PDA

Zobacz pełną wersję : jak pozbyc sie mchu w szczelinach miedzy kostka???



Teska
08-02-2008, 13:58
to jak w temacie....znow musze dłubac nozem?????

opcje randapu itp na mech pomagaja na momect

Mirek_Lewandowski
08-02-2008, 14:10
Polubić. Nie walczyć z naturą..
Nie lać Roundupu bez sensu. Tam gdzieś napisali, że on na mech pomaga?

zezo
08-02-2008, 14:46
Mam znajomych
działka leśna, taras z kostki, co roku gospodyni na kolanach wydłubywała ten mech, a on sobie znowu odrastał :lol: dziewczyna się załamywała, aż jednego roku mówi NIE, niech rośnie, niech się dzieje co chce :evil:
i od kilku lat ma piękną naturalną zieloną fugę na tarasie :wink:
mnie się też podoba

hanka55
08-02-2008, 15:06
Bo to żywa, szlachetna patyna.
Ludzie specjalnie smarują jogurtem betony, żeby omszały, a Teska chce golić... :lol:
A tak serio, to mech wapniolubny, murowy, więc odpowieda mu środowisko zasadowe. Kwaśnego - nie lubi.
o mchach tu:
http://www.salamandra.org.pl/przyrodapoznania/print.php?id=16

el-ka
08-02-2008, 21:06
Mech - jaki piękny pomiędzy kostkami! Nadaje im bardziej naturalny wygląd.
Trawa natomiast przerośnięta i chwasty - nie. Ja już miałam się pytać jak przyśpieszyć pojawienie się slicznego, zielonego miękiego meszku. Też słyszałam o jogurcie. :o

cyprinus
09-02-2008, 06:51
Ja wręcz nalegam, by rósł. Bardzo ładnie wygląda pomiędzy płytami piaskowca.

jura78
09-02-2008, 11:34
Witam ja używam środek mogheton i jest ok. Pozdrawiam wszystkich.

hanka55
09-02-2008, 12:47
Ja przesadzałam mech, "pożyczony" ze starego muru, na zaprawowe łączenia kamieni :lol: I marzę, by przyjął się w nowym, też wapiennym, miejscu.

Teska
14-02-2008, 17:11
Mech - jaki piękny pomiędzy kostkami! Nadaje im bardziej naturalny wygląd.
Trawa natomiast przerośnięta i chwasty - nie. Ja już miałam się pytać jak przyśpieszyć pojawienie się slicznego, zielonego miękiego meszku. Też słyszałam o jogurcie. :o

mam mala kostke...i jak to przesrosnie to mozna sobie zeby wytluc na tym mchu...

Teska
14-02-2008, 17:12
Witam ja używam środek mogheton i jest ok. Pozdrawiam wszystkich.

mozna go normalnie kupic??? i dziala chociaz na jeden sezon?

jura78
14-02-2008, 18:14
http://www.allegro.pl/item308402682_mogeton_25_wp_150_g.html
i w każdym dobrym centrum ogrodniczym.
mogeton :oops: . Ze wszystkich mi znanych środków - najlepszy. Raz dwa razy w roku u mnie wystarczy.
Pozdrawiam.

Mirek_Lewandowski
14-02-2008, 19:45
Najlepszy, bo jedyny środek na mchy, glony i wątrobowce.

Teska
18-02-2008, 14:31
Najlepszy, bo jedyny środek na mchy, glony i wątrobowce.

ja kupowalam srode w niemczech i kurcze jeden zezon mialam oki...ale wyrzuciłam pojemnik..a nazwy nie spislaam...i kurcze od zeszlego roku nie moge go trafic u nich

Aluland
20-02-2008, 17:41
a ja urzywam myjki wysokociśnieniowej...przy okazji mozna coś namalować lub napisac strumieniem wody. :D

Mirek_Lewandowski
20-02-2008, 17:45
Ano używaj sobie :D , ale może zmniejsz awatar?

Teska
21-02-2008, 09:05
a ja urzywam myjki wysokociśnieniowej...przy okazji mozna coś namalować lub napisac strumieniem wody. :D


hmmm....ale oczywiscie to odrasta ponownie?

Aluland
21-02-2008, 09:12
odrasta....

Aluland
21-02-2008, 09:13
Ano używaj sobie :D , ale może zmniejsz awatar?
:oops:

semir
21-02-2008, 11:56
a ja urzywam myjki wysokociśnieniowej...przy okazji mozna coś namalować lub napisac strumieniem wody. :D

no ja tak samo co roku na wiosne myjką po całej kostce niestety praca na kilka godzin , a za rok znów
ale kostka u nas ma już 9 lat a wygląda jak nowa :)

pozdrawiam

miechmiel
21-02-2008, 12:22
A ja mam nową kostkę i chciałabym żeby wyglądała jak stara. Ale moja działka prawie leśna, więc może dlugo nie będę czekała. :D
Pozdrawiam. Mietka.

pyzia
26-02-2008, 20:15
Mam kostke granitowa i mech pomiedzy nia wygląda cudownie i dodaje takiej "patyny". Moi znajomi w każdym bądź razie zawsze pytaja czy te ścieżki to już były wczesniej na działce i w nie wpasowaliśmy dom :wink:

annko
17-03-2008, 16:23
Uwielbiam takie klimaty ,kontrast szarej kostki brukowej i pięknej nasyconej zieleni to takie malarskie ummm ... po nocach się śni .Próbowałam przeniesć mech i zaszczepić pomiedzy płytami z piaskowca- schodami ale nie udało się -tam może tylko rozchodnik, za dużo słońca. Ciekawe czy jest jakiś mech na skrajnie słoneczne środowiska ?Po północnej stonie domu właśnie będziemy kłaść kostkę ,więc jużwiem- jogurcik i napewno się uda :D :P

Teska
18-03-2008, 13:38
Uwielbiam takie klimaty ,kontrast szarej kostki brukowej i pięknej nasyconej zieleni to takie malarskie ummm ... po nocach się śni .Próbowałam przeniesć mech i zaszczepić pomiedzy płytami z piaskowca- schodami ale nie udało się -tam może tylko rozchodnik, za dużo słońca. Ciekawe czy jest jakiś mech na skrajnie słoneczne środowiska ?Po północnej stonie domu właśnie będziemy kłaść kostkę ,więc jużwiem- jogurcik i napewno się uda :D :P

moze i ladnie to wyglada ae jak masz mala kostke i mech ja obrasta to mozesz kiedys zeby zgubic na tej kosteczce i pieknym mchu

annko
19-03-2008, 10:32
Uwielbiam takie klimaty ,kontrast szarej kostki brukowej i pięknej nasyconej zieleni to takie malarskie ummm ... po nocach się śni .Próbowałam przeniesć mech i zaszczepić pomiedzy płytami z piaskowca- schodami ale nie udało się -tam może tylko rozchodnik, za dużo słońca. Ciekawe czy jest jakiś mech na skrajnie słoneczne środowiska ?Po północnej stonie domu właśnie będziemy kłaść kostkę ,więc jużwiem- jogurcik i napewno się uda :D :P

moze i ladnie to wyglada ae jak masz mala kostke i mech ja obrasta to mozesz kiedys zeby zgubic na tej kosteczce i pieknym mchu
:D Okej,okej... już schodzę na ziemię .Wiadomo bezpieczeństwo to pierwszorzędna sprawa :D

krzymi
03-06-2008, 09:20
Pomaga wypalanie(butla gaz.palnik) po kilku razach powinno byc dobrze.

semir
03-06-2008, 09:50
kupiłem ostatnio koncówke do myjki cis



mycie kostki, wraz z likwidacja mchu jest teraz wydajniejsze polecam.

http://img.nokaut.pl/p/4b/29/4b29addd7150f830dc6cb8f56fc2b4e6130x130.jpg

minias
03-06-2008, 10:03
Witam,
jak czytam o tych preparatach chemicznych, to przypomina mi się sytuacja u znajomych...mianowicie posypali kostkę jakimś proszkiem na mech (chyba był różowy) i tak zostawili wg. instrukcji. Po kilku dniach nabordowej kostce zrobiły się straszne zacieki rude-TRAGEDIA!!!
W związku z powyższym warto uważać i stosować techniki typu myjka ciśnienowa.
pozdrawiam

_lilek_
03-06-2008, 20:04
i ja należę do maniaków usuwania mchu z kostki brukowej. Co roku sama "wymierzam" sobie tą karę :) na kolane i jedziemy. Dodam, że z noża przerzuciłam się na śrubokręt. Kupuję te z tych najtańszych marketowych o szerokości pasującej do kostki i zaczynam imprezę. Mój mężczyzna nie rozumie tego osobliwego zamiłowania i kiwa z politowaniem głową.

Mirek_Lewandowski
03-06-2008, 20:18
Naprawdę nie znasz przyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu?

_lilek_
04-06-2008, 07:04
mam całą masę :D m.in. cykloza, ale ja z tych co lubią wszystko pod linijkę.

zachcianka
17-06-2008, 22:21
nigdy kostki brukowej nie kładłam,
ale wydaje mi się że pomóc by mogły spoiny z betonu, gdyby kłaść kostkę na zaprawie mech może by się nie pojawił, ale po fakcie może zasypać je cementem i zmoczyc? Choć nie wiek jak w praktyce by to wyszło i jak wyglądało... Twoja wygląda na to że kładziona na podsypce piaskowej?

agal-b
17-06-2008, 22:54
i ja należę do maniaków usuwania mchu z kostki brukowej. Co roku sama "wymierzam" sobie tą karę :) na kolane i jedziemy. Dodam, że z noża przerzuciłam się na śrubokręt. Kupuję te z tych najtańszych marketowych o szerokości pasującej do kostki i zaczynam imprezę. Mój mężczyzna nie rozumie tego osobliwego zamiłowania i kiwa z politowaniem głową.
Podziwiam za pracowitość :lol: - ja wolałabym pokochać mech i zostawić go. A swoja droga czy taki mech nie wygląda ślicznie na kostce po co go od razu usuwać.

hanka55
26-07-2008, 21:00
Podciągam dla Dusi. :-)

Mech w trawie:
http://forum.muratordom.pl/mech-w-trawie,t105405.htm?highlight=mchu

michal.eco
27-01-2009, 21:28
usuwa mech z powierzchni betonowych /kostka brukowa, beton, piaskowiec itp./

nie moge sie tu reklamować ale polecić jak najbardziej.

[email protected]

odpowiem na każde pytanie, doradze

produkt jest ekologiczny i przede wszystkim polski.

pozdrawiam serdecznie