PDA

Zobacz pełną wersję : przebudowa dachu



navy
18-03-2002, 19:19
dostałem stary dom , wiele jest w nim do zmienienia , ale chciałbym zacząć od wymiany i przebudowy dachu.może ktoś wspomoże mnie swoimi doświdczeniami dotyczącymi spraw formalnych[pozwolenia , projekty ]. w tej chwili ścierają się dwie opinie- architekta , który mówi , że zezwolenie na przebudowę jest niezbędne[ on zrobi projekt wymagany w takim wypadku ]i cieśli , który twierdzi , że takich dachów przebudował już wiele bez żadnych zezwoleń . różnica jest taka , że projekt i pozostałe wymagane dokumenty będą stanowiły 25% całej inwestycji .
może ktoś mi coś doradzi ?

PIRAMIDKA
27-03-2002, 07:42
ZGADZAM SIĘ Z ARCHITEKTEM. KAŻDA ZMIANA ELEWACJI, KONSTRUKCJI ITP. WYMAGA POZWOLENIA NA BUDOWĘ, A CO ZA TYM IDZIE - RÓWNIEŻ OPRACOWANIA DOKUMENTACJI ( PRZEZ OSOBĘ UPRAWNIONĄ). Myślę, ze z architektem dojdziesz do porozumienia, jeśli chodzi o cenę. Uważam ponad to, że nie warto zaczynać takiej inwestycji bez wymaganych zezwoleń, chociażby dlatego że nie brakuje "życzliwych". Temat jest rozległy. Jeśli potrzeba Ci więcej informacji. Kontakt ze mną pod [email protected].

Alanta
27-03-2002, 09:22
Jesli dach tylko remontujesz to wystarczy zgłoszenie w gminie, jeśli zmieniasz jego konstrukcję (przebudowujesz) to musi być projekt i pozwolenie. Cieśla moze sobie bzdury wygadywać, bo nie on będzie odpowiadał za samowolę budowlaną...

pitbull
27-03-2002, 09:54
Dokladnie jak pisze Alanta. Jednak wielu ludzi robi to na wlasna reke. Przypominam ci ze mozesz skorzytsac z ulgi remontowej (jeszcze rok trwania). Jesli nie bedziesz dachu "ulepszal" to potrzebujesz tylko zglosic roboty w Urzedzie, jesli inaczej to pozwolenie na budowe.