PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk zdarty, smród został(komin) Pomocy !



kempka
31-01-2008, 12:02
Nie mieliśmy wkłady kominowego i wyszła na ścianie wielka, śmierdząca plama. Zdarliśmi dość głęboko tynk, położyliśmy nowy i plama już nie wychodzi. Ale smród w pokoju nadal jest raz większy raz mniejszy. Jak go wytępić bo otwarcie okna nic nie daje i pokój stoi bezużyteczny. Dodam, że wkład był założony przed zdarciem tynnku. Czy da się to jakoś wytępić ?

Flexus
31-01-2008, 13:24
Nie, bo zapasy śmierdzącej mazi kominowej nasączyły mur komina. Natomiast można izolować się od nich przez rezygnację z tradycyjnego tynku, który "oddycha" na rzecz glazury lub innej nieprzepuszczalnej powłoki ściany.

kempka
31-01-2008, 14:50
innej czyli jakiej?
sorry że tak pytam ale jestem laiczką w tych sprawach a ta ściana już mi się śni po nocach :roll:

78adi
31-01-2008, 15:08
A może by tak jakąś wełne z folią i na to k-g???

janrenovate
02-02-2008, 08:18
A może by tak jakąś wełne z folią i na to k-g???
moze byc bez folji i bez wełny

bladyy78
03-02-2008, 12:15
Czy przed włożeniem wkładu kominowego porządnie wyczyściliście komin w środku, a następnie go przepaliliście żeby wszystka smoła się wypaliła i komin był w środku suchy?. Jeżeli nie to w kominie nadal jest smoła która pod wpływem temperatury wkładu się topi i porostu śmierdzi. Możliwe że również do komina leje się woda i w połączeniu ze smoła śmierdzi w momencie palenia. Dlatego trzeba sprawdzić czy miedzy wkładem a kominem nie ma szczeliny w która by ta woda się mogła dostawać.
Napisz co masz podpięty pod ten komin na którym wyskoczyła Ci taka plama czy nie przypadkiem kominek?

kempka
04-02-2008, 09:42
Podpięty mam kocioł na miał. Niestety ci co zakładali wkład nic nie powiedzieli o wypaleniu, a sama o tym docczytałam dopiero teraz. No i daszku na kominie nie maa więc pewnie woda się tam dostaje.

I co to jest to k-g?

78adi
04-02-2008, 10:47
k-g to płyta kartonowo-gipsowa