PDA

Zobacz pełną wersję : Póleczka / koszyk na kosmetyki pod prysznic



Anula_KWI
28-01-2008, 18:26
Witam,

Chciałabym powiesić pod prysznicem metalowy lub plastikowy koszyczek na kosmetyki ale nie chcę wiercić w ścianie. Nie mogę go również zawiesić na przyssawkach do kafalków bo są one szorstkie i przyssawka się po prostu nie trzyma. Mam uchwyt na słuchawkę zamocowany na długiej rurce (standardowe rozwiązanie). Na rurce tej mogłabym przykręcić taki koszyczek gdyby on miał mocowanie z boku (pasujące do rurki). Niestety większość koszyczków do zawieszenia ma wygięty drut na górze (haczyk do zawieszenia). Mogłabym go powiesić na mocowaniu rury do ściany, ale poniżej mam baterie i on się tam nie zmieści, poza tym zasłoni mi ładny dekord na kafelu i będzie zalewany wodą ze słuchawki.

Wydaje mi się że ten problem popularny, ale nei widze na rynku jego rozwiązania. Prosze zatem o porady czy gdzieś można kupić koszyczki/półeczki z bocznym mocowaniem do rury. Może macie zdjęcia jak to rozwiązaliście.

Pozdrawiam,
Anula

Elfir
29-01-2008, 08:04
a na drzwiach prysznica?

akacja
29-01-2008, 12:10
Na stronie www.reling.pl w zakładce akcesoria kuchenne są półeczki montowane do pionowych relingów. Moim zdaniem mogą być również w łazience :)

agnieszkakusi
29-01-2008, 12:15
my wywierciiliśmy w fudze, a nie w płytce i jest ok. W razie czego fugę zawsze można uzupełnić.

JANINKI-AMORKI82
29-01-2008, 12:59
my wywierciiliśmy w fudze, a nie w płytce i jest ok. W razie czego fugę zawsze można uzupełnić.

a my w tej chwili mamy koszyczek wieszany na drzwiach od prysznica - nie jest to super rozwiązanie bo nie da się do końca drzwi otworzyć bez uderzenia w ten koszyk, przekrzywienia go tudzież wysypania wszystkiego z koszyka...więc chyba lepiej po prostu nawiercić w kafelku i po kłopocie - nie jest to problem, po błędzie z tym "wieszaczkiem" (koszyczkiem) resztę już normalnie wierciliśmy (bez doświadczenia i specjalnego sprzętu) i nic złego sie nie stało :-).

d5620s
29-01-2008, 16:53
ja też bede wiercić-nie ma sensownego innego wyboru, zwłaszcza jak małe wszędobylskie potomstwo ma się

Anula_KWI
29-01-2008, 20:25
Elfir,
na szybie nie pasuje, bo drzwi nie przesunę,

Anula

Izula71
30-01-2008, 09:56
Polecam koszyk z IKEA. Koszyk wiesza się jak zwykły wieszak na rurce, na której umowcowana jest słuchawka prysznicowa (o ile oczywiście taka jest w kabinie).

Anula_KWI
02-02-2008, 20:01
Izula,

A czy jest duzy wybór takich koszyków w Ikei ? Czy miesci sie tam cos wiecej niz jedna butelka szamponu ? Moze masz zdjęcie takiego koszyka u siebie ?

Izula71
04-02-2008, 08:09
Ten koszyk jest z serii Blanken (półka prysznicowa). Kosztuje 19,99 zł. Poniżej podaję link do tego towaru. Należy go szukać w akcesoriach do łazienki na stronie IKEA.

[http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/34523485]

Pozdrawiam
Iza

Anula_KWI
11-02-2008, 18:24
Dzieki za dotychczasowe informacje, ale ponowię moje pytanie. Mnie chodzi o koszyk zawieszany (mocowany) obejmami do rury na której jest słuchawka. I żeby wisiał z boku rury, a nie pod nią, bo wzdłuż rury biegnie wąż i zachaczałby koszyk wiszący pod rurą. Nie wiem czy to obrazowo wytłumaczyłam.
:-)

Anula

akacja
11-02-2008, 19:02
Zobacz tutaj http://www.reling.pl/katalog/polki-boczne.html

Anula_KWI
17-02-2008, 19:03
Akacja,

Dziekuję za linka. Właśnie mi o to chodziło.
Niestety to jest do rur o śrdnucy 50 mm, tych grubych kuchennych, łazienkowe są chyba cieńsze. Zaraz będę mierzyć. Ale skoro któś myśli o czymś takim do kuchni to może ido łązienki coś znajdę :-) hmmm
Jutro do nich zadzwonię

Anula