PDA

Zobacz pełną wersję : fugi epoksydow- macie?



klaudia11
01-02-2008, 10:34
Zastanawiamy sie nad polozeniem w domu fug epoksydowych, ale nie jestem w 100% pewna czy rzeczywiscie sa one tak dobre jak chwala producenci.
Planowane sa wszedzie jasne plytki wiec i fugi beda jasne, ale boje sie tych zabrudzen i ubytkow.
Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami na ich temat.
Pozdrawiam

Andriu
01-02-2008, 10:44
przyłączam się do pytania napiszcie jak się je wykonuje bo chce sam to zrobić a nie miałem z nimi przyjemności pracować, prosze o krótki instruktarz!!!

wojtek l
01-02-2008, 12:19
zaglądnij tutaj
http://forum.muratordom.pl/info-dla-tych-co-maja-jasne-fugi,t122144.htm

lubosz
01-02-2008, 13:06
Witajcie. Ja stosuje fugi epoksydowe w mozaikach , gł. na posadzki wlasnie dlatego ze są bdb,wytrzymałe i łatwo sie je czyści.
Pozdrawiam

tuuska1
01-02-2008, 13:55
Mam fugę epoksydowa jasną. Nie łapie plam . Pewno ,ze sie brudzi tak samo jak płytki.Ale przy zwykłym myciu podłogi mopem i fuga staje sie czysta.Ta fuga to jakby plastikowa warstwa miedzy płytkami . Możesz w nią wetrzeć wiśnie, rozlać olej -po umyciu i tak nie zmieni koloru.
Polecam - mam ją w kuchni i w łazience.

klaudia11
01-02-2008, 14:25
No i chyba na nie sie skusze, aha jesli ktos chce wiedziec jak je klasc to zadzwoncie bezposrednio do producenta a oni podadza Wam bezposrednio nr tel. do doradcy w Waszym miescie i na spotkaniu wytlumaczy co i jak robic(czasami przyjezdzaja do domu, doradzaja rodzaj fugi i pokazuja wykonawcy - kafelkarzowi jak je klasc)
My tak wlasnie bedziemy robic, a ciesze sie ze ktos z forum napisal jak je sie uzytkuje.
Pozdrawiam

klaudia11
01-02-2008, 14:36
ps. pytanie do Lubosza
Czy warto klasc fugi epoksydowe na sciany w lazienkach? czy to tylko strata pieniedzy?
Ja bede miala murowany prysznic i oczywiscie tam w srodku chce je zastosowac, ale co z reszta scian?

sylwia13
01-02-2008, 16:29
Czy to prawda, że tej fugi nie można kłaść przy ogrzewaniu podłogowym.?

lubosz
01-02-2008, 17:17
ps. pytanie do Lubosza
Czy warto klasc fugi epoksydowe na sciany w lazienkach? czy to tylko strata pieniedzy?
Ja bede miala murowany prysznic i oczywiscie tam w srodku chce je zastosowac, ale co z reszta scian?

Wiesz ja osobiście myślę ze nie ma sensu dawać wszędzie taka fugę. W kabinie to ekstra pomysł, bo wiadomo, na co tam fuga jest narażona, a tak normalnie na ścianę to fuga zwykła absolutnie wystarczy.
Sylwia13 Nie wiem gdzie znalazłaś takie informacje, ale łączenia epoksydowe są jedne z najmocniejszych do takich rzeczy :) to czy można stosować ta fugę przy ogrzewaniu to raczej zależy od producenta tak mi się wydaje bo może są różnego rodzaju fugi.
Ja stosuje tez łączenia epoksydowe do lamp kamiennych a wiadomo jak one czasem sie grzeją i jeszcze mi sie nie zdarzyłoby epoksyd puścił czy co kolwiek...
Pozdrawiam

tuuska1
01-02-2008, 21:08
Jak pisałam mam fugę epoksydowa i ogrzewanie podłogowe ( kuchnia, łazienka)>
Fuga przy gresach polerowanych w kuchni to 1,5 mm- Aby jednak powiedzieć czy wszystko jest OK muszę poczekać no koniec okresu grzewczego. Dopiero od kilku miesięcy jest uruchomiona podłogówka.Jak do tej pory nic plytkom ani fudze
złego sie nie dzieje- ale to dopiero pierwsza zima w nowym domu- może wiosną będę wiedzieć czy to sie sprawdza . Oby!!!!

sylwia13
01-02-2008, 22:22
Taką informację znalazła w jakiś temacie na forum... Dlatego się zapytałam.

klaudia11
02-02-2008, 00:07
A tak przy okazji, jakiej firmy macie zywice epoksydowe no i ile was kosztowal ich zakup?

gorzkim
02-02-2008, 07:55
Ja mam fugę epoksydową Mapei w garażu jest rewejacyjna ale co do fugowania nią to jest bardzo pracochłonna.

