PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma drzwi zewnętrzne "Stolpaw"?



YreQ
27-01-2008, 20:20
Jak w temacie.
Ciekawa jestem ich jakości i opinii na temat firmy.
Widziałam dwa modele drzwi z tej firmy w sklepie - wyglądały na produkt bez zarzutu - ale z doświadczenia wiem, że niekoniecznie musimy dostać tak dokładnie zrobione.
Czekam na opinie szczęśliwych posiadaczy. :D
Pozdrawiam

Kacperks
27-01-2008, 20:30
Witam.
Ja mam drzwi tej firmy, ale dopiero od pół roku. Kosztowały ok. 2500 zł, na razie wszystko z nimi w porządku.

YreQ
27-01-2008, 21:06
Czyli przyszły od producenta ok ? ( mam złe doświadczenia z oknami :-? )
Który model wybraliście - jeśli można wiedzieć ?
Osobiście podoba mi się owal a z pełnych ryba...

facet27
05-04-2009, 20:15
nie znam tych drzwui więc się nie wypowiem na ich temat z doswiadczenia wiem że drzwi do domu za 2.500 tysiąca to nie jset dobry pomysł ceny skądś się biorą zwykle jest to jakośc materiałow i wykonania lepszy z założenia jest droższy. Polecałbym sprawdzonych producentów, CAL drzwi drewniane, Dierre antywłamaniowe,lub jak dla mnie Porta drewniane cipele i mocne drzwi z bolcami antywyważeniowymi. Oczywiście firmy które wymieniełem sa droższe ale za to sprawdzone i nawet jeżeli się trafi reklamacja to podejście jest normalne przynajmniej ze strony producenta.
Pozdrawiam

masia!
18-06-2010, 18:11
Moi rodzice mają drzwi Stolpawu.Póki co nic złego się z nimi nie dzieje.Mają je od 9 m-cy.Sama się zastanawiałam nad tą firmą,bo mają dość ciekawe wzory,ale teraz sama już nie wiem.

stary
18-06-2010, 20:31
..... ZANIM KUPISZ TE DRZWI ZASTANóW SIę 3 RAZY.
A ja zacząłem się zastanawiać nad trzema wystawionymi negatywami... wszystkie od "jednopostowców" i wyjątkowo mi śmierdzą nieuczciwością.
Wśród moich dostawców drzwi jest i Stolpaw od kilku lat. Dzisiaj mogę śmiało stwierdzić, że nie mam z nim więcej kłopotów niż z innymi, jeżeli chodzi o jakość i jakąkolwiek komunikację to nawet mniej.
Mieli swego czasu człowieka mało odpowiedzialnego jako przedstawiciela, wyjątkowego "ściemniacza", ale w porę został odstrzelony. Jednakże jego rola w firmie nie miała nic wspólnego z jakością- był utrapieniem dla biur handlowych.
Jeżeli więc ktoś się zastanawia nad ich wyrobem to ryzyko wpadki jest na niskim poziomie..... Drzwi za 2,5 patyka (pewnie z montażem) to musiały być na cienkim - 53 mm - skrzydle, ja zamawiam grubsze.
To tyle.

bwojtek
18-06-2010, 21:15
Masz rację stary! Te negatywy bardzo mało wiarygodne jakieś... Firmy nie znam więc się nie wypowiadam na temat jakości drzwi ale stanowisko Starego popieram rencami i pęcinami ;)

finlandia
19-06-2010, 10:34
No tak.. 53mm. To drzwi mogą być jako przejściowe lub do nieogrzewanych budynków. Takie też są porzebne.
Ala pamiętajcie, że większość ludzi kupuje cenę, więc też drzwi tańśze. A sprzedawca mający niewiele doświadczenia "popchnie" te cienkie drzwi jako luksus do rezydencji. Szczególnie jak ma "wsparcie" od takiego przedstawiciela, o jakim napisał Stary ;)

gonsiorek
20-06-2010, 22:14
Gdzieś już w podobnym wątku opisąłem swoją przypadłość - drzwi zewnętrzne kupiłem w październiku 2009, w styczniu zgłosiłem reklamację, którą uznano - wygięcie dechy w której jest wkładka od zamka o ok. 1cm na dole i 1 cm na górze (taki łuk ;). Drzwi zabrano i naprawiono, podobno wymieniono dechę czy jak to się tam fachowo nazywa. Poczekam co bedzie nastepnej zimy - jeśli to samo to wystawię jednoznaczną ocenę. Dodam, że drzwi bardzo dobrze osłonięte, od strony północnej, grzejnik w ganku dość daleko od drzwi.

masia!
20-06-2011, 10:28
Ja się jednak zdecydowałam na te drzwi.Rodzice (teraz już po dwóch latach) nadal nie mają z nimi najmniejszych problemów.

gonsiorek
29-06-2011, 08:56
Oby służyły dobrze, moje znów poszły do reklamacji na początku roku :( Usterka ta sama, tym razem nie wymiali części ramiaka tylko jak to ujął serwisant "skrzydło poszło na prostownicę i zostało odnowione (pomalowne)". Na wnioski szkoda klawiatury....

Michal_Kamilka
04-07-2011, 07:03
Witam
Też się zastanawiałem nad firmą Stolpaw, niestety ta firma u mnie odpadła. Decyzję taką podjąłem po przeczytaniu właśnie tego tematu jak i opinia regionalnego sprzedawcy w moim mieście. Sprzedawca polecił mi drzwi firmy WIATRAK, wzory te same i produkowane są niedaleko firmy Stolpaw. Niestety u mnie nie pasował mi kolor drzwi do koloru okien i wybrałem firmę STOLBUD Włoszczowa.

mimej
12-07-2011, 01:13
E tam, mi akurat te drzwi dobrze działają, nie kierowałem się forum i nie żałuję wyboru

Bartek Spesjalista
26-12-2011, 23:10
Witam
Jestem użytkownikiem drzwi firmy STOLPAW gr. 63 mm od trzech lat i przez ten czas nic złego się z nimi nie działo, żadnych wygięć czy też innych usterek przez ten czas nie zaobserwowałem, wręcz przeciwnie drzwi wyglądają tak jak by były wczoraj zamontowane wizualnie SUPER.
ZDECYDOWANIE POLECAM DRZWI STOLPAW
Pozdrawim

finlandia
27-12-2011, 10:53
Poza ym że masz, to pewnie tam jeszcze pracujesz? może niekoniecznie Ty, ale ktoś z bliskich zapewne tak..

gonsiorek
17-01-2012, 20:53
Robię trzecie podejście do reklamacji - znów to samo :) wygięcie drzwi, szpary i niechciana wentylacja. Zobaczymy jak "profesjonaliści" tym razem załatwią problem. Wychodzi na to, że te drzwi zastępcze co mi wstawiają na czas pseudo naprawy są lepszej jakości bo się nie wypaczają :)

mjakob
20-01-2012, 14:33
Mam drzwi 1,5roku, nie były tanie. Mam argument na plus i minus.

Miałem problem z reklamacją - przyjechały, z jednym elementem w innym kolorze :-) - że ktoś takie coś "wypuścił"... Nie doszło do montażu.. Zanim przyjechały (rzekomo zrobione na nowo, gdyż wymiana powodowała, że i tak się "rzucało w oczy"), mieli oddzwaniać, nie oddzwaniali itp itd. Trwało to 3 miesiące. Na szczęście jeszcze budowa trwała, nie spowodowało to opóźnień i nie miałem zapłaconej całej kwoty.

Na plus natomiast, że 1,5 roku są i prezentują się fajnie, nic nie wyblakło i się nie wypaczyło... odpukać ;-)

gonsiorek
05-04-2012, 10:00
Reklamacja uznana, dostałem nowe skrzydło, widocznie grubsze. Na tę chwilę firma stanęła na wysokości zadania :) Czekam na test zimowy ...

emila_m
11-12-2012, 02:02
U mnie te drzwi zewnętrzne "Stolpaw" już przeszły test zimowy. Mam je mniej więcej od 1,5 roku i są ok.

plawgo
16-12-2012, 15:50
A co myślicie o ich drzwiach - STOLTERM ?
Ma ktoś już takie założone ?

masia!
05-01-2013, 13:07
Hej.Uznałam,że wypadałoby zdać relację po 1,5 roku użytkowania :) Otóż spieszę donieść,że drzwi nadal sprawują się ok,zarówno u mnie jak i u rodziców (mają je dłużej niż ja). U mnie to już druga zima i nic się złego z nimi nie dzieje.Póki co nie żałuję więc mojego wyboru.

finlandia
02-04-2013, 23:02
Czarku, nie tylko na tym forum zostałeś "ocenzurowany" za ten sam wpis i nie dziw się, bo nie tylko mylisz forum z tablicą ogłoszeń, ale zwyczajnie nie masz szacunku do użytkowników forów. Nieładnie.

cyprinus
14-05-2013, 00:37
Kupiłem drzwi Stolterm. Grubość i okucia robią wrażenie. Dom jest na etapie wykańczania, więc na razie tylko cieszę oczy. Koszt - 4600 z ciepłym montażem.

klinik
20-05-2013, 15:07
Jakieś foto ze szczegółami możesz wrzucić?

