PDA

Zobacz pełną wersję : CZARNA KUCHNIA - inspiracje, realizacje, opinie



Strony : [1] 2

anjamen
08-02-2008, 23:24
Czy ktos z Was sie odważyl, zeby miec czarna kuchnie, ja sie zakochalam i nie wiem co dalej?.....




http://www.polki.pl/work/privateimages/formats/GALLERY_MAIN/13212.jpg


http://www.polki.pl/work/privateimages/formats/GALLERY_MAIN/13213.jpg


Co wy na to????????????????

noirpoulet
08-02-2008, 23:33
no to ja powiem tak: ja bym sobie nie zafundowała bo nie lubie takich zimnych, laboratoryjnych wnetrz. ale jak ktos lubi to te klimaty to efekt jest calkiem calkiem ;) brakuje mi tylko jakiegos akcentu, moze koloru w dodatkach?

anjamen
08-02-2008, 23:45
ja mam troche rozdwojenie jazni....................,
ale noirpoulet jedynym cieplym akcentem w tej kuchni niestety moze byc marmurowy tost z piaskowym dzemem,
niestety decydujac sie na taka kuchnie trzeba sie liczyc, ze jedynym ciepelkiem w tej kuchni bedzie piekarnik, czynny max.4 x roku :(

noirpoulet
08-02-2008, 23:57
racja racja, ale nie chodziło mi o "cieple" dodatki - to by chyba zespulo klimat i efekt juz nie ten. ja bym tam widziala purpure, fiolet lub butelkowa zielen - np. w reczniczkach, kubeczkach lub tym podobnych drobiazgach :)
tak zeby to laboratium bylo troche bardziej charakterne ;)

Annja
09-02-2008, 04:57
A mi bardzo się podoba, wolę laboratoria kuchenne niż babcine klimaty z rustykalnymi mebelkami, serwetkami i porcelanowymi filiżaneczkami wyeksponowanymi na półeczce :wink: . Jedyne obawy miałabym co do tego czarnego lakieru - dzienne przecieranie ściereczką gwarantowane. Uważam też, że kolorowe dodatki zepsułyby efekt kuchni prezentowanej na zdjęciu, tu właśnie chodzi o kontrast czerni z bielą, a efekt jest moim zdaniem fantastyczny

kubaimycha
09-02-2008, 07:23
Wg mnie efekt super. Lubię takie wnętrza - czyste, harmonijne, niczym nie przeładowane...Moja kuchnia jest ciemno brązowa ( fronty szkło w drewnianej ramce + fornir ). Na fornirze niczego niczego nie widać ( mam na myśli dziecięce rączki :roll: ), a szkło "traktuję" płynem do szyb...Nic trudnego...

anjamen
09-02-2008, 07:36
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Nikola79
09-02-2008, 12:19
dla mnie super proste eleganckie ale ja napewno tez bym dodala jeszcze jakis akcent kolorystyczny :))

acca5
09-02-2008, 13:56
popatrz na kuchnie Editty

kubaimycha
09-02-2008, 16:25
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Moja może mniej minimalistyczna i jeszcze wymaga trochę dopracowania...
http://images27.fotosik.pl/155/7671307febd2ba4e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/122/b66f4507d5edabb2.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/155/890f46c86b1aa381.jpg (www.fotosik.pl)

Monika $ Seba
09-02-2008, 19:10
ja też chciałam taką ciemną ale w końcu będzie biała :lol: za to czarna (na wysoki połysk) będzie lodowka, okap, zlew, płyta, piekarnik - szukam jeszcze czarnej mikrofalówki. mam nadzieję, że to się zgra. Kubaimycha- już mówiłam ale co tam powtórzę się- Wasza jest idealna:):):) i ten ekspresik :D cudeńko

kubaimycha
09-02-2008, 19:45
...jestem łasa na komplementy :lol: bardzo dziękuję...

acca5
09-02-2008, 20:22
Monika czarny okap? jeszcze nie widziałam?

Monika $ Seba
09-02-2008, 20:34
o tak!
elica s. OM

Nikola79
09-02-2008, 21:20
MONIKA ceny tych twoich okapow jak dla mnie sa astronomiczne hehe naprawde mnie wgieło hehe

izat
09-02-2008, 21:36
ja się zdecydowałam na czarny lakier w połysku
połączenie z fornirem z palisandra, ale tylko w akcentach

editta
10-02-2008, 07:29
a ja się martwię, że czarny zaczyna się robić tak popularny we wnętrzach :roll: :x

anjamen mam czarną kuchnię, choć jeszcze nadal nie skończoną. wiele osób mi odradzało ten kolor, ja się uparłam i całe szczęście

http://img142.imageshack.us/img142/9533/dsc00022ys8.jpg

http://img161.imageshack.us/img161/1407/dsc00032lw7.jpg

http://img115.imageshack.us/img115/6659/dsc00030ac5.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/5163/dsc00087ap0.jpg

ps. śliczna ta kuchnia ze zdjęcia

anjamen
10-02-2008, 09:52
Editta zapowiada sie megafantastyczna ta Twoja kuchnia, czekam na ciag dalszy.

anjamen
10-02-2008, 10:39
Kubaimycha czy pod ekspresem jest u Ciebie lodowka na napoje?
jesli tak to swietny pomysl nie wpadlabym na to, a juz teraz wiem ze musze takie cos miec ;)

editta
10-02-2008, 11:39
Editta zapowiada sie megafantastyczna ta Twoja kuchnia, czekam na ciag dalszy.
dziękuję, dziękuję :D :wink:

editta
10-02-2008, 11:40
Kubaimycha czy pod ekspresem jest u Ciebie lodowka na napoje?
jesli tak to swietny pomysl nie wpadlabym na to, a juz teraz wiem ze musze takie cos miec ;)
wtrącę się do rozmowy, to lodówka na wino. na napoje może wystarczy side by side z barkiem? również wygodne rozwiązanie

anjamen
10-02-2008, 11:51
Kubaimycha czy pod ekspresem jest u Ciebie lodowka na napoje?
jesli tak to swietny pomysl nie wpadlabym na to, a juz teraz wiem ze musze takie cos miec ;)
wtrącę się do rozmowy, to lodówka na wino. na napoje może wystarczy side by side z barkiem? również wygodne rozwiązanie

:oops: ło matko jaka ja gapa jestem, teraz jeszcze bardziej mi sie podoba :wink:
a co to jest side by side z barkiem? :oops:

editta
10-02-2008, 12:45
Kubaimycha czy pod ekspresem jest u Ciebie lodowka na napoje?
jesli tak to swietny pomysl nie wpadlabym na to, a juz teraz wiem ze musze takie cos miec ;)
wtrącę się do rozmowy, to lodówka na wino. na napoje może wystarczy side by side z barkiem? również wygodne rozwiązanie

:oops: ło matko jaka ja gapa jestem, teraz jeszcze bardziej mi sie podoba :wink:
a co to jest side by side z barkiem? :oops:
yyy pytasz poważnie :roll: np. taka
http://image.ceneo.pl/data/products/264032/product.jpg
po lewej dystrybutor wody i kostkarka, drzwi prawe barek :wink:

kubaimycha
10-02-2008, 14:57
Kubaimycha czy pod ekspresem jest u Ciebie lodowka na napoje?
jesli tak to swietny pomysl nie wpadlabym na to, a juz teraz wiem ze musze takie cos miec ;)
wtrącę się do rozmowy, to lodówka na wino. na napoje może wystarczy side by side z barkiem? również wygodne rozwiązanie

Tak, to lodówka na wino...Na napoje wystarcza "zwykła" side by side, jak napisała editta...

anjamen
10-02-2008, 15:26
:oops: yyyyy dzieki dziewczyny, nie wiedzialam ze ona sie tak ladnie nazywa :oops:
ale tej lodowki nie da sie zabudowac.
a ja chcielabym miec mebloscianke taka jak na pierwszej fotce w tym watku. i nie mam miejsca wiecej na taka ogromna lodowke :(

nobodyspecial
10-02-2008, 15:46
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.

ps. ....nie polecam czarnego do kuchni.Dlaczego? Odpowiedz mamy w kuchniach profesjonalnych. :P

kubaimycha
10-02-2008, 15:49
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

nobodyspecial
10-02-2008, 15:57
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%

anjamen
10-02-2008, 20:52
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%

a skad u Ciebie taka statystycza wiedza nt jadania poza domem?
wow!...

editta
10-02-2008, 21:14
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%
i co z tego :roll: :roll: :roll:

nobodyspecial.
11-02-2008, 06:35
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%

a skad u Ciebie taka statystycza wiedza nt jadania poza domem?
wow!...

Z "otaczanajego nas świata". :P


ps. ......człowiek uczy sie całe życie i umiera głupi. :D

nobodyspecial.
11-02-2008, 06:40
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.

ps. ....nie polecam czarnego do kuchni.Dlaczego? Odpowiedz mamy w kuchniach profesjonalnych.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%
i co z tego :roll: :roll: :roll:
...ano bardzo dużo, tylko trzeba sie tego dopatrzec.:D

ps. pozwoliłem sobie dodać co to zostło zgubione w cytacie(na grubo). :P

editta
11-02-2008, 07:16
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.

ps. ....nie polecam czarnego do kuchni.Dlaczego? Odpowiedz mamy w kuchniach profesjonalnych.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%
i co z tego :roll: :roll: :roll:
...ano bardzo dużo, tylko trzeba sie tego dopatrzec.:D

ps. pozwoliłem sobie dodać co to zostło zgubione w cytacie(na grubo). :P
kuchnie profesjonalne są ze stali nierdzewnej i są prze... do czyszczenia. czyli co :-? :roll:

Elfir
11-02-2008, 08:44
Nie chciałabym czyścić takiej kuchni

arkadiush
11-02-2008, 10:03
chyba, że ma się odkurzacz parowy :)
planujemy czarną kuchnię ze szkła, na razie mamy blat z czarnego granitu Szwed.
Odkurzaczem parowym czyści się go z 2 minuty. Testowaliśmy czyszczenie szyb i idzie równie szybko.
Pozdrawiam

anjamen
11-02-2008, 12:47
mysle ze recznik papierowy i plyn do mycia szyb tez da rade :)
bardziej obawiam sie bialego blatu do czyszczenia, przpuszczam, ze musi byc z jakiegos bardzo gladkiego kamienia.

ja i ty
11-02-2008, 15:14
Kubaimycha piękny ten Twoj dom, ze ja sie wczesniej nie natknelama na Twoj album :roll:
kuchnia tez super, mozesz wkleic do tego watku jakies fotki swojej?, rzeczywiscie prawie czarna

Kolor "prawie czarny" jest o krok od czarnego i aż jeden krok do czarnego.

ps. ....nie polecam czarnego do kuchni.Dlaczego? Odpowiedz mamy w kuchniach profesjonalnych.



...moja nawet nie jest prawie...to ciemny brąz...

...i bardzo dobrze. :P
Taka mała ciekawostka. Kuchnie czarne sa kupywane przez ludzi jedzacych "out", ale jest to najmniejszy odsetek tego koloru, w calości kupowanych kolorow przez nich.

Natomiast najwiekszy odsetek ludzi stolujacych sie "out' jest w:
usa - 50%
niemcy, francja, gb 30 %
polska ponizej 5%
i co z tego :roll: :roll: :roll:
...ano bardzo dużo, tylko trzeba sie tego dopatrzec.:D

ps. pozwoliłem sobie dodać co to zostło zgubione w cytacie(na grubo). :P
kuchnie profesjonalne są ze stali nierdzewnej i są prze... do czyszczenia. czyli co :-? :roll:



Wyjaśnijmy sobie "cośniecoś". Jedna sprawa to "commercial kitchen", a druga to "pro".
Inaczej, coś innego to "Pro Kitchen Appliances & Cabinetry", a "Commercial Appliances & Cabinetry". Proponuje wgłębić sie w temat.

Co do czarnego koloru na szafkach, to proponuje podstawowy test. Pocieramy
dłonie, a nastepnie odciskamy palec na powierzchni szafki.

ps. powinno to wyjaśnić, dlaczego omijają czarny kolor szerokim łukiem.

izat
11-02-2008, 15:19
czarny jest the best :)
a dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania :D
co Ty reklam nie słuchasz? :D:D:D:D:D
poza tym, dłonie trzeba myć a nie o szafki wycierać :P

ja i ty
11-02-2008, 15:40
czarny jest the best :)
a dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania :D
co Ty reklam nie słuchasz? :D:D:D:D:D
poza tym, dłonie trzeba myć a nie o szafki wycierać :P


....wszystko jest logiczna kontynłacją "zdarzeń". Jak ktoś jada "out", to malo w domu przebywa i ma czystą kuchnie. :lol:

ps. co do dłoni, najlepiej myć co kilka minut i omijać otwieranie szafek. :D

anjamen
11-02-2008, 15:40
Wyjaśnijmy sobie "cośniecoś". Jedna sprawa to "commercial kitchen", a druga to "pro".



nie mam zamiaru zglebiac calej ideologii i etymologii dotyczacej commercial kitchen etc zeby kupic sobie kuchnie taka jak mi sie podoba, ani tez nie mam zamiaru wycierac rak o szafki :D

jak widac nie wszyscy omijaja czarne kuchnie szerokim łukiem,
pozdrawiam

ja i ty
11-02-2008, 15:43
Wyjaśnijmy sobie "cośniecoś". Jedna sprawa to "commercial kitchen", a druga to "pro".



nie mam zamiaru zglebiac calej ideologii i etymologii dotyczacej commercial kitchen etc zeby kupic sobie kuchnie taka jak mi sie podoba, ani tez nie mam zamiaru wycierac rak o szafki :D

jak widac nie wszyscy omijaja czarne kuchnie szerokim łukiem,
pozdrawiam

.... , ale ja nikomu nie zabraniam czarnej kuchni, można sobie w niej nawet widelec do oka wkładać, jak ktoś lubi. :P 8) :D

izat
11-02-2008, 15:47
no to zamawiajcie kuchnie z uchwytami a nie z clikami :D
co Wy wyprawiacie w tych kuchniach, że Wam się tak fronty brudzą??
ja dużo gotuję i nie jadam out, także nie kumam o co biega :D
a nawet jak przyjdzie mi raz na tydzień przetrzeć te fronty, to co wielkiego się stanie?? :P nawet zamiast fitnessu :D a korona mi z głowy nie spadnie

ja i ty
11-02-2008, 15:52
no to zamawiajcie kuchnie z uchwytami a nie z clikami :D
co Wy wyprawiacie w tych kuchniach, że Wam się tak fronty brudzą??
ja dużo gotuję i nie jadam out, także nie kumam o co biega :D
a nawet jak przyjdzie mi raz na tydzień przetrzeć te fronty, to co wielkiego się stanie?? :P nawet zamiast fitnessu :D a korona mi z głowy nie spadnie


... raczej mowa o "dowodach przestępstwa", czyli odcisk palca widoczny z "kilomerta".8)

BEATA-BETI
11-02-2008, 15:53
xxx

anjamen
11-02-2008, 15:57
w moim przypadku argument ze sie brudzi odpada, bo jestem pedantyczna i jakikolwiek kolor kuchni wybiore i tak codziennie bede jechac ze szmata ;)

uchwyty rzeczywiscie ulatwia zycie, jak na pierwszej fotce.

ja i ty
11-02-2008, 15:58
Piękne te czarne kuchnie :D

....oczywiście, "wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma".

ps.w kuchni podnad wszystko liczy sie praktyczność. Czasem też "cośniecoś"gotuje.

izat
11-02-2008, 16:00
fakt jest taki, że czarny czarnemu nierówny
właśnie to przerabiam
przy zamówieniu konieczne są próbki, chyba że komuś nie zależy na głębi ...

ja i ty
11-02-2008, 16:01
w moim przypadku argument ze sie brudzi odpada, bo jestem pedantyczna i jakikolwiek kolor kuchni wybiore i tak codziennie bede jechac ze szmata ;)

uchwyty rzeczywiscie ulatwia zycie, jak na pierwszej fotce.

tu nikt nie mówi o brudzeniu się. :P

anjamen
11-02-2008, 16:21
fakt jest taki, że czarny czarnemu nierówny
właśnie to przerabiam
przy zamówieniu konieczne są próbki, chyba że komuś nie zależy na głębi ...
fronty moga byc tez szklane, wtedy chyba mniejsze prawdopodobienstwo ze beda jakies problemy z czarnym odcieniem czarnego :wink:

izat
11-02-2008, 16:26
wiem, że mogą być szklane
ale ja takich nie chcę :)

editta
11-02-2008, 19:40
nobodyspecial. nadal nic z tego nie wynika. szkoda mi życia na takie pierdoły. nie lubię schematów i monotonni, cieszę się, że gusta są różne. a wiesz można ja jestem wyjątkiem, potwierdzającym tą jakąś twoją regułę :o

anjamen słuchaj się siebie. będziesz zadowolona, skoro taka ci się podoba. wszystkich nigdy nie zadowolisz, zawsze ktoś będzie wytykał bo to tamto.

a z tym czyszczeniem to gruba przesada. że niby na kolanach i z zmiotką ryżaną mam po niej jeździć :o :-? delikatna ściereczka i płyn. jedyne na co należałoby zwrócić uwagę to rysy, na ciemnym bardziej są widoczne.

Monika $ Seba
11-02-2008, 20:15
święte słowa editta
każdy swoją głowę ma, a z gustami..... się nie dyskutuje

noirpoulet
11-02-2008, 21:04
dokładnie! ja np. w takiej kuchni czułabym się jak prosektorium, ale ktoś pewnie powie że u mnie się czuje jak w muzeum albo ludowej jadłodajni :P
ważne żeby samemu wiedzieć, jaki klimat się czuje a jaki nie.
a nie oszukujmy się - brudzi się wszystko, sprzątać trzeba tak czy siak - kuchnia to kuchnia - kapie, kipi, kruszy się... nie jest rozwiązaniem 'kamuflujący' mebel ;)

ja i ty
11-02-2008, 21:11
nobodyspecial. nadal nic z tego nie wynika. szkoda mi życia na takie pierdoły. nie lubię schematów i monotonni, cieszę się, że gusta są różne. a wiesz można ja jestem wyjątkiem, potwierdzającym tą jakąś twoją regułę :o

anjamen słuchaj się siebie. będziesz zadowolona, skoro taka ci się podoba. wszystkich nigdy nie zadowolisz, zawsze ktoś będzie wytykał bo to tamto.

a z tym czyszczeniem to gruba przesada. że niby na kolanach i z zmiotką ryżaną mam po niej jeździć :o :-? delikatna ściereczka i płyn. jedyne na co należałoby zwrócić uwagę to rysy, na ciemnym bardziej są widoczne.

..jednak winika. :P jeden woli miec widoczne odciski palcow na blyszczacej czarnej powierzchi, a inny nie. napewno czarne to nie monotonnosc chocby z tego powodu, wiem bo mialem "x" lat temu czarna lodowe i mikrofale.

ps. jakieś 2-3 lata temu prezentowałem wykonywaną czarną łazienke, w środe idzie w demolke pod młot. Kobieta rowniez sie upirala, ze bedzie praktyczna.Tylko to nie ją przekonywalem wtedy, tylko ludzie ktorzy to projektowali. Zamieszcze kilka fotek.

Czarny kolor ma to do siebie, że oblewa zwykły test z odciśnieciem palca.

BEATA-BETI
11-02-2008, 21:14
xxx

ja i ty
11-02-2008, 21:23
Piękne te czarne kuchnie :D

....oczywiście, "wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma".

ps.w kuchni podnad wszystko liczy sie praktyczność. Czasem też "cośniecoś"gotuje.

Nie rozumiem cyt "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma", a ty skąd wiesz jaką ja mam kuchnię ?

np. nie jesteś użytkownikiem tych z tego tematu. :P

editta
12-02-2008, 08:28
ja i ty piszesz pod różnymi nickami :o :o :o

cała ta dyskusja i twoje argumenty są nijakie.
sprawdź w słowniku co oznacza słowo monotonia i schematyczność. albo podaj mi przykład czym dla ciebie w życiu codziennym jest ta monotonia albo co nią nie jest, a najlepiej ogranicz się do tematu kuchni.
można rzec, że wszystko już było. wzory, style, zestawienia, kształty... ciągle powracają, ze zmianami lub bez.

powiedz mi o czy świadczy to, że miałeś/masz czarną mikrofalę:
a) że kolor czarny to przeżytek i jeżeli cokolwiek masz w takim kolorze to jesteś 100 lat za murzynami
b) że kolor czarny to wielka pomyłka. ooo matko a co z tymi co mają czarny metalik na samochodzie - to dopiero przestępstwo i wpadka jeżeli chodzi o użyteczność. i co ile widzisz takich dookoła. a może mają je tylko ci, którzy jeżdżą taxi, a auto stoi w garażu tak dla ozdoby i na pocieszenie oka. co statystyka na to? ratuj biedaków
b) a może mikrofala to już zabytek, skoro to już było i to w tylu wydaniach kolorystycznych i kształtach
c) a może mam kłaniać się w pół, bo miałeś taką kiedy nam się jeszcze o niej nie śniło
d) a może mam cię podziwiać, bo odkryłeś czarny przede mną
e) a może lubisz drwić z innych, bo sprawia ci to przyjemność, samotny jesteś, nie?
f) ........................
g) .......................

mogłabym tak długo. udało ci się wciągnąć mnie w swoją bezsensowną dyskusję. ale to dlatego, że lubisz prowokować i jak widzę co poniektórzy już cię tutaj rozpoznają

joan
12-02-2008, 09:30
Ja mam czarny granitowy blat...w sumie chyba z 7 m kw.
To jest 7 metrów kwadratowych mojej kuchennej udręki... :roll:
Never Ever czarności w kuchni...:evil:

izat
12-02-2008, 09:36
Ja mam czarny granitowy blat...w sumie chyba z 7 m kw.
To jest 7 metrów kwadratowych mojej kuchennej udręki... :roll:
Never Ever czarności w kuchni...:evil:
jaki to granit??
co Cię w nim tak męczy??

markdottir
12-02-2008, 09:56
chyba mocno przesadzacie. każdą kuchnie trzeba sprzątać.
ja mam kuchnię z mdfu malowanego na kremowy kolor. mat nie błysk i codziennie wycieram fronty szafek. żadna filozofia i zadna tragedia... :roll:

anjamen
12-02-2008, 10:12
zlewajmy posty "ja i ty" to sie wyniesie (albo udlawi barszczem)
w koncu to post o czarnej kuchni a ja nie mam zamiaru dyskutowac z kims kogo wiedza na ten temat jest zadna. Po co zasmiecasz watek swoja nikla wiedza???????????
po prostu nie odpisujmy na jego prowokacyjne brednie.

a wracajac do tematu joan dlaczego granitowy jest udreka?

joan
12-02-2008, 11:29
kuchie mam białą - lakierowany mdf - jest ok.
Ajax w sprayu i ściereczka z mikrofibry wystarczaja. Ja wolę wiedziec gdzie mam umyć - np. na ciapkach i kropkach brudu nie widac ale on będzie tam w takim samym stopniu jak na białym lakierze. Ale poniewaz tu go widze - to ciach i go nie ma, jest mi z tym lepiej.
Ale czarny blat (nawet nie do końca czarny - bo ma w sobie opiłki miedzi , rudy...chyba... - no czegos złotego...) to koszmar...z polerowaniem.
Szafki to powierzchnia pionowa - odbija sie w niej światlo głównie dzienne (ja mam kuchnię w północnej czesci - więc powiedzmy nie stanowi to problemu dla utrzymania nie tyle czystości juz nawet co własnie połysku bez odcisnietych paluchów.

Ale blat to powierzchnia pozioma - w ktorej odbijają sie wszystkie światła - a w dzisiejszych kuchniach to głównie halogeny - mocne, skierowane na obszary robocze światło a nie jak dawniej - rozproszone - w postaci jednej lampy na suficie.
Tu też działa tylko ajax i mikrofibra. Ale przeciez tu cały czas cos się dzieje...nie daj boże przetrzec gąbka z wodą lub zwykłeym plynem do mycia naczyn...zostaja smugi, które trzeba polerować kilka razy...wystarczy że ktos oprze sie o blat, lub zaschnie woda...nie można tu poprostu zetrzeć okruszków chleba...czy postawic goracy talerz...zaraz zaparuje, zostawi ślad... :x
to naprawdę bez sensu...bo przecież wiem że i tak jest bardzo czysto...a paluchy nie były brudne...na innej powierzchni takie slady sa widoczne dla oka własnie gdy paluchy sa tłuste albo klejace - a czarnym polysku wydobywa to wszystko i psuje tylko nerwy...wyglada to naprawdę nieestetycznie , niedbale...

no nie wiem jak wam to wytłumaczyc bo może to nie ma znaczenia - ale mysle że wybierajac takie a nie inne materiały liczymy na okreslony efekt - minimalistyczny w tym wypadku...uporządkowania, nieskazitelności...
jesli zamierzamy jednak z kuchni korzystać (jak ja) to po prostu sie to nie sprawdza chocby nie wiem jak sie starał...
a jesli po pewnym czasie gotowanie w naszej kuchni będzie nam sie kojarzyło głownie z jej czyszczeniem -to predziej czy póżniej zaczniemy tego gotowania unikać - czesciej skorzystamy z jedzenia Away from Home pod byle pretekstem... :roll: przecież nie lubimy sie udręczać...(a może lubimy?)
Chyba nie po to inwestujemy w kuchnie orgomne pieniądze - żeby sobie stała i lśniła...a my sie do niej nie dotykamy, co najwyżej parzac sobie w niej poranną kawę...patrząc i podziwiając jakie to wszystko piękne...i to my sobie sami zgotowaliśmy ten los... :roll:

pawlaczynski
12-02-2008, 12:42
A my szykujemy się na kuchnię wenge i najbardziej pasowałby do niej ciemny szary blat. Będzie też dużo elementów z aluminium. Jestem 'lekko' świrnięty na punkcie czystości, szczególnie w kuchni, więc szmata w rękę i czyszczę. Czarną czyścić też będę, bo lubię. Wolę sprzątać i cieszyć się ładną kuchnią niż też sprzątać i marudzić, że mogłaby być ładniejsza.

