z numerów muratora przygotować również wycene zastosowanych materiałów ?
Pojawił się kidyś porównanie kosztów m ke ścian ..
I gdyby tak do wyliczanie współczynnika U ścian, stropów i dachów dodać jeszcze koszty wykonania takiej przegrody .. to byłby max ..
Podpisuje sie obiema rękoma ze byłby to nie wątpliwie HIT i ukłon w kierunku czytelników .. taka symulacja powiedziałaby bardzo wiele o naszych planach i zamierzenia .. i wiele mogła by nauczyć ..
Co o tym myślicie szanowana REDAKCJO MURATORA i forumowicze ?
Acha .. a dlaczego nie było odmiany 400 dla betonu komórkowego ?? hmm ?
Pozdrawiam

Honorata
29-08-2003, 14:33
A co sadzicie o poziomie kosztow, w tym drewnianym domu, ktory powstal w okoliacach W-wy. Szczegolnie zastanowily mnie niskie koszty przylaczy wodnych i energetycznych, na poziomie 500 i 1000 zł, ja buduje dom w malej wsi pod Łodzią, zakłady mam w nieiwielkiej gminie, ale ceny przyłaczeń nieporównywalnie wyższe!
Inwestor marudzi tez ze zaplacil 3 tys. za taka powazna adaptacje i mówi o Podlasiu, ze tam zaplacilby 500 zł, czyzby poziom cen tak bardzo roznil sie w calej Polsce (czy jest to cena z sasiedniej Białorusi :wink: ?).
Z własnych doświadczen, oraz wypowiedzi innych forumowiczow wiem, ze najprostsza adaptacja kosztuje ok. 1 tys (taka dzięki której uzyzskuje sie pozwolenie na budowe) a powazniejsze rzeczy, jak w tym przypadku to juz grube tysiące.
Takich ciekawych cen w tym artykule jest więcej, nie mam go niesttety przed oczyma.
Czy są prawdziwe i skąd się biorą?

jarkol
01-09-2003, 16:24
Droga Redakcjo!!!
Przegląd dachówek cementowych- brak Unibetu?!?
Nie jestem ich przedstawicielem, ale dokładnie 20.08. przelałam kasę na ich konto i liczyłam na jakieś utwierdzenie mnie w tej decyzji, a tu klapa.
Dlaczego nie uwzględniliście tej firmy w zestawieniu, czy uważacie to za bubel- jestem w kropce.
Pozdrawiam olka

Redakcja
02-09-2003, 15:31
Firma UNIBET nie odpowiedziała na naszą ankietę.