PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M39 MIŁY DZIEŃ



ifka13
07-02-2008, 18:03
Witam! Na ten projekt chyba czekalismy caly czas;) Wybrał go już go ktoś do budowy swojego domu? My na koniec lutego jestesmy umówieni z architektem na adaptacje i jak nic wielkiego się nie stanie to go kupimy i zaczniemy walkę z budową;)
Na piewrwszy rzut oka za tym projektem przemawia: dobre rozmieszczenie pomiesczeń, fajny ustawny i przestrzenny salon.
plus:Kotłownia na zapleczu garażu - minus:może troszke mała jak na paliwo stałe, ale sobie poradzimy i no i troszkę wąski garaż- też damy radę.
Bardzo podoba nam się zadaszenie z przodu i z tyłu, wydaje się być bardzo praktyczne - z przodu super zadaszenie drogi z domu do samochodu a z tyłu porządnie zadaszony taras (ponad 2metry)
Proszę wszystkich zainteresowanych o wymianę poglądów na temat tego projektu.

tomek_buduje_domek
09-02-2008, 11:14
Witam!
Bardzo fajny projekt, też mi się spodobał od "pierwszego wejrzenia". Prosta bryła ale wygląda super z zewnątrz, układ pomieszczeń też jest w porządku. Co mi się najbardziej podoba:
1) duży ustawny salon (nie lubię długich "kiszek" typu 4x7)
2) zadaszony taras i wejscie bez udziwnień, przyklejonych daszkow
3) wyjscie z kuchni do ogrodu (praktyczne szczegolnie latem)
4) wiatrołap z miejscem na szafe
5) kotłownia/pomieszczenie gospodarcze z dostępem od ogrodu
6) pokój gościnny/gabinet na parterze
Ale parę drobiazgów mi się nie podoba:
1) nad połową parteru zaprojektowano strop monolityczny - wolałym na całości gęstożebrowy bo wiem, że wykonawcy okropnie kręcą nosem na monolit, ale nie wiem jeszcze czy przeprojektowanie będzie możliwe
2) trzy murowane kominy, zastanawiam się czy nie można by z któregoś zrezygnować
3) zmieniłbym równiez okna i usunął deskowania, ale to już kosmetyka
Pozdrawiam i licze szeroką dyskusję w tym wątku.

Link do projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=564&IdKolekcji=

ifka13
09-02-2008, 16:27
super, dziekujemy za uwagi i liczymy na więcej- ciekawe o tym stropie napisales nie mielismy tych informacji wcześniej, ale nie wiem czy tego nie moze już zmienić kierownik budowy w czasie budowy... ale nie mam pewneosci,
co do elewacji to w zupelności sie zgadzam, kwestia indywidualnego wykończenia
tomek, czy ty może budujesz ten domek ??

tomek_buduje_domek
09-02-2008, 20:57
tomek, czy ty może budujesz ten domek ??
No niestety jeszcze nie buduję. Ale jeżeli moje wątpliwości dotyczące M39 zostaną rozwiane, to może niedługo będzie można rozumieć mój nick dosłownie ;).
Pozdrawiam.

limar25
11-02-2008, 13:38
Witam ! Super, nareszcie znalazłem zainteresowanych tym projektem, a że jest w miarę " swieży" póki co wielu nas nie będzie. Tymbardziej każda wskazówka jest dla mnie na wagę złota - stąd moja obecność na tym forum. Projekt kupiłem dwa tyg. temu i od czterech dni leży do adaptacji. Podoba mi się w nim to, że jest to "prosta, tradycyjna" bryła jakby w nowej szacie. Uklad jest całkiem praktyczny choć w moim przypadku nie obyło sie bez zmian (model rodziny 2+2+senior) i tak: kuchnie zamieniłem miejscami z pokoikiem, otworzyłem ją na salon między ścianą zew. a kominem, kominek po drugiej stronie, wc w miejsce spiżarki a u góry tylko jedna duża łazienka w rogu, naprzeciwko może jakaś pralnio-suszarnia a w miejscu drugiej zostawiam otwartą przestrzeń o prawie pełnej wysokości bo powstanie tam lukarn w kształcie zbliżonym do trapezu. Po prostu zamiast długiego korytarza powinien wyjść z tego w miarę kształtny hol. Tym sposobem zniknie mi jeden komin i trochę instalacji. Okna szczytowe na parterze zmienię chyba na takie o nie pełnej wysokości ( 50 cm od podłogi ). Tak to sobie wymyśliłem, ale zobaczymy jak to wyjdzie w realu ;)) Co do części stropu który jest monolitem też mam pewne obiekcje ale zobacze co na to wszystko architekt bo mam jeszcze jedno spotkanie, żeby dograć szczegóły. Pozdrawiam. Mariusz

tomek_buduje_domek
18-02-2008, 18:58
Co do części stropu który jest monolitem też mam pewne obiekcje ale zobacze co na to wszystko architekt bo mam jeszcze jedno spotkanie, żeby dograć szczegóły. Pozdrawiam. Mariusz

Zasięgnąłem języka u źródła: monolit wziął się stąd że nad salonem znajduje się loggia a cofnięta ściana szczytowa musi mieć solidne oparcie, dlatego nie można było dać terrivy na całości. Rezygnacja z loggi powinna załatwić sprawę, a wyjdzie to też na dobre sypialniom na poddaszu.

@Limar25: Jak tam Twoje adaptacje? Chętnie bym zobaczył rzuty po Twoich poprawkach.

Pozdrawiam.

limar25
21-02-2008, 17:10
Niestety, jeszcze jestem przed spotkaniem z architektem, ale właśnie wczoraj dowiedziałem się że to "pewnie" przez
cofniętą ścianę szczytową musi być taki a nie inny strop. A skoro i Ty Tomek tak piszesz to jestem już pewny, że to
właśnie o to chodzi - dzięki za informacje.
Faktycznie, rezygnacja z loggi rozwiazuje temat - jednak to własnie ten
balkonik jest jedną z tych rzeczy, które mi sie podobają.
Myślałem nad gotowymi płytami żelbetowymi ale ponoć to też nie jest tanie.
Z kolei powierzchni poddasza jest dla mnie aż nadto i z tego też względu loggia musi zostać ( zawsze trochę mniej
do ogrzewania :) )
Pozdrawiam

ifka13
23-02-2008, 17:21
limar25 pisz wszystkie uwagi jakie otrzymujesz nt tego projektu, sami jestesmy na etapie zakupu, wczoraj odebralismy mape do celów projektowych i w tym tygodniu ruszamy do architekta uzgodnić co i jak, M39 to nasz faworyt... ale w życiu bywa tak, że faworyci się zmieniają;)

limar25
24-02-2008, 13:37
Przy zmianach o których pisałem wcześniej tj. zamiana miejscami kuchni z gabinetem, zauważyłem jeszcze jedną
możliwość. W chwili obecnej będzie to pokoik dla seniora ( ioby tak już zostało) jednak gdyby kiedykolwiek
miałoby to się zmienić, oprócz tego że może służyć za pokój gościnny można w każdej chwili bez większych
kosztów połączyć go z salonem - skoro dzieli je tylko scianka działowa.
To dopiero byłby metraż.
W pierwszej chwili odpowiadal mi układ jak w projekcie, jednak położenie działki wzgl. stron świata dał
mi do myślenia.
Teraz kuchnia nie będzie przegrzewana, a senior ma ciepły pokoik i własne wyjście na "swój tarasik".
W wyniku zmian wychodzi, że zabraknie również połączenia domu z garażem, jednak przy kotle (prawdopodobnie)
na paliwa stałe jak i dobrym zadaszeniu przejścia dom-garaż nie uważam tego za dużą wadę.
Takie jest moje zdanie, ale co na to powie życie ? :)
Zobaczymy. Pozdrawiam.

ifka13
24-02-2008, 17:39
podoba mi sie Twoja koncepcja zmian, na pewno zmiana na ekonomiczniejszy model budowy, jednak u nas w przypadku takich zmian kuchnia byłaby od zachodu a tego nie chcemy- ale życie pokaże
Póki co do wtorku szukamy i rozważamy rożne projekty, ale najbardziej rozważamy projekt M39 właśnie i C117a (codzienny wariant1)[/http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji=] - jednak w tym drugim nie podoba nam sie zadaszenie z przodu- brakuje nam tego czegoś co ma M39 właśnie- zobaczymy jak sie do takiej zmiany codziennego ustosunkuje architekt...
Co do powierzchni to wydaje nam się że właśnie codzienny wystarczy nam w zupełności (127m2)- jednak brak nam tu miejsca na pralke na parterze, a M39 ze swoją powierzchnią użytkową M39 jest chyba jednak troche za duzy...ale zobaczymy jaką ostatecznie decyzję podejmiemy- mamy nadzieje że w tym tygodniu

anetkazet
12-03-2008, 05:42
Witam i pozdrawiam wszystkich sympatyków M39 :-)

limar25
12-03-2008, 23:07
Ostatnio nie mam zbyt dużo okazji do wpisów - praca poza domem (mam nadzieję że tylko jakiś czas),architekt dużo obiecał
a jeszcze palcem nie kiwnął, fundusze na budowe na giełdzie, a giełda na dnie, prąd i woda może w przyszłym roku
(jak dobrze pójdzie),materiał drożeje - po prostu idzie swietnie :)

Pozdrawiam

tomek_buduje_domek
19-03-2008, 15:08
Witam, oto moje pierwsze wariacje na temat M39:

1)Stwierdziłem, że salon w kwadracie nie jest jednak tak ustawny jak sądziłem, więc próbuje go jakoś upraktycznić poprzez dodanie wykusza jadalnego (coś na wzór C117a). Nad wykuszem mógłby byc balkonik, loggia do likwidacji.
2) Nie podoba mi się, że kominek umiejscowiony tak jak oryginale "ustawia" już właściwie całe wnętrze - wypoczynek musi stać na przeciwko. Kominek przeniesiony na ścianę od strony kuchni, daje wg. mnie więcej możliwość aranżacji wnętrza.

http://kaprys.poznan.pl/dom/dom_564_3.3.JPG

Napiszcie co sądziecie o takich zmianach.
Pozdrawiam,
Tomek

ifka13
23-03-2008, 20:06
układem salon przypomina codzieny wersje a-my wlasnie z w piątek zakupiliśmy ten projekt (C117a) i czekamy na przesyłkę
układ salonu nam odpowiada, troche brakuje schowków, ale coś wykombinujemy, mestraż i ilość pomieszczeń nam wystarcza
dach w codziennym zmieniamy jak w M39 (miły dzień)- jestem na etapie ukończenia modelowania 3D takiego domu. Mamy już konkretne przemyslenia co do kąta nachylenia i wysokosci scianki kolankowej

krzyk123
01-04-2008, 11:33
Witajcie,

Jestem poważnie zainteresowany tym projektem. Elewacja i bryła domu bardzo mi odpowiada. Niemniej jednak chciałbym zrobić w tym projekcie dość poważne zmiany. Są to m.in.:
- powiększenie garażu
- zamiana kuchni i gabinetu (jednocześnie powiększenie nowej kuchni kosztem garażu)
- przeniesienie schodów
- likwidacja loggi
itd.

Zmiany naszkicowałem na planie:

http://img360.imageshack.us/img360/7241/dolac2.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/9589/pietrodt4.jpg

Proszę o opinie.

Pzdr
Krzych

tomek_buduje_domek
02-04-2008, 16:44
Witajcie, Proszę o opinie.


Fajnie to sobie wymysliłeś, ale chyba zmiany o takim zakresie trudno będzie podciągnąc pod adaptację. To się bardziej kwalifikuje na projekt indywidulany inspirowany jedynie przez m39.

Niemniej sam pomysł zamiany miejscami kuchni i pokoju pojawił się już w tym wątku, i muszę powiedzieć, że również mnie ten wariant całkiem się podoba. Jednak ja zostawiłbym pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i schody tak jak w oryginale. Funkcjonalnie nawet całkiem dobrze się to komponuje.

Pozdrawiam,
Tomek

limar25
04-05-2008, 20:05
W koncu dłuższy pobyt w domu, jest chwilka żeby coś dodać.
Wykusz w pomyśle Tomka jest świetnym rozwiązaniem, patrząc od środka każde załamanie
ścian urozmaica wnętrze i daje faktycznie większe możliwości w trakcie urządzania.
W moim przypadku pomysł byłby jednak nie do przjęcia, szerokość działki nie pozwala
już na zbyt wiele, a nie chciałbym rezygnować z okien od strony garażu.
Z kolei patrząc
od zewnątrz loggia jest moim oczkiem w głowie ( zawsze podobały mi się duże balkony
schowane pod łagodnie spadającym dachem )a połaczenie jej z wykuszem ? chyba byłoby trochę
przekombinowane.
Jezeli masz miejsce i rezygnujesz z loggii - to pomysł jest super, a kominek w nowym
miejscu? jeżeli tylko nie stoi na tej samej ścianie co telewizor to mi już wystarcza.
Piszę tak, bo właśnie u mnie będzie z tym problem :)
Projekt mój jest już dawno po adaptacji - w sumie to jest wszystko, włącznie z pozwoleniem
na budowę, nic tylko zaczynać bo materały nawet przestały drożeć, żeby jeszcze ta giełda...
Po przemyśleniach i rozmowach z architektem zmieniłem wszystkie swoje pomysły dot. parteru.
Miało wyglądać to tak:

http://img230.imageshack.us/img230/9540/dom5643kopia1vh1.jpg

Zależało mi przede wszystkim na możliwie jak największej przestrzeni wspólnej, dlatego też
pozostawiam to prawie tak jak było, likwiduję łazienkę przy kuchni,będzie w miejscu
spiżarni i likwiduję w salonie ścianki działowe. Niestety w tym przypadku komin pewnie
będzie musiał zostać, jednak mimo to zostaje prawie 50m2 na urządzenie kącika
wypoczynkowego, jadalnego no i otwartej na salon kuchni. Sposób jej urządzenia nie jest
jeszcze przemyślany.Pokój seniora zostaje na swoim miejscu ale odpowiednio powiększony.

http://img220.imageshack.us/img220/2001/dom5643kopia212uc6.jpg

Co do opini na temat pomysłów Krzycha to trudno jest mi się odnieść. Jest tyle zmian
że przypomina to całkiem nowy ( inny ) projekt. Nie twierdze, że jest zły, tylko czy nie
łatwiej będzie znaleść to wszystko w innym gotowym projekcie niż znaleść architekta, który
podejmie się tych przeróbek za jakieś rozsądne pieniądze ?
Pozdrawiam

madda1
12-09-2008, 09:35
Czy ktoś buduje M39 Miły dzień?
Jak dla mnie i mojej rodzinki idealny. Przed kupieniem projektu chciałabym jednak zobaczyć czy już ktoś może buduje ten domek.
Pozdrawiam
oto link:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=564&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=mi%C5%82y+dzie%C5%84&symbol=&x=0&y=0&nr=0

madda1
19-09-2008, 19:27
Widzę że niewiele zainteresowanych tym domem ... :)
W takim razie bardzo proszę o opinie na temat projektu. W projekcie podoba mi sie parter - bardzo funkcjonalny, góra - trochę bym przerobiła. Jeśli chodzi o garaż to również chcemy z mężem poszerzyć ścianę o pół metra. To chyba tyle w skrócie, dodam również że zastanawiałam się nad domami: "Delikatnym" i "Domem za rogiem", jednak w "Miłym" pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) jest dużo większe i dlatego mojemu mężowi to wystarcza.
Pozdrawiam

gucia_m
19-09-2008, 19:51
Ja rowniez jestem na etapie poszukowania projektu ale blizniaka, popatrzylam na ten Twoj, dla mnie minus:
2 lazkienki na gorze ( za duzo sprzatania)
malutka lazienka na dole
balkon z boku - to zależy jak ma ten dom stać, jezeli tam bedzie ogrod to ok, jak sąsiedzi to nie ciekawie
Plusy:
pralnia
duży salon z otwarta kuchnia

Ogólnie fajny projekt.

ada&jarek
21-09-2008, 13:05
Kupilismy ten projekt i zamierzamy go zacząć budować na wiosnę 2009.
Znajomy architekt doradził nam:
na parterze:
usunięcie przejsciowego pomieszczenia gosp. >> dzięki temu powstanie szerszy hall
przesunięcie ściany działowej oddzielającej salon od drzwi do toalety >> powstanie szerszy korytarz
na poddaszu:
w miejsce łazienki przy sypialni zrobienie garderoby
więcej okien dachowych
rezygnacja z pokoju na przeciw schodów- otwarcie przestrzeni - powstanie tam otwarta mała biblioteczka z telewizorem
połączenie okien balkonowych na dwuskrzydłowe -w razie potrzeby łatwiej bedzie mozna wnieść duże meble

ProStaś
21-09-2008, 13:13
Kupilismy ten projekt i zamierzamy go zacząć budować na wiosnę 2009.
Znajomy architekt doradził nam:
na parterze:
usunięcie przejsciowego pomieszczenia gosp. >> dzięki temu powstanie szerszy hall
przesunięcie ściany działowej oddzielającej salon od drzwi do toalety >> powstanie szerszy korytarz
na poddaszu:
w miejsce łazienki przy sypialni zrobienie garderoby
więcej okien dachowych
rezygnacja z pokoju na przeciw schodów- otwarcie przestrzeni - powstanie tam otwarta mała biblioteczka z telewizorem
połączenie okien balkonowych na dwuskrzydłowe -w razie potrzeby łatwiej bedzie mozna wnieść duże meble

Dwie rady:
1. zmieńcie architekta
2. zostawcie dół tak jak jest w projekcie.

Zmiany na poddaszu to kosmetyka dopasowywująca projekt do Waszych potrzeb. I to jest OK.
Zmiany na dole, CAŁKOWITA POMYŁKA.

Pozdrawiam.

limar25
21-09-2008, 17:58
Ostatni post dot. tego projektu można znaleść z datą 4 maja "Projekt M39 Miły dzień z kat. Muratora- opinie i porady". Osobiście zaglądam na forum bardzo rzadko ( praca poza domem ) a i temat jak widać troche się urwał, jednak mimo wszystko udalo się zacząć i staneły fundamenty.
Cieszę się, że nie tylko mi spodobał sie ten projekt - pozdrawiam

madda1
21-09-2008, 18:54
Witam i dziękuję za odpowiedzi!!
Bardzo się ciesze ze nie jestem samotna jeśli chodzi o projekt "Miły dzien", bo jestem juz zdecydowana na zakup projektu.
Jeśli chodzi o zmiany to tak jak pisałam wcześniej planujemy poszerzyć ściankę z garażem o pół metra, co da nam na górze więcej miejsca. Wydaje mi sie że wtedy wyjdą na górze dwa pokoje zamiast sypialni i łazienki (pomieszczenia 18,19), dalej na przeciwko schodów garderoba i jeszcze zostają dwa pokoje i loggia :)
Limar25 - widziałam posty o "Miłym", myślałam jednak że zrezygnowali wszyscy z budowy. Cieszę się że jednak nie wszyscy :)
Pozdrawiam

ada&jarek
23-09-2008, 21:16
Czy ktoś buduje/budował już dom wg tego projektu. My niedawno go kupiliśmy i zastanawiamy się czy stawiać ściany 3W tak jak jest w oryginalnym projekcie.

Majstry, z którymi rozmawialismy namawiają na 2W- ale mam wrażenie że chyba chcą zaoszczędzić na czasie i brać kolejne zlecenia.

Czy ktoś z Was ma może dane jakie dom w technologi 2W ma współczynniki przenikania ciepła - i jak to się przekłada na zużycie energii do ogrzewania na mc lub rok

pozdrawiam
Jarek

madda1
16-10-2008, 11:42
Limar25
czy możesz umieścić zdjęcia z budowy domu?? Bardzo proszę.
Interesuje mnie rówież szerokość garażu.
Pozdrawiam

kasiaijarek
27-10-2008, 16:37
Witam Wszystkich

też chcemy budować M 39 jak tylko śnieg zejdzie na początku 2009 roku. No i też musimy wprowadzić pewne zmiany żeby go zaadaptować do naszych potrzeb:

1. garaż na dwa auta, w związku z czym powiększone pomieszczenie gospodarcze.
2. powiększamy kuchnie o wc
3. przesuwamy sypialnie na parterze do połowy pomieszczenia gospodarczego
4. wc robimy w miejscu przesuniętej sypialni.
5. poddasze też do zmiany: łazienka musi być jedna ale za to dwa razy większa, no i potrzebne są 3 sypialnie i garderoba.