Przecież np. buty mają być ładne a nie 'niebrudzące' się :-)

Pozdrawiam
P.R.

joan
12-02-2008, 13:06
A my szykujemy się na kuchnię wenge i najbardziej pasowałby do niej ciemny szary blat. Będzie też dużo elementów z aluminium. Jestem 'lekko' świrnięty na punkcie czystości, szczególnie w kuchni, więc szmata w rękę i czyszczę. Czarną czyścić też będę, bo lubię. Wolę sprzątać i cieszyć się ładną kuchnią niż też sprzątać i marudzić, że mogłaby być ładniejsza.

Przecież np. buty mają być ładne a nie 'niebrudzące' się :-)

Pozdrawiam
P.R.
to zupełnie nie to samo - czym innym jest sprzątanie żeby było czysto, a czym innym komplulsywne bieganie ze ścierką - bo po godzinie od sprzątania nadal masz dyskomfort że coś jest nie tak...
he he - ja też broniłam swojego pomysłu do końca. Ale dziś przyznaję że to był błąd - juz jako praktyk wiem że to syzyfowa praca, szkoda na nią czasu...

Jestem raczej pedantyczna. I To chyba własnie z tego powodu nie moge znieść że nie jest idealnie jakbym chciała, tym bardziej w kuchni otwartej na dom - w której gotuję bo lubie - także dla znajomych - i tych zupełnie nowopoznanych - i z ich udziałem... 8)

A wenge to nie czarny połysk, tak jak szary blat to nie czarny kamień i to zupełnie inne materialy - to chyba oczywiste - inaczej chłoną światło - naturalne i sztuczne...
a idąc za przytoczonym porownaniem - zamszowych butów nie zalożymy na spacer w błocie tylko dlatego że są ładne... :wink:
dziś mamy duzy wybór - ładne i modne moga być też kalosze... :wink: wtedy będą jak najbardziej a propos :wink:

ja i ty
12-02-2008, 14:13
o i zjadlo posty. :(

Jeszcze raz powiele opinie specow od kuchni, ze czarny kolor jest najbardziej niepraktyczny.

.... a wyglada to tak:

high gloss - superrrr niepraktyczny
semi gloss- superrr niepraktyczny
satin superr niepraktyczny
matt - super niepraktyczny(ten musimy rozpatrywac troche inacze, bo z jednej stony do powyzszych bardziej praktyczny, ale z drugiej do kitu)

* - skala rosnie z dodaniem literki r

izat
12-02-2008, 14:58
joan,
chyba masz blat z granitu o nazwie Galaxy Star
mam kilku znajomych z takimi właśnie blatami i są zadowoleni z użytkowania
ale może mniej się przejmują smugami ;)
mam nadzieję, że nie będzie mi to przeszkadzało ... bo zamierzam mieć taki sam blat

ja i ty
12-02-2008, 15:17
czarny blat(granitowy), a szafki co calkiem inna bajka w poruszanym temacie. :P

Najprosciej poruszany temat zaprezentowac mozna na porcelanie.Czarna porcelana jest zmora restauratorow.

http://img255.imageshack.us/img255/2547/barszczjg8.jpg


I ma takie pytanie do was. Czy nikt tego z was nie widzi i tak sie oburzacie?


Juz proscie chyba nie mozna.

OK
12-02-2008, 15:21
Ja mam w kuchni blat z galaxy star na "barku" roboczym - i nie narzekam, a nie należę do osób, które w kółko pucują :oops: Mi się wydaje, że właśnie przez te rozmaite drobinki mniej na nim widać zabrudzenia i zamazy niż byłoby widać na całkiem czarnym blacie.

Fakt, że nie przejmuję się za mocno smugami, ale jak wytrę gąbką z ludwikiem i potem do sucha ręcznikiem papierowym, to bez specjalnego polerowania żadne smugi się nie robią.

ja i ty
12-02-2008, 15:26
Ja mam w kuchni blat z galaxy star na "barku" roboczym - i nie narzekam, a nie należę do osób, które w kółko pucują :oops: Mi się wydaje, że właśnie przez te rozmaite drobinki mniej na nim widać zabrudzenia i zamazy niż byłoby widać na całkiem czarnym blacie.

Fakt, że nie przejmuję się za mocno smugami, ale jak wytrę gąbką z ludwikiem i potem do sucha ręcznikiem papierowym, to bez specjalnego polerowania żadne smugi się nie robią.

Kamien(blat) "maskuje", nie ma jednakowej struktuty jak "finish" mebli.To jest cala roznica. :P

editta
12-02-2008, 15:26
anjamen przepraszam, że popsułam (i nadal psuję) twój wątek :oops: na forum staram się unikać takich dyskusji, bo wiem, że do niczego nie prowadzą. każdy ma swoje zdanie. odmienne opinie i to szanuje. ale tego nie mogę sobie darować (ostatni raz obiecuję) :lol: :lol:


o i zjadlo posty. :(

Jeszcze raz powiele opinie specow od kuchni, ze czarny kolor jest najbardziej niepraktyczny.

.... a wyglada to tak:

high gloss - superrrr niepraktyczny
semi gloss- superrr niepraktyczny
satin superr niepraktyczny
matt - super niepraktyczny(ten musimy rozpatrywac troche inacze, bo z jednej stony do powyzszych bardziej praktyczny, ale z drugiej do kitu)

* - skala rosnie z dodaniem literki r
nie używaj obcych wyrazów skoro nie masz nawet słownika. kolejne stwierdzenie typu take out food :lol: :lol:
a po drugie z powyższego cytatu :roll: wynika, że każda powłoka jest niepraktyczna i nie nadaje się na kuchenne fronty.
czy ty rozumiesz wogóle co piszesz :o :o

ja i ty
12-02-2008, 15:33
anjamen przepraszam, że popsułam (i nadal psuję) twój wątek :oops: na forum staram się unikać takich dyskusji, bo wiem, że do niczego nie prowadzą. każdy ma swoje zdanie. odmienne opinie i to szanuje. ale tego nie mogę sobie darować (ostatni raz obiecuję) :lol: :lol:


o i zjadlo posty. :(

Jeszcze raz powiele opinie specow od kuchni, ze czarny kolor jest najbardziej niepraktyczny.

.... a wyglada to tak:

high gloss - superrrr niepraktyczny
semi gloss- superrr niepraktyczny
satin superr niepraktyczny
matt - super niepraktyczny(ten musimy rozpatrywac troche inacze, bo z jednej stony do powyzszych bardziej praktyczny, ale z drugiej do kitu)

* - skala rosnie z dodaniem literki r
nie używaj obcych wyrazów skoro nie masz nawet słownika. kolejne stwierdzenie typu take out food :lol: :lol:
a po drugie z powyższego cytatu :roll: wynika, że każda powłoka jest niepraktyczna i nie nadaje się na kuchenne fronty.
czy ty rozumiesz wogóle co piszesz :o :o


czepiasz sie , a nie masz racji. 8)

ps. a-ha Proponuje zmienic slownik.

Take-out , carry-out , take-away or tapau 8)


znowu ominelas, ze powloka w kolorze czarnym, a to jest roznica. Prawda??? 8)

joan
12-02-2008, 15:38
OK -hmmm - no to chyba mam fisia... :roll:
warto dodać że nie mam w oknie zasłon rolet, firanek, a po zmroku na blat pada światło z 6 halogenów po 50W każdy - więc jest na niezłej wystawce...
największa część blatu do którego się czepiam jest na wprost okna na półwyspie - więc ekspozycja jego "walorów" jest największa...
ten blat pod szafkami - przy ścianie nie jest tak podświetlony...więc :co z oczu to z serca...? :wink:

jakby co - to zapraszam na wspólne gotowanie... :lol:

porcelana tylko biała - ale miseczki do niektórych dań głównie czarne...mam pare takich które choć pyszne to na białym nie wyglądają zbyt zachęcająco...
risotto, krewetki, sałaty, curry, no i wiele wiele innych...tylko na czarnym... :wink:

ja i ty
12-02-2008, 15:46
OK -hmmm - no to chyba mam fisia... :roll:
warto dodać że nie mam w oknie zasłon rolet, firanek, a po zmroku na blat pada światło w 6 halogenów po 50 w każdy - więc jest na niezłej wystawce...
największa część blatu do którego się czepiam jest na wyspie - pośrodku
kuchni - na wprost od okna - więc ekspozycja jego "walorów" jest największa...
ten blat pod szafkami - przy ścianie nie jest tak podświetlony...więc :co z oczu to z serca...? :wink:

porcelana tylko biała - ale miseczki do niektórych dań głównie czarne...mam pare takich które choć pyszne to na białym nie wyglądają zbyt zachęcająco...
risotto, krewetki, sałaty, curry, no i wiele wiele innych...tylko na czarnym... :wink: i już... :wink:

Ty piszesz o blacie , a oni staraja sie przeniesc poniekat na meble. :P Blat to jest maly pikus , a szafki to calkiem inna bajka.Jak to mozna im wytlumaczyc?

Niech ktos z madrali opisze jak zachowuja sie czarne szafki.

ja i ty
12-02-2008, 15:52
...dodam, ze powloki moga miec jeszcze inne wykonczenie jak np. pearl lub np. eggshell . Jednak w czarnym kolorze to i tak malo pomaga. :P

OK
12-02-2008, 15:56
OK -hmmm - no to chyba mam fisia... :roll:
warto dodać że nie mam w oknie zasłon rolet, firanek, a po zmroku na blat pada światło z 6 halogenów po 50W każdy - więc jest na niezłej wystawce...
największa część blatu do którego się czepiam jest na wyspie - na wprost okna na półwyspie - więc ekspozycja jego "walorów" jest największa...
ten blat pod szafkami - przy ścianie nie jest tak podświetlony...więc :co z oczu to z serca...? :wink:

jakby co - to zapraszam na wspólne gotowanie... :lol:

porcelana tylko biała - ale miseczki do niektórych dań głównie czarne...mam pare takich które choć pyszne to na białym nie wyglądają zbyt zachęcająco...
risotto, krewetki, sałaty, curry, no i wiele wiele innych...tylko na czarnym... :wink:

Mój blacik też na środku kuchni, wprawdzie bez halogenów, ale również na wprost okna. I również widzę jakieś zamazy, jak przelecę byle jak w trakcie gotowania, byleby wytrzeć - pewnie że są. Ale po normalnym umyciu i wytarciu ich nie ma. Nie zauważyłam też żeby coś się robiło od dotykania np.

A jeśli chodzi o różne stopnie połysku - to czarna płyta gazowa, nie na wysoki połysk, tylko taki jakby "metalic" (nie wiem, czy to dobre określenie :roll: ) już pięć minut po umyciu jest zakurzona :evil: Nigdzie tego kurzu nie widzę, a tam momentalnie jest i wygląda na nigdy nie wycierany :evil: Nie sądzę, żeby akurat tylko tam się kurzyło - a kurzy się ciągle po remoncie :x

editta
12-02-2008, 15:57
ja i ty ja wymiękam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joan
12-02-2008, 16:09
Nie moją rolą jest przekonywac .Wyrażam swoje zdanie. Można z niego skorzystać lub nie. Bo pewnie że wygodniej byłoby mi pisac że skoro wydalam 6 tys na taki blat to jest on the best a skoro ja go wybralam to był to wybór najlepszy z mozliwych...

Takie kuchnie sa piękne - ale niepraktyczne. Nie znosze tego kryterium - i często swiadomie odrzucam - bo mi wszystko co przyjemne i mile wydaje się niepraktyczne :wink: Zresztą biały mdf tez mial być niepraktyczny - a jednak jest. Aleczym innym jest czerń w kuchni - zwłaszcza lakierowana czerń.
Tak sobie myślę:
W czarnej kuchni trzeba mocnego oświetlenia - bo bardziej czerń pochłania lumeny - to oczywiste. Doświetlajac zatem taką kuchnię z połyskiem podkreślasz nie tylko jej uroki - ale wydobywasz to wszystko podczas używania sie w niej pojawia - i nie chodzi tu o brud tylko zwykły dotyk - kontakt z przedmiotami nieunikniony przy gotowaniu choćby w gumowych rękawiczkach...to pył z mąki, para wodna, smugi od przetarcia idealnie czystą szmatka i inne - normalnie nieauważalne problemy..
I tu powstaje błędne koło - coś co miało być urocze- klasą samą w sobie przestaje nią byc - bo to co widzi oko ludzkie to paliuchy i smugi...przynajmniej ja to widzę... głownie to :roll:
Moze gdybym żyła sobie sama - to nie miałoby to większego znaczenia - ale mam dzieci - dzieci mają znajomych, i ja mam znajomych - którzy lubią przesiadywac sobie w tej kuchni...i ona żyje a nie tylko stoi i lśni...

Elfir
13-02-2008, 08:24
A ja mam tania olche miodową BRW i to jest idealny kolor.
Muszą mi się wylać buraczki, by zabrudzenie było widoczne :)

literkas
13-02-2008, 10:07
ja nie mogłabym mieć czarnej kuchni z tego powodu, że czarny i granatowy we wnętrzach działa na mnie depresyjnie :cry: . W pochmurny dzień odebrałoby mi to energię do życia.
Nie mogę mieć nawet zbyt wielu dodatków w tych 2 kolorach... :lol:

anjamen
13-02-2008, 13:19
a ja jade dzisiaj do salonu zeby mi zrobili wizualizacje mojej czarnej kuchni,
nie przekonuje mnie argument ze trzeba sprzatac, bo i tak sie sprzata i tak,
zobaczymy czy w moim przypadku bedzie ok.
plan mojej kuchni z jadalnia wyglada tak:
nie planuje zadnych wiszacych szafek, sciane po prawej stronie (dlugosc 3,96) planuje prawie cała zabudowoc mebloscianka i troche sie boje ze bedzie za ciemno, cala sciana czarna, co myslicie?

http://img262.imageshack.us/img262/7716/plankuchnijp9.jpg

jeny
13-02-2008, 13:24
czarne wyszczupla...

anjamen
13-02-2008, 13:29
kto zna
"panioł Frał" wie ze jest sucharem :D :D :D http://img526.imageshack.us/img526/8273/fraxc0.jpg

KiZ
13-02-2008, 13:50
(...)nie planuje zadnych wiszacych szafek, sciane po prawej stronie (dlugosc 3,96) planuje prawie cała zabudowoc mebloscianka i troche sie boje ze bedzie za ciemno, cala sciana czarna, co myslicie?
(...)


Ja mam w salonie dużą scianę praktycznie czarną (kominek). Przy białych ścianach nie ma najmniejszego wrażenia mroczności.

anjamen
13-02-2008, 13:53
KiZ wrzuc pls jakas fotke

ja i ty
13-02-2008, 14:27
nie przekonuje mnie argument ze trzeba sprzatac, bo i tak sie sprzata

Mowa o ciaglym przecieaniu tuz po sprzataniu i tak w kolo i tak w kolo i tak w kolo. Czy to jest roznica? :P


Prosze mi nie imputowac pewnych stwierdzen , ktorych nie wypowiedzialem. :P

anjamen
14-02-2008, 09:45
teraz nastepne pytanie:
jaki blat?
marmur/granit czy tak polecany ale najdrozszy corian?

ja i ty
14-02-2008, 14:06
teraz nastepne pytanie:
jaki blat?
marmur/granit czy tak polecany ale najdrozszy corian?

Zrobie male tlumaczenie pewnych informacji z fachowych zrodel "po polskiemu", bo "zara" fachowce zaczna krytykowac.

"Najlepiej zastosowac blaty w kolorach jasnych.
.....jak najwieksza powierzchnia okien....."

Marmur - mozna , ale lepiej unikac i trzymaj sie zdaleka. Jak tak bardzo chcesz czarna kuchnie, kup zwykly granit strzegomski.

Nie ma to nic wspolnego z tym co napisala jedna z "kolezanek", ktora ma doswiadczenia w czarnym blacie. Ma blat niczego sobie i cosniecos napisala jak sie sprawuje. Ja przepisalem zasade estetyki kolorow i ich wzajemnych kontrastow.



http://images24.fotosik.pl/158/73ff6b5bb68dd997m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73ff6b5bb68dd997)
(klikni na obrazek w celu zaladowania wirusa :wink: )



Tak na marginenia wracajac do praktycznosci czarnych powlok, to obiecalem zdjecie 2-letniej lazienki , ktora juz od wczoraj jest historia.



http://img88.imageshack.us/img88/7361/czarne4yj8.jpg
widoczne odbicia palcow, ktore powstaly przy luzowaniu drzwi szklanych(zapieranie sie dlonia i ciagniecie drzwi)
http://img88.imageshack.us/img88/1935/czarne5ln4.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/4041/czrne5yn7.jpg

ps.co za zbieg okolicznosci, blaty sa wykonane z tego samego "produktu",sa ladne i drogie ale to inna bajka.

jeny
05-09-2008, 23:17
ja i ty, jak po remontach? :roll:
dalej błazeria w angliku? 8) :lol: :wink:

Marta&Sławek
30-10-2008, 16:29
Minęło trochę czasu od wypowiedzi na temat czarnych kuchni. Może ktoś z Was może już pochwalić się swoją "czarnulką"? Jestem na etapie wybierania mebli kuchennych i chętnie obejrzałabym jakieś fotki.
Zwłaszcza kuchni Izat, która planowała połączyć ją z fornirem palisander.

ellaj
30-10-2008, 17:51
Anjamen, a Cie chyba zamorduje:)
Planowalam kuchnie wenge. Moze juz oklepana, ale taka mialam koncepcje. Do tego kremowy naroznik w salonie.
Potem pokazalas meble ze sklepu w Sobotce i zakochalam sie w czarnym narozniku.
Poniewaz salon ma byc minimalistyczny, planowalam tylko komplet wypoczynkowy, i kino domowe w kolorze srebrnym lub czarno-srebrnym.
I co teraz? Cala koncepcja wziela w leb.
Naroznik bedzie czarny, sprzet srebrno-czarny, akwarium z czarna szafka i ... czarna kuchia oczywiscie. Bez zbednych cieplych dodatkow. Typowe laboratorium. Uwielbiam!!!
Nie wiem jak to sie bedzie mialo do calosci, bo drzwi mam czekoladowe, wszystkie sciany maja kolor jasno kremowy, sufity o ton jasniejsze od scian.
W tym przypadku dol musze pomalowac na bialo albo sprawdzic jak ten kolor by wspolgral z czarnym, bo podloge tez mam jasno kremowa z kafli. Moze razem byloby ok.
Anjamen, wklej jakies zdjecia swojej czarnej kuchni.
W jakiej firmie robilas?
Pozdr.

anjamen
30-10-2008, 19:26
Kochana ale ja jeszcze nie mam czarnej kuchni i chyba nie bedzie czarna bedzie waniliowo-brazowa, jest gdzies w dzienniku
chyba sie starzeje :lol: :lol: :lol:

ellaj
30-10-2008, 20:14
Anulek, Ty mi tu nie mieszaj w glowie:)

anjamen
30-10-2008, 20:17
Anulek, Ty mi tu nie mieszaj w glowie:)

czarna wycenialam na Boya Żelenskiego, fajne studio tam jest ale za moja chcieli 30 tys bez blatow i sprzetu :roll:

ellaj
30-10-2008, 20:31
Ja sie chyba zdecyduje na wfm. Maja studio na Porannej, ale mysle, ze cenowo to tez gdzies tak wyjdzie.
Jeszcze zobacze. Pojezdze, poogladam.

glowac
31-10-2008, 08:53
U nas kuchnia będzie biała z czarnym blatem - na czarne fronty mamy zbyt małą kuchnię 16m2 :(
ale zabudowa jednej ze ścian będzie czarno- palisandowa
http://www.empikfoto.pl/albumy31/115019/623926/previews/19129405_444.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=19129405&filename=444.jpg)
A to oryginał ze strony producenta - BOSKI !!!
http://www.empikfoto.pl/albumy31/115019/623926/previews/19060326_kuchnia7.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=19060326&filename=kuchnia7.jpg)

fasola25
31-10-2008, 09:55
U nas kuchnia będzie biała z czarnym blatem - na czarne fronty mamy zbyt małą kuchnię 16m2 :(
ale zabudowa jednej ze ścian będzie czarno- palisandowa
http://www.empikfoto.pl/albumy31/115019/623926/previews/19129405_444.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=19129405&filename=444.jpg)
A to oryginał ze strony producenta - BOSKI !!!
http://www.empikfoto.pl/albumy31/115019/623926/previews/19060326_kuchnia7.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=19060326&filename=kuchnia7.jpg)

cudne te meble !
szczególnie ścianka palisandrowo-czarna

glowac
01-11-2008, 10:47
dzięki fasola25
Mam nadzieję, że na żywo też będą tak dobrze wyglądały :roll:
Trochę matwi nas ten wysoki połysk - dlatego wzięliśmy do czarnych frontów uchwyty a nie clik-claki Bluma, strasznie na tych frontach widać odciski palców (palisandrowe szafki maja clik-claki :) )

wroclawianka
01-11-2008, 20:00
bardzo piękna kuchnia ,uwielbaim takie klimaty i nie prawda ,że czujemy się w takiej kuchni jak w labolatorium sama mam podobną i czuję sie świetnie

jaszczurka
02-11-2008, 20:27
Piękne są czarne, białe i drewniane...... Ja niczego nie robiłam by było praktycznie :-? Priorytet-ma być pięknie :lol: , potem cała reszta argumentów :lol:

Marta&Sławek
09-11-2008, 18:55
http://images33.fotosik.pl/401/b0d9377c9a6f4252.jpg (www.fotosik.pl)
ekspozycja sklepowa

Anulek2005
10-11-2008, 07:19
editta jak tam Twoja kuchnia - gotowa? Pokaż proszę, bo zapowiadała się cudownie!

MonikaAndrzej
11-11-2008, 17:34
editta ja również jestem ciekawa Twojej czarnej kuchni.Moja będzie w kolorze czerń + capucino. Widziałam taką na ekspozycji w jednym z salonów. Przecudnie się prezentowała. Jednakże wycena w salonie zwaliła mnie z nóg-34tys bez sprzętów. Moja kuchnia nie jest mała ale postanowiłam,że poszukam stolarza który zrobi mi taniej taką kuchnię. No i właśnie jestem na etapie poszukiwań nie tylko stolarza ale również i blatu. Spodobał mi się w salonie taki blat który sprawia wrażenie jakby był pokryty szkłem (wpada lekko w zielonkawy odcień), nigdzie tego nie mogę znaleźć, a w salonie w którym go widziałam sprowadzają materiały z Niemiec. I tu bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś wie o jaki blat chodzi i gdzie taki znaleźć, to proszę o namiary.

Marta&Sławek
11-11-2008, 18:14
MonikaAndrzej - a zrobiłaś jakieś fotki tej "cudnej" kuchni ??? :D

editta
11-11-2008, 22:51
cześć, no niestety kuchnia wygląda nadal jak na str. 1 :(


MonikaAndrzej daj znać jak będzie co pokazać :wink:

MonikaAndrzej
12-11-2008, 15:57
Dziewczyny, niestety zdjęć nie mam, bo w salonie nie pozwalają fotografować. Jestem po trzech kolejnych wycenach u stolarzy. Rozbieżności w cenie są kolosalne i nie rozumiem dlaczego. Jeden ze stolarzy wycenił mi kuchnię bez blatu na 7900 a dwóch pozostałych stolarzy na 16tys i 20tys. Żaden z nich mi za bardzo nie przypasował do gustu, zwłaszcza ten,który ma najatrakcyjniejszą cenę. Wymiary mojej kuchni to 2,20/4,60(tylko zabudowa dolna)/2.20. editta jak u Ciebie z ceną i jakie masz wymiary kuchni? I jak to w ogóle jest z tym materiałem, czy to jest na naturalnym drewnie, czy to lakierowana płyta mdf? Może stąd ta rozbieżność cen? Czy szafki których bok jest widoczny masz również lakierowane na wysoki połysk czy półmat? Spróbuję jeszcze pogadać z gościem, który wycenił mi kuchnię najtaniej, wiem,że jest niesłowny i nie dotrzymuje terminów a tego chciałabym uniknąć.

editta
12-11-2008, 17:10
moja kuchnia to mdf lakierowany na wysoki połysk.
mam głównie szuflady i w środku są białe, a raczej szare. dopłata do koloru gdybym chciała, o ile pamiętam była nieznaczna (chyba coś ok 1 300) ale to zupełnie niepotrzebny wydatek według mnie.

wymiary
- szafli pod oknem 4x60
- wyspa 2x80
- wysoka zabudowa 2x60 + wisząca półka szer. chyba 90-siąt parę
ile ja płaciłam :roll: coś ok. 13 tys. nie pamiętam dokładnie, mam system hettich i 16 szuflad, segregator odpadów, cokoły aluminiowe. ale meble bez blatów i boków

niska cena też wydaje mi się podejrzliwa. najlepiej gdybyś mogła zobaczyć pracę już zrealizowaną takiej osoby, bo w sumie kto wie :wink:

MonikaAndrzej
16-11-2008, 18:55
editta, sprawdziłam tego gościa od najniższej ceny. Byłam w hurtowni materiałów i już wiem,że materiał z którego będą meble to tak jak u Ciebie lakierowany mdf, natomiast na ścianie mdf laminowany.Blat w dalszym ciągu nie wybrany.U mnie będzie to wyglądać następująco:
- na ścianie po prawej stronie zabudowa wysoka-2x60+1x40
- na ścianie pod oknem-4x60,1x90(szuflady),2x45,1x40
-na ścianie po lewej stronie:zbudowa dolna:1x60,1x50oraz 4podwieszne szafki 50
Myślę,że sporo tego a cena całkiem fajna. Wypytałam o gościa, ponoć jest dobrym fachowcem, widziałam meble w jego wykonaniu,ustaliłam z nim termin na styczeń, materiały wybrałam. Jeszcze muszę wybrać sprzęt AGD,no i te blaty.
Wracając jeszce do tej proponowanej przez jednego stolarza ceny 20tys za meble, wynika to stąd,że on to chciał zrobić na naturalnym drewnie. Przy lakierze to jednak nie ma sensu, bo nie uzyskalibyśmy tego efektu o jaki nam chodzi(widoczne byłyby sęki).
Dzięki editta za info, jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądała ta Twoja i nasza czarna kuchnia. Ja również spotkałam się z wielkim zdziwieniem ludzi jak mówiłam o czarnej kuchni i nasłuchałam się o jej niefunkcjonalności ze względu na ślady w użytkowaniu ale jakoś wogóle mnie to nie rusza. Marzę o takiej kuchni i taka będzie.
Pozdrawiam serdecznie

mikopiko
16-11-2008, 19:21
Editta a co Ty masz na ścianie ? co to za fornir? Fajnie z czarnym współgra a ja właśnie szukam drewna - koloru , żeby ładnie wyglądało z czarnym granitem i czarnym lakierowanym mdf :roll:

lucyliu
09-12-2008, 20:25
Szukam inspiracji odnośnie czarnych kuchni. Nie potrafię się zdecydować, co z czym połączyć, czy wybrać lakierowany czy matowy mdf, czy ma być cała czarna czy łączona z jakimś innym kolorem. Uff mam 3 opcje które mnie kuszą i nie potrafię się zdecydować, co myślicie? Macie jakieś propozycje czy sugestie?
Do kuchni chciałabym wykorzystać taką mozaikę:
http://img220.imageshack.us/img220/2157/06122008436tq5.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=06122008436tq5.jpg)
Podoba mi się łączenie z bielą,kolorystyka tak jak poniżej:
http://img396.imageshack.us/img396/399/9143modernkitchen1eo8.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=9143modernkitchen1eo8.jpg)
albo coś takiego:
http://img220.imageshack.us/img220/7329/rigollikitchenblackcopydy9.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=rigollikitchenblackcopydy9.jpg)
taka wersja tez mi pasuje:
http://img213.imageshack.us/img213/6059/cropmfispaceblackroomsetz2.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=cropmfispaceblackroomsetz2.jpg)
Bardzo fajne jest też to:
http://img220.imageshack.us/img220/5563/g50up3.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=g50up3.jpg)
W tym przypadku podoba mi się połączenie kolorów:
http://img389.imageshack.us/img389/76/037e11512cflf0.th.jpg (http://img389.imageshack.us/my.php?image=037e11512cflf0.jpg)
A w celu zrównoważenia czarnego jeszcze takie zestawienie mnie intryguje:
http://img161.imageshack.us/img161/3113/709085f4967dd2av3.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=709085f4967dd2av3.jpg)
Co sugerujecie?

iva_marti
09-12-2008, 21:56
Mozaika super - co to jest?
Podobają mi sie kuchnie czarny łączony z bielą lub odwrotnie.
Wydaje mi się ,że jeśli dasz lakierowany mdf to będzie bardziej nowoczesna. Nie dodawałabym innych kolorów. Tylko jako dodatki np. różowy storczyk w białej doniczce. Jeśli masz kuchnie duża i jasną super będzie czarne meble z grubym białym blatem, Jesli kuchnia raczej mała i ciemniejsza to daj biały lakierowany mdf i gruby na 6-10cm, czarny blat. Blat spuszczony z boku do ziemi i do tego zlew prosty, kańciasty w kolorze blatu.

lucyliu
09-12-2008, 22:05
Mozaika to po prostu mozaika szklana z takimi czarnymi przebarwieniami, kupiona w celach testowych, na zdjęciach wyszła trochę blada, generalnie jest taka żółto-złota.
Znalazłam jeszcze coś co mnie interesuje:
http://img389.imageshack.us/img389/267/czarnapoysksr9.th.jpg (http://img389.imageshack.us/my.php?image=czarnapoysksr9.jpg)

Kuchnię mam dużą i przestronną, zabudowa może być tylko na jednej ścianie, cały moduł, to jakieś 4 - 4,5 metra.

iva_marti
09-12-2008, 22:11
Wklej większe zdjęcie tej ostatniej kuchni,bardzo słabo widac.

Czy możesz mieś na ścianie zabudowę wysoką a do tego wyspę z płytą ,zlewem i blatem roboczym?

lucyliu
09-12-2008, 22:27
Kliknij na zdjęcie to się otworzy w innym oknie, kuchnia będzie wysoko zabudowana na jakieś 2,5 metra, nie przewiduję wyspy, tylko ścianę z meblami.

amatlea
09-12-2008, 22:44
Weź pod uwagę, że na czrnym mdf lakierowanym na wysoki połysk bardzo widać odciski palców. Mi się bardzo podoba taki mdf, ale zrezygnowałam z niego na rzecz białęgo właśnie ze względu na to, że się tak brudzi.Myślę, że matowy mdf mógłby fajnie wyglądać z bardzo błyszczącą mozaiką. Osobiście zastanowiłabym się nad mozaiką w jakimś żywym kolorze w celu ocieplenia kuchni. Ja zakochana jestem w mozaikach szklanych Sicis, które mają piękne kolory i połyskują, chociaż niestety są drogie. Ale ta Twoja też jest bardzo ładna- widziałam ją w sklepie.

iva_marti
09-12-2008, 22:53
zdjęcie nie chce mi się otworzyć.
Mogą być matowe czarne meble i blat z połyskiem.

iva_marti
09-12-2008, 23:07
http://img252.imageshack.us/img252/8242/z5225787xpu3.jpg

Oczywiście nie pamietam czy to jest zdjęcie kogoś z forum czy z katalogu.
Jeśli znajdzie się własciciel i nie życzy sobie wstawiania zdjęcia to proszę dać znac i usuwam.

dorcha
09-12-2008, 23:37
Czarnym meblom wszelakiej maści mówię NIE

Wybór jest rzeczą indywidualną.

Pozdrawiam
Dorota

malgosia0023
10-12-2008, 07:29
Czarnym meblom wszelakiej maści mówię NIE

Wybór jest rzeczą indywidualną.

Pozdrawiam
Dorota
dopisuję się :wink:

aglig
10-12-2008, 12:50
A pozwólcie ludziom uczyc się na własnych błędach :wink:

pi0tr
10-12-2008, 20:16
A pozwólcie ludziom uczyc się na własnych błędach :wink:

a kolega/koleżanka z pewnością ma czarne meble dlatego uważa to za błąd.
:wink:

vilemo
10-12-2008, 21:54
A pozwólcie ludziom uczyc się na własnych błędach :wink:

a kolega/koleżanka z pewnością ma czarne meble dlatego uważa to za błąd.
:wink:

w moim domu rodzinnym mielismy czarne meble w salonie..
KOSZMAR :evil:
wiec nauczona doswiadczeniem czarnym meblom mowie rowniez NIE :wink:

Monika $ Seba
13-12-2008, 22:31
[quote="lucyliu"]Szukam inspiracji odnośnie czarnych kuchni. Nie potrafię się zdecydować, co z czym połączyć, czy wybrać lakierowany czy matowy mdf, czy ma być cała czarna czy łączona z jakimś innym kolorem. Uff mam 3 opcje które mnie kuszą i nie potrafię się zdecydować, co myślicie? Macie jakieś propozycje czy sugestie?



mamy czarną kuchnię-mieszkamy prawie 3 miesiące, dzieciaków jeszcze nie ma ale paluszki i owszem. Mnie to nie przeszkadza, bo i tak ciągle cos sprzątam
Na jedna rzecz chcę zwrócić Twoją uwagę- im cimniejszy kolor lakieru przy mdf-ie na wysoki połysk tym trudniej jest uzyskać idealny efekt. Tylko 1 fabryka w Polsce robi dobrze czarne, lakierowane fronty- Cieszyn. Szkoda, że ja dowiedziałam się tak późno- nie denerwowałabym się jak tylko słońce zaświci na moje szafki. Ogólnie jestem zadowolona choć lubię ciemne kolory czerń połączyłam w kuchni z bielą i drewnem.

lucyliu
14-12-2008, 09:19
Wklej większe zdjęcie tej ostatniej kuchni,bardzo słabo widac.
Czy możesz mieś na ścianie zabudowę wysoką a do tego wyspę z płytą ,zlewem i blatem roboczym?
Moja nowa kuchnia może być/powinna być w takim samym ustawieniu jak "stara",wyspy nie planuję bo nie za bardzo by się wpasowała, a "stara" kuchnia wygląda tak:
http://img124.imageshack.us/img124/9614/28092008259adj3.th.jpg (http://img124.imageshack.us/my.php?image=28092008259adj3.jpg)
Powoli uświadamiam sobie że czarny lakierek chyba nie sprawdzi się u mnie gdyż mam jeszcze wyjście na balkon po przeciwnej stronie kuchni i światło wpada do pokoju pod takim kątem, że wszystkie plamy będzie niestety widać jak na dłoni..

ewelcia176
10-01-2009, 15:34
do czarnego pasuje rude drewno.
ja osobiscie bede miala cala antracytowa kuchnie, wyglada super, taki kolor czarny z drobinkami mieniacymi sie

tmx
10-01-2009, 16:12
jesliczarna to moz eprzełamac ją kolorem dla ozywienia lub zastosowac chrom + biały
ale na czrnej kazdą rysę/ niedokładne wytarcie czyt.maźnięcie bez wypolerowania chyba bedzie widać....
powiekszam ww. foto
http://img389.imageshack.us/img389/267/czarnapoysksr9.jpg

tmx
10-01-2009, 16:14
mozaika w zlocie:
http://www.allegro.pl/item524689449_mozaika_zloto_plaster_zlota_mozaiki_ plytki.html
sprzedawca Klima1983
http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/524/68/94/524689449
http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/524/68/94/524689449_1

i sprzedawca allegro stylowe
http://www.allegro.pl/item524481265_biz_plytki_mozaika_szklana_metalizow ana_zloto.html
http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/524/48/12/524481265

tmx
10-01-2009, 21:29
http://img266.imageshack.us/img266/3364/61744754on1ki6.jpg (http://imageshack.us)

lucyliu
11-01-2009, 10:54
Ja już zrezygnowałam z pomysłu czarnej kuchni, bo po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw stwierdziłam że kuchnia nie będzie wyglądała dobrze w tym pomieszczeniu do którego chcę ją wstawić.

anettka
11-01-2009, 16:33
Na jedna rzecz chcę zwrócić Twoją uwagę- im cimniejszy kolor lakieru przy mdf-ie na wysoki połysk tym trudniej jest uzyskać idealny efekt. Tylko 1 fabryka w Polsce robi dobrze czarne, lakierowane fronty- Cieszyn. Szkoda, że ja dowiedziałam się tak późno- nie denerwowałabym się jak tylko słońce zaświci na moje szafki. Ogólnie jestem zadowolona choć lubię ciemne kolory czerń połączyłam w kuchni z bielą i drewnem.

Twoja kuchnia bardzo mi sie podoba. My tez planujemy czarna. Mogłabyś podać jakieś namiary na ta fabrykę w Cieszynie?

cieszynianka
11-01-2009, 17:33
Szwagierka ma czarne meble :roll:

i musi 2 x dziennie wycierać kurze :-?

cyma2704
11-01-2009, 21:04
Ja już zrezygnowałam z pomysłu czarnej kuchni, bo po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw stwierdziłam że kuchnia nie będzie wyglądała dobrze w tym pomieszczeniu do którego chcę ją wstawić.
Gratuluję
Mam czarno-białą kuchnie od lat i każdemu kto chciałby w niej robić coś więcej niż jeść śniadania i pić kawę oraz pedantom zdecydowanie odradzam.

amatlea
16-02-2009, 16:38
A czy spotkaliście się kiedyś z kuchnią w czarnym fornirze?
Wydaje mi się, że gdyby go nie lakierować na wysoki połysk to nie będzie problemu z odciskami palców.

Biorę pod uwagę taki fornir, tylko ciężko się zdecydować oglądając tylko próbkę o wielkości 10 na 20cm...
W salonie gdzie robię kuchnię mają dwie czarne próbki - jakieś wenge i coś jeszcze, ale nie robili nic z tego jeszcze i nie wiadomo dokładnie co z tego wyjdzie :-?

Tu kuchnia Cesar - to jest dąb chyba:
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007961118470.frida_01.jpg

amatlea
16-02-2009, 18:45
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007951812310.lucrezia_01.jpg
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007961056250.aria_04.jpg
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007913112690.frida_03.jpg

Dagne
16-02-2009, 19:14
Praktyczność pozostawiam sprzętom AGD. A poza tym wolę mieć materiał na którym widać że jest brudny, niż taki że można miesiąc nie sprzątać a wygląda tak samo. NA czarnym przynajmniej widać, ze sprzątanie było efektywne.

Mam kuchnię z czarnymi frontami i czarnym blatem. Uwielbiam ją i będe uwielbiała bez względu na ilość pracy jaką będzie mnie kosztowała. Leniem nie jestem i korona z głowy mi nie spadnie jak ją codziennie posprzątam. Przynajmniej będzie 100% czysto!!!

Wiwat czarne kuchnie :wink:

ellaj
16-02-2009, 20:47
O, matko Amatlea!!! Co to za cuda?
Jaka to firma?
Piekne!!!
Bardzo mi sie podobaja i bardzo w moim stylu.

amatlea
17-02-2009, 08:46
To są wszystko kuchnie Cesar. Prawdopodobnie są tragicznie drogie...
Ale można zrobić sobie coś podobnego i ja sie właśnie zastanawiam nad tym, ale trochę się boję takiej czarnej kuchni.

amatlea
18-02-2009, 12:07
Czarne wenge:
http://www.chobot.pl/images/stories/chobot.pl/resources/frn_rek_wengeczarne.jpg

Nad tym się zastanawiam, ale widziałam tylko próbkę,więc nie wiem czy się odważę...

Anna Lebiedzińska
18-02-2009, 12:34
Jakoś nie do końca byłam przekonana do czarnej kuchni, i nadal nie mam pewności czy taka czarną kuchnię chciałabbym mieć, choć całkiem ładnie sie prezentują.

MonikaAndrzej
23-02-2009, 22:51
Moja kuchnia właśnie się montuje. Część szafek jest w kolorze bianco rosato (delikatna wanilia)- zabudowa dolna, natomiast pozostała część- to czerń na wysoki połysk-zabudowa typu cięższa. Nie mogę się już doczekać i jestem strasznie ciekawa końcowego efektu. Jakby co, dam znać.

monah
24-02-2009, 00:45
Mam kuchnię z czarnymi frontami i czarnym blatem. Uwielbiam ją i będe uwielbiała bez względu na ilość pracy jaką będzie mnie kosztowała. Leniem nie jestem i korona z głowy mi nie spadnie jak ją codziennie posprzątam. Przynajmniej będzie 100% czysto!!!

Wiwat czarne kuchnie :wink:

Dagne, Ty masz cudną tę kuchnię :)

szymasss
24-02-2009, 11:41
W takim razie pokażę Wam fajną lampkę do kuchni wykończonej na czarno :)

Lampka świetnie prezentuje się nad blatem kuchennym.

http://lampyy.pl/galeria/1853-nero_z1_mini_nikiel.html

monah
24-02-2009, 13:15
szymasss, bez reklam prosimy.
użytkownikom logującym się na forum wyłącznie w celu rozsiewania reklam mówimy stanowcze NIE... :roll:

amatlea
24-02-2009, 13:22
Monah- popieram.

A jak jesteśmy przy lampach to znalazłam coś takiego:
http://www.swiatlamp.pl/images/product_images/info_images/8416_0.JPG
(Bolero Massive)

szymasss
25-02-2009, 07:45
szymasss, bez reklam prosimy.
użytkownikom logującym się na forum wyłącznie w celu rozsiewania reklam mówimy stanowcze NIE... :roll:

hej hej, nie chcę siać reklamy, po prostu chciałem pokazać Wam lampki, którymi handluję, przecież nie zachęcałem nikogo do kupna ;)

mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, jeśli tak to przepraszam.

abco
06-03-2009, 23:06
moja czarna kuchnia

http://images48.fotosik.pl/72/719acc80f6939e57med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/72/3ca9a5c63f614e52med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Dagne
07-03-2009, 08:33
abco jak sprawuje się okap??? Chcemy taki kupić, tylko nie jestem pewna czy się opłaca, bo taki tani to nie jest.

Kuchnia bardzo ładna, tylko będziecie tam mieli jeszcze jakiś blat czy stół? Czy zostanie już taka przestrzenna?

Filippo
07-03-2009, 08:41
abco jak sprawuje się okap??? Chcemy taki kupić, tylko nie jestem pewna czy się opłaca, bo taki tani to nie jest.


Podłączam się pod pytanie :D
Też nam sie podobają takie okapy. Znajoma która ma taki ściety bardzo na niego narzeka.. że baaardzo słabo ciagnie.. nawet to reklamowala i przyjechal servis i stwierdzili że taka jego budowa i lepiej nie będzie..

abco
07-03-2009, 09:04
abco jak sprawuje się okap??? Chcemy taki kupić, tylko nie jestem pewna czy się opłaca, bo taki tani to nie jest.


Podłączam się pod pytanie :D
Też nam sie podobają takie okapy. Znajoma która ma taki ściety bardzo na niego narzeka.. że baaardzo słabo ciagnie.. nawet to reklamowala i przyjechal servis i stwierdzili że taka jego budowa i lepiej nie będzie..


wprowadzać się będziemy za chwile, więc gotowanie nie ruszyło jeszcze u nas pełną parą. ale ciągnie, ze hoho :-) ma dośc sporą wydajność 0 jedną z najwiekszych na rynku. Ale z tego co zauważyłam - i Faber i Ciarko i podobna Amica - maja prawie identyczne parametry włącznie z mocą oświetlenia.

Ale jak do do tej pory to jestem z niego baaardzo zadowolona. Mam nadzieję, że serwis do mnie nie bedzie przyjeżdżał.

Okap to CIARKO Black Diamond - trochę tańsza wersja mojego wymarzonego FABER-a (model MIRROR PRO LOGIC)

abco
07-03-2009, 09:10
Kuchnia bardzo ładna, tylko będziecie tam mieli jeszcze jakiś blat czy stół? Czy zostanie już taka przestrzenna?[/quote]

Dagne,, jeszcze nie wiem - marzy mi się pozostawienie takiej przestrzeni, ale zdaje sobie sprawe, ze wygodnie jest miec w kuchni cus, gdzie by mozna przynajmniej na chwile przycupnac z talerzem, a nie zakazdym razem leciec z nim do jadalni.
Moze postawie cos małego, ale po pierwsze - jeszcze takowego pasujacego nie znalazłam (no, chyba ze zrobie na zamłówienie z tego materiału, co meble i tyle), po drygie -- mam teraz zdecydowanie inne priorytety, a w portfelu jakoś dziwnie pusto...

narazie bedzie tak, jak jest a potem sie zobaczy

Amor
14-03-2009, 11:31
Do wczoraj miałam zupełnie inną koncepcję kuchni dopóki nie zobaczyłam tej z Rusta:
http://www.rust.com.pl/html/kuchnie/rust/normal/memphis/image/0image13.jpg

http://www.rust.com.pl/html/kuchnie/rust/normal/memphis/image/image4.jpg

Mój stolarz właśnie będzie teraz robił u kogoś taką. Zwariowałam. Jest piękna.

monah
14-03-2009, 11:54
przepiękna...

ellaj
16-03-2009, 22:19
Naprawde piekna. A skad ten Twoj stolarz?
To pomaranczowawe to drewno?

Amor
17-03-2009, 10:03
Naprawde piekna. A skad ten Twoj stolarz?
To pomaranczowawe to drewno?

To fornir, ale nie wiem jeszcze jaki. Stolarz ma to ustalić. Jest z okolic Radomia.

fasola25
17-03-2009, 10:43
Naprawde piekna. A skad ten Twoj stolarz?
To pomaranczowawe to drewno?

To fornir, ale nie wiem jeszcze jaki. Stolarz ma to ustalić. Jest z okolic Radomia.

fornir wyglada mi na modyfikowany palisander

abco
17-03-2009, 11:16
o kurza twarz....
cudo

tylko pewnie też cudna będzie cena :lol:

magdamgs
17-03-2009, 14:00
pytałam, powiedzili mi że to jabłoń

amatlea
17-03-2009, 17:12
To jest jabłoń indyjska.

Mymyk_KSK
17-03-2009, 19:21
Mnie klimat takiej - czarnej - kuchni wprawiłby w depresję. Ale to są subiektywne, osobiste odczucia i jednoczesnie zdaję sobie sprawę, że ktoś mógłby patrzeć z obrzydzeniem na moje kuchenne turkusy ;-)

zetas60
17-03-2009, 19:37
wycenialam taka kuchnie w radomiu w ruscie za szafki na 4 metrowej scianie + zabudowana szafa kuchenna na 2,5 metra + wyspa = 37 tys bez blatów i sprzetu same szafki. jestem ciekawa tego stolarza spod radomia ?? jest w stanie zrobic taka samą???

ellaj
17-03-2009, 21:14
No, wlasnie. Tez jestem ciekawa.
37tys. plus sprzet..., to troche wyjdzie.
Ja mam 3,60 dlugosci w kuchni. Wyslalam do nich e-maila z zapytaniem, ale jeszcze mi nie odpowiedzieli.
Czy placilas za wycene u nich?

Amor
18-03-2009, 12:09
wycenialam taka kuchnie w radomiu w ruscie za szafki na 4 metrowej scianie + zabudowana szafa kuchenna na 2,5 metra + wyspa = 37 tys bez blatów i sprzetu same szafki. jestem ciekawa tego stolarza spod radomia ?? jest w stanie zrobic taka samą???

Tak naprawdę taką kuchnię zrobi każdy stolarz. kwestia tylko załatwienia forniru, bo pierwszy raz taki widzę i wydaje mi sie mało popularny.

Amor
18-03-2009, 12:33
tak jest, to jabłoń indyjska
http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/7279/gielda/22935/2_tineo.JPG

magnolia
18-03-2009, 19:41
Amor, tam na zdjęciu zdaje sie że jest blat stalowy- porwiesz się na to? Mnie taki bardzo sie podoba. Kuchnia wygląda świetnie, trzymam kciuki żeby stolarz taką machnął. Pokaż jak zrobi, co?

ben88
18-03-2009, 20:07
tak jest, to jabłoń indyjska
http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/7279/gielda/22935/2_tineo.JPG

Amor a gdzie mozna kupic taki fornir co pokazałas na zdjeciu?
Jest piekny :wink:

basia_z_lasu
18-03-2009, 20:22
Widziałam tę kuchnię na żywo w salonie producenta. Robi wielkie wrażenie, ale dla siebie bym takiej nie wybrała. To kuchnia dla tych co nawet po domu noszą buty na szpilkach...
Wszystkie powierzchnie są na super wysoki połysk. To jest teraz modne, ale niedługo może zacząć wyglądać pretensjonalnie, jak za komuny meblościanki na wysoki połysk.
Jest niepraktyczna - na czarnym połysku wszystko widać - pyłki kurzu, palce nie mówiąc już o kuchennych zabrudzeniach. Mieliście kiedyś w domu czarny fortepian lub pianino?
Blaty o ile dobrze pamiętam są z czarnego polerowanego kamienia ( lub odpowiednika kamienia - jeszcze droższy), w każdym razie nie z blachy... Co kto lubi, przyznam, że proporcje ma piękne i to można podpatrzyć.

Amor
19-03-2009, 09:04
Magnolia,
ze względu na fundusze blat będzie zwykły czarny nakrapiany.

Ben88,
szczerze mówiąc nie wiem. Podejrzewam, że każdy stolarz może załatwić. A jeżeli wpiszesz w wyszukiwarce "jabłoń indyjska" to znajdziesz to zdjęcie w jednym z 3 pierwszych wyników wyszukiwania.

fasola25
19-03-2009, 10:29
Piękna jest ta jabłoń
kuchnia wyjdzie cudna

kama&michał
19-03-2009, 10:39
nie znudzi Ci się szybko taka kuchnia?ja bym sie męczyła w tych paskach..ale fakt prezetuje sie swietnie-jak dla mnie u kogos,ja wole spokojniejsze klimaty

zetas60
19-03-2009, 10:40
Ja robiłam tylko wycene kuchni na podstawie projektu ktory wykonała inna firma wiec nie płaciłam za sama wycene natomiast za projekt płaci sie ok 500żł z tego co pamietam.

assiak
19-03-2009, 18:42
Ja również zakochałam się w tej kuchni RUSTA. W lutowym numerze "modnej kuchni" jest o niej zajawka i faktycznie jest opis ze jest to jabłoń indyjska wykończona w technologii superpołysk. Oczywiście cena RUST jest powalająca, szukam właśnie zamiennika tej opcji, w BRW proponowano mi "zebrano" z "czarnym połyskiem", w sumie tez nie źle, ale jeszcze to nie to... jestem na etapie poszukiwania rozwiązania najbliższego oryginałowi :D

zetas60
19-03-2009, 19:49
no ja tez się w niej zakochalam -- fakt cena troche powalająca ale moze jakoś uzbieram . ja bym sie jednak decydowała na czarną z fornirem hebanowym boje się ze ta jabłon zbyt wyrazista jest i ze mi się szybko znudzi. a heban piekny i ciemniejszy nie razi tak . i do tego mam pomysł na drzwi hebanowe tak, żeby zgrać wnetrza i żeby ten heban się powtarzał w innych pomieszczeniach.

editta
21-03-2009, 11:33
abco śliczna kuchnia.

i ja w końcu mam swoją, na 90% skończona

http://lh6.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN32RhFZXI/AAAAAAAAAl0/PUS92u7IKRk/s640/DSC01970.JPG

http://lh4.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN30mEKGFI/AAAAAAAAAls/_AR23PNKkvw/s640/DSC01968.JPG


http://lh4.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN3sYkHZNI/AAAAAAAAAlE/sZjrGAH01SE/s640/DSC01950.JPG


http://lh6.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN3vqEYAaI/AAAAAAAAAlU/Wv63xoQ4roU/s640/DSC01956.JPG


http://lh3.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN5zRZSadI/AAAAAAAAAnE/U3KIN8mCVVM/s640/DSC01981.JPG

http://img24.imageshack.us/img24/5903/dsc01957f.jpg


http://img3.imageshack.us/img3/8606/dsc01966v.jpg

assiak
21-03-2009, 16:32
editta&kuba - kuchnia zapierająca dech w piersiach!!!! GRATULUJĘ!!!!! :o

Amor
28-03-2009, 13:36
http://www.trendir.com/archives/neff-kitchens-ash-kitchen.jpg

http://www.channel4.com/4homes/images/mb/Channel4/4homes/design-and-style/design-by-space/kitchen/contemporary-kitchens-gallery/12-Homebase-Kitchen-lg--gt_full_width_landscape.jpg

http://www.channel4.com/4homes/images/mb/Channel4/4homes/design-and-style/design-by-space/kitchen/black-kitchens/20-neil-lerner-rounova-lg--gt_full_width_landscape.jpg

Marta&Sławek
28-03-2009, 17:43
Editta, piękna kuchnia :D
napisz czy masz jakiś patent na czyszczenie tych czarnych frontów żeby nie było żadnych smóg?
Moja czarna kuchnia jest w trakcie montażu i zanim zabiorę się za jej czyszczenie chciałabym wiedzieć z czym najlepiej się za nią zabrać.

zott36
28-03-2009, 18:17
Editta , kuchnia piekna , zaintrygowalo mnie jednak co masz w kuchni na podlodze?
To nie wyglada na plytki. Co to takiego.?

DorciaIQ
29-03-2009, 21:27
Editta, ślicznie wyszło :P
Jakiej grubości masz blat? Bo wygląda na standardowe 3 cm, a mimo to ładnie się prezentuje okalając wyspę - tak by mi pasowało :D

editta
30-03-2009, 12:07
Editta, piękna kuchnia :D
napisz czy masz jakiś patent na czyszczenie tych czarnych frontów żeby nie było żadnych smóg?
Moja czarna kuchnia jest w trakcie montażu i zanim zabiorę się za jej czyszczenie chciałabym wiedzieć z czym najlepiej się za nią zabrać.
dziękuje
pewnie, że mam, i to bardzo skomplikowany :D :D
używam mikrofibry do szkła z malutka ilością letniej wody (dosłownie tylko mokrą rękę do szmatki przytykam, żeby za bardzo nie zamokła)

editta
30-03-2009, 12:09
Editta , kuchnia piekna , zaintrygowalo mnie jednak co masz w kuchni na podlodze?
To nie wyglada na plytki. Co to takiego.?
dziękuje. na podłodze to żywica epoksydowa

editta
30-03-2009, 12:09
Editta, ślicznie wyszło :P
Jakiej grubości masz blat? Bo wygląda na standardowe 3 cm, a mimo to ładnie się prezentuje okalając wyspę - tak by mi pasowało :D
dziękuje raz trzeci :wink:
tak standard 3cm

editta
30-03-2009, 12:12
i powiem jeszcze, że utrzymanie czystości nie zabiera mi 20h dziennie. na prawdę jestem zadowolona i nie odczuwam żadnych problemów. fronty przecieram co 2-3 dzień, to zależy.
faktem jest jednak, że na czarnej powierzchni bardziej widać zarysowania i pyłki kurzu (choć nie tyle na pionowych co poziomych powierzchniach)

Dodka
02-04-2009, 06:32
mam pytanie do tych co maja juz czarna kuchnie, wczoraj panowie mi zamontowali i jak przyszlam wieczorem to sie przerazilam szafik całe w rysach widac od polerowania chyba tak o nie powinno wygladac dzis przyjezdzaja na reklamacje zobaczymy co powiedza bo takiej kuchni za te pieniadze to ja nie zniose :evil:

DorciaIQ
02-04-2009, 22:02
Dodka a z czego ona jest? Szkło czy mdf?

Dodka
03-04-2009, 06:56
mdf

jaksie
03-04-2009, 07:02
moi drodzy, a jak sprawują się czarne zlewy? Widać zacieki bardziej czy mniej niż na kasnych lub stalowych?

DorciaIQ
03-04-2009, 09:38
mdf
Widziałam próbki w salonach jakichś wypasionych i one takie właśnie miały mikroryski jak od polerowania... Ale nie wiem czy to tak ma być, czy te próbki po prostu były zjechane, myślę że powinnaś zrobić raban na wszelki wypadek...

abco
04-04-2009, 08:06
editta, sliczna ta Twoja kuchnia

Dodka
04-04-2009, 08:37
no i był pan i jeden front najprawdopodobniej bedzie reklamowany a reszta fakt od polerki delikatne ślady w świetle dziennym prawie nie widoczne i musze się do nich przyzwyczaic dzis ide myć moją cudowną czarna kuchnie i zobaczymy czy jeszcze coś dojże. pozdr

pattaya
04-04-2009, 10:28
Amor.
Unikaj Rusta jeśli możesz.
Jakość pozostawia wiele do życzenia.
Za te ceny można mieć coś znacznie lepszego

DziadekZ
04-04-2009, 17:28
wycenialam taka kuchnie w radomiu w ruscie za szafki na 4 metrowej scianie + zabudowana szafa kuchenna na 2,5 metra + wyspa = 37 tys bez blatów i sprzetu same szafki. jestem ciekawa tego stolarza spod radomia ?? jest w stanie zrobic taka samą???

Tak naprawdę taką kuchnię zrobi każdy stolarz. kwestia tylko załatwienia forniru, bo pierwszy raz taki widzę i wydaje mi sie mało popularny.
Niekoniecznie - Rust, podobnie jak inne duże fabryki mebli, ma wyłączność na niektóre materiały, tak więc może się okazać że kuchnia zrobiona przez stolarza będzie podobna, ale jednak nie w 100% taka sama jak kuchnia z Rusta.



Unikaj Rusta jeśli możesz.
Jakość pozostawia wiele do życzenia.
Za te ceny można mieć coś znacznie lepszego???
Nie przesadzajmy, Rust nie jest aż tak beznadziejny, ale fakt - drogi paskudnie...

pattaya
04-04-2009, 18:42
Zgadzam się,że stolarz nie zrobi kuchni tak dobrej zwłaszcza pod względem estetycznym jak dobra fabryka z tradycjami.
Nie zgadzam się co do Rusta.
Są kiepscy :D

DziadekZ
04-04-2009, 20:02
Ale dlaczego? Jakieś przykłady? Nie mam kuchni z Rusta, ale to co widziałem na targach, czy w studio wydawało się być ok...

pattaya
04-04-2009, 20:34
Zgadza się.
Salony i wystawki robią niezłe wrażenie.
Reszta niestety nie.
Jakość słaba,montaż słaby,serwis słaby,obsługa klienta słaba.
Wiele osób się skarżyło.

tofee
04-04-2009, 22:50
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007913112690.frida_03.jpg


Czy ktoś może wie co to za kafle na podłodze ??????????

ellaj
25-04-2009, 15:31
Dziewczyny i jak Wasze czarne kuchnie?
Znalazlyscie jakies dobre zamienniki Rusta czy moze w ogole zupelnie cos innego i na dodatek dobrego?

glowac
25-04-2009, 15:42
http://app.cesar.it/cm/ambienti/cesar/unica/allegati/prodotti/2007913112690.frida_03.jpg


Czy ktoś może wie co to za kafle na podłodze ??????????

Antracytowa Bernina Villeroya&Bocha 60x60 jest bardzo podobna :)

ellaj
26-04-2009, 20:35
A ta kuchnia, to jakiej firmy?

Marta&Sławek
29-04-2009, 06:38
mam pytanie do tych co maja juz czarna kuchnie, wczoraj panowie mi zamontowali i jak przyszlam wieczorem to sie przerazilam szafik całe w rysach widac od polerowania...

U mnie jest to samo co u Dodki. Wszystkie fronty mają liczne delikatne powierzchowne rysy. Był wczoraj wykonawca kuchni, który stwierdził, że to żaden problem, bo dziś przyjedzie i wszystko wypoleruje specjalna pastą. I niby wszystko o.k., bo rys już nie będzie, ale obawiam się że ta "cudna pasta" zejdzie po kilku myciach i będzie spowrotem to samo :evil:

Może ktoś z Was wie gdzie mogę zorientowac się jak działa ta pasta polerska i jak mam się zabezpieczyć przed ewentualnym "wyjściem" tych rys po jakimś czasie. Przypuszczam, że facet mi powie, że są to nowe rysy powstałe w skutek użytkowania kuchni.

pattaya
29-04-2009, 08:08
Rysy?
Żądaj wymiany frontów na nowe.

MonikaAndrzej
24-05-2009, 23:02
Witam zwolenników czarnych frontów. Ja marzyłam również o czanej kuchni ale gość,który mi ją robi (z polecenia) nie ma zielonego pojęcia o stolarce. Nie mogę już na niego patrzeć, walka z kuchnią trwa już 4miesiące a w chwili obecnej stanęło na tym, iż złożyliśmy reklamację na fronty i czekamy. Fronty zamawiał nasz stolarz w styczniu. Kiedy pojawiły się w hurtowni, mąż pojechal zapłacić, po paru dniach stolarz odebrał je z hurtowni i okazało się,że dwa fronty są uszkodzone, co stolarz od razu reklamował. Pozostałe fronty zostały zamontowane a po kilku dniach doszlam do wniosku,że nie podoba mi się struktura pokrycia lakierem. Przy kolejnej wizycie stolarza, mąż zwrócił uwagę,że fronty wyglądają jak drugiego gatunku,że nie podoba nam się ich struktura. Stolarz jednak próbował nam wpoić,że wszystko z frontami jest o.k. Po ponad miesiącu przyszły nowe dwa fronty (odpowiedź na reklamację) ale innej grubości i innego odcienia, bo jak się poźniej okazało innego producenta. Na tych dwóch frontach lakier wyglądał idealnie a gdy stolarz zamocowal je obok pozostałych różnicę bylo widać kolosalną. Wkorzylam się strasznie i pojechałam z kolejną reklamacją do sklepu. Zażądałam wymiany wszystkich frontów na nowe. Przeboje mieliśmy w sklepie niesamowite, bo Pani nie chciala przyjąć od nas reklamacji, bo fronty są nawiercone i zamontowane i w takim razie nie podlegają reklamacji. Po wielkiej awanturze wlaścicielka sklepu stwierdzila,że reklamację ma złożyć stolarz, bo to on zamawial u nich towar. Tak więc znowu mam bajzel w kuchni i pewnie poczekam na fronty ze dwa miesiące. W każdym bądź razie kuchnia wyglądała bardzo fajnie(zapraszam do dziennika) i mimo walki nie zmienilabym frontow na inne. Fakt, że czyszczenia jest sporo oraz,że muszę uważać co robią moje dzieci w kuchni, bo moja 4-letnia córka w ciągu miesąca uszkodziła fronty w dwóch miejscach ( odprysk oraz rysa). Mam nadzieję,że zrobią mi jednak te fronty jak trzeba i że nie będę musiała dalej z nimi walczyć i będe mogla cieszyć się moją kuchnią.

kamil007
02-08-2009, 15:21
Witam!
Zapalony na czarne fronty postanowiłem wykonać żonie taką kuchnię :)
Niestety nie mogę zdecydować się na żadne uchwyty.
Szafki już są skręcone 4tyg. ale nie mają uchwytów :D
Może jakies podpowiedzi...

tofee
02-08-2009, 17:05
Wklej zdjęcia, będzie łatwiej doradzić.

tmx
02-08-2009, 17:26
http://projektkuchni.blox.pl/resource/hth_pl_kuchnie_1.jpg
http://projektkuchni.blox.pl/resource/hth_pl_kuchnie_14_bialo_czarna_kuchnia.jpg
z
http://projektkuchni.blox.pl/2009/02/KUCHNIE-Z-POLSKICH-SKLEPOW-CZ1-wwwhthpl.html

http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_1.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_33.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_38.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_40.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_46.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_52.jpg

z
http://www.weranda.pl/place/show/17/radzimy/4891292/kuchania_otwarta_na_salon

http://www.weranda.pl/place/show/17/radzimy/4891292/kuchania_otwarta_na_salon

MarthaB
02-08-2009, 18:23
abco śliczna kuchnia.

i ja w końcu mam swoją, na 90% skończona

http://lh6.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN32RhFZXI/AAAAAAAAAl0/PUS92u7IKRk/s640/DSC01970.JPG

http://lh4.ggpht.com/_HKs7_zegELE/ScN30mEKGFI/AAAAAAAAAls/_AR23PNKkvw/s640/DSC01968.JPG
GAH01SE/s640/DSC01950.JPG[/img]




super to wygląda, niby czarny kolor powinien robić "mroczny" efekt, a jednak tutaj znakomicie odbija światło.
Ja jednak swoją kuchnię zrobię na biało ;) a co! ;)

m.

tmx
05-08-2009, 15:17
abco - kuchnia 1 klasa
a jak się sprawuje w utrzymaniu nieskazitelnej czystości na błyszczących szafkach w tym kolorze??? masz jakiś sposób?? Jak otwierasz półeczki, bo nie widzę uchwytów?? to półki bezuchwytowe tak - poprzez wciśnięcie/popchniecie półki wysuwają się ??

Klodziki
05-08-2009, 15:27
Również zastanawia mnie utrzymanie czystości tego połysku?

Wizualnie bardzo ładna.

tmx
05-08-2009, 16:34
FM Gawin
http://www.domatornia.pl/images/reklama/3534.jpg

tmx
06-08-2009, 14:24
http://www.weranda.pl/place/show/17/radzimy/4891292/kuchania_otwarta_na_salon

http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_1.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_33.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_38.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_40.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_46.jpg
http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_52.jpg

http://www.weranda.pl/materialy/2009/04/4891292/big_52.jpg
http://www.bankier.pl/static/att/56000/1892958_kuchnia3.jpg
http://www.bankier.pl/static/att/56000/1892958_kuchnia6.jpg

http://galerkiwnetrz.pl/zdjecie/462.Kuchnia.w.czerni
http://img.galerkiwnetrz.pl/g/2_1477850769_IMG_0830_.jpg


Coraz bardziej przekonuje się do czarnej kuchni.............

izaa
06-08-2009, 14:27
I mnie coraz bardziej podoba się połączenie czarnych frontów z drewnem :D A pomysleć, że jeszcze miesiąc temu byłam zdecydowana na lakierowany biały MDF...

tmx
10-08-2009, 08:07
hop, hop ktoś jeszcze ma czarną kuchnię??

tmx
15-10-2009, 15:03
Witam!
Zapalony na czarne fronty postanowiłem wykonać żonie taką kuchnię :)
Niestety nie mogę zdecydować się na żadne uchwyty.
Szafki już są skręcone 4tyg. ale nie mają uchwytów :D
Może jakies podpowiedzi...

te uchwyty są dośc dyskretne
http://projektkuchni.blox.pl/resource/schiffini_it_wloskie_kuchnie_7.jpg

znalazłam jeszcze taki pomysł - uchwyty w kolorze szafek
http://www.akcesoria-meblowe.eu/a/brw_mielec/galaxy/800x600_galaxy_fronty_kuchenne.jpg

ewentualnie takie są ciekawe i mniej kuchenne
http://www.studio-davinci.eu/kuchnie/kolekcje,page,2/Da_Vinci,pColItem,13.html
http://www.studio-davinci.eu/kuchnie/kolekcje/prod/col/Da_Vinci_13_4.jpg
http://www.studio-davinci.eu/kuchnie/kolekcje,page,2/prodmin/col/Da_Vinci_13_2.jpg
http://www.studio-davinci.eu/kuchnie/kolekcje,page,3/prodmin/col/Leonardo_express_20_2.jpg

ten też by pasował
http://tcoshop.pl/uchwyty#
http://tcoshop.pl/pictures/0000200/0000148mini.jpg


http://img18.imageshack.us/img18/1798/142yzn.jpg

http://img297.imageshack.us/img297/2679/143h.jpg

Elena76
15-10-2009, 21:18
Za mną chodzi ta kuchnia...

http://foto0.m.onet.pl/_m/199677b0592f97f0771932f638992310,10,19,0.jpg

monah
15-10-2009, 21:21
nie dziwię się, że za Tobą chodzi ;)

Elena76
15-10-2009, 22:04
Przynajmniej raz w tygodniu jeżdżę do Domoteki, żeby ją zobaczyć na ekspozycji 8)

tmx
16-10-2009, 10:12
Przynajmniej raz w tygodniu jeżdżę do Domoteki, żeby ją zobaczyć na ekspozycji 8)
wcale ci sie nie dziwię
No to zamieszałaś - to druga koncepcja kolorystyczna ( oprócz całej czarnej kuchni) która mi się podoba :)
A mozesz pstryknąc foto real tej kuchni??

tmx
16-10-2009, 15:59
Jakich firm są dwie ostatnie kuchnie????????????????????

Elena76
16-10-2009, 17:39
Przynajmniej raz w tygodniu jeżdżę do Domoteki, żeby ją zobaczyć na ekspozycji 8)
wcale ci sie nie dziwię
No to zamieszałaś - to druga koncepcja kolorystyczna ( oprócz całej czarnej kuchni) która mi się podoba :)
A mozesz pstryknąc foto real tej kuchni??

Zrobię, zrobię :) w sobotę albo w niedzielę tam będę. Na ekspozycji nie ma czarnego szkła między szafkami górnymi i dolnymi ale też wygląda super.

tmx
16-10-2009, 18:56
A jaka to firma??

Elena76
16-10-2009, 19:08
A jaka to firma??

Scavolini

ellaj
16-10-2009, 20:00
Elena76, rzeczywiscie jest piekna.
Co to za kolor, to drewno?
Ale odjazd.

A czy moglabym gdzies na stronie zobaczyc te czarne szafki z bliska?

Elena76
16-10-2009, 20:27
Elena76, rzeczywiscie jest piekna.
Co to za kolor, to drewno?
Ale odjazd.

A czy moglabym gdzies na stronie zobaczyc te czarne szafki z bliska?

Ellaj, to orzech. Tutaj jest katalog:
http://www.scavolini.us/pageflip/?file=flashpapers/Reflex.swf

Te fronty są fajnie polakierowane, maja takie poziome matowe pasy.

tmx
17-10-2009, 15:12
Scavolini
http://www.scavolini.us/images_new/images/modelli/cucine/scenery.jpg

ellaj
17-10-2009, 15:21
Dzieki.
I co ja mam teraz zrobic?
W listopadzie zamawiam kuchnie.
A teraz podoba mi sie to zestawienie.

monah
17-10-2009, 15:27
Dzieki.
I co ja mam teraz zrobic?
W listopadzie zamawiam kuchnie.
A teraz podoba mi sie to zestawienie.

NIE CZYTAJ FORUM MURATORA! :D
...albo zmień koncepcję ;)

tmx
17-10-2009, 15:31
podoba ci się to zestawienie bardziej niż wcześniejsze , to sygnał ze możesz nei "odżałować" zostając przy starym - do listopada jeszcze 2 tyg. - ja bym zmieniła :)

ellaj
17-10-2009, 15:36
Zaczelam planowanie kuchni od tego watku. Pozniej zmienilam koncepcje, wlasnie przez forum :x
I co teraz znowu musze zmienic :)

lucjanmarek
17-10-2009, 15:40
Czym więcej oglądam tym mniej wiem :D

Elena76
18-10-2009, 13:58
Obiecałam, to wrzucam, ale nie wiem, czy dobrze robię, bo fotki z komórki nie oddają prawdziwego uroku tej kuchni, wręcz go psują...

Na ekspozycji w Domotece pojawiło się w końcu szkło między szafkami i naprawdę wygląda to super, szkoda że na zdjęciach tego tak dobrze nie widać. W razie czego polecam wybrać się do Domoteki.

http://foto3.m.onet.pl/_m/4429e5b9ae56d9db682ab6223b4dbddf,10,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/4ac2c27b9171471a8471af8e61063334,10,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/6fce1081a073e21ff1578dcd06e58e12,10,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/6703adfbfe971a1c9c27e153ba7812a9,10,19,0.jpg

ellaj
18-10-2009, 20:26
Tutaj ten orzech wyglada na troche jasniejszy.
Ogolnie super.

monjan
19-10-2009, 11:35
okap piekny....

Elena76
19-10-2009, 11:39
Tutaj ten orzech wyglada na troche jasniejszy.
Ogolnie super.

Jest jaśniejszy niż to zdjęcie wyżej z katalogu, ale to też kwestia oświetlenia.

jarte
19-10-2009, 14:21
http://forum.muratordom.pl/post3718364.htm#3718364
tu jest trochę czarnych kuchni

tmx
19-10-2009, 15:23
to jest okap?? a ja sądziłam ze lampa :-?

tmx
05-01-2010, 16:32
pedini
http://homeappliances.files.wordpress.com/2008/01/new-integra-u-shape-pedini-kitchen.jpg


ciekawe rozwiązanie
http://freshome.com/wp-content/uploads/2009/08/fendi-casa-concealed-kitchen-1.jpg
http://freshome.com/wp-content/uploads/2009/08/fendi-casa-concealed-kitchens.jpg
http://freshome.com/wp-content/uploads/2009/08/fendi-casa-concealed-kitchen-2.jpg

http://www.momoy.info/uploads/interior-design/Mei-09/crystal-kitchen-03.jpg
http://www.momoy.info/uploads/interior-design/Mei-09/crystal-kitchen-04.jpg
http://www.momoy.info/uploads/interior-design/Mei-09/crystal-kitchen-02.jpg

http://imagesme.net/tuvie/siematic-s1-kitchen10.jpg
http://imagesme.net/tuvie/siematic-s1-kitchen11.jpg
http://freshome.com/wp-content/uploads/2009/11/kitchen-alno-12345678.jpg
http://homeappliances.files.wordpress.com/2007/03/kitchen-island.JPG

katarzynap3
05-01-2010, 18:42
A co Wy na to :lol:
Tylko czarny dodatek :)
http://images45.fotosik.pl/245/c3e87149ee908712m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c3e87149ee908712)

http://images46.fotosik.pl/228/9ea335a1724a5bb7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9ea335a1724a5bb7)
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku

AngelikaX
05-01-2010, 21:11
[quote="tmx"][quote="kamil007"]Witam!


http://img18.imageshack.us/img18/1798/142yzn.jpg


ojej kuchnia przecudna - czy ktos wie z czego zrobiony jest ten blat???

andrzej72
05-01-2010, 21:35
Witaj Angelika x
Ten blat zrobiony jest z forniru heban naturalny w wysokim połysku

tofee
05-01-2010, 21:37
Nie zdecydowałabym się na blat z forniru :o .

sure
06-01-2010, 08:16
hm, ale to chyba nie jest roboczy, tylko jakis stół - barek? :roll:

tmx
06-01-2010, 10:02
ktoś na forum pisał ze ma właśnie taki blat i stwierdził mniej więcej że "nigdy w zyciu " - chyba w kuchniach....
No ale wyglada rewelacja

tofee
13-01-2010, 18:37
hm, ale to chyba nie jest roboczy, tylko jakis stół - barek? :roll:

Nie wiem ale na focie innego - roboczego nie ma, więc :o

Ash5
13-01-2010, 18:59
http://forum.muratordom.pl/post3718364.htm#3718364
tu jest trochę czarnych kuchni
Jarte... tego mi było trzeba... wielka buźka! :D

Basia_KRK
30-03-2010, 15:32
Za mną chodzi ta kuchnia...

http://img714.imageshack.us/img714/6154/199677b0592f97f0771932f.jpg

Podłączam się pod wątek, bo coraz bardziej przekonuję się, że taka kuchnia z czarnym dodatkiem (coś ŕ la kuchnia wklejona przez Elenę) będzie u nas najbardziej pasowała... w połączeniu z drewnem... :wink: a do tego dużooooo roślinek... :D

Basia_KRK
30-03-2010, 15:39
Dodaję ku inspiracji:

http://img707.imageshack.us/img707/1847/cuisinesschmidtaltima96.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/4084/2709674957.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/5238/vitreaglossylacquerwith.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/5238/vitreaglossylacquerwith.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/4841/kitchendiner9941293.jpg

Basia_KRK
30-03-2010, 15:47
http://img717.imageshack.us/img717/7123/16280125215.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/7609/cucinasilverbox1sm01484.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/2499/setalacca20081161121333.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/7303/10653reflexseri2zoom032.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/179/21477850769img083003917.jpg

an100
22-04-2010, 13:47
http://img706.imageshack.us/img706/179/21477850769img083003917.jpg

ta mi się podoba oprócz górnych szafek (ta szyba trochę nie pasuje)

aha i w dolnych szafkach brzydko słoje przechodzą :) pilnowałabym tego jakbym ją zamawiała hehe :)

tmx
23-07-2010, 13:27
dokładnie tak - mleczne szpeca jak nic

tmx
23-07-2010, 18:18
iiiiiiii do tego
łazienka, ale co tam ;)
EURO-CERAMIKA
OH grigio classico Rozmiar: 30,5x91,5
http://www.opex.pl/promo/44.jpg

płytki
APARICI Warhol Negro Preincision płytki ceramiczne 20x59,2
http://www.modnalazienka.pl/images//test/WARHOL%20NEGRO%20PREIN%20426.jpg

APARICI Warhol Negro płytki ceramiczne 20x59,2
http://www.modnalazienka.pl/images/WARHOL%20NEGRO%20426.jpg

Płytki ceramiczne Corten A
http://image.ceneo.pl/data/products/2397323/product.jpg


Tau Płytka podłogowa Corten
http://image.ceneo.pl/data/products/4404830/product.jpg

seria „Urban”
http://www.dobrzemieszkaj.pl/img/imagecache/800x600__media_14689
Seria „Rezidans Mosaik”
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Rp-6j2B94L590M:http://www.dobrzemieszkaj.pl/img/imagecache/600x359__media_14688
mozaiki_lazienkowe_dune_rio_nero
http://www.impero.com.pl/lazienkowe/plytki_ceramiczne/dune/33/mozaiki_lazienkowe_dune_rio_nero_1.jpg

http://image.ceneo.pl/data/products/2397401/productToCategory.jpg]

Elfir
24-07-2010, 18:43
Moze mało czarnego, ale jest!
http://images41.fotosik.pl/249/e1e28b0734e52eb2med.jpg

tmx
27-07-2010, 23:43
............
ale powiem wam szczerze - mdf w matowe i lakierowane paseczki - pełen odlot :)

ten brązowy??