PDA

Zobacz pełną wersję : czy we?na mineralna szkodzi,podobno rakotwórcza?



fox
26-08-2003, 09:03
podobno wełna mineralna jest podobna do azbestu,wywołuje rakaitp

jurg
27-08-2003, 16:06
TO ZNALAZŁEM NA FORUM:

Jeśli ktoś chce temat pomęczyć to problematyka ta poruszana jest na stronach CIOP czyli Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.
Np. pod adresem http://www.konferencjabhp.pl/629.html
Pzdr. inspektor BHP ....

...i podpisuję się pod tym artykułem

ozy
04-11-2003, 11:38
Tak, przeczytałem ten artykuł.
Dane w nim zawarte potwierdziło niedawno w audycji radiowej dwóch ekspertów. I powiem szczerze , że informacja o rakotwóczości wełny mineralnej zaczyna dosyć mocno krążyć "po ludziach".
Mam w związku z tym dylemat. Jestem przed wyborem sposobu docieplenia poddasza (byłem w 100 % zdecydowany na wełnę) a teraz to już nie wiem.
Wydaje się , że jedyną alternatywą jest styropian, ale czy on się nadaje do docieplenia poddasza. Jeżeli już ktoś ma doświadczenia w tym zakresie to proszę informację.

Bard13
04-11-2003, 12:24
Ja radzę uważać na ekspertów a zwłaszcza na opinie różnych "Instytutów", które nie są czymś wieloletnim a najlepiej przy uczelniach.

Jak w reklamach słyszę o certyfikatach produktów różnych dziwnych instytutów, towarzystw itd, to trochę dewaluuje mi się zaufanie do nich, bo sprzedają się za pieniążek.

alfa36
23-07-2009, 16:04
Zastanawiam sie nad ociepleniem wełną, stąd wyciągnełam ten wątek. Może ktos się wypowie, co do "zdrowotności" wełny?

zbigmor
24-07-2009, 10:14
Zastanawiam sie nad ociepleniem wełną, stąd wyciągnełam ten wątek. Może ktos się wypowie, co do "zdrowotności" wełny?


Była akcja informacyjna na temat potencjalnej szkodliwości wełny prowadzona przez konkurencję. Jednoznacznie udowodniono, że jest to bzdura i wełna nawet nie tylko nie stanowi zagrożenia, ale kompletnie na to zagrożenie nie wpływa. Może być szkodliwa w przypadku jej jedzenia (to nie żart) dlatego zaleca się pracować w maseczce. Pracownicy fabryk wełny pracując całe życie w bezpiośrednim kontakcie z wełną nie muszą takich środków używać i dożywają emerytur. Tyle w tym temacie, a oficjalnych ekspertyz można poszukać w sieci.

alfa36
24-07-2009, 14:11
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

yaco181
05-08-2009, 08:10
Tak jest. Konkurencja zawsze cos wymysli,zeby tylko zrobic ludzi w jajo i wciskac kolejne rzeczy za ktore zaplaca.to tak jak przepis odnosnie wymiany eternitu bo jest rakotworczy - jakos ludzie tyle lat mieszkali w takich budynkach i nic nikomu nie bylo,ale znalazl sie ktos kto potrafi wcisnac ludziom kolejny produkt,a jesli ktos nie wymieni eternitu bo nie bedzie mial za co to jeszcze dostanie kare.. ale karac powinni tych ktorzy tenze eternit wypuscili na rynek..