PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowe wykanczanie



dziobak2002
29-01-2008, 17:02
Co myslicie o takim stylu wykanczania wnetrz?

Czy wam sie to podoba?

http://images30.fotosik.pl/149/99d5268363abffb8med.jpg

http://images23.fotosik.pl/148/6aab2dc2a006dc3bmed.jpg

http://images33.fotosik.pl/124/614196107171cf12med.jpg

http://images29.fotosik.pl/149/02c06256a09d9d8amed.jpg

i jeszcze kilka fotek z kuchni



http://images23.fotosik.pl/148/e819fc4a13efb7e6med.jpg

http://images33.fotosik.pl/124/617b724536bc8bbdmed.jpg

http://images29.fotosik.pl/149/bba26c928ba0de81med.jpg

Prosze o opinie

Artur

dziobak2002
29-01-2008, 17:19
moze jeszcze kilka fotek w tym stylu

http://images25.fotosik.pl/147/7be8433ef598aaaemed.jpg

http://images28.fotosik.pl/148/67cf8cef910bca3bmed.jpg

http://images31.fotosik.pl/122/eafdffa101c099d5med.jpg

http://images25.fotosik.pl/146/2dff0f831d6b02fdmed.jpg

lubosz
29-01-2008, 17:22
to jakis hamerykanski stajl?? strasznie tam cieżko . Mi tak srednio sie podoba ,wole troche luzniej.

Mirek_Lewandowski
29-01-2008, 17:26
Osobiście nie chcę za darmo.
Ale co się komu podoba..
Może popraw tą jebajakę, albo co :wink:

JANINKI-AMORKI82
29-01-2008, 17:29
mam odpowiedzieć szczerze??? :-D
mnie sie to wcale nie podoba - totalnie nie mój (nasz) styl - tak trochę jak w muzeum, zimno bleeee, no okropność i już!! :-) nie chciałabym ani tak mieszkać ani nawet chwilowo przebywać - nawet dla oka nie jest to miłe (zaznaczam - MOJEGO oka).

ale jeśli tobie sie podoba...każdy robi sobie takie wnętrze jakie mu pasuje - o gustach sie nie dyskutuje ponoć ;-).

renia70
29-01-2008, 18:15
O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie nie do przyjęcia.

nidziowa
29-01-2008, 18:23
Jak w kościelel...

kaloosa
29-01-2008, 18:34
Choc osobiscie bym takiego stylu nie wybrala, to musze przyznac, ze juz kilka takich wnetrz widzialam, i czasami wyglada to naprawde fajnie, szczegolnie jesli pasuje to do bryly domu i elewacji.

dziobak2002
29-01-2008, 18:43
Carakter domu ma byc utrzymany w stylu Dworkowym, zwienczenie wejscia ma byc podparte na 4-ch kolumnach Jonskich a na tym maja opierac sie jeszcze dwie pod sam dach. Okna i narozniki domu obrabiane z zachowaniem tego camego stylu

fude
29-01-2008, 18:53
Najważniejsze jest to, żebyś dobrze się czuł we wnętrzu. Jeżeli odpowiada ci styl pałacowy, to ok. Jedna uwaga, w tej stylizacji żadnych halogenów w suficie podwieszanym.

2112wojtek
29-01-2008, 19:15
Carakter domu ma byc utrzymany w stylu Dworkowym, zwienczenie wejscia ma byc podparte na 4-ch kolumnach Jonskich a na tym maja opierac sie jeszcze dwie pod sam dach. Okna i narozniki domu obrabiane z zachowaniem tego camego stylu
Nie gniewaj się, ale na 6 kolumnach jońskich dworków się raczej nie opera. :D :D
W willach podmiejskich i posiadłościach pałacowych i owszem takie wnętrza pasują, chociaż to co pokazałeś na zdjęciach to ogólny misz-masz stylistyczny.
Słuszna uwaga fude co do oczek halogenowych - pasują jak świni siodło.

dziobak2002
29-01-2008, 19:20
to nie moj sufit i nie moje halogeny, pytalem o opinie i raczej spodziewalem sie takiej reakcji

dziobak2002
29-01-2008, 20:16
Odnosnie kolumn Jonskich to zgadzam sie faktycznie nie jest to styl pasujacy do stylu Dworkowego, normalne ludzkie przejezyczenie wynikajace z tego ze "z doskoku" klikam na forum. Dla wyjasnienia dodam ze wszystko tutaj to moj wklad od strony technologicznej jako stolarza, natomiast plany dostalem od architekta, wiec za "misz masz" nie odpowiadam. Do mnie nalezy, zeby bylo prosto, nie pekalo i drewno bylo odpowiednio obrobione

Pozdrawiam

Artur

2112wojtek
29-01-2008, 20:29
Znaczy, sie reklamujesz na maksa :D :D :D :D
OK! ładna robota , ale miejsce nietrafione :P

dziobak2002
29-01-2008, 20:31
to nie reklama,bo ladniejsze mam zdjecia zeby sie nimi reklamowac

dziobak2002
29-01-2008, 20:33
A wasze opinie pomoga mi wybic z glowy mojej zonie takie wlasnie wykonczenia w naszym domku

Pozdrawiam

vadiol
29-01-2008, 21:12
Te swiatelka na suficie , to nie halogeny . Jest tam wkrecona zwykla zarowka zarnikowa . Prawdopodobnie o mocy 75W kazda .

natasha
29-01-2008, 21:26
A mnie się podoba, bardzo stylowe i eleganckie wnętrza. Należy tylko dobrać dobrzedodatki i będzie przytulnie,osobiście uważam, że to własnie nowoczesne wnętrza są chłodne i bez wyrazu, dużo metalu, kanciaste proste meble, kwiatów i w ogole ozdób żałujemy żeby czasem nam nie zaburzyły tej naszej nudnej harmonii. Już nie wspomnie o kuchniach w stylu nowoczesnym, co niektóre przypominają co przypominają zaplecza jakiś jadłodajni albo stały w nich same lodówki. I oczywiście nie mam nic przeciwko tym, którym się to podoba chce tylko zaznaczyć, który styl jest tak naprawdę "zimny".
Załuję, że ostatnio tak stawiamy na nowoczesność i wnętrza staja się tak naprawdę bez wyrazu, wyglądają jak z jakiegoś katalogu, jakby tam nikt nie mieszkał, zero osobowości. Dlatego, można wiele zarzucic Ameryce ale domy mają bardzo stylowo i przytulnie urządzone a nie jak z katalogu wnetrz. Widać, że mieszka tam rodzina,że są dzieci te wnętrza mają dusze a tu spotkałam się ostatnio z taką sytuacją, że nawet wspólne zdjęcie rodziny zostało zawieszone gdzies na malym skrawku w przedpokoju, no bo nie w salonie, żeby nie naruszyło tej całej harmonii. Po prostu patrz i nie rusz. Naprawdę za bardzo patrzymy, co jest modne i zapominamy o własnym stylu.

d5620s
29-01-2008, 21:28
znam elegancki dom dojrzałych ludzi w dostojnym stylu-ale oni strzelili sobie szeroki gipsowy dekor pod sufitem i tyle. A do tego mają najlepsze włoskie meble w stylu klasycznym ale bez cyganerii. I bardzo mi sie u nich podoba chociaz to nie do konca moj styl. Natomiast na tych fotkach troche tego za dużo:(

vadiol
29-01-2008, 21:30
...w suficie podwieszanym.

To nie sufit podwieszany w klasycznym znaczeniu , tylko zwykly GK na lekkim stropie . I nie jest to styl palacowy .

sevage&ivi
30-01-2008, 06:48
mnie się podoba (warunkiem jest utrzymanie całego domu w tym stylu), ale nie jestem pewna czy chciałabym w ten sposób wykończać domek :)

kubaimycha
30-01-2008, 07:04
Osobiście nie mój styl, ale kiedy wszystko wykańczane jest z konsekwencją, jak na zdjęciach może robić wrażenie. Lubie wnętrza, gdzie wszystko do siebie pasuje. Grunt, żeby dobrze sie w takich wnętrzach czuć.

BOHO
30-01-2008, 08:08
styl cygańsko-odpustowy! :D

BK
30-01-2008, 08:15
Raczej amerykański.

Elementy takiego stylu są teraz bardzo modne ale muszą być połączone umiejętnie z elementami dobrego designu. Np. te sztukaterie i czarna ściana (nowoczesny barok!), plus żyrandol, do tego krzesła Pantona lub "ghost" starcka lub jakieś inne elementy designu lat 50-60tych (plastik!!), reszta pomieszczenia w minimalizmie.
Wszystko w takim stylu jak na zdjęciach jest nudne, moim zdaniem. Warto czymś to ożywić.

Polecam kilka dobrych czasopism wnętrzarskich - DObre Wnętrze, Dom i WNętrze etc.
Takie rozwiązania są ostatnio na czasie.

bladyy78
30-01-2008, 08:20
styl cygańsko-odpustowy! :D
Lepiej bym tego nie ujął :D .

zielony_listek
30-01-2008, 09:24
Co myslicie o takim stylu wykanczania wnetrz?

Jak dla mnie to to wnetrze jest po prostu na maksa przestylizowane. Kolumny jakbu cały nieboskłon miały utrzymać.A juz gwoździem do trumny jest sprzęt do zabudowy w kuchni - juz mogli uzyc stylizowanych.
Owszem, lubię tego typu wykończenia (choć u siebie chyba bym tak nie zrobiła), ale w wersji delikatnej, naprawde z głową.
To jest jakiś maszkaron! Jeszcze tylko brakuje... szlaczka na środku...

2112wojtek
30-01-2008, 18:22
styl cygańsko-odpustowy! :D
Lepiej bym tego nie ujął :D .
:D :D
To subiektywne odczucia, czy będą poparte jakim konkretnym argumentem ??
Jesli jest to wyraz własnego gustu, to rozumiem wyrażoną pogardę, natomiast trudno się zgodzić z taką opinią, jako wyrazem obiektywnego spojrzenia.

Styl odpustowy to nic innego jak glamour - wątek obok i jakoś tam sporo zwolenników :D
Natomiast "cyganski" to cmentarny eklektyzm, a ja mimo wysiłku ani jednego, ani drugiego na zamieszczonych fotkach nie widze.

Śmieszniejsze i bardziej odpustowe są rodzime, wszendobylskie obniżenia z g-k, nierzdko w "fale" robione, upstrzone do bólu "halogenkami", albo plytkowane półeczki w łazienkach, reprodukcje malarstwa światowego z MPIKu na ścianie itp. To jest dopiero wiocha i cygaństwo :D :D.

Dla statystycznego Hamerykana takie wnetrze jest kawałkiem kultury i historii jego kraju. Wynika ono z tradycji i konsekwencji wielokulturowości. Od XiX w takie wnętrza są tam normą a pochodzą z Europy i z pewnością nie zdziwią dzisiaj żadnego Anglika czy Francuza.
To niemal typowy i całkiem zgrabnie skrojony frenchhouse z angielską kuchnią, który jak widać najbardziej śmieszy naród, gdzie styropianowe kasetony sufitowe i pruski gemutlichkeit są często wyznacznikiem wysublimowanego smaku :D :D

PS nie jestem amatorem takich wnętrz, ale przyznać trzeba, ze zostały zrobione z głową.
Rzadko już mozna dziś zobaczyć solidnie zaprojektowaną i zrobioną boazerię filungową, czy tradycyjne corniches, tutaj nazywane / :D :D obrazoburczo/ sztukaterią.I chociaż stylistycznie czysto nie jest, to mieszanie z błotem sie raczej nie należy.

JANINKI-AMORKI82
30-01-2008, 18:49
styl cygańsko-odpustowy! :D
Lepiej bym tego nie ujął :D .
:D :D
To subiektywne odczucia, czy będą poparte jakim konkretnym argumentem ??
Jesli jest to wyraz własnego gustu, to rozumiem wyrażoną pogardę, natomiast trudno się zgodzić z taką opinią, jako wyrazem obiektywnego spojrzenia.

Styl odpustowy to nic innego jak glamour - wątek obok i jakoś tam sporo zwolenników :D
Natomiast "cyganski" to cmentarny eklektyzm, a ja mimo wysiłku ani jednego, ani drugiego na zamieszczonych fotkach nie widze.

Śmieszniejsze i bardziej odpustowe są rodzime, wszendobylskie obniżenia z g-k, nierzdko w "fale" robione, upstrzone do bólu "halogenkami", albo plytkowane półeczki w łazienkach, reprodukcje malarstwa światowego z MPIKu na ścianie itp. To jest dopiero wiocha i cygaństwo :D :D.

Dla statystycznego Hamerykana takie wnetrze jest kawałkiem kultury i historii jego kraju. Wynika ono z tradycji i konsekwencji wielokulturowości. Od XiX w takie wnętrza są tam normą a pochodzą z Europy i z pewnością nie zdziwią dzisiaj żadnego Anglika czy Francuza.
To niemal typowy i całkiem zgrabnie skrojony frenchhouse z angielską kuchnią, który jak widać najbardziej śmieszy naród, gdzie styropianowe kasetony sufitowe i pruski gemutlichkeit są często wyznacznikiem wysublimowanego smaku :D :D

PS nie jestem amatorem takich wnętrz, ale przyznać trzeba, ze zostały zrobione z głową.
Rzadko już mozna dziś zobaczyć solidnie zaprojektowaną i zrobioną boazerię filungową, czy tradycyjne corniches, tutaj nazywane / :D :D obrazoburczo/ sztukaterią.I chociaż stylistycznie czysto nie jest, to mieszanie z błotem sie raczej nie należy.

ale pytanie autora wątku było :

co myślicie o takim wnętrzu
i
czy wam się podoba

więc wydaje mi się, że odpowiedzi powinny być jak najbardziej subiektywną oceną, a nie obiektywna analizą wnętrza.

BOHO
30-01-2008, 18:57
Styl odpustowy to nic innego jak glamour - wątek obok i jakoś tam sporo zwolenników :D
Natomiast "cyganski" to cmentarny eklektyzm, a ja mimo wysiłku ani jednego, ani drugiego na zamieszczonych fotkach nie widze.
eklektyzm, jak eklektyzm.....ale dlaczego cmentarny ? ? ? :o :o





To niemal typowy i całkiem zgrabnie skrojony frenchhouse z angielską kuchnią, który jak widać najbardziej śmieszy naród, gdzie styropianowe kasetony sufitowe i pruski gemutlichkeit są często wyznacznikiem wysublimowanego smaku :D :D


to ciekawe, ale nie znam nikogo, kto ma w domu styropianowe kasetony sufitowe..... :o może po prostu odwiedzam innych ludzi......

BOHO
30-01-2008, 19:00
ale pytanie autora wątku było :

co myślicie o takim wnętrzu
i
czy wam się podoba

więc wydaje mi się, że odpowiedzi powinny być jak najbardziej subiektywną oceną, a nie obiektywna analizą wnętrza.

niech się wypisze.... w końcu to forum... :D

2112wojtek
30-01-2008, 19:33
ale pytanie autora wątku było :

co myślicie o takim wnętrzu
i
czy wam się podoba

więc wydaje mi się, że odpowiedzi powinny być jak najbardziej subiektywną oceną, a nie obiektywna analizą wnętrza.


:D :D Jasne!Tylko, że w założeniu autora, to jednak chyba nie jest sonda ?
I nie odzywałbym się słowem, gdyby nie padła niczym nieuzasadniona pogarda fachowców i bywalców wysmakowanych wnetrz.
Jak myślę o kimś i mam ochotę powiedzieć publicznie, że jest "dupek' to staram sie uzasadnić, czemu tym dupkiem jest.
Jak widać najłatwiej odpowiedzieć na pytania : "nie, bo nie" . :P

Luc Skywalker
30-01-2008, 19:45
Brawo Wojtek .
Mnie az skreca , zeby wypunktowac wypowiedzi smakoszy .
Tak na marginesie , to zalozyciel watka popelnil kilka bledow , ktore poddaja w watpliwosc autorstwo prac .

zielonooka
30-01-2008, 19:49
.
Tak na marginesie , to zalozyciel watka popelnil kilka bledow , ktore poddaja w watpliwosc autorstwo prac .

hie hie - nie krepuje sie , bo sama napisze jakie :wink:

Luc Skywalker
30-01-2008, 19:51
Dajmy sie najpierw wypowiedziec "autorowi" . Bedzie lepsza zabawa .

Luc Skywalker
30-01-2008, 19:53
A moze ktos z Panstwa smakoszy , ma wystarczajaca wiedze , by wylapac niescislosci ?

BOHO
30-01-2008, 20:02
:D :D Jasne!Tylko, że w założeniu autora, to jednak chyba nie jest sonda ?
rozumiem , że zamiary autora wywnioskowałeś z dwoch pytań: "co myślicie o takim wnętrzu?" i "czy wam się podoba?"..... :D

napisz cos może o tym "cmentarnym eklektyźmie".... zainteresowało mnie to.....

