PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fugami



ezytko
28-01-2008, 19:45
Witam. Mam taki problem. Rok temu miałam w mieszkaniu kladzione płytki. Fachowcy jednak zamiast zacząć remontować mieszkanie od ścian ( kladzione były gładzie, wywarzane framugi itd), co wiązało się z pyłem i kurzem w całym mieszkaniu, zaczęli remont od podłog kladząc najpierw płytki i od razu fugi. Efekt jest tragiczny. Brud z calego remontu wszedl w reakcje z fugami.
Mimo iz plytki i fugi maja rok wygladają okropnie. Fugi mialy byc w kolorze brązowym. Czy mozna cos zrobić, by odtworzyć ich kolor bez wydłubywania fug?

kakaowy
28-01-2008, 21:48
Pomalować fugi preparatem do renowacji fug.

ava80
08-02-2008, 19:34
no własnie tak nie do końca.
mi facet powiedział że jka jest powierzchniowe to ok - preparat zadziała, ale jak się pył wżarł to juz tylko wydłubanie :(

podłamałam się bo fugi brązowe , a własciewie sino białe od gipsu.
a może masz jakiś super środek i nazwą sie podzielisz??

kakaowy
08-02-2008, 20:18
Nie mam, ale jakiś czas temu ktoś się na forum chwalił, że zmienił całkowicie kolor fug takim właśnie preparatem. Były nawet zdjęcia i efekt wyszedł całkiem fajny.

vadiol
08-02-2008, 20:59
mi facet powiedział że jka jest powierzchniowe to ok - preparat zadziała, ale jak się pył wżarł to juz tylko wydłubanie :(

Dokladnie tak .

Hanisia
29-02-2008, 16:29
preparat do konserwacji fug, myj gabeczką nie rozcieńczonym czesto , mi się udało miałam taki sam problem, uzywałam chyba Atlas ? nie pamiętam bo to z rok temu.powodzenia ,napisz jak poszło?

02-03-2008, 12:01
Zastosuj płyn firmy HG o nazwie:"Czysta fuga".Dostępny między innymi w Castoramie.Powinno pomóc.Zadne płyny typu Atlas szop tego nie usuną ,a jeśli tak to z całą fugą.Pozdrawiam!

tomzoo
06-07-2009, 14:10
mam problem - wyfugowałem płytki fugą Sopro beżową - po wyczyszczeniu fugi zrobiły się praktycznie białe, lub z lekkim odcieniem beżu.
Co było przyczyną? Płytki gresowe - dość dawno temu kładzone, czyli już wyschnięte. Fugi wyczyszczone skrobakiem do fug, odkurzane. Fuga zrobiona wg proporcji na opakowaniu. Po nałożeniu było mycie gąbką - 2 krotne zaraz po fugowaniu (pierwsze aby nie zastygła fuga na płytkach, drugie aby wyczyścić płytki). Czy jest taka możliwość, że gąbka była za mokra i wypłukała barwnik z fugi?
Słyszałem dwie opinie - klej pod płytkami był już suchy i "wypił" wodę z fugi - fuga się wypaliła
druga - za rzadka fuga i za dużo wody w gąbce - powymywana fuga na wierzchniej warstwie...
Co z tym teraz zrobić?
Pozdr.

vadiol
06-07-2009, 19:58
Rozjasnienie fug , to zazwyczaj zbyt duzo wody podczas fugowania . Moze za wczesnie wymyta fuga , lub przemycie podlogi przed fugowaniem "lejaca sie " gabka .
Co zrobic ? Nalozyc fuge jeszcze raz .

tomzoo
06-07-2009, 21:19
Co zrobic ? Nalozyc fuge jeszcze raz .

Czyli co, skrobak i do dzieła?
:-?

Sad Ripper
07-07-2009, 08:38
jak fuga jest za jasna, można szorstką gąbką spróbować solidnie "potrzeć" fugę - mi pomogło na karmazynowej atlasa. Inne rozwiązania - zaimpregnować fugi. Po impregnacji mają znacznie żywszy kolor i są trwalsze.

A co do fug, w które wszedł brud - przez przypadek odkryłem metodę partyzancko - chałupniczą. Na płytkach w pralniosuszarni, w której niestety panowie robole zrobili pobojowisko stała butelka domestosa do sedesów. I się rozszczelniła. Po tygodniu fugi, na które się wylał płyn wyglądały lepiej niż na wzorniku:). Ale to na własną odpowiedzialność. W moim wypadku domestos zielony + fugi maxit (albo podobnie)

sadr

tomzoo
07-07-2009, 10:54
jak fuga jest za jasna, można szorstką gąbką spróbować solidnie "potrzeć" fugę - mi pomogło na karmazynowej atlasa. Inne rozwiązania - zaimpregnować fugi. Po impregnacji mają znacznie żywszy kolor i są trwalsze.

