PDA

Zobacz pełną wersję : MONTAŻ SIATKI OGRODZENIOWEJ



quincy
07-02-2008, 21:21
Witam forumowiczów i proszę o radę. Mam do zamontowania siatkę ogrodzeniową, i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mam już kupione wszystko co potrzeba, pogoda dopisuje- tylko robić. Jakich błędów uniknąć i na co zwracać uwagę, jak poprawnie przeprowadzić montaż??? Sprawa jest dość pilna, jest tu wielu fachowców, proszę o porady.

Krzysztofik
07-02-2008, 21:26
Jak ma wyglądać to grodzenie?

Haynauer
07-02-2008, 21:34
Sprawa jest dość pilna, jest tu wielu fachowców, proszę o porady.

spytaj może barbossy... to fachura nad fachury...można wysłać wiadomość na priv...

quincy
07-02-2008, 21:43
Siatka ogrodzeniowa na 150 wysoka, słupki bazowe co 25 m, słupki zwykłe co 2.5 metra. otwory już powiercone, nie wiem tylko jak zakładać siatkę, jak napinać i mocować żeby było dobrze. Dzieki za szybki odzew, w poniedziałek zaczynam :roll:

Krzysztofik
07-02-2008, 21:48
jaka siatka?

Zenon X
07-02-2008, 21:49
Rozumie ze jest to siatka pleciona, napisz jeszcze jak masz zakończone słupki rogowe i bazowe i jakie masz przelotki, i z jakiego drutu jest siatka(średnica)

quincy
07-02-2008, 21:53
Siatka pleciona z drutu 2.1 ocynk. i PCV, oczko 4.5cm, słupki bazowe z 2-ma odkosami w linii, narożne z odkosami kąt 90 stopni, przelotek nie pamiętam.

Zenon X
07-02-2008, 22:03
Przede wszystkim nie naciągaj po jednym polu tylko cały odcinek od rogowego do rogowego lub bazowego, jak będziecie naciągać ręcznie to musi być przynajmniej 3 chłopa. Zapnij siatkę na rogowym słupku, rozciągnij cały odcinek do następnego słupka rogowego lub bazowego, włóż płaskownik od góry miedzy oczka siatki za który będziecie ciągnąć tą siatkę.
Jeżeli jest to średnica 2.1 mm drutu bez powleczenia to może być trudno naciągnąć to ręcznie.Wyciągarka łańcuchowa jest idealna do tego

quincy
07-02-2008, 22:25
nie mamy naciągarki łańcuchowej niestety ale mamy pomocnych sąsiadów :) . I jak póżniej mocować tę siatkę? może ktoś posiada jakiś ciekawy link do dokładnej instrukcji montażu. Jakich błędów należy uniknąć?

Zenon X
07-02-2008, 22:35
Sposobów jest wiele, najprostszy to przyspawać nakrętki lub jakieś oczka przez które przejdzie drut 6mm, są rożne rozwiązania systemowe np. Betafence kiedyś Bekaert,ale w tym przypadku musisz mieć cały komplet.

Krzysztofik
07-02-2008, 22:46
Na dole, na gorze i na środku siatki przeciągnąć drut między oczkami.
Po naciągnieciu zamocować za pomocą wiercenia otworów w słupkach i przynitowaniu nitownicą drutu i siatki do słupka.(najtaniej i skutecznie)
Najwygodniej byłby zastosowanie obejm lub płaskowników o wysokości słupka.Jeśli siatka będzie naciągnięta to nie da sie popełnić błędu, jeśli bedzie zamocowana do słupków.

skit_an_83
07-02-2008, 22:50
My robilismy w ten sposób:
pret stalowy fi12 miedzy oczka siatki przydrutowany do naroznika z jednej strony, z drugiej taki sam kawałek pręta z zaczepionu w cztrech punktach linka i przyczepiony do ciagnika rolniczego:). Po naciagnieciu przydrutowalismy do drugiego naroznika, a potem dopiero słupki pośrednie.

Krzysztofik
07-02-2008, 22:52
Z tym naciąganiem, to bez przesady.
Ja stosowałem bloczek z jachtu :wink:
Lub zastosuj coś takiego
http://www.narzedzia.bielsko.pl/obrazki/img_2322_big.jpg

quincy
07-02-2008, 23:03
Jachtu nie posiadam (jeszcze 8) ), ale ciągnik u sąsiadów i owszem. Dzieki panowie za rady, w poniedziałek pierwsze podejście. A co w tej robocie można spartolić?

Krzysztofik
07-02-2008, 23:05
Jachtu nie posiadam (jeszcze 8) ), ale ciągnik u sąsiadów i owszem. Dzieki panowie za rady, w poniedziałek pierwsze podejście. A co w tej robocie można spartolić?
Jeśli za mocno nie naciągniesz( łamiąc słupki tym ciagnikiem) to pozostaje tylko trzęsienie ziemi.

franzkru
08-02-2008, 07:26
U mnie wyglada to tak:
http://prones.pl/dzialka/

Słupki są wmurowane w grunt na głębokośc 1.1m. Drut naciągałem ręcznie + standardowe śruby do naciągów i wszystko się trzyma od około roku. W żadnym miejscu siatka nie zwisa i drut sie nie naciągnał. Oczywiście po jakiś dwu tygodniach od położenia siatki musiałem dociągnąć miejscami drut bo troszke zjechał (dosłownie 2-4cm na śrubie).
Koszt całości wyniósł mnie około 2,5tys zł (weszło 90mb siatki) w tym brama (zrobiona przez mojego ojca i która wyszla bardzo fajnie :) ).

bst
08-02-2008, 13:56
Mozna po prostu wiazac siatke drutem do slupkow. Drut pare razy zlozony fi 2 i skrecony cegami.

Zenon X
08-02-2008, 18:40
Z tym naciąganiem to uważaj bo z siatki 150cm jak ją przeciągniesz to zrobi ci się 130, zmierz sobie wysokość przed naciągnięciem i sprawdź w trakcie. Z mocowaniem jak pisałem sposobów jest tyle co doradców, musisz pamiętać ze na rogowych słupkach przy siatce 150cm musisz mieć 5 oczek chyba ze przymocujesz płaskownik.

maniek019
15-10-2008, 19:37
witam zakladam siatke (tzn. zalozylem) i teraz mam maly problemik, mianowicie wplecienie drutu napinajacego... siatka jest rozciagnieta bardzo dlugo i dochodzac do 4 pola (pole co 2 m) drut ciagnie sie bardzo ciezko. chcialem zapytac jakim sposobem robicie to WY fachowcy bo strasznie mnie to denerwuje... siatka jest z drutu stalowego 2,5 powlekana.
robie to nie dla siebie wiec danie wiecej napinaczy odpada
PROSZE O RADY

barzuc
16-10-2008, 07:39
witam zakladam siatke (tzn. zalozylem) i teraz mam maly problemik, mianowicie wplecienie drutu napinajacego... siatka jest rozciagnieta bardzo dlugo i dochodzac do 4 pola (pole co 2 m) drut ciagnie sie bardzo ciezko. chcialem zapytac jakim sposobem robicie to WY fachowcy bo strasznie mnie to denerwuje... siatka jest z drutu stalowego 2,5 powlekana.
robie to nie dla siebie wiec danie wiecej napinaczy odpada
PROSZE O RADY

Jeszcze płotu nie stawiałem ale jak patrzyłem jak robią to fachowcy (w domu rodzinnym, u znajomych - generalnie płotów z siatki się naoglądałem w swoim życiu).
Siatka do środkowego i dolnego naciągu przymocowana jest drutem -coś a'la wiązałkowy (nie przeplatana) lub przeplatana do 5 lub więcej oczek. Z kolei do górnego naciągu mocowana jest na zasadzie zahaczenia jej zawiniętymi końcami (czasem rozginane trzeba było odgiąć delikatnie końcówki siatki) o sam naciąg (tak że naciąg jest praktycznie najwyższym punktem płotu, z wyjątkiem słupków)

adrianek9999
16-10-2008, 07:55
Ja najpierw rozciągnąłem drut na dole i na górze słupków żeby mozna było oprzeć siatkę. Przymocowałem kołowrotkami od słupków rogowych i naciągnąłem. I na tym dolnym oparłem siatkę i co 5 oko złapałem drutem-lużno, żeby mozna było naciągnąć sitkę. Tak samo złapałem górę. I co 2 słupki naciągałem siatkę i zaginałem druty. Jak to zrobiłem to potem w środek ja pchałem drut a tata nim kierował żeby trafić w oko. Potem tylko zabiłem i gotowe. :D

barzuc
16-10-2008, 08:00
(...)
ja pchałem drut a tata nim kierował żeby trafić w oko. Potem tylko zabiłem i gotowe. :D

Normalnie wyobraziłem sobie scenę jak z horroru :)

adrianek9999
16-10-2008, 08:03
Zabiłem :o ZAŚLEPKAMI te otwory :D A nie zabiłem potwory :oops: .

jacekot
16-10-2008, 09:12
trochę poczytałem zobaczymy co mi wyjdzie z tą siatką
jak zrobię to podziele się swoimi doświadczeniami

maniek019
16-10-2008, 20:47
http://images25.fotosik.pl/284/7aca8cf9fd05d28c.jpg

nie chodzi mi o nic innego jak o ten drut zaznaczony na czerwono...
ma on isc jednolicie przez 15 słupkow x2m = 30m i nie ma opcji na wiecej napinaczy jak po jednym na kazdym drucie :cry: nie moge tego wciagnac wiec pytam fachowcow jak to robicie????????????? :-?

barzuc
17-10-2008, 07:20
Najpierw załóż druty i je napnij, potem zakładaj siatkę. Jak pisałem wcześniej - środkowy i dolny - mocowanie innym drutem, górny - mocowanie siatki z wykorzystaniem jej końcówek.

TINEK
17-10-2008, 19:31
Co kraj to obyczaj
W moich stronach powszechne jest najpierw założenie i naciągniecie siatki, o później wplatanie i naciąg drutu
http://img147.imageshack.us/img147/1441/p4230086dk5.jpg
odcinek około 30 cm drutu zagięty o 180 stopni, następnie jeden wpychał a drugi szedł i patrzył czy dobrze "idzie". Odcinek 40 mb płotu drut wpleciony w 2 minuty, nic się nie zacinało, szło jak po maśle
pozdrawiam
TINEK

Jurek_Z
17-10-2008, 21:42
Przeciągnęliśmy przez oczka siatki sznurek, przywiązaliśmy na końcu sznurka drut i bez problemu wciągnęliśmy drut na miejsce sznurka.

Atut3
11-06-2010, 19:48
Nie polecam nakrętek , utrudniają montaż siatki,
są teraz takie przelotki, przykręca się je na wkręt jak już siatka jest zamontowana,
drut 6 mm tez wydaje się za gruby , raczej 3,5 mm dla siatki ocynkowanej i 2,5 mm + PCV dla siatki powlekanej

darek63
12-06-2010, 09:26
Cienką siatkę powlekaną PCV można naciągać ręcznie, w rękawicach i 3 chłopa. Niektóre siatki są tak miękkie, że jak za mocno przeciągniesz z oczek kwadratowych zrobią się romby.
Siatki z grubego, sztywnego drutu można naciągać bloczkami, naciągaczami .... a nawet widłami (2-3 widły wkładasz w oczka 10-20 cm przed słupkiem, zęby wideł przesuwasz za słupek robisz dźwignię naciągając siatkę, przydrutować w 3-ch punktach ( drut wiązałkowy ok. 50 cm składasz na pół , przekładasz przez oczka i za słupkiem, potem "kluczykiem" do zbrojeń zakręcasz go i trzyma). I tak słupek po słupku.

RafalM
26-08-2010, 21:29
Dokładnie z tym naciąganiem to trzeba uwżać bo ja kupiłem na wybieg dla psa siateczkę tak kiepsą, że aż sam się dziwie. Pies przez ta siatkę wyleciał po paru minutach. Ostatecznie musiałem kupić nową siatkę tym razem porządną siatkę ocynkową (http://www.ogrodzeniowa.pl/siatka_ogrodzeniowa_ocynkowana.html) z drutu stalowego twardego 2,85mm. Przed zakuppem naprawde warto poszukac w necie informacji o siatkach by nie popełnić takiego błędu jak ja.

Krzysiek88
14-03-2017, 21:18
Czytam i dalej nie wiem jak zamontować tą siatkę.

Głownie mnie kwapi jedna kwestia.

1. Przy słupkach poczatkowych i narożnych są pręty naciągowe takie z drutu żebrowanego, najczęściej przyspawane, no i to mnie kwapi, mam te pręty przyspawać i potem przepleść ostatni pręcik siatki przez ten pręt żebrowany, czy mam ten pręt przelożyc przez ostatni pręcik siatki, naciągać siatke i jak dociągnę do słupka narożnego wtedy spawac?
2. Jeden odcinek siatki mam bardzo długi 25-30 metrów, to rozwijać po rolce i na stojąco dokładać kolejne czy rozwinąć 2-3 rolki na ziemi, złączyć pręcikami i dopiero stawiać na słupki?
3. Z tego co czytam to taką siatkę trzeba naciągać ... jak się tak naciąga to oczka się nie "rozlezą"? Niektórzy ciągniki wręcz proponują jak czytam po necie, raz gościa pytałem to pukał się w głowe i mówił ze to ręcznie spokojnie idzie. Dodam, że siatka będzie chyba 2.8 powlekana na 3.6 mm

Slawko123
14-03-2017, 21:59
1. spawasz na samym końcu już po założeniu siatki. Spawasz po to, aby ci siatki nie ukradli
2. rozwijasz po rolce i łaczysz dopiero po naciagnieciu i przyczepieniu siatki do słupków
3. Siatkę zakładałem z żoną, teściową i teściem, naciągałem ręcznie co kilka słupków, to znaczy siatkę naciągała zona z teściem, a teściowa pomagała mi wsunąć pręt w oczka siatki i oczka przyspawane do słupka.
Siatka juz ponad trzy lata załozona i nic nie zwisa, cały czas jest napięta.

Krzysiek88
15-03-2017, 20:13
Dzięki za odzew, ale dalej nie rozumiem ....
Tzn. wydawało mi się, że zrozumiałem ale ostatnia odpowiedz spowodowała zamieszanie : )

Ja teraz zrobiłem tak, że mam pręty żebrowane długości 125cm, do nich co tam 30 cm przyspawane "cztery" takie cycki po 3cm i dokładam ten pręt z tymi cyckami do słupka np. narożnego lub poczatkowego i mam zamiar przyspawać - z tego co Ty mowisz, to powinienem przełożyć ten mój pręt z cyckami przez ostatnie oczka, naciągać nim i na końcu dospawać do słupka?

To tak wygląda jak na zdjęciu:

http://i63.tinypic.com/2942s2f.jpg

Słupek narożny, z jego prawej strony pręt na gotowo przyspawany, po lewej luzem, rozumiesz o co mi chodzi? :P
Ja widziałem różne wersje na ogrodzeniach, niektórzy mają np. taki pręt przyłapany drutem do słupka narożnego a małymi drucikami do tego pręta ostatnie oczka siatki, ja bym chciał tak jak widywałem najczęściej, czyli tak jak na obrazku mam, pręt jest przełożony przez ostatnie oczka siatki i przyspawany ... tylko ja nie jestem pewien czy właśnie mam przełożyć ten pręt i naciągać nim siatkę i potem ktoś trzyma a ja heftam spawarką czy heftam wcześniej a potem jakimś cudem przeplatam drucik ostatni z siatki przez ten pręt - chodzi mi o taki drucik pojedyńczy co się dwie rolki siatki nimi lączy, nie wiem czy jest to wykonalne ale taki gość mi mówił zebym tak zrobił. Inna sprawa, że jak na gotowo pomaluje słupki narożne i zacznie spawać to trzeba je będzie malować a i powłoka pcv na siatce się stopki troche :/

Slawko123
15-03-2017, 20:51
nie, nie tak mam.
mam słupek do którego przyspawane sa trzy nakrętki . na dole, po środku i na górze. słupek zabetonowany w podłozu i teraz mocuje siatkę pretem fi8 ocynkowany do pierwszego słupka - pręt przeplatam przez pierwsze oczka siatki i te trzy nakrętki- naciagam i do nastepnego słupka tak samo montuje.
coś w ten deseń

http://www.dar-tom.pl/userfiles/image/194.jpg

wieksze zdjecie http://www.dar-tom.pl/userfiles/image/194.jpg

Krzysiek88
15-03-2017, 21:17
To tak jeszcze nie widziałem, żeby przy każdym słupki dawać pręt.
Mi chodzi jak wystartować i jak skończyć, o ile start nie problem, bo moge pręta przyspawać i omalować słupek to na końcu przy drugim narożnym słupku już nie wiem jak zrobić, podczas naciągania dospawac czy uda mi sie jakoś przepleść, z Tymi nakretkami ciekawa sprawa, dzis bym je dał na narożne i wpuscił tak preta własnie ... ale juz się tyle robiłem ze spawaniem tych cycków nie sam nie wiem ... może pól zostawie, a pól przerobie.
Fes trzeba naciagac taka siatke? 3 osoby minimum? 2 naciagaja jedna łapie?

sacha
16-03-2017, 11:50
Dzięki za odzew, ale dalej nie rozumiem ....
Tzn. wydawało mi się, że zrozumiałem ale ostatnia odpowiedz spowodowała zamieszanie : )

Ja teraz zrobiłem tak, że mam pręty żebrowane długości 125cm, do nich co tam 30 cm przyspawane "cztery" takie cycki po 3cm i dokładam ten pręt z tymi cyckami do słupka np. narożnego lub poczatkowego i mam zamiar przyspawać - z tego co Ty mowisz, to powinienem przełożyć ten mój pręt z cyckami przez ostatnie oczka, naciągać nim i na końcu dospawać do słupka?

To tak wygląda jak na zdjęciu:

http://i63.tinypic.com/2942s2f.jpg

Słupek narożny, z jego prawej strony pręt na gotowo przyspawany, po lewej luzem, rozumiesz o co mi chodzi? :P
Ja widziałem różne wersje na ogrodzeniach, niektórzy mają np. taki pręt przyłapany drutem do słupka narożnego a małymi drucikami do tego pręta ostatnie oczka siatki, ja bym chciał tak jak widywałem najczęściej, czyli tak jak na obrazku mam, pręt jest przełożony przez ostatnie oczka siatki i przyspawany ... tylko ja nie jestem pewien czy właśnie mam przełożyć ten pręt i naciągać nim siatkę i potem ktoś trzyma a ja heftam spawarką czy heftam wcześniej a potem jakimś cudem przeplatam drucik ostatni z siatki przez ten pręt - chodzi mi o taki drucik pojedyńczy co się dwie rolki siatki nimi lączy, nie wiem czy jest to wykonalne ale taki gość mi mówił zebym tak zrobił. Inna sprawa, że jak na gotowo pomaluje słupki narożne i zacznie spawać to trzeba je będzie malować a i powłoka pcv na siatce się stopki troche :/


Witam. Ten po lewej też tak samo pospawaj i ładnie spawy pomaluj bo później jest słaby dostęp. Naciągasz 3 druty- dolny i górny w takiej wysokości aby zachodził tylko za 1-sze skrzyżowanie poszczególnych poplat w siatce /poplata to części z których składa się siatka/ a to dlatego aby każdą krzyżówkę górną zawiesić na drucie górnym, a dolną pod drutem dolnym. Ten sposób pozwala na trwałe umocowanie dołu i góry siatki bez dodatkowego przywiązywania drutem. 3-ci drut w środku wysokości musi już być co pewną odległość przywiązywany do siatki. Gdy mamy już napięte te 3 druty przystępujemy do "przysznurowania" / jak buty najlepiej za pomocą cienkiego drutu powlekanego/ początku siatki do tego pionowego przyspawanego na słupka. Rozwijamy siatkę z rolki na odległość za następny słupek opierając ją o druty naciągowe i przekładamy u góry i dołu ostatnie skrzyżowania poplat za dolny i na górny drut napinający. Teraz możemy przystąpić do napinania ręcznie siatki a druga osoba w tym czasie przywiązuje prowizorycznie napiętą siatkę do słupka / nie do tych 3 drutów/. Przy ostatnim słupku taż sznurujemy siatkę do tego pręta pionowego. teraz możemy zdemontować te prowizorki przypinane do słupków i odpowiednio gęsto poprzypinać siatkę do drutu napinającego środkowego. Może coś z tego będzie zrozumiałe - pozdrawiam.

Slawko123
16-03-2017, 12:39
dla mnie zrozumiałe, ale 80% szans, ze za dwa tygodnie tej siatki nie bedzie.
Moja za pierwszym razem wytrzymała ok 1 tygodnia(nie miałem spawarki i nie przyspawałem prętów do nakrętek). Pięknie zdemontowali ponad 60m siatki wraz z prętami.