PDA

Zobacz pełną wersję : Ksi??eczka mieszkaniowa



arzesz
26-08-2003, 13:09
Witam
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie jak i kiedy "uruchomić" książeczkę mieszkaniową przy budowie domu?
Od czego zacząć? Gdzie się zgłosić? itd?

26-08-2003, 13:19
Oddaj do banku książeczkę do wyceny.
Tam powiedzą Ci wszystko.
Potrzebujesz (potem)
zaświadczenie od kierownika budowy o 20% zaawansowaniu robót
akt własności

Najpierw zgłoś się do banku z książeczką.

Uller
26-08-2003, 13:20
W przypadku realizacji budowy systemem gospodarczym po wydaniu 20% wartości kosztorysowej należy sporządzić odpowiednie oświadczenie (zgodnie z wzorem wydawanym przez PKO BP) potwierdzone przez kierownika budowy. Następnie z owym oświadczeniem jak i pozwoleniem na budowę udajemy się do PKO.
Jak to dalej wygląda dowiem się za parę tygodni. :wink:

EEEwa
26-08-2003, 22:16
Wiec z tymi ksiazeczkami jest tak:
Nalezy do PKO.BP dostarczyc nastepujace dokumenty:
1) Akt wlasnosci gruntu(wypis z ksiagi wieczystej);
2)Pozwolenie na budowe -potwierdzenie
3) Orzeczenie inspektora nadzoru o zaawansowoaniu budowy "minimum 20% wartosci kosztorysowej"
4) Wyrejestrowanie ksiazeczki mieszkaniowej ze Spoldzielni Mieszkaniowej
5) Wnisek o likwidacje ksiazeczki (B 33)
6) Zadanie wyplaty
............i czekac
Pozdrawiam

arzesz
27-08-2003, 08:34
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie - czy mam jakiś termin do kiedy muszę zgłosić to do banku od chwili rozpoczęcia budowy?
Problem jest taki, że działka jest na żonę, pozwolenie na budowę na żonę, a książeczka na mnie...

gosc
27-08-2003, 10:31
wystarczy przepisac książeczkę na żonę - bez problemu

arzesz
27-08-2003, 10:48
A co z terminem? Czy mogę to zrobić w dowolnym momencie, np. w przyszłym roku, jak będę miał już stan surowy zamknięty, czy może być już za późno?

EEEwa
27-08-2003, 17:56
"arzesz" hm.......a widzisz nad tym sie nie zastanawialam, mam ten sam problem tylko w druga strone-wszystko jest na mojego meza. u mnie bylo tak ze wszystko bylo zalatwiane przed slubem, ale budowa zaczela sie juz po slubie, wiec dzialka jest jego, ale dom juz wspolny, wiec do tej pory nie widzialam w tym problemu, ale musze sie koniecznie dowiedziec jak to jest.
a z terminem? my mamy postawine juz mury, a na drugi tydzien ma wejsc ciesla, a ja dopiero teraz staram sie o zrealizowanie ksiazeczki mieszkaniowej!! wydaje mi sie ze to nie jest zla pora (ale moze sie myle!!)
naprostujcie mnie jesli ktos wie dokladnie jak to jest!!
pozdrawiam