PDA

Zobacz pełną wersję : wypalony laminat w bramie garazowej, co robic?



Witolo
28-01-2008, 01:01
witam

jestem w trakcie budowy domu, mam juz zalozona brame garazowa segmentowa, w garazu na suficie jest zarowka wiszaca na kablu. Otwierajac brame żarowka kladzie sie na srodkowym segemncie.
Wlasnie w ten sposob ktorys z wykonawcow zniszczyl mi brame kilka godzin byla zapalona zarowka ktora pod wplywem ciepla wypalila laminat (zloty dab) ok 2x2 cm. Nie wiem co robic... firma w ktorej kupilem brame proponuje wymiane calego segmentu (ok 2tys pln - szok) a ja pomyslalem nad wklejeniem laminatu, ale nie wiem czy to jest dobry pomysl? c

co wy na to? ma prosbe o rade co mam robic. W tej chwili pod wypalonym laminatem jest placha ocynk, czy jakos to zabezpieczyc?

Dodam tylko ze to miejsce jest centralnei na srodku bramy:(
Pozdrawiam

Witolo[/img]

zbigmor
28-01-2008, 07:20
witam

jestem w trakcie budowy domu, mam juz zalozona brame garazowa segmentowa, w garazu na suficie jest zarowka wiszaca na kablu. Otwierajac brame żarowka kladzie sie na srodkowym segemncie.
Wlasnie w ten sposob ktorys z wykonawcow zniszczyl mi brame kilka godzin byla zapalona zarowka ktora pod wplywem ciepla wypalila laminat (zloty dab) ok 2x2 cm. Nie wiem co robic... firma w ktorej kupilem brame proponuje wymiane calego segmentu (ok 2tys pln - szok) a ja pomyslalem nad wklejeniem laminatu, ale nie wiem czy to jest dobry pomysl? c

co wy na to? ma prosbe o rade co mam robic. W tej chwili pod wypalonym laminatem jest placha ocynk, czy jakos to zabezpieczyc?

Dodam tylko ze to miejsce jest centralnei na srodku bramy:(
Pozdrawiam

Witolo[/img]


Zasmarowałbym to jakimś brązowym silikonem lub naklej naklejkę. Blasze nic się nie stanie, ale woda może się dostać pod laminat (jeśli odchodzi od blachy) i mróz może dokonac zniszczenia. A może po prostu znajdź okleinę samoprzylepną o zbliżonym kolorze i solidnie naklej? Nawet jak panel wymienisz (co oczywiście jest najlepszym rozwiązaniem) to zawsze może się coś zdarzyć nieplanowanego. Jak teraz porysujesz to ten panel to przeżyjesz, a jak go wymienisz i porysujesz to tylko płakać. Oczywiście tak nie musi się stać.

bezele
28-01-2008, 20:59
[quote] ja pomyslalem nad wklejeniem laminatu, ale nie wiem czy to jest dobry pomysl?

Raczej nie jest to laminat tylko folia(tak mi sie wydaje )
ja tez pomyślałem podobnie spróbuj wyciąć ostrym nożykiem uszkodzony obszar i podgrzej go dmuchawa, oderwij i naklej nowy pasek foli warto spróbowac bo chyba bardziej zepsuc juz nie mozna a efekt może byc całkiem niezły

Flexus
29-01-2008, 07:17
Zrób nieotwierane małe okienko w tym miejscu.

Cpt_Q
30-01-2008, 11:33
Powieś fajną kołatkę lub bajerancki uchwyt.

albo coś takiego
:wink:

http://www.frightcatalog.com/i/360x360/1006081.jpg

no chyba, że się nie da, bo...segmentowa :cry:

EarlGrey
30-01-2008, 17:06
Zarąbiste, gdzie coś takiego można dostać :) ?

Cpt_Q
30-01-2008, 17:23
Zarąbiste, gdzie coś takiego można dostać :) ?
tam :)
http://www.frightcatalog.com/Halloween-Props/Decorations/Skull+Door+Knocker-1006081/

Darek_P
31-01-2008, 09:04
Zapytaj producenta o możliwość wymiany jednego segmentu. Będzie jak nowa.