PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DL09 SPOKOJNA ZATOKA



revela
25-01-2008, 08:24
Witam,
Czy ktoś zbudował/buduje/będzie budował dom na podstawie projektu Muratora DL09 "Spokojna Zatoka", i może podzielić się uwagami, spostrzeżeniami i wiedzą na ten temat?

Pozdrawiam.
REV.

Kasiaa29
25-01-2008, 10:13
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=478&IdKolekcji=

Bardzo fajny ten projekt - przynajmniej jeśli chodzi o stylistykę, zamierzacie bo budować jako domek całoroczny?

revela
25-01-2008, 13:28
Tak, jako całoroczny.
Zbieram więc informacje, bo widzę, że w projekcie nie uwzględniono żadnego pomieszczenia typu "kotłownia", z czego wnioskuję, że przewidziano ogrzewanie z kominka, co jak zresztą cały domek, bardzo mi odpowiada:)

Pozdrawiam.
REV.

Kasiaa29
25-01-2008, 15:35
A możesz napisać co skłonilo cię do wyboru własnie tego projektu.
Tez kiedyś nad nim myślalam, ale doszłam do wniosku, że ta weranda jest za mała, a wykonanie na pewno drogie, poza tym jedyne miejsce na pom. gospodarcze to to przeznaczone na saunę, wiatrołap też malutki - i pytanie co z kurtkami i butami, powierzchnia dacu też nie nastraja optymistycznie - 250 metrów, jak na taki mały dom bardzo dużo.
Czy już zdecydowaliście sie na projekt, czy dopiero zaczynacie poszukiwania, z której strony macie wjazd na działkę
pozdrawiam

revela
25-01-2008, 20:30
Zobaczyłam go i wiedziałam, że o to chodziło:
Z sauny rezygnuję bez żalu właśnie na rzecz pomieszczenia gospodarczego.
Całość "roboczo-gospodarcza" (czyli schowek pod schodami, korytarzyk i pom. gospodarcze oraz łazienka) jest ładnie oddzielona od reszty dziennej, a zależało mi na tym, żebym z pokoju nie widziała drzwi do ubikacji, ani żeby nie trzeba było do niej iść przez zimny przedsionek.
Kuchnia nie jest na widoku, a jednak łączy się z resztą części dziennej.
Kominek jest widoczny z salonu i z jadalni, no i schody na górę-koniecznie z salonu.
Trochę mnie martwi ten wiatrołap, zobaczymy co zaproponuje miejscowy architekt.
Projekt spełnia warunki zabudowy na naszej działce i stylistycznie nawiązuje do sąsiednich i okolicznych budynków.

Oczywiście nie obędzie się bez drobnych zmian:
Mam zamiar powiększyć łazienkę na górze kosztem większej sypialni, oprócz tego, ponieważ wjazd na działkę i wejście będzie od strony zachodniej, muszę przenieść taras na ścianę południową.
Będzię też garaż, ale jeszcze nie wiem, czy przyklejony do bryły budynku, czy osobno.

Poszukiwania projektu zakończyłam, z dniem kiedy pojawił się DL09:)

Zmartwiłaś mnie tą powierzchnią dachu, a skąd taka informacja?
Ja jej nie dostrzegłam w opisie projektu.
Znasz więcej takich szczegółów?

Pozdrawiam.
REV.

Kasiaa29
25-01-2008, 21:22
Nareszcie ten domek znalazł swojego amatora :P Ja się nie odważyłam przez te przeszklenia i dach

Aby zobaczyć ilości materiałow wchodzisz w zakładkę "Materiały" - orientacyjne ilości materiałów . Też mnie zdziwił ten duży dach, może to jakaś pomyłka, powinien mieć gdzieś koło 160m :o

Fajnie , że będziecie budowac ten domek, na pewno będzie miał niepowtarzalny klimat. Jeśli macie wjazd od zachodu to nie musicie koniecznie zmieniać tarasu, będzie po prostu od wschodu :wink:
Mnie zastanawia tylko jaką zrobicie ścianę między werandą i salonem. Jak zamierzacie wykończyć domek?
Będę wam kibicować jeśli się zdecydujecie na "Spokojną zatokę" :wink: