PDA

Zobacz pełną wersję : ślady na kabinie prysznicowej a powłoka "anty"



arletta78
10-02-2008, 11:00
czy ktoś ma może doświadczenia z tymi powłokami typu Reflex, nakładanymi na np prysznic czy umywalkę? czytałam o nich ostatnio i zastanawiam się czy rzeczywiście działają tak dobrze, jakie mieliście koszta pokrycia starych kabin? Te zacieki to moja zmora:(

anna-maria3
10-02-2008, 11:27
Witaj,
nie miałam wcześniej prysznica, więc nie mam porównania, ale w tej powłoce chyba nie chodzi o to, żeby zacieków nie było, tylko o to, zeby je łatwiej usówać. I rzeczywiście - na kabinie po wyschnięciu wody zostają zacieki, ale w moim przypadku wystarczy przetrzeć szyby suchą lub nawilżoną cleanem szmatką z mikrofibry i szyby się błyszczą... Kabina użytkowana od 2-3 tygodni. Nie wiem, jak będzie za kilka miesięcy ;)

jacekp71
10-02-2008, 14:28
jesli szyba jest tylko zaparowana lub na delikatne nacieki, nawet jej nie wycieramy, po odparowaniu pozostaje czysta.
mocniej ochlapana wymaga jedynie starcia ściągaczem, potem dosycha do czysta.
oczywiscie trzeba ja czasem wyczyscic delikatnym srodkiem i miekka szmatka ;-)

lubosz
10-02-2008, 15:50
;) ja mam ten sam problem :) czy kupiliscie taka kabine odrazu czy zamowiliscie powłokę?? bo my kupilismy nowa kabine niedawno.:)

arletta78
10-02-2008, 15:56
dziękuję za odpowiedzi i przyłączam się do pytania mozaikowego mistrza;) :lol:

jacekp71
10-02-2008, 18:05
to mozna pokryc cos taką powierzchnią ??

zott36
10-02-2008, 20:59
Ja mam kabine ravaka z odnawialna powłoką . Taką powłokę mozna sobie kupic w kazdym budowlanym sklepie typu castorama ok 30zł i pokryc kazda kabine , która tej powłoki nie ma .
Polecam serdecznie ,przedewszystkim tworzy sie mniej kamienia , mniej widac zabrudzenia a czyszczenie to bajka .Dzięki tej powłoce kamien , osady itp nie wzeraja sie w szybę , tylko zostają na tej sliskiej powłoce.
Ta powłoka działa jak wosk na samochodzie.

jacekp71
10-02-2008, 21:17
dobre !
jutro sprzedam temat znajomemu ;-)

arletta78
10-02-2008, 21:30
Super zott, dzięki za info, ja czytałam, że kosztuje to 450:? No ale to był artykuł sponsorowany więc oto przyczyna:) Super, dzięki wielkie!

zott36
10-02-2008, 22:04
Super zott, dzięki za info, ja czytałam, że kosztuje to 450:? No ale to był artykuł sponsorowany więc oto przyczyna:) Super, dzięki wielkie!

Arletto ja myślę , ze Ty czytałaś o powłokach stałych . Są takie ale jest to droga impreza i jest to koszt 500 -1500zł , zależy jaka firma i jaka powłoka.
Ale naprawde polecam Ci te odnawialne powłoki . Odnawia się ją co 2-6 miesięcy . Wystarczy nałozyc szmatką, gąbeczką .

anna-maria3
11-02-2008, 08:13
Moze zadam głupie pytanie, ale czy kabina kupiona z powłoką ma tę powlokę stałą, czy jednak po jakimś czasie się zużyje? Nasówa mi sie odpowiedź, że jednak jest to stałe udogodnienie, bo dopłaciłam do kabiny jakieś 1000 złotych, zeby była powloka, ale pytam, zeby się upewnić...

jacekp71
11-02-2008, 10:10
Moze zadam głupie pytanie, ale czy kabina kupiona z powłoką ma tę powlokę stałą, czy jednak po jakimś czasie się zużyje? Nasówa mi sie odpowiedź, że jednak jest to stałe udogodnienie, bo dopłaciłam do kabiny jakieś 1000 złotych, zeby była powloka, ale pytam, zeby się upewnić...

doplacilas 1k PLN do jakiejs kabiny zeby miala REFLEX, czy po prostu kupilas inna kabine z powłoką ??

anna-maria3
11-02-2008, 10:40
Źle się wyraziłam...
Kupiłam inną kabinę z powłoką. Ta, którą chciałam kupić, powłoki nie miała, więc w efekcie zapłaciłam 1000 PLN więcej za inną kabinę, nia za sam reflex :)

yorki_man
23-02-2008, 08:36
Niestety powłoki reflex anticalc czy jakkolwiek je nazwać nie są wieczne - także się wycierają. Z tego powodu (a przeszedłem sporo dobrych sklepów) w taką powłokę warto zainwestować tylko wówczas gdy mamy promocję i jest dodawana za darmo :D (obecnie chyba w huppe jest gratis - a normalnie kosztuje coś koło 500 zeta) - w przeciwnym razie lepiej skorzystać ze środka z castoramy :)

arletta78
23-02-2008, 11:32
zott, co 2, 3miesiące jestem w stanie pomachać gąbeczką;)

fennel
23-02-2008, 12:00
Taką powłokę mozna sobie kupic w kazdym budowlanym sklepie typu castorama ok 30zł i pokryc kazda kabine , która tej powłoki nie ma .

Moge prosic o jakies blizsze dane. Jak konkretnie zwie sie to cudo z Castoramy do "robienia" powloki?

Besta77
29-10-2008, 22:11
Taką powłokę mozna sobie kupic w kazdym budowlanym sklepie typu castorama ok 30zł i pokryc kazda kabine , która tej powłoki nie ma .

Moge prosic o jakies blizsze dane. Jak konkretnie zwie sie to cudo z Castoramy do "robienia" powloki?

Ponawiam pytanie, bo sama ostatnio szukam tej "powłoki" w casto i nigdzie jej nie ma :-? Jak to się nazywa? Kto to produkuje?

fennel
30-10-2008, 10:17
Ponawiam pytanie, bo sama ostatnio szukam tej "powłoki" w casto i nigdzie jej nie ma :-? Jak to się nazywa? Kto to produkuje?

Do dnia dzisiejszego nie dowiedzialam sie co to za produkt :(, pisalam tez na prv do zoff36 niestety nie odpisala :(.
Moze ktos jednak inny wie jak to to sie nazywa?

Besta77
30-10-2008, 10:27
Ponawiam pytanie, bo sama ostatnio szukam tej "powłoki" w casto i nigdzie jej nie ma :-? Jak to się nazywa? Kto to produkuje?

Do dnia dzisiejszego nie dowiedzialam sie co to za produkt :(, pisalam tez na prv do zoff36 niestety nie odpisala :(.
Moze ktos jednak inny wie jak to to sie nazywa?

To obie jesteśmy w kropce :)
A co dziwne te środki znikły z castoramy, pytałam już w kilku marketach i nie ma nigdzie :roll: Od znajomego słyszałam, że w casto były z ravaka - dość drogie, i że pewnie są jakieś "zamienniki". A na stronie ravaka też nie mogę znaleźć niczego co by do tego pasowało.

fennel
30-10-2008, 11:41
To obie jesteśmy w kropce :)
A co dziwne te środki znikły z castoramy, pytałam już w kilku marketach i nie ma nigdzie :roll: Od znajomego słyszałam, że w casto były z ravaka - dość drogie, i że pewnie są jakieś "zamienniki". A na stronie ravaka też nie mogę znaleźć niczego co by do tego pasowało.

