PDA

Zobacz pełną wersję : Golden i wieczne linienie...:)



Bellucci
06-02-2008, 16:41
Mam takie pytanko do osób posiadających te piękne psy, czy wasze goldeny też linieją calutki rok? Mój Frodo właśnie skończył rok i mogę z całą odpowiedzialnością, po obserwacji, stwierdzić ,że linieje cały rok i to w sumie tak samo intensywnie. Czy Wasze psiaki też tak gubią sierść? Jak sobie z tym radzicie?

fotograf
06-02-2008, 16:55
Mam takie pytanko do osób posiadających te piękne psy, czy wasze goldeny też linieją calutki rok? Mój Frodo właśnie skończył rok i mogę z całą odpowiedzialnością, po obserwacji, stwierdzić ,że linieje cały rok i to w sumie tak samo intensywnie. Czy Wasze psiaki też tak gubią sierść? Jak sobie z tym radzicie?

a czym karmisz?

Bellucci
06-02-2008, 17:04
Od początku jest na royalu wpierw dostawał babydog, a teraz je royal junior do 15 miesiąca.
Wyczytałam gdzieś, że psy tak linieją kiedy jest im za ciepło, być może to jest przyczyna. Sierść ma piękną, miękką i lśniącą, tylko codziennie rano mam koty fruwające po mieszkaniu...:) A Ty też masz goldena?

fotograf
06-02-2008, 17:16
Od początku jest na royalu wpierw dostawał babydog, a teraz je royal junior do 15 miesiąca.
Wyczytałam gdzieś, że psy tak linieją kiedy jest im za ciepło, być może to jest przyczyna. Sierść ma piękną, miękką i lśniącą, tylko codziennie rano mam koty fruwające po mieszkaniu...:) A Ty też masz goldena?

nie mam Goldena ale mi tez pies ciągle liniał - badania nic nie wykazały i padło na karme - po zmianie sie poprawiło - a karma to był właśnie Royal

Bellucci
06-02-2008, 17:17
Nie żartuj???? To co ja mam mu dać jeść?

fotograf
06-02-2008, 17:45
Nie żartuj???? To co ja mam mu dać jeść?

potestuj... albo kup Royala z innej partii i źródła bo podobno Royale są podrabiane
ja teraz karmie Orijenem

Bellucci
06-02-2008, 17:49
Ja royala kupuje u weterynarza, nigdy z allegro czy internetu. Może zmienię mu na royal golden retriever, ale ona jest od 15 miesiąca, to muszę poczekać.

mokka
06-02-2008, 18:43
Moja kuzynka ma goldena i linieje cały rok. Byli u różnych wetów i usłyszeli, że ten typ tak ma. Jest zdrowy jak byk i nic mu nie jest :D . Podają mu omegan na sierść i tyle. Karma może niesłużyć to fakt, ale raczej sierść jest matowa, bez połysku, śmierdząca, występują zmiany skórne, nieprzyjemny zapach z pyska , problemy z wypróżnianiem. Jeśli Twój psiak nie ma takich problemów to może taka jego uroda :D . Zadzwoń do hodowców i zapytaj, powinni wiedzieć jak w jego linii psy traciły okrywę włosową.

niktspecjalny
07-02-2008, 10:33
Mam takie pytanko do osób posiadających te piękne psy, czy wasze goldeny też linieją calutki rok? Mój Frodo właśnie skończył rok i mogę z całą odpowiedzialnością, po obserwacji, stwierdzić ,że linieje cały rok i to w sumie tak samo intensywnie. Czy Wasze psiaki też tak gubią sierść? Jak sobie z tym radzicie?

Moja gol denka PEPSI jest na eukanubie od około dwóch lat .Raz w tygodniu dostaje łyżkę oliwy z oliwek.Sierść ma piękna i bardzo małą jej traci bez wzgledu na porę roku.Kłopoty z opróżnianiem też minęły , bo miała różne przypadłości po wynalazkach.

niktspecjalny
07-02-2008, 10:38
Moja kuzynka ma goldena i linieje cały rok. Byli u różnych wetów i usłyszeli, że ten typ tak ma..........

Nieprawda.Golden to rzeczywiście piecuch ale przy odpowiednim żywieniu linienie można powstrzymać w dużym procencie.Powie to tylko ten kto ma w domu goldena.Mi się na razie udaje i nie wierzę w takie opinie lekarskie bo są bardzo ogólnikowe.

Bellucci
07-02-2008, 10:42
Dowiedziałam sie właśnie, że trzeba mu podawać omegan systematycznie, albo oliwę z oliwek i sierść powinna przestać wypadać. Na razie nie będę zmieniała mu karmy tylko wypróbuję ten omegan.

niktspecjalny
08-02-2008, 10:23
Dowiedziałam sie właśnie, że trzeba mu podawać omegan systematycznie, albo oliwę z oliwek i sierść powinna przestać wypadać. Na razie nie będę zmieniała mu karmy tylko wypróbuję ten omegan.

http://www.goldenretriever.pl/zdrowi.htm#W%B3os

Tu też na pewno byłaś ale polecam stronkę bo
(na razie) 50% sprawdziłem i najważniejsze ,że działa.

Manqa13xD
19-03-2008, 12:45
Mam takie pytanko do osób posiadających te piękne psy, czy wasze goldeny też linieją calutki rok? Mój Frodo właśnie skończył rok i mogę z całą odpowiedzialnością, po obserwacji, stwierdzić ,że linieje cały rok i to w sumie tak samo intensywnie. Czy Wasze psiaki też tak gubią sierść? Jak sobie z tym radzicie?

Moja gol denka PEPSI jest na eukanubie od około dwóch lat .Raz w tygodniu dostaje łyżkę oliwy z oliwek.Sierść ma piękna i bardzo małą jej traci bez wzgledu na porę roku.Kłopoty z opróżnianiem też minęły , bo miała różne przypadłości po wynalazkach.

hmmm a myslisz ze szczeniaczek nie bedzie wymiotował??

zyga350
23-03-2008, 18:20
Nie żartuj???? To co ja mam mu dać jeść?



A może eukanuba pomoże chociaż mój szkodnik też liniał jak był nią karmiony

zyga350
23-03-2008, 18:22
Dowiedziałam sie właśnie, że trzeba mu podawać omegan systematycznie, albo oliwę z oliwek i sierść powinna przestać wypadać. Na razie nie będę zmieniała mu karmy tylko wypróbuję ten omegan.


A co to jest ten omegan i gdzie go kupić????

Bellucci
23-03-2008, 20:09
Omegan to jest taki tran dla psów i kupisz go w każdym sklepie zoologicznym lub u weta.

majkii
05-05-2008, 00:10
Moj linieje przez caly rok ale z tym ze jest tego niewile. Natomiast na jesien i wiosne to trzeba okurzac min 1 x dziennie - ale kto by sie przejmowal :) warto! pies jest wart kazdego poswiecenia....

fastboik
16-10-2008, 19:55
Nie wiem czy Ci się ten link przyda ale masz tu dość sporo informacji to co jest linienie

http://www.handsomemen.pl/wlosy,lysienie,linienie.html

Mój border np. po royalu trochę mnie tracił włosów, ale i tak najlepsze jest dość częste i intensywne szczotkowanie.

habra
19-11-2008, 20:39
Mój 7-letni labrador linieje równiez przez cały rok, szczególnie upierdliwie wiosną ijesienią. Karmiony Eukanubą. Niestety duże linienie to cecha charakterystyczna goldenów i labradorów. Na szczęście mają tyle zalet że można im to wybaczyć. :lol:

tomek1950
26-11-2008, 02:40
Mój 5 letni goldenek linieje równo przez cały rok. Mam od roku większy problem. Jak go zaprzyjaźnić ze stara kotka? Ona ma 14 lat.
Chyba jestem bliski sukcesu. wole jednak nie zapeszać. Próby trwają od roku, a dziś.... Może...

jarkotowa
05-12-2008, 13:32
Mieliśmy dwa Goldeny i oba liniały cały rok. Trzeba było codziennie czesać. Pomagały co jakiś czas witaminki z biotyną. Pozostaje szczotkowanie i odkurzanie. Gorzej, gdy ktoś jest alergikiem :( Pozdrawiam cię Komturku

tomek1950
13-12-2008, 12:23
Mieliśmy dwa Goldeny i oba liniały cały rok. Trzeba było codziennie czesać. Pomagały co jakiś czas witaminki z biotyną. Pozostaje szczotkowanie i odkurzanie. Gorzej, gdy ktoś jest alergikiem :( Pozdrawiam cię Komturku

Pozdrawiamy Was. Tomek i Dinar. :D


PS. Pies i kot zawarły ostatnio pakt o wzajemnej nieagresji. W zasadzie jest przestrzegany. :wink: