PDA

Zobacz pełną wersję : ZWROT BONIFIKATY



agata39
31-01-2008, 08:51
Witam wszystkich . W 2007r. zostałam właścicielką mieszkania społdzielczego własnościowego. Otrzymałam je w formie darowizny od mojego taty.On natomias wykupił to mieszkanie w 2003r. i przy wykupie skorzystał z bonifikaty. Teraz chcę to mieszkanie sprzedać. W związku z tym czy będę musiała zwrócić bonifikatę?Może ktoś wie coś na ten temat, prosze o podpowiedż Pozdrawiam

OK
31-01-2008, 09:05
To zależy, co masz (tzn. Twój Tata miał) w umowie. Tam powinno być dokładnie określone kiedy i na jakich warunkach można sprzedać mieszkanie. A możliwości jest sporo. Ja się spotkałam np. z dwoma terminami 5 i 10 lat - ile lat masz w umowie? Itd.

agata39
31-01-2008, 09:42
W umowie nie znalazłam żadego zapisu. Ale może jest jakiś zapis w statucie spłdzielni?

OK
31-01-2008, 09:54
Też możliwe, choć powinno być do tego odniesienie w umowie. Ale jeśli tam też nie ma, to może ta bonifikata została udzielona bezwarunkowo?
Najlepiej przedzwoń do spółdzielni i podpytaj. Anonimowo :wink:

grzegorz_forum
14-03-2008, 13:42
Warto też sprawdzić kw, bo w hipotece w księdze wieczystej może być wpis hipoteki na rzecz gminy na sumę bonifikaty i wtedy będzie problem z kredytem dla kupującego. Banki nie będą chciały się zabezpieczyć...