Tutaj znalazlam:
http://www.ravak.de/?page=anticalc
http://66.102.9.104/search?q=cache:XvLZwdZ89dQJ:www.ravak.pl/%3Fpage%3Dpp1+anticalc+ravak&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl&lr=lang_pl
no ale nie wiem gdzie to kupic ...oprocz zamawiania w internecie :(

GGGosik
30-10-2008, 15:42
Ja jestem bardzo zadowolona z powłoki reflex (Koło) na drzwiach
w prysznicu. Wystarczy po każdej kąpieli użyć ich ściągaczki do wody
(dają w prezencie) i śladu nie widać. A powłoki tej nie uzyskuje się,
nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
szkła :) Takie coś stosuje się tylko w przypadku białych sanitariatów :)

fennel
30-10-2008, 16:18
Ja jestem bardzo zadowolona z powłoki reflex (Koło) na drzwiach
w prysznicu. Wystarczy po każdej kąpieli użyć ich ściągaczki do wody
(dają w prezencie) i śladu nie widać. A powłoki tej nie uzyskuje się,
nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
szkła :) Takie coś stosuje się tylko w przypadku białych sanitariatów :)

No tak, tylko nam potrzeba "czegos" na jako taka ochrone szkla. Kabiny zmieniac nie bede tylko dla powloki reflex, szukam preparatu, ktory ulatwi mi choc troche mycie, nie oczekuje cuda, ktore uwolni mnie calkowicie od mycia szyby, bo tego to nawet powloka refex nie gwarantuje (myc kabine tak czy siak trzeba, kwestia tylko przyczepnosci kamienia).

monah
30-10-2008, 18:17
Tutaj znalazlam:
http://www.ravak.de/?page=anticalc
http://66.102.9.104/search?q=cache:XvLZwdZ89dQJ:www.ravak.pl/%3Fpage%3Dpp1+anticalc+ravak&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl&lr=lang_pl
no ale nie wiem gdzie to kupic ...oprocz zamawiania w internecie :(


na allegro są. wystarczy wpisać Ravac Anticalc.
mam zamiar sama taki nabyć, ciekawe, czy się sprawdza...

fennel
31-10-2008, 08:15
na allegro są. wystarczy wpisać Ravac Anticalc.
mam zamiar sama taki nabyć, ciekawe, czy się sprawdza...

no jest na allegro, w roznych sklepach internetowych tez, ja szukam "zwyklego" sklepu, gdzie mozna wejsc i kupic.
wczoraj wypatrzylam sklep w internecie, ktory ma swoje stoisko na Bartyckiej w W-wie, pozostaje mi przy okazji tam wpasc i kupic :D. chce sie przekonac czy warte jest to pieniedzy i w ogole zachodu.

DorciaIQ
31-10-2008, 09:49
Moze zadam głupie pytanie, ale czy kabina kupiona z powłoką ma tę powlokę stałą, czy jednak po jakimś czasie się zużyje?


Niestety powłoki reflex anticalc czy jakkolwiek je nazwać nie są wieczne - także się wycierają.


A powłoki tej nie uzyskuje się, nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
szkła

Z tego wynika że taka "powłoka-nie powłoka" jest stała, bo przecież szlif się nie zmienia?... :-?
Zamąciliście mi we łbie :wink:

lilaszek
31-10-2008, 10:28
Właśnie zobaczyłam temat więc odpowiadam jako posiadacz 2 szklanych kabin prysznicowych w tym jednej przeszklonej z 3 stron. Wspomniana kabina zostala zakupiona bez powłoki i od półtora roku (tyle ma kabina) nakładam właśnie wspomniany preparat Ravaka anticalc. Nabyłam go w castoramie, kosztował około 30 zł i był wystawiony przy wannach i kabinach. Uważam że jest to kapitalna sprawa, która ułatwiła mi życie niewyobrażalnie. Kabina jest zawsze czyściutka, wszyscy myślą, ze na ich przyjście cały dzień i noc pucowłam :lol: a ja tylko raz na 3,4 miesiące odnawiam powłokę i po kąpieli czyścimy ściagaczką. I to wszystko. Poleciłam juz wielu znajomym ten preparat bo jest świetny, nie kosztuje dużo i jest bardzo wydajny ( ja wciaz mam pierwsza butelke a w niej jeszcze 1/4 preparatu).
Mam nadzieję, ze pomogłam. Drugą kabinę mam z powłoką i dzisiaj nie widzę sensu płacenia 1000 zł ekstra za powłokę, no chyba , że jest w promocji, ale podobno to tez nie jest wieczne.

