PDA

Zobacz pełną wersję : Strop teriva czy ktoś robił



magerka
07-02-2008, 13:19
Dzień dobry
Czy ktoś robił ten strop jak to sie ma dokosztów tradycyjnego stropu
proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

BOHO
07-02-2008, 17:07
Dzień dobry
Czy ktoś robił ten strop...

no nie wiem..... :-?

MalawiMix
08-02-2008, 08:49
Ja robiłem w sierpniu 2006 r. Koszt za belki stropowe i pustaki wyniósł mnie ok. 5.500 zł, beton z gruszki z tego co pamiętam 4.000 zł. Ułożenie całego stropu zajęło 2 dni niezbyt dynamicznie pracującej ekipie. Powierzchnia stropu ok. 110 m2
pozdrawiam
marcin m.

kasja
08-02-2008, 08:52
niedawno (grudzień) kupiłam strop ze Stropexu na mój dom 112mkw 6000zł. strop b. dobry, polecam

pblochu
08-02-2008, 09:24
Mnie sam materiał tj belki + garki wychodzą wg oferty ok 74 zł/m2 a gdzie reszta?

seblo
08-02-2008, 10:05
Robiłem terivę u siebie 2 lata temu.
Osobiście uważam, że strop monolityczny wyjdzie drożej i to nie tylko z powodu większej ilości stali oraz betonu, ale również - o czym się rzadko wspomina - z powodu dużo większej ilości desek na szalunki, stempli (drewno ostatnio podrożało znacznie) no i w związku z tym również robocizny.

jacekp71
08-02-2008, 17:10
Dzień dobry
Czy ktoś robił ten strop jak to sie ma dokosztów tradycyjnego stropu
proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

magerka,
teriva jest bodajze najpopularniejszym w Polsce systemem stropu gestozebrowego, ma go wiele osob.

jestes nowa na forum, wiec pozwole sobie dac ci jedna rade ;-)
budowania domu nie nazwal bym nauką scisłą, stad tez na wiele pytan nie da sie dac jednoznacznej, wymiernej odpowiedzi.
podobnie jest z twoim pytaniem o koszty.
w pewnych waunkach teriva jest tansza, w pewnych nie. zalezy od konstrukcji domu, ale tez innych czynnikow jak np dostep do taniego drewna szalunkowego i stempli ;-) cen betonu w okolicy itp.

warto wiec indywidualnie przeliczyc koszt, dostawca terviry zrobi to za free lub niewielka oplata,

magerka
08-02-2008, 17:18
Dziękuję za rady robię rozeznanie ponieważ wyceniam strop w trzech firmach
W projekcie miałam Akermana ale mi odradzili że bardzo drogi a do tego dużo stali i betonu
Buduje dom o powierzchni 219 m
wymiary 11 na 17

jacekp71
08-02-2008, 17:49
spojrz do projektu, jesli i tak masz duzo wylewanych elementow stropu jak np. podciagi, okolice klatki schodowej, podcienie, tarasy to byc moze warto zrobic monolit, bo stali i drewna i tak pojdzie sporo.

pamietaj jednak, ze roznice w stropach nie dotycza jedynie ceny, ale tez funkcjonalnosci.

Witos
09-02-2008, 14:51
Dziękuję za rady robię rozeznanie ponieważ wyceniam strop w trzech firmach
W projekcie miałam Akermana ale mi odradzili że bardzo drogi a do tego dużo stali i betonu
Buduje dom o powierzchni 219 m
wymiary 11 na 17

A jaką masz największą rozpiętość i czy zamierzasz robić ogrzewanie podłogowe na tym stropie?

zaba_gonia
09-02-2008, 15:10
a ja chciałam zabić tą muszkę łażąca po moim monitorze :o :o :lol: :lol:
Czesc Witos! :D

Coobah
09-02-2008, 15:14
Dzień dobry
Czy ktoś robił ten strop

nie, chyba jeszcze nikt :)

polecam "szukajkę"

;)

Witos
09-02-2008, 15:20
a ja chciałam zabić tą muszkę łażąca po moim monitorze :o :o :lol: :lol:
Czesc Witos! :D