flyer2
03-09-2013, 07:47
Ja kupiłem drzwi Stolpaw faw 38 inox.Drzwi wyglądają solidnie.Przyjechały bez klamki i od 2m-cy nie mogę się doprosić o dosłanie.Zamawiałem w firmie Pluta z Radomia

psulek
14-11-2013, 23:12
Ja kupiłem Stolpaw Stolterm FAV51 Inox. Ogólnie jestem zadowolony, drzwi wyglądają na solidne i ładnie się prezentują. Dobre zawiasy, chodzą bardzo lekko, mimo tego, że trochę ważą. Małym zgrzytem było to, że w drzwiach był zamontowany zły zamek hakowy (lewy zamiast prawego). Wystarczył mail do serwisu z naświetleniem sprawy. Przyjechali, w 10 minut zmienili zamek,jest OK. Kontakt z producentem bardzo dobry. Generalnie polecam. Po zimie dam znać czy się nie paczą, ale są tak masywne, że nie przewiduję problemów.

mariusz.k
31-03-2014, 13:47
Ja mam natomiast problem z drzwiami tej firmy i z chęcią przeczytam radę jakiegoś fachowca :) Kupiłem drzwi sosnowe Michał w listopadzie ubiegłego roku i dziś mam problem z odklejonym silikonem łączącym płyty. Co więcej wewnętrzna płyta ugina się pod naciskiem ale przedstawiciel STOLPAWa twierdzi, że to już taki urok drzwi z powodu wypełnienia drzwi materiałem termoizolacyjnym(?) . Propozycja ze strony firmy jest taka ze wymienia silikon i tyle, tylko ja się zastanawiam czy silikon nie ma za zadanie tylko zapobiegać ewentualnemu przedostaniu się wilgoci do wewnątrz a nie mechanicznie łączyć dwa elementy drzwi i zapobiegać ich odkształcaniu się....

theme
31-03-2014, 14:04
Silikon uszczelnia połączenie, a ono samo odbywa się na zasadzie piór-wpustu w większym wydaniu. Reklamowałem też taki przypadek i wymiana silikonu przez producenta starczyła u tego Klienta. Jak jest u Ciebie nie wiem, bo nie zamieściłeś zdjęć itd.

finlandia
31-03-2014, 16:08
Może nie do końca dobrze zrozumiałem w czym rzecz, ale z mojej praktykie też potwierdzam, że naprawa polegająca na wymianie silikonu z praktycznego punktu widzenia jest skuteczna.

theme
31-03-2014, 17:57
252137

Mniej więcej tak to wygląda. W to zagłębienie wchodzi panel i tam ma się trzymać. Dodatkową stabilizację aby nie latał daje silikon, który jednocześnie jest uszczelniaczem.

mariusz.k
01-04-2014, 10:10
Dziękuję za szybką odpowiedź

Zdjęć niestety nie mam ale rysunek @theme praktycznie oddaje istotę rzeczy :) U mnie główna wątpliwość polega właśnie na tym że ta wewnętrzna część delikatnie ugina się pod naciskiem, byłem przekonany że wypełnienie jest "sztywniejsze". Obawiam się po prostu, że sytuacja z silikonem będzie się powtarzała jeżeli ten panel będzie "pracował".


PS.
Moje drzwi http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewnetrzne/optimum-plus/michal (na dole zakładka przekrój ramiak- panel termoizolacyjny).

theme
15-04-2014, 19:55
Drewno jak to drewno lubi czasem popracować (słońce, zima itd). Silikon uszczelnia, stabilizuje ale też lekko amortyzuje. Oczywiście są to ruchy marginalne i tyle silikonu w zupełności wystarczy.
Bądź co bądź nic innego tylko wymienić silikon i tyle. Po gwarancji możesz zrobić to sam lub poprosić o pomoc szklarza.

mk18888
08-07-2015, 19:05
Witam!!!
Jezeli Pana dostawca jest ta firma, to gratulacje widocznie ma Pan swoich klientow dokladnie tam gdzie slonce nie dociera. Ja zakupilem drzwi tej felernej, marnej i tandetnej firmy 2 lata temu i do dnia dzisiejszego trwa reklamacja!!! Zenada!!! Po zakupie super modnych i tak samo niedopracowanych drzwi za kwote ponad 4000 zl rozszczelnila sie folia na szybie, schodzila farba, drzwi odfarbiaja sie pod wplywem wody, pekla oscieznica i co tylko, ale nie pisalbym tego bo moze poprostu mam pechowe drzwi, gdyby nie brak profesjonalizmu pracownikow tej firmy, a w szczegolnosci kierownika sprzedazy. Ten Pan minal sie z powolaniem, kompletnie nie mozna sie z nim dogadac, jest nieslowny a w dodatku ostatnia reklamacja byla prawie rok temu i do tej pory oscieznica jak to powiedzial, jest na tasmie produkcyjnej!!! Poprostu ZENADA!!! A jego poprzednik stwierdzil ze dzwi malowane sa farbami wodnymi i sa jeszcze niedopracowane, ale co tam wazne ze schodza, a noi oczywiscie po sprzedazy nie wiem jakiej ilosci drzwi okazalo sie ze dostawca szyb jest tez marny i maja reklamacje za reklamacja. Nigdy w zyciu nie polece nikomu tych drzwi, chyba ze beda rozdawali je za darmo. A musze rowniez dodac ze koszta oprawy drzwi po kazdej reklamacji ponosilem z wlasnej kieszeni, teraz dom jest po ociepleniu i tez ich to nie interesuje. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!! BAnda partaczy , mam nadzieje ze nie skusicie sie na ich wyglad, bo poza nim nie maja kompletnie zadnej innej zalety.