Jeszcze nie wiemy czy zrobić taras nad częścią garażu czy też wydłużyć dach i powiększyć sypialnie na piętrze...


krzyk123 czy uzyskałeś zgodę architekta na drugi garaż?

tomek_buduje_domek widziałeś projekt C76? Jest podobny do tego co zmieniłeś w M39.

pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzenia!!!

vandenberg27
07-11-2008, 09:23
Chciałbym poinformować Was, że właśnie rozpocząłem budowę domku "Miły dzień". Jeszcze dodam, że jestem na etapie więźby dachowej.
Jeśli macie pytania chętnie odpowiem na nie w ramach posiadanego czasu . Pozdrawiam.

hexen
09-11-2008, 21:30
Witam
My właśnie zaczęliśmy budować miły dzień z mężem. Na razie kończą nam ściany parteru. My nie zmienialiśmy gabarytów domu. Jeśli chodzi o zmiany to na pewno zamienimy łazienkę przy sypialni na garderobę. Bardzo szybko zdecydowaliśmy się na ten domek. Byliśmy już właścicielami innego projektu, ale zanim ekipa weszła na budowę, za radą naszego kierownika zmieniliśmy projekt właśnie na miły dzień:) Na razie główkujemy nad paroma rozwiązaniami, ale na obecnym etapie wszystko idzie ok:)

mariolaw77
30-01-2009, 08:07
Witam,
planuję budowę "miłego dnia" w kwietniu, proszę o wskazówki od tych co już wybudowali i nietylko...

ada&jarek
30-01-2009, 16:03
my planujemy rozpocząć w marcu. więc chętnie się podzielę
ściany 2w- beton komórkowy 24cm+styropian/wełna
prawdopodobnie podniesiemy ścianę kolankową.
poza tym trochę zmian w środku (chociaż jednak inne niż pisałem jakiś czas temu)

Czy ktoś budujących planował projekt wentylacji mechanicznej do tego projektu?

pozdrawiam
jarek

rafwiol
20-02-2009, 20:01
witam
my również zaczniemy budowe "miłego dnia" w kwietniu.
w naszym projekcie nie wprowadziliśmy kilka zmian.powiększyliśmy budynek od strony garażu o 0,9m-chcieliśmy mieć większy garaż,cały strop będzie teriva a nie jak w projekcie połowa monolit. jeszcze mamy w planie zmienić te duże okan z 2,55 na 2,36+żaluzje zewnętrzne.
a z takich drobniejszych zmian to na poddaszu zrobimy 3 pokoje a nie 4 i liwidyjemy tą drugą łazienkę nad garażem
napewno będziemy budować ściany 3w i napewno nie będziemy podnosić ściany kolankowej.
co myślicie o naszych zmianach- chętnie poczytam komentarzy

ada&jarek
22-02-2009, 20:18
rafwiol
widzę, ze zmiany na piętrze będziemy mieli podobne. Dlaczego nie chcecie podnosić ściany kolankowej -są jakieś technologiczne wady takiego rozwiązania czy też boicie się ze się z miłego dnia pokraka zrobi?

mariolaw77
23-02-2009, 13:15
hej,
ja musiałam swój "miły" podpiwniczyć w całości, bo mała działka, w części garaż+pomieszczenie gospodarcze, chcę urzadzić prawie osobne mieszkanko dla mojego Taty. Łazienka na górze tylko jedna, 3 pokoje i garderoba olbrzymia, bo teraz mam ciągle kłopot z ciuchami i resztą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie po podniesieniu ściany kolankowej, ja też chcę podnieść, bo od środka będzie funkcjonalniej, ale jak z zewnątrz?
Okna balkonowe też zamierzam obniżyć, w salonie zrobić jedno okno, bo nie chcę ogrzewania podłogowego, ani grzejnika w podłodze, a od strony ogrodu dodać jeszcze jedno balkonowe skrzydło.
Chyba skasuję loggię, ze względu an strop, zaciekanie i niewiem co jeszcze.
Wyczekuję pogody do budowy, trzymam kciuki za nasze miłe chatki.
Pozdrawiam serdecznie

rafwiol
23-02-2009, 14:48
ada&jarek witajcie
na tą chwile nie chcemy podnosić siany kolankowej ponieważ bardzo podoba nam się styl starych chatek-niskie , długie , z elementami drewnianymi i długie , niskie skosy (choć są nie funkcjonalne) . nas jest tylko trzech także miejsca z tak niską ścianą kolankową jest aż nadto.
nasz domek będzie stał na górce i nie chcielibyśmy żeby po podniesieniu wyglądał jak wyciągnięta na siłe do góry pokraka.
decyzja o zmianie wysokości ściany kolan uległaby zmianie gdybyśmy gdzieś
w realu widzieli ten domek i musiałoby nam się to jeszcze podobać.
a mam pytanko odnośnie deskowania ścian zew. i szczytów - zostawiacie deskowanie czy nie , a może będziecie coś improwizować?

rafwiol
23-02-2009, 15:54
do hexen
mam prośbe czy mogę podpytać sie o sprawy finansowe na P.W. dotyczące sso??? :oops:

mariolaw77
24-02-2009, 10:13
ja deskowanie kasuję, bo mieszkam na terenie bardzo wilgotnym, 2 rzeki, stawy hodowlane, wydaje mi się to trudne do realizacji, patrzyliście w projekt jak wygląda ściana z deskowaniem, czy to nie będzie jakaś kiszka? Ja chcę ściany 2 warstwowe, może kiedyś jakieś płytki...coś trwalszego i łatwego w utrzymaniu
dzięki za dzielenie się "informacjami"
Pozdrowionka

ada&jarek
24-02-2009, 19:18
nasz domek będzie stał na górce i nie chcielibyśmy żeby po podniesieniu wyglądał jak wyciągnięta na siłe do góry pokraka.
decyzja o zmianie wysokości ściany kolan

no tak- teraz wszystko jasne :). My będziemy budować w terenie nizinnym, więc moze podniesienie tej ścianki kolankowej nie będzie raziło.

Deskowania elewacji były jednym z powodów wyboru tego projektu więc na 99% zrobimy tak jak w projekcie.

rafwiol
25-02-2009, 14:46
czy ktoś z budujących miły dzień ma już kosztorys sso robocizny od majstra?
my mamy taki dla ścian 3w solbet 24,styropian 12 ,slobet 12,fundamenty z bloczka
ławy-3000
fundamenty-4000
zasypywanie-2000
ściany parteru nośne-7500
ścianyparteru działowe-800
strop-4000
kominy-4000
ściana kolankowa+szczyty-3600
ściany poddasza działowe-1400
schody wew-1500
konstrukcja dachowa-7000
pokrycie dachu-7500
RAZEM-46300
w tej cenie jeszcze tarasy , schody zew. , podjazd garażowy, rynny, deskowanie dachu części wystających.
czy to dużo?

rafwiol
25-02-2009, 14:49
a deskowane będziemi mieli tylko ściany szczytowe.

ada&jarek
25-02-2009, 15:06
my będziemy budować 2w też z betonu komórkowego i za cały SSO z tarasami, ale bez robocizny pokrycia dachu zapłacimy 44tys netto.
Przy rozmowach z majstrami o warstwach ścian, najczęsciej za 3W liczyli dodatkowo 10 tys. Czyli oferta, któą dostaliście jest stosunkowo tania

KToSZ
25-02-2009, 15:06
Witam wszystkich budujących Miły Dzień ;)

Po długich poszukiwaniach nasza rodzinka również zdecydowała się na realizację tego projektu. Ekipa, która buduje domek wyceniła swoją pracę na około 40 000 PLN. Cena z więźbę dachową, ale nie obejmuje położenia dachówki i ocieplenia dachu.

Póki co jesteśmy na etapie fundamentów. Czekamy na lepszą pogodę, a jak ta dopisze to wylejemy chudziaczka i temat stanu zero zostanie zamknięty.

Pozdrawiamy, i życzymy powodzenia i wytrwałości wszystkim inwestorom ;)

KToSZ
25-02-2009, 15:08
Acha i ściany 2w... Budujemy z porothermu, ocieplamy styropianem.

rafwiol
25-02-2009, 15:26
no to nas pocieszyliście bo myśleliśmy że przepłacliśmy a tu okazuje się że nie jest tak zle.
u nas różnica między ścianą 2w a 3w wynosiła 4600.

mariolaw77
27-02-2009, 08:33
czy ktoś coś wie o oceplaniu dachu pianką poliuretanową, np z BACHL lub BAUDRE?

rafwiol
21-03-2009, 09:16
Witam po miesięcznej przerwie.
My włśnie ruszyliśmy i przysłowiowe pierwsze koty za płoty.
Geodeta swoje wyznaczył , zbrojenie się wiąże , koparka kopie , beton zamówiony a że...by nie było tak różowo kasy ubywa.
Nikt wcześniej od nas nie zaczynał? A może tyle roboty że nie ma czasu oznajmić o tym światu. :lol:
Swoją drogą nasz majster stewierdził że na pewno nie zapomnimy kiedy zaczeliśmy budowe-21.03.-pierwszy dzięń wiosny!!!
Pozdrowienia dla budujących "miły dzień"

pyzania
07-04-2009, 10:36
Witam,
Zamierzamy budować dom bardzo podoby do Miłego.
Bryła prawie identyczna, w środku nieco inny układ.

Przyłączam się do prośby raviola - jeśli ktoś już przeszedł sso - podajcie proszę orientacyjne koszty. :roll:

KToSZ
16-04-2009, 14:33
Śpieszę donieść, że ściany parteru w naszym Miłym stoją. Zbrojenia i szalunki na strop w trakcie... Zobaczymy jak będzie dalej. Póki co kasy ubywa ale i efekty prac też widać :). Dostaliśmy wycenę dachu wraz z materiałem ( 10 okien, blacha, łaty, orynnowanie itp.)i robocizną - 30 tys. Jak to oceniacie? (Blacha z wyższej półki). Dodam, że nasz miły jest o jakieś 80 cm poszerzony.
Pozdrawiamy Miłych inwestorów ;)

ada&jarek
16-04-2009, 22:33
30 tyś za dach to tanio. My co prawda w końcu zdecydowalismy się na dachówkę cementową,ale z 7 oknami Velux GGL+wyłaz+ rynny metalowe zapłacimy 36tys z robocizną

Pozdrawiamy Miłych inwestorów- u nas dziś weszli cieśle :-)

limar25
26-04-2009, 20:51
Witam po prawie rocznej przerwie, może teraz uda mi się częściej zagościć na forum. Fajnie ,że jest parę osób budujących "miłego" i coraz więcej informacji z placów budów. Nasz sso zakonczył się krótko przed "sylwestrem" i obawiam się, że taki stan może trochę potrwać ( chociaż dobrze się wysezonuje :D ), więc teraz działamy w otoczeniu domu. Zbudowany został z porothermu i dachówki cementowej, jeden komin mniej za to jest lukarn w kształcie trapezu przez co zyskał więcej miejsca na poddaszu. Mam jego zdjęcie na tapecie i bardzo mi się podoba, no i oto chodziło. Pozdrawiam

KToSZ
19-05-2009, 21:55
Drodzy Mili Inwestorzy ,
Stoimy przed nie lada wyborem w kwestii okien. Otrzyamliśmy wyceny z trzech firm ( MS Okna, Okna z Krakowa, Okna z Węgrowa). Najatrakcyjniejsze pod względem ceny wydają się być okna z Węgrowa. A może Wy moglibyście polecić firmę "okienną"( okan Pcv). Każda odpowiedź na wagę "złota". Ważna jest dla nas relacja "jakość -cena"... nie oczekujemy cenowych cudów, a rozsądnych cen za jakość...(dodam, że nie stać nas na tzw "górną półkę, ale nie chcemy zrezygnować z naszych podstawowych wymagań i zdajemy sobie sprawę, że w takich okolicznościach okien za "grosze" kupić się nie da).
P.S Póki co przeszukuję fora o tejże tematyce...Ale będę wdzięczna za każdą uwagę
[/list]

KToSZ
19-05-2009, 21:55
Drodzy Mili Inwestorzy ,
Stoimy przed nie lada wyborem w kwestii okien. Otrzyamliśmy wyceny z trzech firm ( MS Okna, Okna z Krakowa, Okna z Węgrowa). Najatrakcyjniejsze pod względem ceny wydają się być okna z Węgrowa. A może Wy moglibyście polecić firmę "okienną"( okan Pcv). Każda odpowiedź na wagę "złota". Ważna jest dla nas relacja "jakość -cena"... nie oczekujemy cenowych cudów, a rozsądnych cen za jakość...(dodam, że nie stać nas na tzw "górną półkę, ale nie chcemy zrezygnować z naszych podstawowych wymagań i zdajemy sobie sprawę, że w takich okolicznościach okien za "grosze" kupić się nie da).
P.S Póki co przeszukuję fora o tejże tematyce...Ale będę wdzięczna za każdą uwagę
[/list]

ada&jarek
20-05-2009, 11:21
Drodzy Mili Inwestorzy ,
Stoimy przed nie lada wyborem w kwestii okien. Otrzyamliśmy wyceny z trzech firm ( MS Okna, Okna z Krakowa, Okna z Węgrowa). Najatrakcyjniejsze pod względem ceny wydają się być okna z Węgrowa. A może Wy moglibyście polecić firmę "okienną"( okan Pcv). Każda odpowiedź na wagę "złota". Ważna jest dla nas relacja "jakość -cena"... nie oczekujemy cenowych cudów, a rozsądnych cen za jakość...(dodam, że nie stać nas na tzw "górną półkę, ale nie chcemy zrezygnować z naszych podstawowych wymagań i zdajemy sobie sprawę, że w takich okolicznościach okien za "grosze" kupić się nie da).
P.S Póki co przeszukuję fora o tejże tematyce...Ale będę wdzięczna za każdą uwagę
[/list]

my wybraliśmy Okna z krakowa, złoty dąb + thermoramka. dali nam niezłą cenę -14tys za wszystkie okna.
pozdrawiam

KToSZ
20-05-2009, 19:35
:D cóż za konsekwencja... Nam również okna krakowskie wyceniono na 14 tys.
Nasza rodzinka przepada za Krakusami więc... może z sentymentu...tylko jak to wytrzymają topniejące zasoby portfela? Po ostatnich podliczeniach poniesionych dotąd wydatków lekko mnie wgniotło w krzesło.

kamcia461
16-06-2009, 21:22
my wybraliśmy Okna z krakowa, złoty dąb + thermoramka. dali nam niezłą cenę -14tys za wszystkie okna.
pozdrawiam[/quote]

Witam,
Przed chwilka podziwiałam wasz domek - super rośnie jak na .....ytongu ;)
Mam pytanie dotyczące okien - czy podana cena jest z montażem? Jeśli nie to ile wyniósł? Gdzie zamawialiście np. brame garazową i drzwi (żeby kolor się niezbyt rożnił)?
pozdrawiam,
kamcia461

ada&jarek
18-06-2009, 17:35
to jest cena z montażem okien. A bramę wybraliśmy także złoty dąb firmy Krispol i odcień jest taki sam jak okien
pozdrawiam

kamcia461
19-06-2009, 07:42
Witam,
Bardzo dziekuję. Czy moge liczyć też na odpowiedź w wątku komentarzy do waszego dziennika? Przepraszam, że tak męczę i życze powodzenia w urządzaniu domu, bo to jest chyba największe wyzwanie :D .
kamcia461

rafwiol
30-11-2009, 19:17
Witam po bardzo długiej przerwie . Jak mi się uda to pokaże wam kilka zdjęć z budowy naszego MIŁEGO DNIA :D http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000003.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000005.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000004.JPG
Ciąg dalszy nastąpi :o

rafwiol
30-11-2009, 19:36
Udało się mogę jeszcze coś dołożyć :D
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000006.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000007.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000008.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000009.JPG

rafwiol
30-11-2009, 19:56
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000010.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000012.JPG
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/120657/385912/00000011.JPG

ada&jarek
07-12-2009, 22:17
no pięknie wyrósł Wasz Miły Dzień - chociaż ja się przyzwyczaiłem do naszej lustrzanej wersji i trochę czasu zajęło by połapać się w Waszym układzie pomieszczeń.
kiedy były robione ostatnie zdjęcia?

krzyś79
24-02-2010, 13:55
W koncu dłuższy pobyt w domu, jest chwilka żeby coś dodać.
Wykusz w pomyśle Tomka jest świetnym rozwiązaniem, patrząc od środka każde załamanie
ścian urozmaica wnętrze i daje faktycznie większe możliwości w trakcie urządzania.
W moim przypadku pomysł byłby jednak nie do przjęcia, szerokość działki nie pozwala
już na zbyt wiele, a nie chciałbym rezygnować z okien od strony garażu.
Z kolei patrząc
od zewnątrz loggia jest moim oczkiem w głowie ( zawsze podobały mi się duże balkony
schowane pod łagodnie spadającym dachem )a połaczenie jej z wykuszem ? chyba byłoby trochę
przekombinowane.
Jezeli masz miejsce i rezygnujesz z loggii - to pomysł jest super, a kominek w nowym
miejscu? jeżeli tylko nie stoi na tej samej ścianie co telewizor to mi już wystarcza.
Piszę tak, bo właśnie u mnie będzie z tym problem :)
Projekt mój jest już dawno po adaptacji - w sumie to jest wszystko, włącznie z pozwoleniem
na budowę, nic tylko zaczynać bo materały nawet przestały drożeć, żeby jeszcze ta giełda...
Po przemyśleniach i rozmowach z architektem zmieniłem wszystkie swoje pomysły dot. parteru.
Miało wyglądać to tak:

http://img230.imageshack.us/img230/9540/dom5643kopia1vh1.jpg

Zależało mi przede wszystkim na możliwie jak największej przestrzeni wspólnej, dlatego też
pozostawiam to prawie tak jak było, likwiduję łazienkę przy kuchni,będzie w miejscu
spiżarni i likwiduję w salonie ścianki działowe. Niestety w tym przypadku komin pewnie
będzie musiał zostać, jednak mimo to zostaje prawie 50m2 na urządzenie kącika
wypoczynkowego, jadalnego no i otwartej na salon kuchni. Sposób jej urządzenia nie jest
jeszcze przemyślany.Pokój seniora zostaje na swoim miejscu ale odpowiednio powiększony.

http://img220.imageshack.us/img220/2001/dom5643kopia212uc6.jpg

Co do opini na temat pomysłów Krzycha to trudno jest mi się odnieść. Jest tyle zmian
że przypomina to całkiem nowy ( inny ) projekt. Nie twierdze, że jest zły, tylko czy nie
łatwiej będzie znaleść to wszystko w innym gotowym projekcie niż znaleść architekta, który
podejmie się tych przeróbek za jakieś rozsądne pieniądze ?
Pozdrawiam

krzyś79
24-02-2010, 13:59
W koncu dłuższy pobyt w domu, jest chwilka żeby coś dodać.
Wykusz w pomyśle Tomka jest świetnym rozwiązaniem, patrząc od środka każde załamanie
ścian urozmaica wnętrze i daje faktycznie większe możliwości w trakcie urządzania.
W moim przypadku pomysł byłby jednak nie do przjęcia, szerokość działki nie pozwala
już na zbyt wiele, a nie chciałbym rezygnować z okien od strony garażu.
Z kolei patrząc
od zewnątrz loggia jest moim oczkiem w głowie ( zawsze podobały mi się duże balkony
schowane pod łagodnie spadającym dachem )a połaczenie jej z wykuszem ? chyba byłoby trochę
przekombinowane.
Jezeli masz miejsce i rezygnujesz z loggii - to pomysł jest super, a kominek w nowym
miejscu? jeżeli tylko nie stoi na tej samej ścianie co telewizor to mi już wystarcza.
Piszę tak, bo właśnie u mnie będzie z tym problem :)
Projekt mój jest już dawno po adaptacji - w sumie to jest wszystko, włącznie z pozwoleniem
na budowę, nic tylko zaczynać bo materały nawet przestały drożeć, żeby jeszcze ta giełda...
Po przemyśleniach i rozmowach z architektem zmieniłem wszystkie swoje pomysły dot. parteru.
Miało wyglądać to tak:

http://img230.imageshack.us/img230/9540/dom5643kopia1vh1.jpg

Zależało mi przede wszystkim na możliwie jak największej przestrzeni wspólnej, dlatego też
pozostawiam to prawie tak jak było, likwiduję łazienkę przy kuchni,będzie w miejscu
spiżarni i likwiduję w salonie ścianki działowe. Niestety w tym przypadku komin pewnie
będzie musiał zostać, jednak mimo to zostaje prawie 50m2 na urządzenie kącika
wypoczynkowego, jadalnego no i otwartej na salon kuchni. Sposób jej urządzenia nie jest
jeszcze przemyślany.Pokój seniora zostaje na swoim miejscu ale odpowiednio powiększony.

http://img220.imageshack.us/img220/2001/dom5643kopia212uc6.jpg

Co do opini na temat pomysłów Krzycha to trudno jest mi się odnieść. Jest tyle zmian
że przypomina to całkiem nowy ( inny ) projekt. Nie twierdze, że jest zły, tylko czy nie
łatwiej będzie znaleść to wszystko w innym gotowym projekcie niż znaleść architekta, który
podejmie się tych przeróbek za jakieś rozsądne pieniądze ?
Pozdrawiam


witam.
właśnie jestem na drodze zamawiania projektu i ze wszystkich które ogladałe bardzo dokładnie w wielu czasoposmach i staronach najbardziej podoba mi się miły dzień 39 a
czytałem na forum o rózne opinie wszystkim sie podobają i nieraz pwroaadzane sa zmiany czy ktoś juz ma wybudowany taki domek ????????????????????????????????????????????????
chetnie zobaczyłbym fotki
pozdrawiam

jonaa
23-03-2010, 08:26
Będę ogromnie wdzięczna za kontakt z osobami które już zbudowały lub właśnie budują dom Miły Dzień z Muratora.Szukam rad i opinii.Dwa lata temu już pojawił się taki wątek,może ktoś Z Was zrealizował już swoje marzenie o małym domku;-)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=564

tomek_buduje_domek
23-03-2010, 12:09
http://forum.muratordom.pl/projekt-m39-mily-dzien-z-kat-muratora-opinie-i-porady,t123260.htm

jonaa
23-03-2010, 15:11
Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź,a może ktoś mógłby podzielić się zdjęciami gotowego Miłego?Jestem ogromnie ciekawa jak wygląda w realu:-)

bettyblue
20-04-2010, 21:37
Przypadł mi do gustu tem projekt, ale muszę cos zrobić z dachem, bo wymagany kąt to 40-45, Może ktos podwyższasł ściankę kolankową?

tomek_buduje_domek
11-05-2010, 11:37
Witam!
Oto parę zdjęć z budowy naszego domu. Jest to projekt indywidualny ale częściowo inspirowany M39 "Miłym dniem", jednym słowem: kuzyn. Pozdrawiam.

http://images46.fotosik.pl/292/dc36732764d57716med.jpg
http://images42.fotosik.pl/205/709ed779136d6a89med.jpg
http://images49.fotosik.pl/293/34433fb9efe28b64med.jpg
http://images48.fotosik.pl/293/a56a0c34c9cf85d1med.jpg

astrin
29-06-2010, 12:00
wlasnie mam do odbioru pozwolenie na budowe "milego dnia wariant 1 lustrzany.jesli ktos ma jakies zdjecia lub informacje bylabym wdzieczna.pozdrawiam [email protected]

KrzychuC
16-08-2010, 21:40
Jestem również zainteresowany kupnem tego projektu. Bardzo mi sie spodobał. Czy ktoś na Śląsku buduje lub zbudował ten dom?

jonaa
27-08-2010, 23:30
Jeśli ktoś już zbudował Miły Dzień i mógłby podzielić się wrażeniami z budowy,proszę niech napisze.Bardzo bym chciała zobaczyć zdjęcia Miłego w rzeczywistości,bardzo podoba mi się ten projekt.Może ktoś się ujawni i pomoże niezdecydowanym:-)

jonaa
27-08-2010, 23:34
I jak postępy na budowie?Bardzo podoba mi się Wasz domek,chętnie zobaczyła bym kolejne zdjęcia:-)

tomek_buduje_domek
01-10-2010, 10:52
I jak postępy na budowie?Bardzo podoba mi się Wasz domek,chętnie zobaczyła bym kolejne zdjęcia:-)

Widzę, że zainteresowanie projektem niewielkie. My walczymy dalej: ostatnio wstawili nam okna (kolor nietypowy - ral 7012 szary bazaltowy), kończymy instalacje. Pozdrawiam.

http://images43.fotosik.pl/347/8e10ce84e910b5d3med.jpg

http://images45.fotosik.pl/348/4e4e4736807190fcmed.jpg

Joanna_Jagoda
15-01-2011, 19:47
Witam wszystkich sympatyków Miłego :) wprawdzie trochę czasu minęło od ostatniego wpisu w tym wątku jednak liczę że jeszcze ktoś z Was tu zagląda. Projekt został dołączony do listy ulubionych i stał się na dzień dzisiejszy numerem jeden :) Zwracam się do budujących i tych którzy już mieszkają z prośbą o wrzucenie kilku zdjęć z wnętrza, szczególnie salonu i kominka :) Czy ktoś z Was budował Miłego w okolicach Poznania?
Pozdrawiam serdecznie!

rafwiol
26-01-2011, 10:25
Witam wszystkich sympatyków Miłego wprawdzie trochę czasu minęło od ostatniego wpisu w tym wątku jednak liczę że jeszcze ktoś z Was tu zagląda. Projekt został dołączony do listy ulubionych i stał się na dzień dzisiejszy numerem jeden Zwracam się do budujących i tych którzy już mieszkają z prośbą o wrzucenie kilku zdjęć z wnętrza, szczególnie salonu i kominka Czy ktoś z Was budował Miłego w okolicach Poznania?
Pozdrawiam serdecznie!
WITAM.
MY WYBUDOWALIŚMY JUŻ NASZ "MIŁY DZIEŃ " ZLOKALIZOWANY POD MOGILNEM I JESTEŚMY AKURAT W TRAKCIE WYKAŃCZANIA WNĘTRZA -DOŁU. GÓRY NA RAZIE NIE RUSZAMY. POSTARAM SIĘ WRZUCIĆ JAKIEŚ ZDJĘCIE SALONU . U NAS SZAŁU JESZCZE NIE MA PONIEWAŻ ŚCIANY I SUFIT SĄ W TRAKCIE MALOWANIA I TO BĘDZIE NA BIAŁO. NIE MAMY JESZCZE POŁOŻONYCH PODŁÓG I WSZYSTKO WYGLĄDA TAK JESZCZE SURO.

