PDA

Zobacz pełną wersję : kominek w jadalni



maj1983
10-02-2008, 12:34
czy ktos ma takie rozwiązanie?

salon z jadalnią tworzą całość, ale kominek umiejscowiony w części jadalni

co o tym sądzicie?

JacekS
10-02-2008, 14:50
Żeby coś osądzić to trzeba to pomacać:) choćby wzrokiem nie wyobraźnią

Annja
11-02-2008, 04:41
Ja tak mam, tak było w projekcie, nie dało rady inaczej i już się pogodziłam z takim rozwiązaniem :wink: Wolałabym mieć kominek konkretnie w części wypoczynkowej salonu ale wyłącznie z tego powodu nie miałam zamiaru zmieniać projektu, bo pod każdym innym względem był idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Kominek jest narożny, szyba również, tak że ogień można obserwować zarówno z jadalni jak i z części wypoczynkowej. Wygląda OK. I to właśnie moja rada - jeśli kominek w części jadalnej to tak usytuowany żeby można cieszyć się ogniem z różnych stron pomieszczenia

maj1983
11-02-2008, 08:18
ja troszkę martwię się czy nie będzie z tego powodu zimno w salonie mimo napalenia w kominku..

Annja
11-02-2008, 15:33
ja troszkę martwię się czy nie będzie z tego powodu zimno w salonie mimo napalenia w kominku..
No coś ty! :D Przecież to nadal to samo pomieszczenie jeśli jadalnię masz połączoną z salonem. U nas jak się zapali w kominku to ciepło jest na całym parterze.

LoOkas
12-02-2008, 09:03
maj1983 dobrzy było zobaczyć foteczki jak masz umiejscowiony salon i jadalnie!?

ja mam tak w ciągu wszystko najpierw kuchnia potem jadalnia i salon i kominek będę miał w jadalni z tym ze będę robił rozprowadzenie ciepła grawitacyjne.
Mogę posłać zdjęcia na priv email i ewentualny szkic jak to sobie wymyśliłem też jestem w trakcie remontu dużego domu.

Pozdrawiam

maj1983
12-02-2008, 11:01
planuję kominek od strony ściany tarasowej
jak wrócę z pracy to wkleję fotkę

Gamiga
12-02-2008, 14:05
Ja bym się martwiła czy w jadalni nie będzie za gorąco?
Przy stole, konsumując ciepły rosołek człowiek i tak się rozgrzewa, niewyobrażam sobie by tuż obok promieniował żarem kominek.

maj1983
12-02-2008, 16:19
Usytuowaniwm kominka sugerowałam się z 2 poodów:
1. aby był w częsci kafelkowej domu (łatwiej czyścić)
2. aby nie przeszkaładzło czyszczenie, dodawanie drewna itp. czynności gdu ogląda sie tv
3. aby było widac kominek i tv z kuchni
4. aby było widac kominek i tv z jadalni
5. aby było widac widok na ogród z kuchni i kanapy i na wejście

i aby nie było ciasno w salonie (bez kominka weszła mi jeszcze biblioteczka)

minusy
nastrojowy wieczór z mężem przy kominku w jadalni??
za gorąco w jadalni/zimno w salonie
za blisko okna tarasowe (tego nie jestem pewna)
otwarta kuchnia

http://images24.fotosik.pl/158/be409d080bc2c02b.jpg (www.fotosik.pl)

PROSZĘ O WSKAZANIE INNYCH BŁĘDÓW I NIEDOGODNOŚCI