theeagle
26-01-2017, 23:23
Odradzam zakup drzwi firmy stoplaw. Zakupiliśmy drzwi do domu za kilkanaście tysięcy złotych drzwi miały krzywo nawiercone otwory od górnego zamka! Zewnętrza aluminiowa listwa po roku odkleiła się od drewna, drzwi nie domykają się szczelnie na dole ciągle wieje ponieważ framuga drzwi się odkształciła... Słowem masakra...Reklamacji było już co najmniej 3, obecnie ostatnia została zgłoszona w październiku i do tej pory cisza. Podczas rozmowy z kimś z serwisu od razu mnie poinformowano że i tak mają mnie w dupie. Dodatkowa katastrofa to firma MARVAL FACHOWIEC z Jedlińska...monterzy są niechlujni, poprawiali kilka razy po sobie. Jak się do nich dzwoni za często (2 razy na tydzień) to przestają odbierać telefon... Odradzam każdemu firmę STOLPAW - działają na rynku tak jak by byli sami. Masakra...

patent.x
31-01-2017, 22:34
Część z tych defektów może być efektem złego montażu. Napisz oficjalne pismo do sklepu z reklamacją powołując się na odpowiednie przepisy, z głowy nie pamiętam jakie. Będą mieli 14 dni kalendarzowych na odpowiedź. Odmówią pisz odwołanie, powołaj się na uokik.

Tom01
30-08-2019, 14:20
Nie polecam. Drzwi są ładne, każdy znajdzie w katalogu trafiający w swój gust wzór, ale na tym koniec. Drzwi które dostaniesz finalnie będą INNE niż to co widzisz w folderach. Pomijam już krzywo powiercone otwory. Montażysta wiercił jeszcze raz, aby w ogóle zamontować szyldy. Natomiast różnice w wyglądzie są na tyle duże, że zastanawiam się nad wejściem na drogę sądową. Tym bardziej, że producent kompletnie lekceważy reklamację klienta z bezczelnym stwierdzeniem „bo tak robimy”. Zapłaciłem za drzwi 7 tys i chyba mam prawo oczekiwać, że będą wyglądać tak jak w folderze, prawda? Wygląd całych drzwi jest po prostu inny. Antaba jest w ogóle w innym miejscu, inaczej ma zrobione montaże, sterowanie, jakieś blaszki o których nie było mowy, inny zamek itd. Zależało mi na takim wyglądzie jak producent pokazuje w materiałach a nie coś losowego. Podkreślam przy tym, że producent pomimo ewidentnych różnic, każe spadać na drzewo. To jest karygodne. Nie popełniajcie tego błędu co ja i szukajcie w ofertach innych firm. Nawet jak będą trochę droższe, to może będą takie jak sobie wymarzyliście.

finlandia
30-08-2019, 22:26
..Nie popełniajcie tego błędu co ja i szukajcie w ofertach innych firm. Nawet jak będą trochę droższe, to może będą takie jak sobie wymarzyliście.

A ja przede wszystkim polecam szukać w firmach, które mają odpowiednie ekspozycje. Sprzedawca (w żadnym razie żaden z niego doradca) zawinił tak samo jak fabryka.. No chyba że demonstrował co innego, wg swojej najlepszej wiedzy a to tylko wybryk producenta...

Tom01
30-08-2019, 22:46
A ja przede wszystkim polecam szukać w firmach, które mają odpowiednie ekspozycje. Sprzedawca (w żadnym razie żaden z niego doradca) zawinił tak samo jak fabryka.. No chyba że demonstrował co innego, wg swojej najlepszej wiedzy a to tylko wybryk producenta...

Po niewczasie, jak już zamontowali mi drzwi, znalazłem fotografie z realizacji, zamontowany u kogoś identyczny model Stolpaw i widzę takie same rozbieżności jak u mnie. Czyli producent celowo i świadomie zamieścił w katalogach zupełnie inne wymiary i miejsca montażu zamków, uchwytów, szyldy, zawiasy itd. Nie jest to wpadka tylko norma! W korespondencji tłumaczą się, że to grafik tak narysował i że to nie ich wina. Kurde, argumentacja przedszkolaka.

finlandia
30-08-2019, 22:52
Tak, ja Ci wierzę, rozumiem i też nie lubię takich numerów.
Ale sugeruję, że zakup konkretnych drzwi w mało wiarygodnej firmie (w sensie że wybór tylko z katalogu) to proszenie się o właśnie taki zawód..

