PDA

Zobacz pełną wersję : Ipowood



fennel
29-01-2008, 12:36
Czy ktos uzywa, wie cokolwiek na temat podlog Ipowood? Zastanawiam sie nad kupnem litych desek, a o Ipowood jakos niewiele slychac :( .

ghost34
13-02-2008, 21:58
Tak się składa że mam ułożone w kuchni 20 metrów deski z mała fazką Teaku z Ipowood przykleiłem na dwuskładniku deska zachowuje się bardzo dobrze. Lakier w tych ipowoodach nie jest najlepszy zalecałbym polakierowanie dodatkowe tej podłogi jesli oczywiscie kupujesz deskę "gotową" jeśli surową zero stresu parkieciarz dobierze chemię stosownie do przeznaczenia posadzki drewnianej i zasobności portfela. :)

remle
13-02-2008, 22:08
My położyliśmy w salonie, deska gotowa merbau i mam kilka zastrzeżeń: lakier jest bardzo miękki (przy naszym psie to makabra, mieszkamy od czwartku i już widać ślady wgnieceń, przesuwanie sprzętów też raczej odpada) no i jakoś ciężko ją wyczyścić na błysk :roll: chyba, że masz Ghost34 jakiś sposób :roll: marzy mi się taka jednolicie lśniąca powierzchnia :roll:

ghost34
15-02-2008, 20:38
Tak jak napisałem laker nie jest najlepszy....ja polakierowałem dodatkowo pwierzchnię lakierem dwuskładnikowym wodnym poliuretanem jesli nie konserwujesz posadzki żadnym środkiem typu pronto czy sidolux (chodzi o zawartość wosków w tych płynach) to można to będzie zmatowić i polakierować dodatkowo...Masz dużego psa?? Z Merbau jest przy psie o tyle kłopot, że to drewno ciemne a ten rodzaj lakieru rysuje sie na hmm "biało" ....stopień połyskowości można zawsze dobrać przy dodatkowej warstwie lakieru tyle że na połysku widać wszystko każde zadrapanie i każdy pyłek..osobiście nie polecam raczej poszedłbym w pełny mat w tym przypadku...ile metrów masz tej posadzki??

remle
15-02-2008, 21:43
Ghost pies to golden retriever a deska jest położona na 45m, niestety używałam już pronto (chyba). Dzięki i pozdrawiam

Natalia Stanko
16-02-2008, 12:46
Mnie też interesowały te podłogi do czasu...gdy pożyczyłam jedna deskę by móc dobrać do nich kafle podłogowe w sąsiadującej kuchni. Jadę, a raczej stoję w korkach - od znudzenia cap carap pazurkiem po deseczce - :o został ślad. W sklepie kafelek zahaczył o deszczułkę - został jeszcze większy. :evil: Myślę że lakier jest lichy. Teraz myślę nad surowym parkietem - będzie na pewno trwalszy.

fennel
16-02-2008, 17:01
Tak się składa że mam ułożone w kuchni 20 metrów deski z mała fazką Teaku z Ipowood przykleiłem na dwuskładniku deska zachowuje się bardzo dobrze. Lakier w tych ipowoodach nie jest najlepszy zalecałbym polakierowanie dodatkowe tej podłogi jesli oczywiscie kupujesz deskę "gotową" jeśli surową zero stresu parkieciarz dobierze chemię stosownie do przeznaczenia posadzki drewnianej i zasobności portfela. :)

Dziekuje za odpowiedzi.
No to nieciekawie :( . Teraz juz nie wiem co robic, bo koszty takiej deski sa dosyc duze, a do tego jeszcze dobry klej, no i cos co jest polakierowane rzekomo fabrycznie i dobrze, okazuje sie, ze lipa i trzeba lakierowac ponownie. A nie chce chodzic za kazdym w domu i patrzec czy aby nie porysuje tym czy tamtym, no i krzesla beda jezdzic przy stole non stop, co pewnie da najszybciej widoczny efekt uzytkowania. Jestem w kropce i nie wiem juz sama co wybrac na podloge, deski mi sie podobaja, za parkietem nie przepadam, no i malo jest desek do wyboru. Ma ktos moze jakas dobra rade?

ghost34 mam pytanie do Ciebie. Jak sie zachowuje deska Ipowood po tym dodatkowym lakierowaniu? Chroni to dostatecznie przed zarysowaniem? Dodam, ze nie nosze szpilek i nie mam psa. Jak drogi jest taki lakier? Z gory dziekuje.

Natalia Stanko
18-02-2008, 13:17
Dobrze prawisz, pamietaj by móc polakierować taka gotowa deske trzeba ją najpierw przecyklinować - koszta rosną, rosną.... Napewno lepiej jest surowy parkiet+ dobry lakier

ghost34
18-02-2008, 17:38
Dobrze prawisz, pamietaj by móc polakierować taka gotowa deske trzeba ją najpierw przecyklinować - koszta rosną, rosną.... Napewno lepiej jest surowy parkiet+ dobry lakier

Nieprawda!! Po trzykroć nieprawda wystarczy zmatowić siatką 150tką trwa to np na 20m/kw. jakieś 20 minut. a lakier kosztuje jakieś 8 do 15 zł za metr.



Fennel
Hmmm dodatkowy lakier zawsze wzmocni warstwę użytkową parkietu(czy też deski) nie wiem po jakiej cenie możesz kupić ale u mnie ceny ipowood sa w porównywalnych cenach do surowych egzotyków a nie trzeba ich cyklinować tylko zmatowić i polakierować raz dodatkowo...więc i tak wychodzi jakieś 60 zł taniej na metr niż surowa deska z egzotyku z położeniem klejem cyklinowaniem i chemią.....zależy jaki egzotyk cię interesuje...napisz postaram się doradzić...w miarę możliwości rzecz jasna..

fennel
18-02-2008, 20:53
Fennel
Hmmm dodatkowy lakier zawsze wzmocni warstwę użytkową parkietu(czy też deski) nie wiem po jakiej cenie możesz kupić ale u mnie ceny ipowood sa w porównywalnych cenach do surowych egzotyków a nie trzeba ich cyklinować tylko zmatowić i polakierować raz dodatkowo...więc i tak wychodzi jakieś 60 zł taniej na metr niż surowa deska z egzotyku z położeniem klejem cyklinowaniem i chemią.....zależy jaki egzotyk cię interesuje...napisz postaram się doradzić...w miarę możliwości rzecz jasna..

Dziekuje bardzo za zainteresowanie tematem.
Z tego co wiem, to Ipowood deski 1-lamelowe teak´a ma po "promocyjnej" cenie 199zl/m2, czy to taka promocja?... Przyznam, ze nie znam innej firmy (a pewnie sa), ktora sprzedaje takie grube gotowe deski calosciowo z jednego drewna (a nie tylko doklejona cienka warstewka na innym). Jesli takowe inne istnieja w tym stylu, to prosze o podanie namiarow, najlepiej w Warszawie, gdzie ewentualnie chodzic za takimi surowymi deskami.
Chcialabym polozyc te deski w prawie calym mieszkaniu (oprocz lazienki), egzotyki wchodza tylko w gre te jasniejsze, moze tez badi lub iroko? Nadaja sie np. do kuchni tak samo jak teak? Iroko ponoc jest podobne do teaka, a jak jest z badi?
Musze cos znalezc, ale szukanie na odleglosc (niestety) nie bardzo mi idzie, stad taka mam marna wiedze, nie mam niestety jak pobiegac po sklepach, czeka mnie to dopiero koncem marca, a mniej wiecej chcialabym wiedziec co i najlepiej gdzie szukac.
Prosze o odpowiedzi.