PDA

Zobacz pełną wersję : Piekarnik inox - czym czyścicie ?



Anula_KWI
05-02-2008, 17:20
Witam,

Czym czyścicie piekarniki (z zewnątrz) stalowe (inox) ? Mam smugę na drzwiach w widoczym miejscu, tak jakby pochlapane i nie chce zejść, trochę sie boję zastosowac cokolwiek. Do płyty gazowej stosuję szmatkę z mikrofibry i samą wodą schodzi rewelacyjnie (pomimo zalań chyba wszystkim czym możliwe), a drzwi od piekanika nie chcą.

Pozdrawiam,
Anula

pawelsz1
05-02-2008, 22:08
Najlepszy środek na świecie jak dla mnie to Eloxa Prima

Damro
05-02-2008, 22:18
a dla mnie dobry płyn do szyb i ściera :lol:Żadnych przereklamowanych cudów :D

lagerfeld
06-02-2008, 17:09
ja podzielę się sposobem uzyskanym od dobrych ludzi z forum :wink: oliwka dla dzieci - tylko nie przesadzać z ilością.
słyszałem też, że dobry jest plak (taki kosmetyk do aut) ale nie próbowałem. oliwkę mam w kuchni a plaka w garażu.
oczywiście oba służą do czyszczenia inoxu.

Berolina
06-02-2008, 20:06
A ja słyszałam, że super są chusteczki do dupci dzieciaczków NIVEA

tuuska1
06-02-2008, 21:09
HG-stal nierdzewna i nabłyszczanie- kupione w Castoramie. Polecam , kuchenka .. wyglada cały czas jak nówka - nie łapie tez tak "paluszków" itp.

zielony_listek
07-02-2008, 08:27
a dla mnie dobry płyn do szyb i ściera :lol:Żadnych przereklamowanych cudów :D

Nie zawsze, też mam smugi, które od psikacza do szyb za diabła nie schodzą.

Tuuska1, ja chyba tego płynu HG do stali nierdzewnej kiedys używałam. Był super! Tylko ja miałam troche odlane od firmy sprzątającej. jeśli ten sam jest w Casoramie do kupienia, to super. Tamten chyba cos koło 20-30 zł na pojemnik półlitrowy kosztował (wyczaiłam sklep gdzie go mozna kupić, tylko nie bardzo mam tam jak pojechać).

ewa
07-02-2008, 08:29
Potwierdzam oliwkę do wszelkich inoxów - najtańszą. Ja używam Nivea :)

joola
11-02-2008, 21:52
Zwykła dziecięca oliwka sprawdzony i chyba najtańszy sposób czyszczenia inoxu. :wink:

Damro
11-02-2008, 21:55
a dla mnie dobry płyn do szyb i ściera :lol:Żadnych przereklamowanych cudów :D

Nie zawsze, też mam smugi, które od psikacza do szyb za diabła nie schodzą.

Tuuska1, ja chyba tego płynu HG do stali nierdzewnej kiedys używałam. Był super! Tylko ja miałam troche odlane od firmy sprzątającej. jeśli ten sam jest w Casoramie do kupienia, to super. Tamten chyba cos koło 20-30 zł na pojemnik półlitrowy kosztował (wyczaiłam sklep gdzie go mozna kupić, tylko nie bardzo mam tam jak pojechać).
Ścierka kiepska,do wymiany :D

zielony_listek
12-02-2008, 08:06
a dla mnie dobry płyn do szyb i ściera :lol:Żadnych przereklamowanych cudów :D

Nie zawsze, też mam smugi, które od psikacza do szyb za diabła nie schodzą.


Ścierka kiepska,do wymiany :D

Wymieniałam ścierki, wszedzie płyn do szyb super działał, ta jedna plama od paskudztwa jakiegoś...
Wczoraj w sklepie "specjalistycznym" widziałam psikacze do stali (na bazie oliwki) i mleczka, nawet sprey, ceny od 34 zł wzwyż. Ale po Waszych postach lecę po oliwkę do kosmetycznego :-)
Aha, moja mama to samą scierka z mikrofibry na mokro doczyszcza płyte, nawet zatłuszczoną.