BOHO
30-01-2008, 20:04
Brawo Wojtek .
Mnie az skreca , zeby wypunktowac wypowiedzi smakoszy .


dawaj, dawaj! nie musisz się skręcać ani chować za postami Wojtka..... więcej odwagi......

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:06
styl cygańsko-odpustowy! :D

moze uzasadnisz ... napiszesz cos o tym stylu z podparciem sie zdjeciami z tego watka ... bo to co napisales jest zbyt ogolne , no i nie napisales " tak czy nie "

BOHO
30-01-2008, 20:13
styl cygańsko-odpustowy! :D

moze uzasadnisz ... napiszesz cos o tym stylu z podparciem sie zdjeciami z tego watka ... bo to co napisales jest zbyt ogolne , no i nie napisales " tak czy nie "

definitywnie styl cygańsko - odpustowy nie podoba mi się....

BOHO
30-01-2008, 20:16
styl cygańsko-odpustowy! :D

moze uzasadnisz ...

i co jeszcze? może piątkę na browara ? :lol:

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:20
ale wyjasnij , opisz ten styl , podaj jego cechy charakterystyczne z odwolaniem do wiadomych zdjec , itd . Samo suche stwierdzenie , to za malo . Gdyby autorowi chodzilo o to , co przypuszczasz , to zrobilby ankiete .

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:21
styl cygańsko-odpustowy! :D

moze uzasadnisz ...

i co jeszcze? może piątkę na browara ? :lol:

no no . nie posadzalem tu nikogo o irracjonalne poczucie humoru

bladyy78
30-01-2008, 20:22
No to ja uzasadnię dlaczego to jest według mnie styl odpustowy. Cała ta sztukateria w nowobudowanych domach jest odpustową tandetą. Kiedyś żeby zrobić takie wnętrza trzeba było się nieźle narobić wszystko było robione ręcznie i to były prawdziwe arcydzieła! Teraz takie wnętrza może zrobić sobie każdy, kupuje się gotowe elementy i klei do sufitów. Wiec jak to można nazwać ? Takie wnętrza jedynie przypominają dawny styl ale na pewno nim nie są. Każdy z nas ma jednak inny gust jednemu będzie się to podobało innemu nie.

BOHO
30-01-2008, 20:23
ale wyjasnij , opisz ten styl , podaj jego cechy charakterystyczne z odwolaniem do wiadomych zdjec , itd . Samo suche stwierdzenie , to za malo . Gdyby autorowi chodzilo o to , co przypuszczasz , to zrobilby ankiete .

następny, który już jest pewien, o co chodziło autorowi postu..... :)

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:24
Bladyy78
Do tych sufitow nic nie bylo klejone . Te wykonczenia to drewno . Jak watek rozwinie sie dalej , to opisze jak to sie robi .Musialbys zobaczyc te dodatki na zywo .

BOHO
30-01-2008, 20:25
styl cygańsko-odpustowy! :D

moze uzasadnisz ...

i co jeszcze? może piątkę na browara ? :lol:

no no . nie posadzalem tu nikogo o irracjonalne poczucie humoru

i kolejne zaskoczenie.....

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:26
Boho

Wymigujesz sie od odpwiedzi .

BOHO
30-01-2008, 20:33
Boho

Wymigujesz sie od odpwiedzi .

odpowiedziałem juz autorowi wątku.... 8)

PS.nie zrobiłbym nigdy swojego domu w takim stylu...... tak jak nie nazwałbym dzieci: Fabienne, Xavier czy Etiennette.... :wink:

Luc Skywalker
30-01-2008, 20:39
PS.nie zrobiłbym nigdy swojego domu w takim stylu...... tak jak nie nazwałbym dzieci: Fabienne, Xavier czy Etiennette.... :wink:

W to akurat jestem sklonny uwierzyc . Bez urazy , ale rownie dobrze mozna pisac , ze nie kupilbym w zyciu Maybacha . Ja znam ceny takich wykonczen .

BOHO
30-01-2008, 20:45
PS.nie zrobiłbym nigdy swojego domu w takim stylu...... tak jak nie nazwałbym dzieci: Fabienne, Xavier czy Etiennette.... :wink:

W to akurat jestem sklonny uwierzyc . Bez urazy , ale rownie dobrze mozna pisac , ze nie kupilbym w zyciu Maybacha . Ja znam ceny takich wykonczen .

wybacz, ale nawet za darmo - po prostu NIE!
tak trudno zrozumieć....?

dziobak2002
30-01-2008, 21:27
To Faktycznie jest drewno i dla zainteresowanych powiem ze wszystko co tutaj widzicie na zdjeciach w 60% bylo robione recznie pozostale 40% faktycznie przyjechalo jako elenenty gotowe ale nie od razu gotowe do zainstalowania.

A Dla Tych co mysla ze jest to banalnie proste nie radze probowac robic tego samodzielenie. Stylistyka ta pochodzi gdzies z rejonow Szkocji. Wlasciciela domu jest Szkocka rodzina a wyglad zewnetrzny i wewnetrzny domu byl kopiowany ze starych zdjec ktore przedstawialy rodzina posiadlosc wlascicielki domu.