Cześć Żabko, Tobie tylko muchy w głowie a to pajączek jest :)

Kogutos
09-02-2008, 18:09
Ja robiłem jakieś 3 dni temu mi zalewali :)
Powiem to co ktoś napisał wyżej, dużo osób pisze o stali i betonie ile trzeba wlać na strop monolityczny ale mało kto pisze o masie desek potrzebnych do tego :/ nie mówiąc o stemplach. Niektóry mądry powie że deski można wykorzystać na dach ;-) oczywiście, pod warunkiem że pracownicy nie potną je w drzazgi i bedą się dawały wykorzystać na dach. Ale kto będzie je czyścił po betonie i impregnował??? Nie mówiąc o tym jak dach będzie się kryło blacho-dachówką bez deskowania! co wtedy z nimi???
Mi wyszło o niecałe 5tyś taniej teriva jak monolityczny.

Geno
09-02-2008, 22:07
Ja robiłem jakieś 3 dni temu mi zalewali :)
Powiem to co ktoś napisał wyżej, dużo osób pisze o stali i betonie ile trzeba wlać na strop monolityczny ale mało kto pisze o masie desek potrzebnych do tego :/ nie mówiąc o stemplach. Niektóry mądry powie że deski można wykorzystać na dach ;-) oczywiście, pod warunkiem że pracownicy nie potną je w drzazgi i bedą się dawały wykorzystać na dach. Ale kto będzie je czyścił po betonie i impregnował??? Nie mówiąc o tym jak dach będzie się kryło blacho-dachówką bez deskowania! co wtedy z nimi???
Mi wyszło o niecałe 5tyś taniej teriva jak monolityczny.
Nie przesadzasz? Ile desek jest potrzebnych na rygle w terivie? Dodatkowo jakies zastrzały i głowice.

jajmar
09-02-2008, 22:25
Ale kto będzie je czyścił po betonie i impregnował???

Napewno Teriwe masz ułożną ? Skąd beton na deskach ?

mclear
09-02-2008, 23:02
Po koniec lata wylewałem strop terriva na 2 razy bo był skomplikowany, dużo podciągów, antresola i schody dwubieżne. Ekipie przy tych pracach zeszło ponad 3 tyg. i było niezwykle kosztowne. Gdybym teraz miał wykonac te robotę jeszcze raz to na poważnie rozwazyłbym strop prefabrykowany, mysle że wyszłoby jeśli nie taniej to napewno w okolicach stropu terriva a dużo szybcoej i mnej nerwów.

plessek
09-02-2008, 23:11
A jak się ma grubość Terivy do monolita 1-1/2, a za tym idzie wysokość pomieszczeń o 1/2 grubości stropu

plessek
09-02-2008, 23:13
A deski i stemple zawsze można odsprzedać !!

10-02-2008, 05:40
.. W projekcie miałam Akermana ale mi odradzili że bardzo drogi a do tego dużo stali i betonu ...

sprawdziłas czy ci "odradzacze" mówili prawde ?

ben88
10-02-2008, 06:51
witam.Mam ten sam dylemat.ze względu na wiele zmian w projekcie w tym antresola z falą ,chyba zdecyduję się na monolit.ustalam to właśnie z kierownikiem i architektami.warto jednak przyjrzeć się tej dyskusji a potem wszystko dokładnie przemyśleć.pozdrawiam

Kogutos
10-02-2008, 10:10
Nie przesadzasz? Ile desek jest potrzebnych na rygle w terivie? Dodatkowo jakies zastrzały i głowice.

Chodzi o deskowanie pod wylewany a nie pod terive !



Napewno Teriwe masz ułożną ? Skąd beton na deskach ?
tego komentować nie będę

Stemple oczywiście można odsprzedać jak się znajdzie chętny ;)
Przypomnę tylko żeby komuś nie przyszło na myśl zrobić sobie z tego opał do kominka :D

87anam87
08-06-2009, 19:33
hej mam pytanie jesli chodzi o kupno terivy to jak najlepiej wybrac bo z tego co widze to jest tego kilka rodzai.
jeszcze jedno potrzebne sa belki pustaki nadproza i cos jeszcze?
i teraz prosba do kogutos jesli bys pamietal to napisz ile czego i jakie to kupowales a i jeszcze na jaka czesc domu i jakbys podal jeszcze gdzie tez bym byla wdzieczna :) PS.ciagle czekamy na zdjecia :)

panfotograf
16-06-2009, 14:30
U mnie kladziony był strop TERIWA od Leiera http://www.leier.pl/tarnow/katalog/3410_ceram.php
Ekipa murarzy chwaliła że mocne elementy (choć same pustaki dość kruche-trzeba ostrożnie układać)
Prześlij projekt stropu do leiera (lub do jakieś hurtowni sprzedającej Leiera)to ci zrobią wycenę. Kierownik budowy Ci powie ile betonu na to pódzie, a murarze wycenią robociznę.

pajogor
16-06-2009, 20:12
hej mam pytanie jesli chodzi o kupno terivy to jak najlepiej wybrac bo z tego co widze to jest tego kilka rodzai.
jeszcze jedno potrzebne sa belki pustaki nadproza i cos jeszcze?
i teraz prosba do kogutos jesli bys pamietal to napisz ile czego i jakie to kupowales a i jeszcze na jaka czesc domu i jakbys podal jeszcze gdzie tez bym byla wdzieczna :) PS.ciagle czekamy na zdjecia :)
My zamawialiśmy tu: www.stropex.pl
Od nas było trochę daleko, ale ceny mają naprawdę konkurencyjne nawet z dowozem.
Wysłaliśmy projekt i tam zrobiono nam wycenę.
Co do reszty to tak jak przedmówca radzę pogadać z KierBudem :)

Claudii
16-06-2009, 20:29
Ja właśnie skończyłam robić strop TERIVA.Kompletny strop 6.866+zalewanie B-20 11m3 2.607

coulignon
16-06-2009, 20:34
Dzień dobry
Czy ktoś robił ten strop jak to sie ma dokosztów tradycyjnego stropu
proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

Patrząc na okoliczne budowy to mam wrażenie że to teriva jest tradycyjnym stropem. Monolityczny strop jest cieńszy. Jak zależy Ci na miejscu na poddaszu bez zmiany bryły domu to raczej monolit. Wbrew pozorom 15 cm to całkiem dużo :wink: Cenowo - chyba wyjdzie na to samo - więcej roboty, więcej desek ale kupujesz tylko drut i beton. Trzeba zerknąc w projekt i policzyć.

87anam87
16-06-2009, 21:52
dzieki za odpowiedzi. pisalam do stropex z prosba o wycene tylko w projekcie jest jeden problem w jednym miejscu nie ma o co oprzec tego stropu i oczywiscie musze porozmawiac z murarzem ale chcialabym uslyszec opinie kilku osob. jesli to robiliscie to pewnie sie znacie wiec tak projekt domu to dom w lawendzie archonu a jesli chodzi o problem z oparciem to jest to w miejscu luku pomieszczenie 3 i 4 przy schodach. czekam ja jakies pomysly :)

mańka22
28-09-2009, 18:59
My też mamy ten projekt i muszę przyznać, że nie mamy z nim problemu... nasz murarz skierował nas po strop do firmy KONBET, tam wszystko nam rozrysowano, zaproponowano również szalunki do stropu - polecam. (www.konbet.com.pl)

87anam87
28-09-2009, 19:34
My też mamy ten projekt i muszę przyznać, że nie mamy z nim problemu... nasz murarz skierował nas po strop do firmy KONBET, tam wszystko nam rozrysowano, zaproponowano również szalunki do stropu - polecam. (www.konbet.com.pl)
dzieki, tez tak mi sie wydawalo ze nie powinno byc problemu, ale Ci ze stropex czy jak kolwiek to sie nazywa widzieli problem tak czy inaczej dzieki za odpowiedz,ale my juz strop mamy zalany. napisz gdzie sie kolejna lawenda buduje :)pozdrawiam