PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet, lamparkiet, deska, parkiet przemysłowy..



yacol
27-01-2008, 10:59
1. Najwiecej z nas ma chyba problem z tym co wybrac. Moze ktos ze znawców(pewny w 100% tego co pisze a nie tylko gdybający) napisałby krótką charakterystykę tych rzeczy ? Wiem ze pewnie gdzies to tu juz jest ale chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo szukac przez 48 godzin i wybierac co jest gdybaniem a co wiedzą. Może nasz forumowy mistrz parkieciarski zamiescilby to w jednym temacie a jakis admin podwiesil to albo coś ? :)


2..Bo ja juz mam dosyc - panele odpadają bo to sztuczne i wogole blee, myslalem nad czyms typu deska barlinecka ale lepszej firmy(bo tu mowicie ze barlinek robi kiepskie dechy). Znalazlem sobie podłogę firmy BalticFloor w cenie 118zł netto /m2, w tym sklepie za montaż (deski przyklejane do posadzki)+listwy itp. wołają 140zł/m2. Cenowo to troche przegiecie za deske ktora jak dla mnie jest imitacją parkietu. Znajomy powiedział ze zalatwi mi parkiet (chyba lamparkiet to sie nazywa bo nie ma piorowpustów) ktory z montażem i lakierowaniem wyniesie mnie ok 100zł/m2. I o co chodzi ?W czym (jesli nie mam podłogówki) deska jest lepsza ze az o tyle drozsza?? Nie mam podłogówki, chce poprostu mieć ładną podłogę. Zwiedziłem kilka sklepów i w kazdym mowia co innego odnoscnie lakierowania/olejowania - w jednym ze jak mam duzego psa to lepiej olejowac bo mozna naprawic, w drugim ze lakierowany bo sie tak nie zniszczy, w innym ze wlasnie sie zniszczy i nie mozna naprawic a olejowany mozna przyt psie to tylko olejowany i cholery mozna dostac bo niewiadomo co wybrać. A im wiece czyta sie to forum tym wieksze zamieszanie sie robi. Jest tu jakis dobry parkieciarz ktory podejmie sie sztuki opisania najwazniejszych, podstawowych rzeczy ?? Tylko niech nie pisze ktos kto nigdy nie mial parkietu i wydaje mu sie ze cos gdzies slyszal bo chodzi mi o pewne opinie. Z góry dziękuję za uwagę :)

ponury63
27-01-2008, 13:07
Wiem ze pewnie gdzies to tu juz jest ale chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo szukac przez 48 godzin i wybierac co jest gdybaniem a co wiedzą. Może nasz forumowy mistrz parkieciarski zamiescilby to w jednym temacie a jakis admin podwiesil to albo coś ? :)
chyba trzeba by było "podwiesić" jakieś pół setki tematów ;)
bo tego typu dylematy dotyczą przecież nie tylko podłóg


Jest tu jakis dobry parkieciarz ktory podejmie sie sztuki opisania najwazniejszych, podstawowych rzeczy ??
otwórz wyszukiwarkę >>> http://forum.muratordom.pl/search.php
wpisz w polu "Szukaj Autora" słowo: boorg
poniżej, w "Opcje wyszukiwania" wybierz z rozwijalnego menu "Wnętrza"
na dole kliknij "Szukaj" i masz niemal 200 tematów nt. podłóg

zerknij też tutaj
>>> http://forum.muratordom.pl/tematy-zwiazane-z-wnetrzami,t59221.htm