PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemne fugi do jasnych płytek??



nidziowa
31-01-2008, 08:37
witam
Proszę o opinie odnosnie płytek podłogowych w kuchni.
Chciałam kupić płytki w kolorze ciemny krem, moze odcień pomarańczy a do tego ciemniejsze fugi ze wzgledów praktycznych, aby łatwiej było je utrzymać w czystości.
Czy tak bedzie łądnie?
Proszę o opinie i zdjęcia.

pozdrawiam

akacja
31-01-2008, 10:37
Mam teraz w kuchni jasne płytki z czerwonymi fugami. Były już, jak kupiliśmy mieszkanie, przyzwyczaiłam się i trudno powiedzieć, czy mi się podoba. Są i już. Ale... Ale w nowym domu wszystkie fugi będą w kolorze płytek (na tyle, na ile to możliwe) - nie chcę mieć takich wyraźnych podziałów na ścianach czy podłogach.

Czy tak bedzie ładnie?

To pojęcie względne, tobie ma się podobać :)

ohh
31-01-2008, 11:39
zarówno w kuchni, jak i wiatrołapie, łazience i przy kominku mam jasne płytki, a fugi ciemne (bodajże brązowe :-? ).Rozumiem, że kogoś może to drażnić, ale mnie sie podoba takie rozwiązanie, a nawet uważam, że ładnie kontrastuje ze sobą. Wcześniej miałam jasne, więc mam porównanie. A zmieniłam, bo utrzymanie jasnych fug w czystości było "trochę" uciążliwe :)

markdottir
31-01-2008, 13:15
mi sie nie podoba.
dobierałam fugi w kolorze kafli, albo najbardziej zbliżone. wyszły jak wyszły, ale nie sa kontrastowe ;o)

d5620s
31-01-2008, 14:01
funkcjonalne to moze to jest ale ja wolę jasne fugi. Zwłaszcza u Ciebie nie beda przecież białe.... Na ciemniejszą zieloną fugę zdecydoawałam sie w kotłowni :
1 bo podłoga zielona i kafle scienne białe z zielonym prawie niewidocznym prązkiem. Biała fuga przy tym zestawieniu wyglądałaby zbyt blado-jak dawne sklepy rzeźnicze czasów PRL... albo szpital...

2 bo to jednak kotlownia i biała fuga krótko byłaby biała pewnie

wygląda fajnie ale nie jest to wersja "na salony".... nawet na wiatrołapy:)

Amor
31-01-2008, 14:12
Gdzieś na forum przewinęła się fotka (być może u kogos w dzienniku) szarych płytek z czerwoną fugą. Jakby ktoś ją odnalazł prosze o wrzucenie do tego wątku. Może stanie się inspiracją dla kogoś :wink:

tuuska1
31-01-2008, 22:03
Jeśli za ciemnymi fugami przemawiają w twoim przypadku tylko względy praktyczne bo np boisz sie że fuga bedzie się brudzić kup fugę epoksydową.
Naprawdę warto. Nie łapie plam , myje się tak jak płytki . Brud do niej nie przylega. Mam jasne gresy i jasną fuge epoksydową . Jest OK. ( tylko cena fugi epoksydowej znacznie wyższa od ceny zwykłej fugi)

OK
01-02-2008, 01:37
Jeśli chodzi o względy praktyczne - to proszę... Wymyśliłam sobie takie staroświeckie pomieszanie ciemnych płytek z jasnymi, więc ze względów praktyczno-estetycznych zdecydowałam się dobrać fugi do ciemnych płytek. Efekt taki:
http://images27.fotosik.pl/147/58789c12e7f45594med.jpg
Znaczy się - tam gdzie fuga jest jaśniejsza wygląda na przybrudzoną, tam gdzie ciemniejsza - na przykurzoną :wink: :lol:
W oryginale (czyt.: 5 min po wyczyszczeniu) fuga jest prawie w kolorze i odcieniu tych ciemnych płytek :lol:
Niestety nie mam lepszego zdjęcia

ohh
01-02-2008, 07:43
Tutaj jest przykład ciemnej fugi przy jasnych płytkach (nie umiem wklejać zdjęć więc podaje link. Przy wypowiedzi Eugeniusza):

http://forum.muratordom.pl/lazienki-nasze,t118321-60.htm

d5620s
02-02-2008, 20:35
Jeśli chodzi o względy praktyczne - to proszę... Wymyśliłam sobie takie staroświeckie pomieszanie ciemnych płytek z jasnymi, więc ze względów praktyczno-estetycznych zdecydowałam się dobrać fugi do ciemnych płytek. Efekt taki:
http://images27.fotosik.pl/147/58789c12e7f45594med.jpg
Znaczy się - tam gdzie fuga jest jaśniejsza wygląda na przybrudzoną, tam gdzie ciemniejsza - na przykurzoną :wink: :lol:
W oryginale (czyt.: 5 min po wyczyszczeniu) fuga jest prawie w kolorze i odcieniu tych ciemnych płytek :lol:
Niestety nie mam lepszego zdjęcia


o , takie zestawienia bardzo mi sie podoba

OK
02-02-2008, 21:32
Praktyczne jest :wink: