PDA

Zobacz pełną wersję : Narożnik kuchenny



oleniek
08-02-2008, 17:39
Czy są wśród Was użytkownicy narożników kuchennych

np. takich jak tu
http://www.allegro.pl/item308095359_naroznik_kuchenny_drewniany.html

lub tu
http://www.allegro.pl/item305821682_naroznik_kuchenny_stol_2_taborety.ht ml

Zawsze mi się podobały i zastanawiam się czy w przyszłej kuchni takiego nie wstawić. Wydaje mi się że zajmie mniej miejsca niż stół z krzesłami (biorąc pod uwagę ile "ewentualnie" osób się am "zmieści" :lol: )

Ale jakie są jego wady i zalety?

ka79sia
08-02-2008, 22:11
sorki,ale dla mnie wygląd mają samo-róbczy i nie modny,ale to kwestia gustu.... :wink:

Damro
08-02-2008, 23:08
Ja taki miałam u siebie w bloku,kupiony w latach 80,na początku był super,później zostawiłam sobie tylko stół bo całość strasznie dużo miejsca zajmowało :D

dziobak2002
08-02-2008, 23:34
na początku był super,później zostawiłam sobie tylko stół bo całość strasznie dużo miejsca zajmowało

a na dodatek strasznie niewygodny, po pewnym czasie przekonasz sie na wlasnym tylku, jesli masz wystarczajaca ilosc miejsca zamow u stolarza z tapicerowanymi siedziskami.

I to wcale nie jest "NAROZNIK KUCHENNY DREWNIANY" ostatnim miejscem gdzie zastosowalbym MDF jest wlasnie blat

dziobak2002
08-02-2008, 23:37
no drugi jest tapicerowany, wiec wybor nalezy do Ciebie

oleniek
09-02-2008, 07:40
po pewnym czasie przekonasz sie na wlasnym tylku Po co od razu tak nieuprzejmie :-?
Po pierwsze - zadałam pytanie o to jak sobie chwalicie (niechwalicie) takie narożniki własnie dlatego że nie jestem pewna czy coś co mi się zawsze podobało, jest w ogóle wygodne. Wydaje mi się że od tego jest forum, żeby móc wysłuchać opinii innych, szczególnie jak są poparte argumentami.
po drugie- wstawiłam linki przykładowo, na allegro jest tego mnóstwo, w sklepach również, nie będę przecierz wstawiać wszystkich. A nie wiedziałam czy na forum ludzie zrozumieją co miałam na myśli pytając o "narożnik kuchenny" :D Jeśli się zdecyduję na jakiś to na pewno będzie solidny :lol:

Zatem
-dlaczego niewygodny? siedzenie na drewnianym narożniku będzie dla mojego tylka równie niewygodne co siedzenie na drewnianym krześle czy taborecie :lol: A czy ludzie nie miewają drewnianych krzeseł? Z oczywistych jednak względów sama wybrałabym tapicerowany :lol: Zatem skąd ta niewygoda :-? Naprawdę nigdy "czegoś takiego" nie miałam, a dwa razy miałam okazję siedzieć i ... było całkiem wygodnie - mimo że w stłoczyło się nas tam więcej osób niż by się na 4 -rech krzesłach zmieściło. :lol:

Mam dwa maluchy i z doświadczenia na działce wiem że jak jednego roku w małej kuchni miałam mały stół i krzesła, to posiłki jadałam w stresie :lol: , bo zawsze któryś z krzesła spadł, zssunął się , został zepchnięty, bujał się itd... teraz na działce stoi normalna rogówaka (taka do spania) i do tego dostawiony jest stół . No i w końcu jemy tam bezstresowo :lol:. Z drugiej strony dzieci będą już tylko starsze... :-?
Kuchnia będzie miejscem zabawy ciastoliną, modeliną, farbami i innymi tego typu rzeczami, których nie zamierzam wydłubywać z wykładziny w dziecinnym pokoju, a wiadomo, jak się dzieci wiercą przy zabawie - ten narożnik wydaje się wówczas dosyć kuszący :-?

małaMI
09-02-2008, 08:24
ja miałam coś takiego w kuchni, ale to wywaliłam.


mnie się to nie podoba , ale koleżanka, która ma małe dzieci właśnie się zastanawia nad zakupem z tych samych powodów co Ty.

OK
09-02-2008, 08:29
Ja bym jednak nie brała tapicerowanego, tylko drewniany :wink: Na to poduszki (ew. przywiązywane do oparć). Poduszki zawsze łatwiej wyprać niż tapicerkę :wink: A dzieci w kuchni potrafią :lol:
Nie wiem, jak z wygodą narożnika - ale wydaje mi się, że lepsze są dwie ławy vis a vis i w środku stół. Przy narożniku jest wprawdzie dużo miejsca do siedzenia, ale siłą rzeczy stół jest mniejszy :roll:

kaloosa
09-02-2008, 14:01
z doswiadczenia wiem, ze narozniki sa bardzo wygodne :D
zeby stol z krzeslami sie ladnie prezentowla musisz miec sporo miejsca, taki naroznik swietnie wyglada nawet w malych pomieszczeniach, pomiesci wiecej osob ( no moze nie przy obiedzie :wink: ).
Popieram to co napisal OKi nie musi byc tapicerowany, wystarcza poduchy- oczwiscie jak kto lubi, lub poprostu wstawienie lawki
http://www.schreinerei-kennerknecht.com/Schreinerei/Produktspektrum/Eckbanke/EB3.gif

http://www.hinterberger-schreinerei.de/Eckbaenke/Eckbank01.jpg

http://www.hinterberger-schreinerei.de/Eckbaenke/Eckbank02.jpg

OK
09-02-2008, 14:09
To ja dorzucę mój, troszkę nietypowy, ale jednak narożnik :wink:
http://images27.fotosik.pl/147/58789c12e7f45594med.jpg
http://images34.fotosik.pl/122/5fc88b0e1c8f931fmed.jpg

Poduch się jeszcze nie dorobiłam :)

renia70
09-02-2008, 18:03
Ja mam u siebie w kuchni jest bardzo wygodny, duży i pojemny ,bo pod siedziskami tapicerowanymi ma skrzynie na różne pierdołki.Niestety już się wysłużył i do nowego domu go nie zabieram. Zastanów się czy będzie ci taki narożnik pasował do mebli w kuchni.

oleniek
09-02-2008, 19:30
Dzięki wielkie
Kaloosa ten narożnik w kształcie litery U :o po prostu piękny, ale na niego to inny dom bym musiała mieć.

Meble kuchenne będą w stylu "tradycyjnym". Nowocześnie wyglądające mi się ni podobają. A do takich "staroświeckich" narożnik by pasował :wink:

futuro
20-02-2008, 15:36
Sądzę, że naroznik to fajna sprawa. Mam go w kuchni, przy nim jadamy posiłki, a ze kuchnia to miejsce gdzie najczęściej spędza się czasi i plotkuje ze znajomymi, więc tym bardziej jest on na miejscu. Kazdy moze się rozsiaśc, a czy wygodnie to juz zalezy od kazdego naroznika :wink: my nie nażekamy ;) Poza tym jest w nim sporo miejsca. Zmieniam kuchnie na nowoczesną, ale ten tradycyjny naroznik zostaje. Moze w przyszłosci go zmienię, ale myślę ze na jakiś bardziej nowoczesny :)

Damro
20-02-2008, 23:01
futuro
Zmieniam kuchnie na nowoczesną, ale ten tradycyjny naroznik zostaje.

:o :o :o [/b]

futuro
21-02-2008, 08:11
:o :o :o [/b]

No i co się tak dziwisz? :lol: nie moge sobie pozwolić na szastanie kasą w kazda strone... narożnik pasuje mi pod kolor frontów, dodatkowo go wyczyszczę, wiec ja nie widzę problemu :) a z biegiem czasu się go wymieni... trzeba szukac jakichs kompromisów, mnie i domownikom nie będzie on prszeszkadzał ani tym bardziej raził w oczy :roll: :)

02-03-2008, 22:05
mam taki narożnik w obecnym (starym) mieszkanku w kuchni i uważam z własnych obserwacji i doświadczenia, że taki narożnik jest niepraktyczny min. dlatego, iż:
- jeśli chciałabym sobie coś przestawić (a lubie przemeblowywać z konta w kont) to się nie da, bo to za wielka bryła i tylko może być w tym jednym niezabudowanym kącie;
- jak siedzi i je przy takim narożniku kilka osób, a ktoś chce wcześniej wyjśc ze środka siedziska, to jest to bardzo bardzo niewygodne, wszyscy muszą ustapić przejście, wstać i wyjść
- cieżkie w sprzątaniu (chodzi głównie o to narożnikowe miejsce zabudowane np. pod pułeczką w samym rogu);
W NOWYM DOMCIU PLANUJE ZWYKŁY PROSTY SZKLANY STOLICZEK Z KRZESŁAMI (z możliwością przestawiania tak lub siak) LUB BLAT POD OKNEM ŁĄCZĄCY SIĘ Z BLATEM NA MEBLACH KUCHENNYCH I DO TEGO KRZESŁA 2 lub 4 szt...proste, ładne, estetyczne, funkcjonalne OPRÓCZ TEGO BĘDZIE STÓŁ NA 6-8 OSÓB W JADALNI (przy kuchni)itd.
Pozdrawiam i życze podjęcia trafnej decyzji :wink:

gkrzyszt
04-03-2008, 09:18
No tak bardzo fajnie tylko jak piec osób siądzie na tym narozniku a jedna z srodaka nagle chce wstac od stołu to te pięc tez wstaje i fajne zamieszanko przy stole gotowenienie nie praktyczne