samotnik
31-08-2019, 09:02
Ale która firma ma wszystkie kilkanaście modeli na ekspozycji? A to tylko jeden producent, każdy handluje kilkoma.

finlandia
31-08-2019, 09:53
Na ogół drzwi określonych serii mają takie same elementy wykończenia: budowa skrzydła, szerokość ramiaków, umiejscowienie akcesoriów. Oczywiście że jesteśmy jeszcze daleko od tego, by określone salony miały na wystawie po kilkanaście szt. drzwi jednego producenta (a szkoda).
Ja jedynie przestrzegam przed firmami, które oferują "super drzwi w extra cenie" jedynie z katalogu, bez żadnej ekspozycji... to jest właśnie proszenie się o taki zawód.. i przy okazji umacnianie "mierności" polskich salonów które przegrywają cenowo z firmami "bezkosztowymi".
Nie wiem jak było w Twoim przypadku. Moje uwagi są natury ogólnej, jako przestroga dla osób szukających drzwi jakiejkolwiek innej firmy.
Tłumaczenia tego producenta są rzeczywiście ... mało profesjonalne..

T12345T
31-08-2019, 10:50
Po niewczasie, jak już zamontowali mi drzwi, znalazłem fotografie z realizacji, zamontowany u kogoś identyczny model Stolpaw i widzę takie same rozbieżności jak u mnie. Czyli producent celowo i świadomie zamieścił w katalogach zupełnie inne wymiary i miejsca montażu zamków, uchwytów, szyldy, zawiasy itd. Nie jest to wpadka tylko norma! W korespondencji tłumaczą się, że to grafik tak narysował i że to nie ich wina. Kurde, argumentacja przedszkolaka.

Jeżeli sytuacja jest zgodna z opisem zamieszczonym w poście, wydaje się, że takie postępowanie wyczerpuje znamiona stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych. Zgodnie z art. 4 ust. 1 i 2 oraz art. 5 ust.1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Praktyka rynkowa stosowana przez przedsiębiorców wobec konsumentów jest nieuczciwa, jeżeli jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i w istotny sposób zniekształca lub może zniekształcić zachowanie rynkowe przeciętnego konsumenta przed zawarciem umowy dotyczącej produktu, w trakcie jej zawierania lub po jej zawarciu. Za nieuczciwą praktykę rynkową uznaje się w szczególności praktykę rynkową wprowadzającą w błąd. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął. Wprowadzającym w błąd działaniem może być w szczególności:

1) rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji;
2) rozpowszechnianie prawdziwych informacji w sposób mogący wprowadzać w błąd;

Stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych, co oczywiste, jest zakazane!

finlandia
31-08-2019, 13:38
Oknotest,
ja się zgadzam. Czyn nieuczciwej konkurencji. Można zwalać to na niedokładność, reklamę itp. Niestety - ja już się przyzwyczaiłem do tego że na każdym kroku nas oszukują :(
Co ma zrobić autor postu? przytoczyć w odwołaniu te artykuły? I znowu oleją.. a jak nie oleją to co ? Na pewno nie wykonają nowych drzwi wg szkiców z katalogu...

Ja to widzę tak, że bez prawnika się nie obejdzie.

T12345T
31-08-2019, 13:53
Oknotest,
ja się zgadzam. Czyn nieuczciwej konkurencji. Można zwalać to na niedokładność, reklamę itp. Niestety - ja już się przyzwyczaiłem do tego że na każdym kroku nas oszukują :(
Co ma zrobić autor postu? przytoczyć w odwołaniu te artykuły? I znowu oleją.. a jak nie oleją to co ? Na pewno nie wykonają nowych drzwi wg szkiców z katalogu...

Ja to widzę tak, że bez prawnika się nie obejdzie.

Co ma zrobić autor postu? Zwiększyć nacisk na producenta i zamiast emocjonalnie się przepychać, wykazać racje oraz skorzystać z przysługujących mu praw. Jeśli potrafi sam, może podjąć próbę samodzielnie art. 100 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2019 poz. 369). Jeśli nie czuje się na siłach i nie wie jak to zrobić, pozostaje rzecznik praw konsumentów.

Tom01
31-08-2019, 15:40
Na razie po przeczytaniu opinii w Internecie, wczoraj wieczorem odezwał się przedstawiciel producenta. Nie sprzedawca, tylko człowiek ze Stolpaw. Zaczął od straszenia paragrafami, co jak widać nie odbiega od standardów działania tej firmy. Na koniec kilkunastominutowej rozmowy pojawił się cień polubownego zakończenia. W poniedziałek ma się odezwać. Jeśli będzie to tylko inny typ spychologii, faktycznie wystosuję oficjalne wezwanie na podstawie kilku przepisów a jak nie pomoże to do sądu.

Sprzedawcy nie obwiniam, bo wszystko wskazuje na to, że sam jest zaskoczony odstępstwami. Człowieka, w sensie rodzaj, da się dość dokładnie poznać po kilku rozmowach. Łatwo wyczuć kiedy ktoś jest świnią. Ze sprzedawcą zarówno przed jak i po sprzedaży rozmawaiałem wiele razy. W ewentualnym pozwie będzie niestety solidarnie odpowiadał, takie przepisy. Niechętnie to zrobię, bo jestem przekonany, że nie było u niego celowej winy.

bwojtek
31-08-2019, 19:33
Możesz pokazać zdjęcia obrazujące różnice, o które tobie chodzi?

Tom01
02-09-2019, 08:44
Jasne, zdjęcie porównawcze poniżej. Oczywiście nie chodzi o kolor. Zwróć uwagę na czystość formy. Prawe w stosunku do lewych (katalogowych) wyglądają odpustowo. Jakieś podkładki, paskudne szyldy. W ogóle miał być zamek listwowy z jedną wkładką a są dwie. Największy problem jest z antabą. Daleko przesunięta w prawo. Wygląda fatalnie i drzwi otwierają się przez to bardzo ciężko (wbudowany samozamykacz). Guzik otwierania elektrozamka w bezsensownym miejscu, inny rozstaw uchwytów antaby.

434168

d7d
02-09-2019, 12:02
Lewe wyglądają lepiej, może prawe mają ładniejszą szybę? ;)
Kolor rzecz względna ale lewe ładniejsze.

Tom01
02-09-2019, 12:50
Szyba jest podobna, na rzeczywistych drzwiach jest fajnie. Chodzi mi o ilość metalowych "dodatków" i ich rozmieszczenie. Części ludzi może się wydawać że przesadzam, ale pomyślcie: Budujesz dom, jeden raz na całe życie. Obmyślasz różne detale. Oglądasz setki katalogów, rozwiązań, realizacji u innych. Obmyślasz sobie jak to wszystko wymarzone będzie wyglądało w rzeczywistości. A tu nagle jeb! Taki ch*j! Miało być pięknie, wymarzony minimalistyczny styl, a dostajesz coś co wygląda jak w budżetowych szeregówkach.

d7d
02-09-2019, 13:43
Szyldy (jeden) lepszy w lewych. W prawych bezsensownie długie.
Osobiście wolę okrągłe szyldy. Nawet trzy oddzielne.
To że masz dwa szyldy chyba wynika z zamówienia dwóch zamków.
Dlaczego są takie wąsie i takie długie? Dlaczego dwie różne długości?
Rozety wokół mocowania kiepsko wyglądają - lepsze rozwiązanie jest w lewych.
Może właśnie takie długie maja pasować wizualnie do antaby ?
W prawych jest widoczny przyciska a w lewych nie jest widoczny.
Może w prawych jest to bardziej wygodne rozwiązanie ale wygląda gorzej.
Zawiasy - lokalizacja chyba też w lewych lepsza i do tego w prawych są wyraźnie grubsze ale może dzięki temu lepsze.

Może znaczek w prawym górnym narożniku (STOLPAW ?) wgląda dobrze ?

finlandia
02-09-2019, 22:02
Z przedstawionych zdjęć jedynie pochwyt (szczególnie jego mocowanie) można uznać za "różny". Chociaż i to jest dyskusyjne.

Klamka - czy to okrągły szyld czy też podłużny decyduje sprzedawca (może zamówić różny). Klamka zwykle nie jest ściśle związana z drzwiami i można złożyć zamówienie bez nawiertów pod szyldy. A że AXA ma taki "ślepy szyld" to na rynku dominuje i pod jej rozstaw śrub firmy robią odpowiednio rozmieszczone dziury.

Zamek jeden czy dwa - to też jest zwykle wybieralne. I wcale nie musi być tak, ze dwa zamki jest lepsze.

W końcu ten pochwyt: wprawne oko dostrzeże że to pic na wodę fotomontaż i stosowane u nas pochwyty mają mocowanie przez te podkładki zwiększające powierzchnię nacisku..

Reasumując: ja się będę upierał, że dobry salon powinien mieć na ekspozycji drzwi z pochwytem. Przynajmniej ja mam właśnie po to, by pokazywać niedoskonałości pochwytu (w efekcie drzwi tego typu sprzedaję raz na rok).

Tom01
02-09-2019, 22:26
Kolego finlandia, antaba, jej mocowania, odległość od krawędzi drzwi to nie jest dyskusyjne tylko oczywiste. Na oko widać, że jest inaczej, nie trzeba mierzyć. Do tego, tak duże przesunięcie w kierunku środka powoduje, że ciężko się je otwiera. Tym bardziej, że jak pisałem, jest siłownik. Podkładek też nie było żadnej mowy, że będą. Upatrzyłem wymarzyłem sobie co innego a jest jednak co innego. Nie możesz kolego odmówić mi prawa do marzeń. Problem jest w tym, że ciężko zarobioną kasę ktoś olał i trywializuje, że nic się nie stało. Otóż stało.

PS. Zamek zamawiałem z jedną wkładką. Są dwie i na dodatek ten ślepy szyld zasłaniający otwór na klamkę jest fatalny.

finlandia
02-09-2019, 22:44
Dla mnie dyskusyjne. Model w katalogu pokazuje określoną konfigurację. Jeśli w Twojej umowie jest zapis "drzwi wg foto z katalogu" to przyznam Ci rację. Taka samo jak z prostą sprawą zamka. Jest w umowie jeden? to wina sprzedawcy że źle zamówił. A jak zamówił dobrze, to niech dochodzi od producenta.
A jak się nie zna na towarze który sprzedaje, to może pora by skupił się na czymś bliższym jego wiedzy.

Nie zmienia to faktu, że głosy tłumaczenia ze strony producenta które przytaczasz są ... słabe..

finlandia
02-09-2019, 22:46
Dla mnie dyskusyjne. Model w katalogu pokazuje określoną konfigurację. Jeśli w Twojej umowie jest zapis "drzwi wg foto z katalogu" to przyznam Ci rację. Taka samo jak z prostą sprawą zamka. Jest w umowie jeden? to wina sprzedawcy że źle zamówił. A jak zamówił dobrze, to niech dochodzi od producenta.
A jak się nie zna na towarze który sprzedaje, to może pora by skupił się na czymś bliższym jego wiedzy.

Nie zmienia to faktu, że głosy tłumaczenia ze strony producenta które przytaczasz są ... słabe..

Tom01
02-09-2019, 23:00
Widzisz, chyba się różnimy w ocenie rzeczywistości, bo mnie nie jest potrzebny napis, że kawa w kubku jest gorąca. Powiedz, jakim cudem mam zdecydować się na zakup, jeśli dopuszczalne byłoby pokazywanie czego innego a dostawa innego. Jeśli, jak mówisz, byłaby to tylko konfiguracja, to równie dobrze można by to było opisać słownie. Cały szkopuł jednak w montażu tego wszystkiego do kupy. Zauważ, że wiele produktów ma publikowane szczegółowe rysunki techniczne i nie ma żadnej uznaniowości, czy trochę podobne czy może niekoniecznie. W tym wypadku nie ma nic poza zdjęciem / rysunkiem / renderem na stronie. Nie byłoby sprawy, gdyby ta wizualizacja pokazywała PRAWDZIWY wygląd drzwi a nie przybliżony. Po prostu wówczas bym ich nie zamówił. W mojej ocenie wyglądają pokracznie głównie przez montaż antaby, ni w pi, ni w oko.

d7d
02-09-2019, 23:33
Chyba trzeba było reklamować (przy lub po montażu) jako towar niezgodny z zamówieniem.
Np. dwa zamki w dostarczonych drzwiach a w zamówieniu jeden zamek.
I chyba było by po temacie.

finlandia
03-09-2019, 06:48
Masz auto w katalogu. Full wypas. Kupujesz normalne, konfigurujesz sobie tańsze alusy, inne relingi czy pakiet stylizacyjny i nie masz pretensji że wyglada inaczej niz w reklamie. Podkreślam: moim zdaniem dobry doradca zwrócił by uwagę na takie szczegóły. Wczesniej Oknotest podał Ci podstawę prawną. Działaj.

Tom01
03-09-2019, 08:29
Kolego d7d, oczywiście, że reklamowałem. Tj, nie podpisałem protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Na razie przepychanka trwa.

Kolego finlandia, właśnie że zamówiłem dokładnie ten model jak w katalogu, nawet podpisany, dokładnie FAV61. Dlatego mam pretensję. Za podstawę prawną dziękuję, oczywiście jakieś działania już prowadzę. Od firmy zależy czy uda się polubownie czy trzeba będzie zmuszać. Nie cierpię takich sytuacji, kiedy ludzie nie mają jaj aby się przyznać do błędu. Każdy może się mylić, zrobić coś źle. To jest normalne. Chodzi o to, jakie ludzie prezentują stanowisko w takiej sytuacji. Najgorsze co może być, to właśnie wciskanie w oczy, że nie ma żadnej wpadki, rzeczy oczywistych nie ma i w ogóle co ten klient sobie nawymyślał. To co opisałem jako "spadanie na drzewo" dokładnie było argumentacją, że "dostaliśmy takie zamówienie od sprzedawcy i zrealizowaliśmy je zgodnie... itd". Przecież jest jasne, że sprzedawca specjalnie nie wypunktował listy życzeń odstępstw od katalogu, prawda? Nie kazał zamontować krzywo antaby ani zmieniać jej mocowań. To mnie strasznie wkurza. Kłamstwa prosto w oczy.

