PDA

Zobacz pełną wersję : równanie fundamentu- pytanie?



pit79
06-02-2008, 14:36
Mam pytanie. Mam nierówny fundament, tzn górna warstwa nie jest gładka tylko chropowata, gdzieniegdzie dołek, nieraz górka. Zeby połozyc dobrze izolacje pod podwaline fundament powinien być gładki jak sądzę. Czy owe górki kuć sds-em czy szlifierką równać , a co w dołki?

smiejus
06-02-2008, 14:55
a nie murowałeś tego z bloczków ?

bo z opisu wynika że to beton masz wylany.
Wg mnie powinno to być wyrównane choćby szpadlem, na to izolacja najpepiej podwójna gruba papa (jakby ci sie od biedy miała na tych dołkach poprzedzierać). Murarze poziom muszą łapać układając pierwszą warstwę na zaprawie cementowej.

I tu uwaga - jak dobrze nie wypoziomujesz pierwszej warstwy bloczków a chciałbyś murować np. BK na klej to w okolicach 4 warstwy wszystko zacznie sie rozjeżdżać, kleju pójdzie dużo a murarze i tak będą musieli przejść na zaprawę żeby sie jakoś ratować i poziom łapać.

sprawdzaj piony i goń ich za wystające wieńce, bo potem przy ociepleniu będzie cienko a to twoja kasa pójdzie a nie ich

pit79
06-02-2008, 15:10
beton był lany w szalunkach,niestety nie podbijanych na czas i w miejscu gdzie były deski od góry poprzybijane jest nierówno. NA fundament idzie podwalina bo to bedzie drewniana chałupa.

W pt powinnienem byc na działce to zrobię foto. Czy jest sens dawać pape potrójnie zeby uniknąć pęknięć i czym to równać, wypełnić dołki. które zapewne mi się zrobia jak poodbijam te smarki betonowe.

06-02-2008, 15:56
... czym to równać, wypełnić dołki. które zapewne mi się zrobia jak poodbijam te smarki betonowe.
zaprawą cementową

pit79
06-02-2008, 16:38
dzieki, tak właśnie myślałem , ale musiałem sie upewnić :)

06-02-2008, 17:14
:wink: