PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny - nad pralką da rade umiescic jednostke?



MARTiiii
05-02-2008, 13:01
Nie uzytkowalem tych odkurzaczy i mam taki dylemat. Ze względu na brak mijsca w łazience na dole chcemy umiescic pralke w kotowni. Niestety tam tez jest ciasno.
Czy odkurzacz centralny mozna umiescic nad pralka??? Chodzi mi o to ile potrzeba miejsca od jego dołu (czy gory) by opróżnić go z syfu który zebrał. Przewidujecie jakies problemy jesli ten odkurzacz umiescimy nad pralka?

Cypek
05-02-2008, 13:09
Wybierz konkretna jednostkę OC, wysokość pralki masz i sprawdź, czy Ci wysokości pomieszczenia wystarczy. Musisz mieć 20 cm odstępu aby swobodnie manewrować. Minusy - niewygodnie sięgać do OC przez dużą pralkę, możliwość usyfienia prania.

MARTiiii
05-02-2008, 14:53
Usyfienie prania....możesz rozwinąć. TO chyba tlyko możłiwe jak pranie leży na pralce, a ja odkręcam pojemnik z brudami w OC. :lol:

Czy ten pojemnik od dołu się odkręca? W jednostkach Beam chyba od dołu z tego co widzę.

Cypek
05-02-2008, 16:36
Jak pranie będzie czekać w koszu do pralki lub misce do suszenia i źle opróżnisz pojemnik załatwisz pranie.

Leszek T.
05-02-2008, 18:19
Pojemnik od OC akurat Beam -taki mam- zdejmuje się bardzo łatwo, jest to wiaderko i nic się nie rozsypuje, więc spoko można wieszać go nad pralką, z tym, że musi zostać miejsce na podejście wlotu i wylotu. Ja akurat mam OC w garażu.

jacekp71
05-02-2008, 21:27
fakt, ze w OC BEAM dosyc latwo zdjac pojemnik, tyle ze akurat o ile z niego sie raczej nic nie wysypie, to jesli chodzi o filtr sypie sie z niego co nie co, a i warto go lekko otrzepac czasem. wiec - jesli nie ma wyjscia - to mozna BEAMa umiescic nad czymkolwiek, byle by nie bylo w poblizu czegos czego nie powinno sie zabrudzic (rzeczy do prania chyba mozna:-)) ....

Wowka
05-02-2008, 21:31
Z tego, co pamiętam to w instrukcji montażu (schemat) była zaznaczona wysokość montażu jednostki centralnej 1,5 m od podłogi. By opróżnić pojemnik wystarcza ok 30 cm wolnej przestrzeni.
Opróżnia się pojemnik poprzez jego odkręcenie od korpusu o skręt jakichś 20 stopni. Żaden problem.
Przy odkręcaniu jednak trochę się sypie. Niekiedy trzeba potem odkurzyć przy samej jednostce.

Czy w tej ścianie możesz przebić otwór na zewnątrz w celu emisji powietrza z odkurzacza?

MARTiiii
06-02-2008, 13:43
Tak moge, odkurzacz bedzie stal na parterze w samym rogu scian zew.
Mam zamiar poprowadzic wyrzut do samej podlogi i dopiero na zew, a na zew. kolanko 90st skierowane prostu w ziemie (schowane w styropianie 15cm). Tylko czy nie za dlugi taki kanal wyrzutowy bedzie?

jacekp71
06-02-2008, 21:07
za dlugi to on nie bedzie ;-) byle by nie byl zbyt nisko, bo ci myszki wlezą do niego ;-)

MARTiiii
06-02-2008, 23:03
Czyli cala dlugosc wyrzutu z 1,5m moze wiecej do podlogi, raczej bym powiedzial ze nie wiem czy nie za dlugi.