PDA

Zobacz pełną wersję : Chłonna ściana



Bartolomeo_
08-02-2008, 09:54
W domu mam tynk strukturalny (nie wiem dokładnie z czego jest, ale składa się pewnie z cementu, wapna, piasku). Chciałem go pomalować lakierem transparentnym, aby uzyskać ciekawy efekt świecącej się, złotej ściany. Wcześniej zagruntowałem fragment tynku uni-gruntem, na to farbą emulsyjną akrylową i dopiero na tak przygotowaną ścianę położyłem święcący złoty lakier. Niestety po wyschnięciu został on wciągnięty przez ścianę (tak sądzę), bo ściana zamiast lśnić zmieniła odcień na zwykły kolor, wygląda teraz jakby została pomalowana zwykłą farbą. Jak można zabezpieczyć ścianę, aby lakier w nią nie wnikał (mile widziane konkretne preparaty).

LeoAureus
08-02-2008, 13:08
Podpinam się pod pytanie :) Do tej pory myślałam, że zagruntowanie wystarczy, ale u mnie bejca wsiąknęła w strukturę :-?

jagoda555
11-02-2008, 12:38
Do tynku strukturalnego są odpowiednie preparaty. My kładąc taki tynk kupiliśmy od razu produkt od tego samego producenta.
Producent zaleca odczekanie 1-2 dni przed położeniem drugiej ochronnej warstwy. Taką warstwę (wygląda po położeniu jak lakierowna z lekkim srebrnym lub złotym połyskiem) mozna spokojnie umyć gąbką.
oba produkty kupowalismy w leroy merlin.