klaudia11
02-02-2008, 09:29
ile te fugi mapei teraz kosztuja?

gorzkim
02-02-2008, 10:49
Fugowałem w połowie 2006r i nie pamiętam,ale najtaniej było w castoramie

kze
02-02-2008, 14:25
ile te fugi mapei teraz kosztuja?
Castorama (Warsawa, al. Jerozolimskie)
148zł brutto - 5kg
74zł brutto - 2kg
Ceny aktualne.

lubosz
02-02-2008, 17:22
Witajcie. To moje epoksydy są troche droższe bo jakies 120zł za 2kg.
Ale to pewnie nie jest to samo a raczej napewno ale pewnie na tej samej bazie :)
Pozdrawiam

kze
03-02-2008, 09:03
Moje są Mapei - kerapoksy. Ponoć specjalna seria dla Castoramy. Dzwoniłem do Mapei i długo dyskutowałem. Jak chciałem kupić fugi poza Castoramą to zawsze wychodziło mi drożej... A ponoć to te same.. :roll:

zebra
03-02-2008, 14:32
a może ktoś wie na ile metrów fugi wystarcza 1 kg?
choć to pewnie od szerokości fugi zależy...

yacol
03-02-2008, 14:35
Od szerokości i glebokosci fugi i rozmiaru płytek :)

zebra
03-02-2008, 15:04
chodziło mi o metry bieżące;)
no ale i tak nie wiem jakie fugi daje się do gresu 30x60;)

kze
03-02-2008, 18:08
U mnie do gresu technicznego o wymiarach 30 na 30cm i powierzchni ok. 46mkw poszło 8kg fugi. Szerokośc fugi była 2 mm.

Anula_KWI
03-02-2008, 19:20
Ja mam epoksydową Mapei pod prysznicem w kabinie oraz na blacie gdzie wmontowany jest zlew oraz półki wokół wanny - nie zamieniłabym jej na zwykłą. Dla mnie jest to rewelacja ! Można szorować szczoteczkę do paznokci z mydłem , brud schodzi. Poza tym w prysznicu jak woda ją zmacza to wogóle nei widać różnicy w kolorze, a zwykła robi się poprostu mokra i przez to ciemna, a co za nia się latami wytwarza - strach pomyśleć.

Bardzo higieniczna sprawa. Ale trudna do polozenia - moj kafelkarz odważał przy mieszaniu na wadze elektronicznej. Poza tym trzeba stsoawać reżim przy fugowaniu - zabrudzenia nie starte na czas - już nigdy nie zejdą. Absolutnie nie dla amatorów.

No i Mapei wanila epoksydowa wyglada jak zwykła koloru jaśmin.

KiZ
04-02-2008, 10:07
Mam trochę tych fug (Mapei). W zasadzie jeszcze ich nie użytkuję, ale szczerze mówiąc przeraził mnie wątek z wymiany doświadczeń, w którym niektórzy forumowicze pisali, iż te fugi również wymagaja impregnacji, chłoną brud itp. :-?

lubosz
04-02-2008, 12:14
Mam trochę tych fug (Mapei). W zasadzie jeszcze ich nie użytkuję, ale szczerze mówiąc przeraził mnie wątek z wymiany doświadczeń, w którym niektórzy forumowicze pisali, iż te fugi również wymagaja impregnacji, chłoną brud itp. :-?

Witam. Pierwsze słysze ze epoksyd potrzebuje impregnacji :) Jesli to jest taka fuga o ktorej mysle to ona jest nie chłonna.
Pamietasz może czym ktos to impregnował??
bo wydaje mi sie że ktoś nie wiedział za wiele o epoksydzie.
Pozdrawiam

kze
04-02-2008, 13:28
Epoksydowe nie wymagają impregnacji!!

nidziowa
04-02-2008, 17:44
A czym wyczyscic płytki po takiej fudze??. W tym tyg maż sam będzie fugował i zastanawiam sie jak to potem posprzatać?
pozdrawiam

lubosz
04-02-2008, 21:44
Ja mysle ze aceton zrobi robote :)

kze
05-02-2008, 08:02
Magicy w castoramie mówili, że trzeba zmywać gąbką z ciepłą wodą w ciągui 30min od położenia. Potem zaschnie i koniec.. :(
Aceton działa dobrze na żywicę epoksydową? :o

maro74
06-02-2008, 23:19
taką fugę zmywa się podczas fugowania specjalną do tego przeznaczoną włókniną taką szorstką , Kupuje się je w rulonach i tnie na żądane kawałki. Po starciu nadmiaru wywalasz do kosza a dopieszczanie robisz gąbką i ciepłą wodą. Strasznie upierdliwa robota i faktycznie jak ktoś wspominał amator może sie na niej wyłożyć. Po zaschnięciu nie do zdarcia - dosłownie.