PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi do łazienki



06-02-2008, 10:23
Nie wiem jak się powinny otwierać drzwi do łazienki.
Czy ktoś mi może na te pytanie odpowiedzieć. Jeden fachowiec budowlany mówi że do wewnątrz drugi że na zewnątrz.
Czy są jakieś przepisy to regulujące.

Pozdrawiam
myszka :o

AXENTY
06-02-2008, 10:45
Z tego co wiem, to takie przepisy regulują tylko urządzanie łazienek w miejscach publicznych, w szczególności łazienek dla niepełnosprawnych. W prywatnym domu można założyć sobie nawet zasłonkę z koralików :lol: Wszystko zależy od miejsca. Jeśli korytarz jest dość przestronny, to drzwi powinny otwierać się na zewnątrz, jeśli łazienka jest ogromna, to w ostateczności mogą otwierać się do wewnątrz. Jedyne przepisy, jakie można tu zastosować, dotyczą bezpieczeństwa p-poż i określają kierunek dróg ewakuacji. W tym przypadku należy przyjąć, że wszystkie drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.

Maja W.
06-02-2008, 11:09
Z tego co wiem, to takie przepisy regulują tylko urządzanie łazienek w miejscach publicznych, w szczególności łazienek dla niepełnosprawnych. W prywatnym domu można założyć sobie nawet zasłonkę z koralików :lol: Wszystko zależy od miejsca. Jeśli korytarz jest dość przestronny, to drzwi powinny otwierać się na zewnątrz, jeśli łazienka jest ogromna, to w ostateczności mogą otwierać się do wewnątrz. Jedyne przepisy, jakie można tu zastosować, dotyczą bezpieczeństwa p-poż i określają kierunek dróg ewakuacji. W tym przypadku należy przyjąć, że wszystkie drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.
Amen!!

Cpt_Q
06-02-2008, 11:17
Otwieranie na zewnątrz może się wiązać z jednym pewnym zagrożeniem. Jeżeli drzwi mieszczą się przy jakimś ciągu komunikacyjnym (korytarz, przedpokój), to osoba przechodząca może być uderzona otwieranymi drzwiami przez tego kogoś, kto właśnie wychodzi z danego pomieszczenia i nie widzi, że ktoś przechodzi. Ja raz byłem świadkiem złamania nosa w takim przypadku

Ja mam w jednej (dużej) łazience otwierane do wewnątrz, w drugiej na zewnątrz i niedawno znowu dziecko zaliczyło guza :cry:

Ale co do dróg ewakuacji to Axenty ma 100% racji.

mikita
06-02-2008, 11:21
Z kolei drzwi do wewnątrz mogą się okazać problemem jak ktoś wewnątrz zasłabnie i ciało będzie blokować dostanie się do środka.

mclear
06-02-2008, 11:23
w każdym mieszkaniu w którym mieszkałam mam drzwi na zewnątrz...jeszcze nikt nie nabił sobie guza :) w obecnie budowanym domu również mam drzwi na zewnątrz nie mam miejsca aby otwierały sie do środka uważam że to dobre rozwiązanie otwierać na zewnątrz

Ana27
06-02-2008, 11:26
Z kolei drzwi do wewnątrz mogą się okazać problemem jak ktoś wewnątrz zasłabnie i ciało będzie blokować dostanie się do środka.

nasz kierownik budowy tez tak mowil wiec zrobilismy (zrobimy , dopiero zamowilismy drzwi :wink: ) w lazienkach otwierane na zew.
(to dot. w szczegolnosci malych lazienek (wc.))

Pozdrwaiam

Nikoru
06-02-2008, 15:08
Ja słyszałam, że w łazienkach drzwi powinny otwierać się na zewnątrz. Jest to spowodowane możliwością zalania łazienki, a na zewnątrz jest wtedy łatwiej otworzyć drzwi.

d5620s
06-02-2008, 16:12
Z kolei drzwi do wewnątrz mogą się okazać problemem jak ktoś wewnątrz zasłabnie i ciało będzie blokować dostanie się do środka.
a jesli ja bede w łazience i maz`zasłabnie na korytarzu? ;0

gtartur
06-02-2008, 17:15
[/quote]a jesli ja bede w łazience i maz`zasłabnie na korytarzu? ;0[/quote]

to najlepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwane :lol:

Cpt_Q
06-02-2008, 17:35
Ja słyszałam, że w łazienkach drzwi powinny otwierać się na zewnątrz. Jest to spowodowane możliwością zalania łazienki, a na zewnątrz jest wtedy łatwiej otworzyć drzwi.

Mowa o takich drzwiach?:D
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/thumb/c/c8/Drzwi_strugoszczelne.jpg/250px-Drzwi_strugoszczelne.jpg

Cpt_Q
06-02-2008, 17:37
a jesli ja bede w łazience i maz`zasłabnie na korytarzu?...to najlepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwane :lol:


... można założyć sobie nawet zasłonkę z koralików :lol: ....

YreQ
06-02-2008, 18:02
Nie wiem jak się powinny otwierać drzwi do łazienki.
Czy ktoś mi może na te pytanie odpowiedzieć. Jeden fachowiec budowlany mówi że do wewnątrz drugi że na zewnątrz.
Czy są jakieś przepisy to regulujące.

Pozdrawiam
myszka :o

U nas wszystkie na zewnątrz ( 2 łazienki i kibelek)

BEATA-BETI
06-02-2008, 19:07
U mnie też na zewnątrz 8)

fotograf
06-02-2008, 19:22
u mnie w małym kibelku na zewnątrz - gdyby były do środka nie dałoby sie wejść ;) w dużej łazience do środka, żeby nie zabić nikogo na korytarzu
a jak już ktoś zasłabnie to nie ma problemu, bo żadko zamykamy drzwi w łazience

Damro
06-02-2008, 21:39
A u mnie wszystkie będą do wewnątrz :D

jacekp71
07-02-2008, 15:36
w obu naszych lazienkach drzwi otwieraja sie na zewnatrz, ale generalnie uwazam, ze to w duzej mierze kwestia ukladu pomieszczen i mozliwosci.