Do bladyy 78

nie wiem Czy udaloby Ci sie przybic jedna prosta deske pod sufitem nie mowiac o 10 czy 12 pozacinanych na katy 30,2 stopnia i bevel 36.8 stopnia/


Postaram sie znalesc zdjecie domu z zewnatrz

Pozdrawiam

dziobak2002
30-01-2008, 21:38
Zgodnie z obietnica

To jest ten dom

http://images24.fotosik.pl/148/9c4575ffc9fd97c6.jpg

dziobak2002
30-01-2008, 21:47
I jeszcze jedna Ciekawostka Dla tych Co Twierdza, to co jest na zdjeciach jest banalnie proste i byle dupek moze cos takiego zrobic

To sa drzwi wejsciowe do domu ktory widzicie wyzej i powiem, ze do zrobienia ich uzylem pol palety nieobrobionych desek mahoniowych i kazdy najmniejszy szczegol byl wykonany recznie za pomoca narzedzi .


http://images33.fotosik.pl/121/d4a0fa87dca29ca1.jpg




[/quote]No to ja uzasadnię dlaczego to jest według mnie styl odpustowy. Cała ta sztukateria w nowobudowanych domach jest odpustową tandetą. Kiedyś żeby zrobić takie wnętrza trzeba było się nieźle narobić wszystko było robione ręcznie i to były prawdziwe arcydzieła! Teraz takie wnętrza może zrobić sobie każdy, kupuje się gotowe elementy i klei do sufitów. Wiec jak to można nazwać ? Takie wnętrza jedynie przypominają dawny styl ale na pewno nim nie są. Każdy z nas ma jednak inny gust jednemu będzie się to podobało innemu nie.



HA ha ha

dziobak2002
30-01-2008, 21:47
I jeszcze jedna Ciekawostka Dla tych Co Twierdza, to co jest na zdjeciach jest banalnie proste i byle dupek moze cos takiego zrobic

To sa drzwi wejsciowe do domu ktory widzicie wyzej i powiem, ze do zrobienia ich uzylem pol palety nieobrobionych desek mahoniowych i kazdy najmniejszy szczegol byl wykonany recznie za pomoca narzedzi .


http://images33.fotosik.pl/121/d4a0fa87dca29ca1.jpg




[/quote]No to ja uzasadnię dlaczego to jest według mnie styl odpustowy. Cała ta sztukateria w nowobudowanych domach jest odpustową tandetą. Kiedyś żeby zrobić takie wnętrza trzeba było się nieźle narobić wszystko było robione ręcznie i to były prawdziwe arcydzieła! Teraz takie wnętrza może zrobić sobie każdy, kupuje się gotowe elementy i klei do sufitów. Wiec jak to można nazwać ? Takie wnętrza jedynie przypominają dawny styl ale na pewno nim nie są. Każdy z nas ma jednak inny gust jednemu będzie się to podobało innemu nie.



HA ha ha

2112wojtek
30-01-2008, 21:56
dziobak 2002
bardzo solidna robota, widać ,że "kochasz" drewno.

Luc Skywalker
30-01-2008, 22:02
A czy moglbys napisac , co konkretnie robiles w tych wnetrzach i w jakim kraju ten dom sie znajduje ?

dziobak2002
30-01-2008, 22:05
To prawda, juz 10 lat pracuje z najleprzymi, bo za takich uwazam Irlandczykow. I smialo moge powiedziec, ze to moja pasja

Pozdrawiam

dziobak2002
30-01-2008, 22:08
Tak

Dom znajduje sie w okolicach Nowego Jorku, a Dokladnie Greenwich.

A robilem tam doslownie wszystko, bazujac jedynie na zdjeciach lub nawet na opowiesciach wlascicielki i na jej szkicach

Luc Skywalker
30-01-2008, 22:15
Czyli : drzwi , listwy , szafki kuchenne ... Piekna robota . Samochod ma tablice z CT .

dziobak2002
30-01-2008, 22:22
Dokladnie, Greeneich, to Connecticut.

Dokladnie jak mowisz, Niejednokrotnie dostajemy dlugie 1x6, i z tego sie cos robi. Kuchnie, zabudowy, Kominki, czego dusza zapragnie

Luc Skywalker
30-01-2008, 22:25
No to powodzenia . Tu takich wnetrz nie zobaczysz .

dziobak2002
30-01-2008, 22:30
Juz tez mi sie znudzily, dlatego wracam i bede robil nasze, czyli takie jak podobaja sie Polakom

2112wojtek
30-01-2008, 22:38
No to powodzenia . Tu takich wnetrz nie zobaczysz .
:D :D
Chyba , że w jakim serialu "Na Wspólnej" albo innej Dekoratorni zaczną nagle takie pokazywać :wink:

BOHO
31-01-2008, 00:30
No to powodzenia . Tu takich wnetrz nie zobaczysz .

całe szczęście.....
wybaczcie , ale gust Amerykanów jakoś mi nie leży......

BOHO
31-01-2008, 00:33
Do bladyy 78

nie wiem Czy udaloby Ci sie przybic jedna prosta deske pod sufitem nie mowiac o 10 czy 12 pozacinanych na katy 30,2 stopnia i bevel 36.8 stopnia/

Pozdrawiam

no bez przesady........ podejrzewam, że nie tylko Ty jeden potrafisz przybijać deski pod sufitem....... :)

zielony_listek
31-01-2008, 12:06
Ja tu czegos nie rozumiem...
Najpierw pytasz, jak nam sie podoba, piszesz, że to nie raklama, potem jak sie komus nie podobało to niedobrze, a potem że jednak to Ty robiłeś i że to taka wielka robota, żeby Cie docenić.

