PDA

Zobacz pełną wersję : bejcowanie



askaaa
07-02-2008, 17:17
czy to prawda że się od tego odchodzi ?

chce sobie zabejcować jesionowe schody i parkiet (kawalek w salonie) kolorem zbliżonym do teaku(złotobrązowy), ale dowiaduje się że takich rzeczy już się nie robi ! Prawda to?
Jeśli tak to co ja mam zrobić, jeśli na egzotyk mnie nie stać, a naturalny jesion lub dąb nie jest w moim guście !!

machtomi
07-02-2008, 19:21
mysle ze dalej bejcowanie jest modne
ja obecnie jestem w trakcie bejcowania,,, frontow do mebli,,,,,

będę to robił bejca nitro,,, prawdopodobnie pistoletem

dziobak2002
08-02-2008, 03:10
Spokojnie mozesz bejcowac co tylko chcesz. W przypadku gdy obok siebie sa dwa lub wiecej elementow bejcowanych na rozne odcienie, nalezy je poktyc bezbarwnym lakierem, a najladniejszy efekt uzyskuje sie gdy robi sie to podwojnie matujac pierwsza warstwe papierem sciernym. Efekt jest taki, ze uzyskujesz plynne przejscie pomiedzy odcieniami. Chodzi o zalamanie swiatla i kat jego odbicia.

askaaa
08-02-2008, 16:09
ok dzieki, bo nasluchalam sie o tym bejcowaniu i zglupialam ;)

Meblarz
08-02-2008, 17:25
bejcowanie jest nie modne - bzdura. jest zdecydowanie odwrotnie. wszelkie wybarwienia są jak najbardziej na czasie. dąb który jest bardzo zużyty w Polsce po bejcowaniu na bardzo ciemno staje sie stylowym drewnem. tak jest z wieloma innymi gatunkami drewna. uwaga tylko na sposób bejcowania. ważne jest umiejętne rozprowadzenie bejcy. jeśli tego nie robiłaś proponuję poćwiczyć na kawałku drewna lub sklejki. chodzi o to że bejca dość szybko schnie i mogą pojawić się zacieki. moim zdaniem najlepszą metodą jest pistolet lub wcieranie szmatką - np. pieluchą.

machtomi
10-02-2008, 10:50
ja wlasnie wczoraj bejcowalem fronty do salonu
zdjecia postaram sie zamiescic jak bedzie zmontowane wszystko
bejcowalem plyte oklejona drewnem
czyli fronty z forniru inaczej,,,,, wyszlo swietnie,,,
malowalem pistoletem,,, pozniej lakier trzy warstwy:)

Robert Kielce
10-02-2008, 11:24
Jesli ktoś chce beicować beicą nitro to napewno nie ręcznie tylko pistolet ,
bardzo ciekawe i proste do nakładania są beice firmy sintirol
beicowanie jak najbardziej jest wskazane kogo było by stać na na mebelki lub schody z takich egzotyków jak wenge , orzech amerykański