PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fugą



Bartolomeo_
01-02-2008, 10:45
Mam wielki problem, w łazience ułożyłem obraz z płytek szklanych o rozmiarach 2,5 cm. Przylepiłem je do ściany i naniosłem fugę w kolorze piaskowym (wczoraj). Po przeschnięciu i wypolerowaniu okazało się, że ten kolor fugi „zgasił” cały obraz. Teraz muszę zastosować fugę w innych kolorach dobranych do obszarów kolorystycznych i tak chcę do białej fugi dodawać pigmenty i nanosić. Pojawia się jednak problem z fugą, którą naniosłem wcześniej, czy wydrapać ją, aby utworzyć rowki na nową fugę (jeśli tak to czym, śrubokrętem?), czy położyć cienką warstwę nowej fugi na wcześniejszą piaskową (boje się, że poprzednia fuga może prześwitywać i że za bardzo zakryje płytki). Co robić?

wojtek50
01-02-2008, 11:19
Wydrapać jak najbardziej tylko nie metalowym narzędziem . Najlepiej coś z tworzywa lub drewna . Wystarczy na głębokość 3-4 mm . Zalecana jest duża ostrożność , aby nie uszkodzić płytek .

Bartolomeo_
01-02-2008, 11:30
Dzięki za odpowiedź, czy wydrapywanie rozpocząć jak najszybciej czy nie będzie specjalnej różnicy jak zrobi się to za np. 3 dni?

wojtek50
01-02-2008, 11:39
Najlepiej jak najszybciej , póki fuga jeszcze ostatecznie nie stwardniała . Bo potem będzie coraz gorzej .