Owszem, z tego co piszesz, to narobiłeś sie przy tym, ale rozumiem że jesteś tu rzemieślnikiem-fachowcem, ale nie projektowałeś tego, tylko odtwarzałeś. Faktycznie, narobiłeś się solidnie i tego Ci mogę naprawdę pogratulować.
Ale wystrój jak dla mnie (absolutnie nieobiektywnie i bez odniesienia do jakiegokolwiek stylu) jest przeładowany, za bardzo wyraziste to jest.
Ale w końcu to nie mnie ma sie podobać :-)

Tylko może napisz w prostych żołnierskich słowach o co właściwie pytasz?

sevage&ivi
31-01-2008, 13:59
ja - nie wnikając w to co komu i czy mi osobiście się podoba - muszę napisać, że dom i drzwi robią wrażenie :o

mamamatinka
31-01-2008, 15:11
w sensie wykonania widac że porządna robota, w sensie stylu i projektu masakra jak dla mnie

andromedea15
31-01-2008, 18:21
O czym mowa, nikogo z tych wszystkich mądralińskich na tym forum i tak na taki dom ani wykończenie nie stać. Maybacha też pewnie szliby w zaparte, że by nie chcieli, bo po co, taki przesycony... :D

Wystarczyłoby aby zaczęli pokazywać to w różnych znanych czasopismach czy filmach i obniżyli ceny o 1/10, wszyscy po kolei by to robili. Oj Polacy Polakami pozostaną. A na forum to widać najlepiej.
Dziobak, odpowiesz mi na pw? :roll:

BOHO
31-01-2008, 19:06
O czym mowa, nikogo z tych wszystkich mądralińskich na tym forum i tak na taki dom ani wykończenie nie stać. Maybacha też pewnie szliby w zaparte, że by nie chcieli, bo po co, taki przesycony... :D

Wystarczyłoby aby zaczęli pokazywać to w różnych znanych czasopismach czy filmach i obniżyli ceny o 1/10, wszyscy po kolei by to robili. Oj Polacy Polakami pozostaną. A na forum to widać najlepiej.
Dziobak, odpowiesz mi na pw? :roll:

co wy z tymi Maybachami ? ? ? :o
już kolejny wyskakuje ni z gruchy, ni z pietruchy..... jakieś kompleksy małych chłopców macie, czy co ?

i nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że nie chciałbym żadnego Maybacha, bo według mnie to po prostu obciach....i cygańskich mebelków w domu, nawet za darmo, też nie...... i dla dzieci imion Fabienne, Etiennette, czy Xavier też nie...... bo według mnie, tutaj, nad Wisłą, to też obciach....

ja rozumiem, że dla niektórych, pierwszą rzeczą, którą robią, po dorwaniu się do większej kasy jest udowodnienie sąsiadom, że ma się największy i najdroższy samochód w okolicy, a wyposażenia w domu to lepiej nie dotykać, bo tyle kosztowało...... są tacy - nie da się ukryć.....
po prostu słoma wychodzi z butów, niezależnie od tego, jak bardzo jest wypchany portfel....

BOHO
31-01-2008, 19:07
O czym mowa, nikogo z tych wszystkich mądralińskich na tym forum i tak na taki dom ani wykończenie nie stać.


o proszę - na dodatek wróżka..... :lol:

dziobak2002
31-01-2008, 19:32
Takie wykonczenie nie jest wcale drogie, a juz na pewno nie tak drogie jak Maybach

BOHO
31-01-2008, 20:28
Takie wykonczenie nie jest wcale drogie, a juz na pewno nie tak drogie jak Maybach

czy się komuś podoba, czy nie - kawał roboty.....

KSERO
05-02-2008, 21:45
Ja to bym w takim muzeum mieszkać nie chciała. Po pierwsze trzeba uważać, żeby czegoś nie uszkodzić. Po drugie kto to będzie stale czyścił nawet "służby" szkoda na takie zakamarki. Pamiętam jak mi mama opowiadała, że "gdańskie" szafy to się czyściło rączką od łyżeczki albo śrubokrętem owiniętym szmatką :) powodzenia. :wink:

Elfir
06-02-2008, 08:08
Dla mnie to wyposazenie jest za cięzkie i kojarzy się z tandetą made in serial "Dynastia".
Nie mieszkam w pałacu ani w starej kamienicy, to nie mam stiuków, kolumenek i rzeźbionych mahoniowych drzwi.

Mufka
06-02-2008, 08:48
Buu taka boazerie chce do przedpokoju, ale nikt u nas takich rzeczy nie robi :(, a wydaje mi się że by mi pasowała.

Akurat całość jakoś mi nie podchodzi, za dużo tego dobrego, ale listwy przypodłogowe i taka biała boazeria, którą nazywam angielską bardzo mi sie podoba i wydaje mi się, że do mojej zabytkowej chaty by pasowała...

zielony_listek
06-02-2008, 09:54
Buu taka boazerie chce do przedpokoju, ale nikt u nas takich rzeczy nie robi :(, a wydaje mi się że by mi pasowała.


Żaden stolarz się nie podejmie? Wydaje mi się, że to tylko kwestia ceny.
Pewnie trudno znaleźc w sklepie gotowe elementy, ale dorobić przeciez się da.

rrmi
06-02-2008, 10:01
Mufka
Jesli potrzebowalabys zdjecia z podobnym wykonczeniami daj znac .
Mam mase zdjec tego typu wnetrz.

Wiem , ze w Lomzy mieszka stolarz , ktory robil piekne rzeczy z drewna , wlasciwie to artysta , ale nie mam namiarow na niego.
Miejscowi zapewne go znaja.
Mlody , niesamowicie zdolny chlopak.
Widzalam Jego prace w stanach , cuda .

Swoja droga to sie nie dziwie , ze takie wnetrza Wam [wiekszosci z Was] nie pasuja.

Mufka
06-02-2008, 10:12
Drogie Panie dzięki za odzew, stolarza może bym i znalazła (jakiś w Polsce zapewne jest ;) ) , ale to nie na moją kieszeń :(.
Znając mnie, to sobie sama zrobię hehehe ;) na urlopie ;) :lol:
Ogólnie, to ludzie, raczej dziwnie reagują, gdy ktoś mówi, że chciałby białą boazerię :lol: i to taka do połowy ściany :lol:

zielony_listek
06-02-2008, 10:28
Znając mnie, to sobie sama zrobię hehehe ;) na urlopie ;) :lol:
Ogólnie, to ludzie, raczej dziwnie reagują, gdy ktoś mówi, że chciałby białą boazerię :lol: i to taka do połowy ściany :lol:

To mów że kasetony, bardziej interesująco brzmi :-)

W którymś z odcinków DIY (angielskojęzyczne programy telewizyjne "zrób to sam", u nas były kiedyś w tv emitowane, na ich podstawie jest chyba "Majster" wydawany) było o takiej boazerii kasetonowej. Może warto przeszukać w internecie jakiejś poręcznej instrukcji?

rrmi
06-02-2008, 10:33
To sie robi troche inaczej niz boazerie i z boazeria ma niewiele wspolnego.
Blizej temu do kasetonow , ale nie tak za bardzo :D
Moze autor wewatka cos podpowie.