Besta77
31-10-2008, 10:42
To ja dla upewnienia się - to na pewno jest ten anticalc? Bo w castoramie to stało na półce, ale nie będąc pewna spytałam Pana Doradcę :wink: i mówi, że się skończyło, a było w takich małych buteleczkach. Teraz się pogubiłam :-? W sumie w opisie na www ravaka pisze, że to "regeneruje tą powłokę" więc może autor miał na myśli tą oryginalną powłokę na kabinach, o której pisała Gosik.

fennel
31-10-2008, 11:13
To ja dla upewnienia się - to na pewno jest ten anticalc? Bo w castoramie to stało na półce, ale nie będąc pewna spytałam Pana Doradcę :wink: i mówi, że się skończyło, a było w takich małych buteleczkach. Teraz się pogubiłam :-? W sumie w opisie na www ravaka pisze, że to "regeneruje tą powłokę" więc może autor miał na myśli tą oryginalną powłokę na kabinach, o której pisała Gosik.

:roll:
z tego co napisala lilaszek wynika, ze preparat dziala na nie-powleczonym fabryczne szkle. pozostaje i tak samemu sie przekonac......
tutaj nic nie doczytalam zeby napisali, ze to do kabin z powloka http://66.102.9.104/search?q=cache:-DZ-n6YvalcJ:www.ravak.pl/%3Fpage%3Danticalc+anticalc+ravak&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&lr=lang_pl

patrzac dalej za tym:
http://www.ravak.de/?page=glassline1
"Alle Glasscheiben der Reihe GLASSLINE sind ohne Mehrpreis immer mit RAVAK ANTICALC geschützt.
Bei gelegentlicher Auffrischung der Schutzschicht mit Ravak Anticalc Conditioner können Sie die Lebensdauer erheblich verlängern. "

opisuja, ze szyby z serii glassline sa pokryte tym anticalc´iem (po czym jest wejscie w ten napis "ravak anticalc" i przechodzi automatycznie na strone gdzie jest ten wlasnie conditioner) i zalecaja odswiezac ta powloke tym conditionerem.

lilaszek
31-10-2008, 11:13
Tak, na butelce jest napisane Ravac anticalc. Po posmarowaniu szyby tym płynem, tworzy się taka powłoka która powoduje dosłownie zaimpregnowanie, efekt jak na kaczce ;-). Ja przed zastosowaniem, żadnej powłoki producenta nie miałam, ale owszem jak oryginalna jest stara mozna ją reanimować tym preparatem.
Nie ma się co zastanawiać , tylko zakupić i zaimpregnowac-WARTO!!!

Besta77
31-10-2008, 11:16
Dzięki, dzięki!

To pędzę do casto! (38 raz w tym tygodniu :wink: za niedługo będą mi dzień dobry na wejściu mówić :D )

lilaszek
31-10-2008, 11:41
Wołać o karte stałego klienta! Mi juz pod koniec budowy panowie z różnych działów mówili dzień dobry gdy spotykali mnie spacerującą po castoramie :D ,a pan z działu z farbami nawet na ulicy się kłaniał :D .

GGGosik
31-10-2008, 14:41
A powłoki tej nie uzyskuje się, nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
szkła

Z tego wynika że taka "powłoka-nie powłoka" jest stała, bo przecież szlif się nie zmienia?... :-?
Zamąciliście mi we łbie :wink:
W przypadku szyb prysznicowych z Koła (nie wiem, jak inni producenci)