PDA

Zobacz pełną wersję : płyki kalibrowane - wielka ściema



ARKA13/13
27-01-2008, 14:30
Kupiłam płytki kalibrowane z Nowej Gali. Różne rozmiary tej samej serii układane w moduły. Okazało się, że ta cała kalibracja polega na cięciu małych płytek z dużych i TO JESZCZE KRZYWO!!!. Małe są oczywiście droższe. Wolałabym zapłacić płytkarzowi żeby to pociął.

_ZBYCH_
27-01-2008, 14:46
Kupiłam płytki kalibrowane z Nowej Gali. Różne rozmiary tej samej serii układane w moduły. Okazało się, że ta cała kalibracja polega na cięciu małych płytek z dużych i TO JESZCZE KRZYWO!!!. Małe są oczywiście droższe. Wolałabym zapłacić płytkarzowi żeby to pocioł.
Kalibracja, to cięcie seri płytek na taki sam wymiar. Numer kalibracji jest podawany na opakowaniu.
Cięcie dużych formatów płyt na mniejsze, to normalna sprawa u każdego producenta płytek i nie ma to nic wspólnego z kalibracją.
Mniejsze formaty są droższe, no bo trzeba je pociąć :lol:
Cięcie płytek (szczególnie grubych lub gresów polerowanych) to wcale nie taka prosta sprawa, bo wymaga odpowiedniej maszyny i drogich tarcz, więc nie wiem, czy Twój płytkarz by pociął :roll:

ARKA13/13
27-01-2008, 14:51
Oj pociął by. Na pewno. Natomiast nie uważam, żeby uczciwe było kasowanie wyższej ceny za KRZYWE!!! cięcie płytek TYMI SUPER MASZYNAMI.

_ZBYCH_
27-01-2008, 14:54
Oj pociął by. Na pewno. Natomiast nie uważam, żeby uczciwe było kasowanie wyższej ceny za KRZYWE!!! cięcie płytek TYMI SUPER MASZYNAMI.
Oczywiście, masz rację!
Dlaczego nie reklamujesz tych płytek? :roll:

ARKA13/13
27-01-2008, 14:59
Dlatego, że mój płytkarz wyjeżdża niedługo z powrotem do Francji - tam remontuje zamki. Nie mam czasu czekać na załatwianie reklamacji. Ale dzięki za radę

_ZBYCH_
27-01-2008, 15:02
Dlatego, że mój płytkarz wyjeżdża niedługo z powrotem do Francji - tam remontuje zamki. Nie mam czasu czekać na załatwianie reklamacji. Ale dzięki za radę
Rozumiem :(
Na tym właśnie bazują nieuczciwi producenci, sprzedawcy i wykonawcy - że klientowi nie będzie się chciało lub nie będzie miał czasu na reklamowanie towaru.

Jednak niektórzy mogą się oszukać... :)

adema_de
27-01-2008, 17:03
A jakie to płytki z Nowej Gali, bo właśnie przemierzam się do zakupu kalibrowanych z serii Orientale. I to różnych formatów, żeby zaszaleć.