Mufka , a Ty pewna jestes ze do sypialni to bedzie pasowalo?

Mufka
06-02-2008, 10:51
Do przedpokoju :lol:, mam białą stolarkę w domu (100-letnia), wg mnie będzie pasowało.

rrmi
06-02-2008, 10:53
Patrz , a ja bym sie pokroic dala za sypialnie .
Nie wiem gdzie to , o ja slepa wyczytalam :D
Temu delikatnie chcalam odradzac :wink:

Maja W.
06-02-2008, 11:07
Osobiście nie chcę za darmo.
Sama preferuję styl nowoczesny, a tu to już jest dla mnie skrajność... Taki styl dworkowy, może dobry do hotelu...
Każdy ma jakieś poczucie smaku i gustu - a o nim się nie dyskutuje....
Ale jak się komuś podoba, to jak najbardziej :)
Znacie to powiedzenie:
Wolność Tomku w swoim domku....

dziobak2002
06-02-2008, 11:20
Do wszystkich zainteresowanych,

Nie sa to ani kasetony, a juz na pewno nie boazerja. Jest to typowy Paneling. Modulowa zabudowa sciany robiona na bazie kratownicy, w ktorej poszczegolne pola wypelnione sa panelami (czytaj. Kasetonami). Roznica polega na tym, ze kasetony ukladajac obok siebie stykaja sie. Tak tworzona jest zabudowa. Jesli ktos zwiedzal Irlandie, Anglie, Paryz..., widzial taka zabudowe na scianach, palacow, zamkow, bibliotek. A jako ze styl dworski wszedl pod strzech mozna spotkac to w leprzych klubach i Pubach Irlandii.

Z Irlandii wlasnie przyjechalo to bezposrednio do Stanow.

Bardzo ladnie wyglada cos takieko na suficie, tylko jest bardziej przestrzenne.

Dla zainteresowanych wiecej zdjec i ewentualne informacje na P.W.

Pozdrawiam

rrmi
06-02-2008, 12:15
Bardzo ladnie wyglada cos takieko na suficie, tylko jest bardziej przestrzenne.

Rzeczywiscie , nalezy jednak dodac , ze w Polsce ludzie buduja male domeczki , rzadko wieksze niz 200 m2 , wysokosci pomieszczen nie wiecej niz 3 m , wiec nie ma takich sufitow.
Dlatego ogolnie sie nie podoba , bo nie ma do czego.
Poza tym takie wnetrza nie pasuja do wszechobecnych wnetrz nowoczesnych , ktore teraz sie robi .
Tak jak kiedys biale sciany , sosnowe deski na podlodze i boazeria w przedpokoju.
No i jak z takiego pomieszczenia wejsc do lazienki , gdzie sa plytki z Paradyza czy innego Tubadzina.

Tak wiec kazdy ma jak lubi i z tego nalezy sie cieszyc. :D
Jak wszyscy zawsze podkreslamy o gustach sie nie dyskutuje , na szczescie :D

Dziobak ,
powiedz lepiej ile liczysz listwy przypodlogowe , takie jakie sa w pokazanym domu , bo szukam wlasnie stolarza , zeby zamowic.
Sufitu nie zamowie , bo mam w salonie raptem niecale 5 m wysoko
:D

2112wojtek
06-02-2008, 12:22
:D :D
he,he tym razem dziobak, to mnie ubawiłes.
Ale niech Ci bedzie Paneling :D :D

rrmi
06-02-2008, 12:27
Poza tym takie wnetrza nie pasuja do wszechobecnych wnetrz nowoczesnych , ktore teraz sie robi .
Mialam na mysli takie wykonczenia nie pasujace oczywiscie do tutaj modnych , nowoczesnych.

rrmi
06-02-2008, 12:41
paneling (http://www.britannica.com/eb/article-9058249/paneling)

2112wojtek
06-02-2008, 12:52
Poza tym takie wnetrza nie pasuja do wszechobecnych wnetrz nowoczesnych , ktore teraz sie robi .
Mialam na mysli takie wykonczenia nie pasujace oczywiscie do tutaj modnych , nowoczesnych.

:D
Nie jest aż tak źle. Większość tzw. nowoczesnych wnętrz w Polsce nie jest ani modna , ani w ogóle nowoczesna . To co pokazują w telewizorni i w kolorowych gazetkach jest dosyć wtórne i kiepsko "zaasymilowane". Pseudominimalizm polski jest siermiężny tak samo jak tzw. nowoczesna klasyka polska. :D
Ostatnio coraz więcej wnętrz, także w naszym kraju, robi się łącząc stare techniki i elementy wzornicze z minimalistycznymi dodatkami.
Wygląda to niezwykle interesująco i dobrze zestawione zupełnie nie razi, że obok frezowanych karniszy pojawia się beton czy szklane kubiki.
Precz z nudą.

2112wojtek
06-02-2008, 13:06
paneling (http://www.britannica.com/eb/article-9058249/paneling)


:D :D :D :D Moj usmiech na wypowiedz dziobaka nie wzbudziła nazwa "paneling", tylko ze stanowczo zaprzeczył, jakoby była to boazeria.

