PDA

Zobacz pełną wersję : Mały kondensat 1-funk. Junkers czy WOLF ? Pomożcie w decyzji



tomlolo
06-02-2008, 21:00
Nowy domek 103 m2 użytkowe, dobrze ocieplony 100% podłogówki a więc wybór typu jest oczywisty - kondensat o możliwie małej mocy.

1. Wolf CGB-11 3,6-10,9 kW, cwu 14,6 kW cena: 4762 + zestaw przyłączeniowy do zasobnika (który zawiera zawór 3-drożny) 668zł = 5.430 zł
2. Junkers ZSB 16-1A 3,4-15,9 kW, cwu 14,6 lub zastępujący go ZSB 14-3C 3,3-14,2 kW, cwu 13 kW (junkersy mają już wbudowany zawór 3-drożny) cena = 3900zł
3. Innych nie znalazłem w podobnym przedziale cenowym, może jakieś inne propozycje ?
Proszę o pomoc w wyborze, który ? WOLF wyraźnie droższy, ale może warto ? Czekam na opinię forumowiczów mających kontakt z którymś z kociołków. Wydaje mi się że "bebechy" mogą mieć podobne.
A jeżeli Junkers to który ? Starszy model ma o 1,6 kW większą moc na C.W.U a nowy elektronikę Heatronic 3
Co do zasobnika planuję płaszczowy 160 l. firmy ACV z nierdzewki, a może nie warto dokładać i wystarczy emaliowany z wężownicą biawar lub galmet ?
Z góry dzięki !

tomlolo
07-02-2008, 17:00
Szkoda że nikt nie podpowiedział :( a przecież jest kulku znawców tematu na forum.

Kociołek już zamówiony, jeszcze inny dystybutor zjechał z ceną i będę miał WOLF'a bo bardziej przypadł mi do gustu.

To może ktoś mądry podpowie w sprawie zasobnika ?
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale w związku że moc kotła na cwu to 14,6 kW planuję wziąść większy czyli 150-160 litrów bo piec nie będzie tak szybko go regenerował i żeby mieć większy zapas ciepłej wody. Będą 2 łazienki, w jednej duża wanna w drugiej natrysk.
I pytanko czy warto dokładać drugie tyle do zasobnika ze stali nierdzewnej ?

MARTiiii
07-02-2008, 20:10
Nikt nie odpowiedział bo tu pełno podobnych zapytań ;) Ja bym patrzył nas serwis, czas naprawy, reakcji. Ogólnie dobry wybór...

Co do zasobnika to dobrze myślisz. Przy taki KW lepiej wez większy i nie warto dopłacać, najwyżej kupisz nowy.

iwaila
11-02-2008, 16:26
witam zapraszam na www.iwanek.pila.pl tam są do mnie namiary zadzwoń w sprawie oferty pozdrawiam krzysztof