PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik Asi i Sebastiana (ArtMedia)



ArtMedia
19-03-2002, 19:08
Witam serdecznie.

Wszystko zaczęło się jesienią 1999, a właściwie wiosną 2000 roku, kiedy to kupiliśmy z żoną działkę w małym miasteczku pod Białymstokiem. 626 m kw. 12PLN za metr kw., wszystkie media przy granicy, na nowym osiedlu "ciach"...
W tej chwili domek GL55, ze Studia Atrium stoi w stanie surowym otwartym, dach odeskowany, pokryty papą. Podłączona woda i kanalizacja. Idzie wiosna...

C.D.N.

Sebastian.

ArtMedia
21-03-2002, 09:03
Niewiadomo dlaczego wypadły dwa papiaki, samoistnie?!? Najpierw wylazły z desek, a później wypadły. Dwa sąsiednie. Inne O.K.
Trzeba będzie poprawić.

C.D.N.

ArtMedia
22-03-2002, 09:59
Biorę się za przyłącze elektryczne (kablowe) i gaz. Dobrze, że instalacje są tuż przy granicy. Dziwne tylko, że projektant elektrycznego wziął starą (2 lata) mapke do celów projektowych, a ten od gazu chce nowej. 300PLN do tyłu :sad:

Sebastian.

ArtMedia
25-03-2002, 18:12
Dzisiaj podłączyliśmy się do kanalizacji :wink:
Wziąłem dwóch osiłków, kupiłem kilka rur i rewizję. Razem 350PLN i podłączone :smile:

Sebastian.

ArtMedia
02-04-2002, 21:34
Dzisiaj impregnowałem więźbę dachową, z której podczas montażu deszcz "wymył" impregnat. Prawie się udało, niestety skończył się czynnik impregnujący :wink:
Po pracy wyglądałem jak Marsjanin.
Jutro będzie lepiej...

C.D.N.

ArtMedia
10-04-2002, 08:44
Przyjechały okna. Są naprawdę piękne...
A jak się będa sprawowac to dopiero zobaczymy :wink:

C.D.N.

ArtMedia
08-05-2002, 11:08
Troszke wyjeżdżałem i zaniedbałem mój dzienniczek :wink:
Ale do rzeczy, trochę się potoczyło. Ścianki działowe właśnie się murują, projekt przyłącza kablowego już w Starostwie, projekt przyłącza gazowego już sie robi, a za chwilę instalacja elektryczna...
Ale w tym roku to się jeszcze nie wprowadzę :sad:

C.D.N.

ArtMedia
14-05-2002, 13:48
Ścianki działowe już są! Dzisiaj odebrałem też projekt przyłącza kablowego z pozwoleniem na jego budowę. Co ciekawe muszę założyć oddzielny dziennik budowy :-O
Dzisiaj także powiesiłem na serwerze stronki na temat naszej budowy...
http://strony.wp.pl/wp/artmedia/
A na razie muszę uciekać... trzeba jeszcze ułożyc instalacje elektryczną, centralnego odkurzania, a później, a właściwie juz teraz szukać tynkarzy.

C.D.N.

ArtMedia
01-06-2002, 17:40
Wczoraj piłowałem ściany. Trochę kątówką, troche bruzdownicą. Muszę przyznać, że to drugie to wspaniałe narzędzie. Idzie w beton jak w masło. Teraz "tylko" wykuć urobek ułożyć peszle z przewodami, wyciąć puszki itd. i możemy podłączać...

C.D.N.

ArtMedia
30-08-2002, 10:25
Oj długo się nie odzywałem, długo, ale cóż sezon budowlany i nie ma czasu na surfowanie :wink:
Instalacja elektryczna już zrobiona. Antenowa i do sieci informatyczno/telefonicznej też (skrętka 20 par do każdego pokoju) :wink:
Teraz jeszcze przed tynkowaniem chcę zdążyc położyć instalację do centralnego odkurzacza. Materiały już kupione. A za kilka tygodni jednocześnie wstawienie okien, drzwi, bramy garażowej (o ile wykonawca znów nie odwlecze terminu wykonania?) i tynkowanie.
A później to już tylko zamknąć solidnie na zimę, podłączyć alarm i czekać do wiosny...

Sebastian.

ArtMedia
27-09-2002, 13:36
Już tynkują... Ale bajzel :wink:
Zdążyłem z centralnym odkurzaniem i ze wszystkim. Tylko dostawcy nie zdążyli. Brama garażowa chyba będzie później, a drzwi wejściowe być może sie uda...?
W międzyczasie przygotowałem alarm z powiadomieniem, żeby okna przetrwały... :wink:
Sąsiedzi też poinformowani. Może cos z tego będzie?

C.D.N.

ArtMedia
03-10-2002, 14:12
Uff. Okna wstawione, alarm tymczasowy z powiadomieniem też.
Przed chwilą pożegnałem się z tynkarzami. Broń nas Panie Boże od takich "patałachów". Nie to żeby efekt końcowy był kiepski, ale styl pracy... jeszcze tydzień i wrzody żołądka "murowane", żeby nie powiedziec tynkowane :wink:
Chyba muszę uaktualnić stronki?

C.D.N.

ArtMedia
06-10-2002, 14:40
Uaktualniłem. Siedziałem prawie do północy. Galeria z 2002 i zestawienie kosztów jest "świerze" :wink:
Ale dzisiaj stwierdziłem, że koniecznie muszę troszkę uszczelnić papiaki na dachu, bo przecieka. Może raczej nie papiaki a kiepską obróbkę komina (papa na gwoździe), ale trzeba coś z tym zrobić.

C.D.N.

ArtMedia
08-11-2002, 15:26
Dawno mnie tu nie było?!?
A w tzw. międzyczasie "gazownik" wykonał przyłącze gazowe. Paranoją tylko jest, że "gazownia" wystąpiła tylko o warunki zabudowy, wyraźnie precyzując, że chodzi o odcinek, od rury do skrzynki, a od skrzynki do budynku już nie!?! W rezultacie musiałem drugi raz zwracać się do gminy z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy na ten drugi odcinek. Co za biurokracja...
Dwa tygodnie temu wykonałem fundament pod skrzynkę przyłącza kablowego, solidny, betonowy. Geodeta wytyczył trasę...
Dzisiaj miałem wstawiać bramę garażową, robić przyłącze kablowe, i tymczasowe obróbki blacharskie kominów. Niestety obfite opady śniegu pokrzyżowały moje plany :sad:
Wszyscy fachowcy odwołali swoje prace.
Czekam na poprawę pogody...

C.D.N.

ArtMedia
09-11-2002, 17:10
Udało się!
Dzisiaj ułożone zostały tymczasowe obróbki kominów z blachy ocynkowanej. Muszą wytrzymać do wiosny, a ja muszę układać powolutku wełnę na poddaszu.

C.D.N.

ArtMedia
13-11-2002, 18:36
Tym razem udało się zamontować bramę garażową. Niestety jak zwykle musiałem wkładać palce nie tam gdzie trzeba i za kilka tygodni będe miał nowy paznokieć, ale palec ocalał :wink:
Jutro elektryk chce obejrzeć co mam do przyłącza kablowego, więc może niedługo będziemy mieli prąd :wink:

C.D.N.

ArtMedia
18-11-2002, 09:59
Wczoraj uaktualniłem najnowszymi zdjęciami stronki na sieci:
http://artmedia.of.pl
Polecam...

C.D.N.

ArtMedia
06-04-2003, 09:24
Oj długo się nie odzywaliśmy...
Najlepiej historię zobrazują stronki... :wink:
http://artmedia.of.pl dział "Budowa"
C.D.N.

Sebastian

ArtMedia
08-04-2003, 12:39
...wkurzył mnie ten atak zimy, chociaż się go spodziewałem. Łudziłem się tylko, że nie nadejdzie. A tu masz, w połowie prac ociepleniowych i dekarskich. Dobrze, że zdążyli położyć zaprawę wyrównującą, to wełna zbyt mocno nie zamoknie. Tylko pod oknami nieco :sad:
C.D.N.

ArtMedia
17-04-2003, 14:13
Jak fachowców dobrze nie opier... to nie zaczną dobrze robić. Takie mam przemyślenie... I znów "tynkarze", tylko ci zewnętrzno-ociepleniowi :wink:
Na szczęście "lato" wróciło i znów prace trwają.
Szczegóły na stronkach (adres w stopce).

C.D.N.

ArtMedia
28-04-2003, 08:34
...niektórych fachowców to jak się okazuje trzeba dwa albo trzy razy opier... albo najlepiej co jakiś czas bo inaczej z rytmu wypadają :wink:
A tak BTW: Jest kolejna aktualizacja stron:
http://artmedia.of.pl dział "Budowa"

C.D.N.

ArtMedia
02-05-2003, 16:48
Uff... koniec kwietnia i wszyscy sobie poszli...
Szczególy na stronkach... adres w stopce.
C.D.N.

ArtMedia
25-05-2003, 10:44
Garaż przygotowany do zalania posadzki. Na poddaszu robię instalację c.o. i c.w.u. Prawie zrobiłem, jeszcze tylko podłogówka w łazience i dwa podejścia c.w.u.
Panowie od posadzek, już drugi raz umówili sie na zalanie posadzkiw garażu i nie przyszli. Nie odbierają też telefonów. Zmieniam panów...

C.D.N.

fanka forum
02-07-2003, 21:53
Jestem pod wrażenieniem Twojej budowy, pomaga mi w mojej buduję GLX 31 ze Studia Atrum, nie doczytałam się ile zapłaciłeś za położenie blachodachówki. Pozdrowienia i powodzenia na budowie. ff

ArtMedia
03-07-2003, 10:55
Oj dużo, dużo w sumie za dach zapłaciłem... W sumie 12tys. za robociznę! Krycie dachu ok. 2000, rynny też tak samo, najdrożej wyszły obróbki i podbitki i inne drewniane duperele... Szczegóły umieszczę na stronce, ale pewnie dopiero jak się wprowadzimy, czyli po wakacjach...
A na razie siedzę sobie na budowie z laptopem i sypię z HiSpeed-a w oczekiwaniu na ekipę posadzkarzy. Mieli byc o 8:00 a mamy juz prawie 12:00! Oczywiście jak zwykle, rozbili się, coś tam nie zdążyli i cos tam jeszcze. Klasycznie. Jak na razie tylko jedna ekipa była zawsze na czas, białorusini! Od razu widac kto szanuje pracę. A dzień urlopu ucieka...
W międzyczasie udało się zrobić taras i podest przy wejściu, kotłownię. Ale czy ja już o tym nie pisałem?
C.D.N.

ArtMedia
04-07-2003, 09:43
No i posadzki wylane. Jestem pod wrażeniem szybkości i dokładności. Kolejna profesjonalna ekipa na tej budowie. Zaczęli o 13:00 skończyli o 18:00 zalewając 138 m2 posadzki równiutko "jak spod igły"...
C.D.N.

ArtMedia
21-07-2003, 09:39
...w sobotę ekipa od suchych tynków stwierdziła po trzech dniach pracy, że jednak nie potrafią tego robić i sobie poszli. I całe szczęście. Nie potrzebujemy więcej patałachów.
C.D.N.

ArtMedia
25-07-2003, 09:50
...znalazłem chyba konkretną firmę, przyjdą dopiero po 20 sierpnia :-( i są dwukrotnie drożsi. Znów okazuje się, że "tanie mięso psy jedzą"...
C.D.N.

ArtMedia
31-08-2003, 11:59
...przez ostatni miesiąc pogipsowano ściany, zamontowano kocioł i zasobnik a wczoraj prawdziwi fachowcy zaczęli montować suche tynki...
Ja pomalutku uruchamiam całą instalację elektryczną...
C.D.N.

ArtMedia
11-09-2003, 15:03
...instalacje uruchomione, suche tynki na poddaszu, na ukończeniu. Pełen profesjonalizm. To juz trzecie profesjonalna ekipa na tej budowie ;-)
Jutro odbiór gazowni a od soboty zakładam grzejniki i mozna grzać...
C.D.N.

ArtMedia
28-09-2003, 20:02
...siedzimy na walizkach i czekamy tylko na glazurnika...
C.D.N.

ArtMedia
09-10-2003, 10:46
...nareszcie udało się uruchomić instalację c.o. Okazało się, że "gazownik sałepa" nie założył dziennika budowy mimo, iż w pozwoleniu było czarno na białym! Teraz musiał wszystko odkręcać i dwa tygodnie "w plecy"...
Najważniejsze, że wszystko działa i grzeje. Miałem wątpliwości, bo w końcu sam robiłem instalację i to pierwszy raz w życiu.
C.D.N.

ArtMedia
17-03-2004, 10:38
Ale cię zaniedbałem dzienniczku...
A my juz od grudnia mieszkamy.
Tak więc ciąg dalszy nie nastąpi.
Astalavista!