IVO333
03-09-2019, 13:47
Wczesniej Oknotest podał Ci podstawę prawną. Działaj. Teraz chyba rozumiem wszechobecny zapis "poniższe obrazki czy inne dzieła nie są ofertą w rozumieniu KC" którym sobie producenci kryją dupę.

d7d
03-09-2019, 16:50
Stolpaw pokazuje swoje drzw i na tech zdjęciach nie ma rozetki wokół mocowania antaby do płaszczyzny drzwi.
http://stolpaw.mojabudowa.pl/?id=175904
Taki przykład - konkretne drzwi i ich zdjęcie, - też nie może być wytyczną dla Zamawiającego drzwi Stolpaw?
Szyldy pasują.

finlandia
03-09-2019, 22:30
Kolego d7d, oczywiście, że reklamowałem. Tj, nie podpisałem protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Na razie przepychanka trwa.

Kolego finlandia, właśnie że zamówiłem dokładnie ten model jak w katalogu, nawet podpisany, dokładnie FAV61. Dlatego mam pretensję. Za podstawę prawną dziękuję, oczywiście jakieś działania już prowadzę. Od firmy zależy czy uda się polubownie czy trzeba będzie zmuszać. Nie cierpię takich sytuacji, kiedy ludzie nie mają jaj aby się przyznać do błędu. Każdy może się mylić, zrobić coś źle. To jest normalne. Chodzi o to, jakie ludzie prezentują stanowisko w takiej sytuacji. Najgorsze co może być, to właśnie wciskanie w oczy, że nie ma żadnej wpadki, rzeczy oczywistych nie ma i w ogóle co ten klient sobie nawymyślał. To co opisałem jako "spadanie na drzewo" dokładnie było argumentacją, że "dostaliśmy takie zamówienie od sprzedawcy i zrealizowaliśmy je zgodnie... itd". Przecież jest jasne, że sprzedawca specjalnie nie wypunktował listy życzeń odstępstw od katalogu, prawda? Nie kazał zamontować krzywo antaby ani zmieniać jej mocowań. To mnie strasznie wkurza. Kłamstwa prosto w oczy.

Początkowo poparłem Cię w 100%. Po zobaczeniu fot zmieniłem zdanie, bo wg mnie różnice nie są aż tak istotne i ich wystąpienie w dużej części powinien zaznaczyć sprzedawca. Nie wiem jak to się odbywa w tej firmie, ale zakładam że zamówienie to nie jest fax ze zdaniem "drzwi jak na zdjęciu, tyle że w innym kolorze". Teraz zamawia się najczęściej na internetowych platformach zatwierdzając osobno każdy element wyposażenia, np. zamek czy rozety oraz rodzaj i długość pochwytu.
W Twoim przypadku jest to pochwyt z mocowaniem skośnym, stosowany przy kolizji jego mocowania z kluczem ( dobrze to widać na "prototypie" w katalogu - gdyby to było mocowanie prostopadłe do drzwi, to nie dało by się włożyć klucza do zamka). Dlatego tam jest narysowany skośny.
Natomiast w drzwiach masz już przesunięte otwory i świetnie sprawdziłby się pochwyt z mocowaniem prostym (myślę że wystarczy podmienić pochwyt i będzie kompromis) a w dalszej perspektywie dostosować obrazki w katalogu.
Nie mam dużej praktyki w pochwytach ( jestem ich wrogiem a mimo tego mam na ekspozycji dwie sztuki takich drzwi) więc nie wiem jakby się sprawdziłoby zdemontowanie tych podkładek...

Tom01
29-12-2019, 10:45
Po zobaczeniu fot zmieniłem zdanie, bo wg mnie różnice nie są aż tak istotne.

Dla mnie są bardzo istotne, wygląd jest inny i nie ma o tym co w ogóle deliberować. W międzyczasie stało się jednak coś dużo gorszego. Całe drzwi się wypaczyły. Przyszło zimno i przestały się zamykać. Przyłożyłem poziomnicę 2m do skrzydła i zrobił się banan. Na środku względem krawędzi wykrzywiły się o ~0,5cm. To jest już kurde szczyt.

438627

theme
21-01-2020, 10:11
Tak się tego nie bada, ale jeśli założyć, że odchylenie będzie większe jak 4mm w pionie od płaskości skrzydła to norma jest przekroczona. Max jaki możesz mieć to 2mm na 1m wysokości.
W takiej sytuacji poprosiłbym o skrzydło zastępcze i to chciałbym odesłać na Twoim miejscu na sprawdzenie. Jeśli jest krzywe to polecałbym roszczenie w kierunku wymiany drzwi na nowe.

P.S. oczywiście będzie sprawdzane zadaszenie nad drzwiami w takim przypadku.