POZDRAWIAM .

rafwiol
26-01-2011, 11:30
A zapomniałam o kominku!!! Komin jest wyprowadzenie do podłączenia jest ale kominka narazie nie będzie.

Joanna_Jagoda
26-01-2011, 12:09
A zapomniałam o kominku!!! Komin jest wyprowadzenie do podłączenia jest ale kominka narazie nie będzie.

Jak miło zobaczyć odpowiedź na mojego posta :) A wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie? Jeśli będzie łatwiej to można podesłać zdjęcia na mój adres mailowy: [email protected] Z góry bardzo dziękuję! Czy gdybym miała jakieś pytania odnośnie budowy mogę się do Ciebie odezwać? Pozdrawiam serdecznie!

jonaa
24-03-2011, 15:31
Bardzo chciała bym zobaczyć zdjęcia zrealizowanego przez kogoś z Was projektu Miłego,rysunek bardzo mi się podoba,ale jak to wygląda w realu? Zastanawiam się nad ustawnością salonu i kuchni no i co z łazienką na górze??? Mała trochę i na dodatek w skosach,trudna do aranżacji.A może ktoś ma już gotową kuchnię??? Zmieści się jakaś mała wyspa? Szukam porady.Odezwijcie się!!!

tomek_buduje_domek
25-03-2011, 12:33
Bardzo chciała bym zobaczyć zdjęcia zrealizowanego przez kogoś z Was projektu Miłego,rysunek bardzo mi się podoba,ale jak to wygląda w realu? Zastanawiam się nad ustawnością salonu i kuchni no i co z łazienką na górze??? Mała trochę i na dodatek w skosach,trudna do aranżacji.A może ktoś ma już gotową kuchnię??? Zmieści się jakaś mała wyspa? Szukam porady.Odezwijcie się!!!

Czuję sie emocjonalnie związany z tym wątkiem ;) więc odpowiadam. Zdjęcia z realizacji prawdziwego m39 znajdziesz w tym dzienniku: dziennik A&J&F (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126361-dziennik-A-amp-J-amp-F). Co do gónej łazienki to rzeczywiście jest mikra, my w naszym "zmutowanym" Miłym zrobiliśmy w jej miejscu garderobę, a łazienkę zamiast pokoju na przeciwko, teraz jest w sam raz - 15m2 po podłodze. Z tego co wiem autorzy ww. dziennika zrobili podobnie.

Pozdrawiam.

jonaa
28-03-2011, 17:26
Dzięki za odpowiedź.Bo już czułam się osamotniona w zachwycie nad Miłym;-)Zdjęcia domku w realu utwierdziły mnie tylko w przekonaniu,że to jest to czego szukałam.Trochę martwi mnie tylko aranżacja dołu,jak urządzić kuchnię,skoro na jedynej dłuższej ścianie którą dysponujemy są 2 okna,jak rozmieścić sprzęty,gdzie schować lodówkę???I co z piecem?Może ktoś z Was zrobił jakąś wyspę???Szukam inspiracji,zdjęcia mile widziane:-)))Pozdrawiam:-)

rafwiol
04-05-2011, 22:06
po baaaardzo dłuuuugiej nieobecności wrzycam kilka zdjęć z mojego wnętrza. tylko proszę o litość w krytyce.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/325f4a9dabbcb966.html

jonaa
12-05-2011, 17:07
dzięki za zdjęcia,bardzo mi pomogły,szczególnie łazienki na górze
.Ciekawa jestem jak urządzicie kuchnię,bo to przede mną.Chętnie zobaczyła bym zdjęcia.A co planujecie w małym pokoju na dole,tym obok salonu?

rafwiol
26-05-2011, 11:44
jonaa - CZY KUCHNIE MACIE TEŻ W INNY MIEJSCU NIŻ W PROJEKCIE ? BO JESTEM CIEKAWA JAK WYGLĄDA URZĄDZONA KUCHNIA Z TYMI TRZEMA OKNAMI . NA ZDJĘCIA Z NASZEJ KUCHNI BĘDZIE TRZEBA TROCHĘ POCZEKAĆ PONIEWAŻ ODBIÓR MEBLI MAMY ZAPLANOWANY NA KONIEC LIPCA . MOGĘ EWENTUALNIE WRZUCIĆ JESZCZE ZDJĘCIA Z PŁYTKAMI NA ŚCIANIE I ZAINSTALOWANĄ LODÓWKA . W TYM MAŁYM POKOIK NA DOLE BĘDZIE NA RAZIE TAKA GOŚCINNA JADALNIA - Z DALA OD KUCHNI .
POZDRAWIAM BUDUJĄCYCH MIŁY DZIEŃ .

KRIS-70
22-01-2012, 10:36
DZIEŃ DOBRY !!!
Witam,jestem nowym na forum i będę (chyba) budował dom Miły Dzień.Czy mogę prosić o zdjęcia zewnętrzne domu?
Projekt mi się podoba,ale potrzebuję zdjęć.(na początek)
DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Krzysztof<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

KRIS-70
22-01-2012, 10:37
KRIS-70, ZAPOMNIAŁEM PODAĆ E-MAILA >>>>>>>>>>>>>>>> [email protected]

Doksi
21-04-2012, 19:10
Kris ktos Ci odpisal?

tomasz tomaszewski
18-06-2012, 09:21
Witam
Ponieważ też buduję miły dzień i "podglądałem" to forum czuje się w obowiązku wtrącić swoje 3 grosze.
Projekt bardzo udany dlatego starałem się w niego jak najmniej ingerować.
Ściana 3w i bardzo dobrze. Ładna bryła dlatego absolutnie nie ruszałem ścianki kolankowej.
Z uwagi na kłopotliwą pielęgnacje usunąłem drewniane wykończenia elewacji.
Chcąc mieć bardziej ustawną kuchnie zrezygnowałem z okna, co w konsekwencji skutkuje rezygnacją z drugiego okna w salonie.
Będzie ciemniej ale coś za coś.
Garaż lekko poszerzony, reszta bez zmian.
Jak ktoś chce obejrzeć zdjęcia to zapraszam https://plus.google.com/photos/109598440650019700015/albums/5755277964800650881
Budynek w stanie surowym zamkniętym.
Wykończeniówka 2012/2013
Pozdrawiam
TT

KrzychuC
02-09-2014, 14:10
W domu "miły dzień" (M 39) mieszkam już od roku. Prawie nic nie zmieniłem w projekcie i po roku nadal jestem zadowolony.
Pozdrawiam.
Krzysztof z Bielska-Białej