PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie skosów poddasza - co zamiast płyt K-G?



odaro
03-02-2008, 13:21
Czy jest ktoś na forum i mógłby się pochwalić albo widział takie rozwiązanie gdzie zamiast płyt K-G skosy podasza zostały wykończone w inny sposób nie wiem np deską boazeryjną albo panelami PCV w łazience.

Kombinuje żeby skosy poddasza wykończyć inaczej niż płyty K-G.

U mnie samych skosów jest bardzo mało większość pomieszczeń ma prosty drewniay strop i jest bardzo mało skosów.

Czy jakieś obłożenie deską z drzewa egzotycznego ma sens?

Rom-Kon
03-02-2008, 14:04
Czy jakieś obłożenie deską z drzewa egzotycznego ma sens? A czemu nie ma mieć sensu?

Na wykończenie skosów, sufitów i ścian są różne sposoby i materiały. Od popularnych płyt poprzez boazerię, panele ...ale również można położyć parkiet (to nie żart!) albo tkaninę... Ograniczenie tutaj stanowi tylko wyobraźnia i zasobność portfela... na zasadzie: czego dusza zapragnie my (wykonawcy) to zrobimy... rzeczy niemożliwe od ręki a na cuda może troszkę trzeba będzie poczekać... :wink: Na dobry początek proponuję poradniki "wnętrzarskie"...

odaro
03-02-2008, 14:14
Czy jakieś obłożenie deską z drzewa egzotycznego ma sens? A czemu nie ma mieć sensu?

Na wykończenie skosów, sufitów i ścian są różne sposoby i materiały. Od popularnych płyt poprzez boazerię, panele ...ale również można położyć parkiet (to nie żart!) albo tkaninę... Ograniczenie tutaj stanowi tylko wyobraźnia i zasobność portfela... na zasadzie: czego dusza zapragnie my (wykonawcy) to zrobimy... rzeczy niemożliwe od ręki a na cuda może troszkę trzeba będzie poczekać... :wink: Na dobry początek proponuję poradniki "wnętrzarskie"...

Ma ktoś zdjęcia takich rozwiazań i zechcę się pochwalić.

odaro
03-02-2008, 14:31
Rom-Kon a co możesz polecić do łazienki na same skosy zamiast K-G?

Zukow
03-02-2008, 15:07
raz widziałem zielona wykładzinę na podłodze i na ścianach - efekt powalający ale to nie dla alergików ;-)

odaro
03-02-2008, 15:15
raz widziałem zielona wykładzinę na podłodze i na ścianach - efekt powalający ale to nie dla alergików ;-)

Nie dla alergików czyli wykładzina dywanowa :o

FREDY
03-02-2008, 15:17
ja mam płyty Fermacel - rewelacja :wink: . Nic nie pęka. Ale napewno są droższe od gk i trudniejsze do polożenia.

Rom-Kon
03-02-2008, 16:18
Rom-Kon a co możesz polecić do łazienki na same skosy zamiast K-G?
...ja nie polecam... ja wykonuję... :wink:
:D :D :D

Rom-Kon
03-02-2008, 16:22
raz widziałem zielona wykładzinę na podłodze i na ścianach - efekt powalający ale to nie dla alergików ;-)
...parkiet na ścianie... mozaika przemysłowa z chyba merbau czy inny egzotyk...

Barbossa
03-02-2008, 16:26
ja mam całe poddasze w cepelii, tj boazerii na skosach i na ścianach przylegających do drzwi wejściowych
do tego kominek obudowany cegłą klinkierową, "księstwo warszawskie" jako oświetlenie,
jak ktoś lubi takie klimaty to jest całkiem calkiem
foty jak raz nie mam :D

odaro
03-02-2008, 16:39
Rom-Kon a co możesz polecić do łazienki na same skosy zamiast K-G?
...ja nie polecam... ja wykonuję... :wink:
:D :D :D

W taki razie co najcześciej wykonujesz? :lol: poza K-G oczywiście

Rom-Kon
03-02-2008, 16:48
W taki razie co najcześciej wykonujesz? :lol: poza K-G oczywiście
...boazerię plastikową :-?
...płyty wykończone płytkami... już lepiej...
...tynk żywiczny - mozaika... też na płytach...
...widziałem boazerię drewnianą....
...wełna przykryta folią paroizolacyjną.... czekało na lepsze czasy :wink:

Rom-Kon
03-02-2008, 16:55
ja mam całe poddasze w cepelii, tj boazerii na skosach i na ścianach przylegających do drzwi wejściowych
do tego kominek obudowany cegłą klinkierową, "księstwo warszawskie" jako oświetlenie,
jak ktoś lubi takie klimaty to jest całkiem calkiem
foty jak raz nie mam :D
??? świece??? ...bo jeszcze nie lampa naftowa...
...o Edisonie nie wspomnę... :wink:
:D :D :D

skorpio
04-02-2008, 09:29
ja mam płyty Fermacel - rewelacja :wink: . Nic nie pęka. Ale napewno są droższe od gk i trudniejsze do polożenia.

Masz płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL czy płyty cementowe POWERPANEL H2O?