:D :D Naturalnie paneling .
Nie wyobrażam sobie Anglika, który nie przypisałby swojej nacji pionierskiej roli w kulturze i sztuce.
In the English Renaissance, paneling became simpler; in the France of kings Louis XIV and XV, it was lavish and ornate; and in the Italian Renaissance, architects restricted its use to ceilings.
Echhh! Ta niechęć do Francuzów z głębokim przekonaniem, ze sie było pierwszym i wszyscy powinni uzywać anglosaskiej nazwy. :D :D

rrmi
06-02-2008, 13:21
Nie jest aż tak źle. Większość tzw. nowoczesnych wnętrz w Polsce nie jest ani modna , ani w ogóle nowoczesna . To co pokazują w telewizorni i w kolorowych gazetkach jest dosyć wtórne i kiepsko "zaasymilowane". Pseudominimalizm polski jest siermiężny tak samo jak tzw. nowoczesna klasyka polska. :D
Ostatnio coraz więcej wnętrz, także w naszym kraju, robi się łącząc stare techniki i elementy wzornicze z minimalistycznymi dodatkami.
Wygląda to niezwykle interesująco i dobrze zestawione zupełnie nie razi, że obok frezowanych karniszy pojawia się beton czy szklane kubiki.
Precz z nudą.
Powiem inaczej.
Mnie to jak i kto ma nie bardzo teges :D
Ale , no wlasnie ..pozwolilam sobie pozagladac do krytykujacych tutaj taki styl .
Pozagladac do dziennikow , bo przeciez sa tutaj i mozna.
Coz ?
Nie powiem , zebym zazdroscila wnetrz :D
Z tym , ze smiac sie z innych to kazdy glupi potrafi :lol:
Zeby bylo smieszniej , u jednej dosc powaznie nienawidzacej takiego stylu w dzienniku jako inspiracja lazienka zywcem wzieta z domu pokazanego przez Dziobaka .
Znaczy ja wiem , ze jedna z lazienek w tym domu jest pewnie taka , ale ona tego nie wiedziala , a slepo tu krzyczala.
Pytanie jest po co ?

2112wojtek
06-02-2008, 13:30
[Mnie to jak i kto ma nie bardzo teges :D
Ale , no wlasnie ..pozwolilam sobie pozagladac do krytykujacych tutaj taki styl .
Pozagladac do dziennikow , bo przeciez sa tutaj i mozna.
Coz ?
Nie powiem , zebym zazdroscila wnetrz :D
Z tym , ze smiac sie z innych to kazdy glupi potrafi :lol:
Zeby bylo smieszniej , u jednej dosc powaznie nienawidzacej takiego stylu w dzienniku jako inspiracja lazienka zywcem wzieta z domu pokazanego przez Dziobaka .
Znaczy ja wiem , ze jedna z lazienek w tym domu jest pewnie taka , ale ona tego nie wiedziala , a slepo tu krzyczala.
Pytanie jest po co ?

E, to sie zrozumieliśmy jak ciele z prosięciem :D
Coś jednak jest na rzeczy, , ze krowa , która dużo ryczy itd. :D

Kupiłbych se anzug , ale nie wiem jak to będzie po niemiecku :D

rrmi
06-02-2008, 13:38
Zrozumialam o czym pisales , oczywiscie , ze tak.
A jako , ze mnie juz od dosc dawna nosilo , zeby napisac kilka slow , to tak mi sie zdalo , ze bedzie jak raz tu i teraz.

Mowia tez , ze nie grozny pies co duzo szczeka :roll:

izat
06-02-2008, 13:45
dziobak,
SUPER robota, masz talent chłopie
gratuluję
pełen szacunek dla Ciebie i tego co tworzysz

dziobak2002
06-02-2008, 22:33
dziobak,
SUPER robota, masz talent chłopie
gratuluję
pełen szacunek dla Ciebie i tego co tworzysz



Masz u mnie rabat 20% - aktualne od grudnia b.r. , bo wtedy wracam do kraju

Pozdrawiam

dziobak2002
07-02-2008, 01:51
http://images26.fotosik.pl/147/272e883562da7c42.jpg


Zdjecia z najnowszych realizacji

Biblioteka http://images27.fotosik.pl/147/d96a8d845654830fmed.jpg

http://images34.fotosik.pl/121/242474d562d212a7.jpg

I sufit http://images26.fotosik.pl/148/8836d89c901fa676med.jpg

dziobak2002
07-02-2008, 02:02
I Jeszcze jedno calkiem nowe z placu boju

http://images31.fotosik.pl/134/8704a3307754ff5fmed.jpg

kacha110
07-02-2008, 07:46
ciekawa jestem tylko jak ten dom wygląda z zewnatrz.

JoShi
07-02-2008, 08:42
Nie sa to ani kasetony, a juz na pewno nie boazerja. Jest to typowy Paneling.
Po polsku to będzie chyba brzmiało "panele". :P :P :P

dziobak2002
07-02-2008, 11:17
ciekawa jestem tylko jak ten dom wygląda z zewnatrz.

Link do zdjecia z zewnatrz, jest na wczesniejszej stronie

KSERO
08-02-2008, 06:28
jak to jest ten dom, to ogromna hawira na hotel 2 dni można pomieszkać :) sprzątają sprzątaczki :)

Anisia3
08-02-2008, 08:40
Nie kwestionuję broń Boże rzemiosła dziobaka. Ale kominek jak konfesjonał powalił mnie całkowicie.

malgos2
25-04-2008, 02:20
Dokladnie, Greeneich, to Connecticut.

Dokladnie jak mowisz, Niejednokrotnie dostajemy dlugie 1x6, i z tego sie cos robi. Kuchnie, zabudowy, Kominki, czego dusza zapragnie

A dla niewtajemniczonych - Greenwich, CT to super szpanerska okolica - byle kto tam nie mieszka... :roll: Gratuluje i pozdrawiam!