A co do fug, w które wszedł brud - przez przypadek odkryłem metodę partyzancko - chałupniczą. Na płytkach w pralniosuszarni, w której niestety panowie robole zrobili pobojowisko stała butelka domestosa do sedesów. I się rozszczelniła. Po tygodniu fugi, na które się wylał płyn wyglądały lepiej niż na wzorniku:). Ale to na własną odpowiedzialność. W moim wypadku domestos zielony + fugi maxit (albo podobnie)

sadr

Będę musiał przeprowadzić eksperyment na małym kawałeczku ;)
A tak btw nie powinno być grim ripper? ;)

Sad Ripper
07-07-2009, 17:57
hehehehe, jestes pierwsza osoba, która zauważyła w ogóle ten niuans:) powinno być, ale wszystkie nicki były zajęte:)

vadiol
07-07-2009, 20:47
Czyli co, skrobak i do dzieła?
:-?

Tak .
Na bialej fudze mozna stosowac srodki czystosci z zawartoscia chloru . Wtedy faktycznie przywraca im sie sniezna biel . Na fugach ciemniejszych spowoduje to jedynie ich odbarwienie .

evvellina
11-07-2009, 11:46
moj problem dotyczy zabrudzen dekorow. dekory mam bardzo "rzezbione" i podczas fugowania, fuga weszla w szczelinki ktore sa bardzo nieregurlne i cienkie. probowalam to wydrapywac ale sytrasznie ciezko to idzie a jest ich troche. gdzies czytalam o jakims srodku keranet, myslicie ze dalo by sie to doczyscic? dodam ze fugi mam mapei,a dekory sa zrobione z jakiegos jasnego kamienia. nie zaszkodzi to im? chyba ze sa jakies inne sposoby oprocz wydrapywania tego 3 dni i 3 noce? :roll: pozdrawiam

vadiol
11-07-2009, 15:14
Mapei keranet czysci dobrze pozostalosci po fugowaniu . Mozna go nabyc np. w Praktikerze . Kosztuje kilkanascie zl za opakowanie .

jaro65
27-01-2015, 15:14
Witam, będę wydrapywał fugi i zmieniał na ciemniejsze bo te z kolornika przekłamują miała być szara a wyszła srebrna.
I mam pytanie po wyskrobaniu fugi trzeba gruntować szczelinę pod nową fugę czy wystarczy odkurzyć?

wojtekore
27-01-2015, 21:57
Teraz trzeba przemyc woda ,usunac resztki polozyc ponownie foge 2 krotnie i po wyschnieciu zaimpregnowac ....

jaro65
28-01-2015, 13:46
Dzięki,
mam pytanie odnośnie:

polozyc ponownie foge 2 krotnie

co to znaczy położyć 2-krotnie? położyć raz a później ja wsiąknie dołożyć fugi?

ps.
Fuga ładnie się usunęła skrobakiem kupiony w casto (trzeba mieć kilka ostrz bo szybko się zużywają)

wojtekore
28-01-2015, 19:43
Pierwszy raz nakładamy fugę gęstsza a drugi raz rzadsza aby wyciągnąć z spoiny powietrze i wyrównać .

_piotr88_
28-01-2015, 22:00
Ciekawe, nie słyszałem o takim patencie. A jak ktoś poleci od razu 1x to będzie bardzo źle?

wojtekore
29-01-2015, 00:46
Chodzi o pewność działania fugi tak postępuje profesionalista ...czy raz wystarczy ...dla amatora pewno tak.

Jarek.P
30-01-2015, 08:29
Wiesz, głupia sprawa, ale żaden z producentów fug nie zaleca takiego sposobu nakładania. Co więcej, niektórzy wręcz przestrzegają przed zbyt mocnym rozrzedzaniem fugi ze względu na możliwość powstania odbarwień.

Profesjonalistą nie jestem, a jedynie jako tako doświadczonym amatorem, ale moje niewielkie doświadczenie też podpowiada mi, że za wyrównanie i "zeszklenie" wierzchu fugi bardziej odpowiada jej odpowiednie zatarcie gąbką, niż chrzanienie się z drugą warstwą.

wojtekore
30-01-2015, 12:47
Jarku niema co się irytować wykonuje to od 25 lat ...po próbach i błędach sam do tego dojdziesz.Powierzchnie o 20m2 fuguje około 15 min czekam około 30 40 min aż lekko zgęstnieje i nakładam druga warstwę około 10min ,czekam około 1godz do lekkiego wyschnięcia i wycieram wilgotna gąbka za każdym razem wycierając fugę płucze gąbkę .