PDA

Zobacz pełną wersję : samowolka się szykuje, jak to rozegrać prawnie?



qwert
28-01-2008, 10:24
mam przy płocie garaż sąsiada, który stoi na granicy bez pozwolenia.
właśnie robotnicy zaczęli go rozbierać z planem wybudowania większego, dwustanowiskowego.

jak niedopuścić do jego postawienia?

ps. dla kochających swoich sąsiadów, moj jest wyjątkowo wredny, buntował przeciw mnie innych, i zrobił to tyż po tym jak dałem mu zgodę na poprowadzenie mediów przez moja działkę.

retrofood
28-01-2008, 10:43
Zgłoś do PINB (powiatowy inspektor nadzoru budowlanego)

Krisker
28-01-2008, 11:00
mam przy płocie garaż sąsiada, który stoi na granicy bez pozwolenia.
właśnie robotnicy zaczęli go rozbierać z planem wybudowania większego, dwustanowiskowego.

jak niedopuścić do jego postawienia?

ps. dla kochających swoich sąsiadów, moj jest wyjątkowo wredny, buntował przeciw mnie innych, i zrobił to tyż po tym jak dałem mu zgodę na poprowadzenie mediów przez moja działkę.

Jak chcesz mu dowalić z grubej rury, to poczekaj, aż położy dach na tym garażu :wink:

sSiwy12
28-01-2008, 11:03
Bardzo upierdliwie, to :
1. Malutki kabelek do nadzoru budowlanego o prowadzeniu robót budowlanych (rozbiórkowych) bez pozwolenia.
Następnie
2. Drugi kabelek tez do nadzoru o prowadzeniu budowy bez stosownych pozwoleń - o ile tak jest.

Krisker
28-01-2008, 11:19
Bardzo upierdliwie, to :
2. Drugi kabelek tez do nadzoru o prowadzeniu budowy bez stosownych pozwoleń - o ile tak jest.

Z tego co wiem, budować w granicy można tylko wtedy, gdy już jest podobny obiekt też w granicy :roll:

qwert
28-01-2008, 11:19
nie zależy mi na dowalaniu ani wpędzaniu w koszty, zalezy mi aby ta okropna buda zniknęła sprzed moich okien.

raczej jak rozbiorą to zapowiem swój sprzeciw. ale jak znam żcie, to i tak postawi, bo zawsze robił co chciał.

Kryspin
28-01-2008, 12:29
ale jak znam żcie, to i tak postawi, bo zawsze robił co chciał.

to nie znaczy, że znów nie rozbierze za stosowną wizytą PINB

pierwek
28-01-2008, 13:29
proponuje robić na bieżąco pełną dokumentację fotograficzną postępu prac

a) rozbiórkowych
b) budowlanych

jeżeli jesteś pewien że sąsiad nie ma pozwolenia na budowę to podpieprz go jak już rozbierze tą budkę... żeby nie udawał greka że on tylko "remontuje"

po zgłoszeniu samowoli budowlanej PINB będzie musiał się tam zjawić w ciągu paru dni - 2-3 dni...