PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie nowy dom w miejsce starego



cinko
10-02-2008, 13:27
Witam.
Proszę pomoc, jak najlepiej zrobić aby w miejsce starego domu wybudować
nowy.

Mam stary drewniany dom, chcę go wyburzyć i w tym samym miejscu wybudować nowy murowany w tych samych obrysach.

margarytka
10-02-2008, 16:37
Z czego są wykonane fundamenty starego domu ? Na jakiej głębokości jest istniejący fundament i czy ma ławę fundamentową ? Czy nowy dom też będzie drewniany ? Jakie wymiary ma obecny dom? Czy masz już projekt na nowy dom?

cinko
16-02-2008, 16:31
Witam.
Fundamenty ma wykonane z pustaków,na jakiej glębokości to niestety nie wiem,Wymiary starego domu to 10,4 na 8,3.
Projekt będzie rysował architekt ponieważ obok stoi budynek ktorego nie chce rozbierać, a jest problem z połaczeniem dachów.

margarytka
18-02-2008, 17:20
Jeśli masz już architekta, to on w porozumieniu z konstruktorem zdecyduje czy stare fundamenty należy rozebrać , czy można na istniejących budować nowy dom,chyba,że Ty chcesz zdecydowanie nowych fundamentów.
Jeśli przewidujesz najpierw rozebranie starego domu do podstaw i w to miejsce postawienie nowego to musisz uzyskać, w pierwszej kolejności, pozwolenie na rozbiórkę domu istniejącego . Można też wystąpić o pozwolenie na budowę nowego domu z jednoczesnym pozwoleniem na rozbiórkę starego.

Wowka
18-02-2008, 18:10
..... czy ma ławę fundamentową ?....

Ława fundamentowa w starym drewnianym budynku ???

Raczysz żartować.

Kasiaa29
18-02-2008, 21:00
Fundament, jak sama nazwa wskazuje, to ważny element domu; nie ryzykowałabym na starym fundamencie stawiać nowego domu, zrobiłabym nowy chpociażby dla własnego spokoju. Poza tym koszt, w porównaniu do kosztów całej inwestycji, nie jest duży, więc po co ryzykować :roll:

margarytka
19-02-2008, 18:04
Wowka dlaczego sądzisz, że żartuję ? Cinko pisze, że fundamenty są z pustaków, więc jak Twoim zdaniem wykonano ten fundament ?
Cinko może masz zrobioną tzw. odkrywkę fundamentów ?
Kasiu29 konstruktor nie ryzykuje, on wie czy fundament należy rozebrać czy można go zostawić, a wyburzanie "na wszelki wypadek" to nieuzasadnione podwyższanie kosztów budowy.

p.s. nie wszystko co stare jest złe :wink:

Wowka
19-02-2008, 20:01
Wowka dlaczego sądzisz, że żartuję ? Cinko pisze, że fundamenty są z pustaków, więc jak Twoim zdaniem wykonano ten fundament ? .......

p.s. nie wszystko co stare jest złe :wink:

No właśnie .....
Przeczytałem dokładnie

cinko napisał

Fundamenty ma wykonane z pustaków

Pustak to nie to samo co bloczek fundamentowy.
Jak sama nazwa wskazuje pustak jest w środku pusty.
Czy jest to dobry materiał na fundament

Tak wygląda typowy pustak żużlowy
http://www.ibf.pl/pus/pustak24.jpg

a tak ceramiczny:
http://cukrohurt.eu/Obrazki/pustak_max01.jpg

margarytka
19-02-2008, 21:44
Jak myślisz, z których pustaków jest zbudowany fundament cinka?
Ciekawe z którego roku jest dom drewniany przewidziany do rozbiórki? :-?

Wowka
19-02-2008, 22:22
Jak myślisz, z których pustaków jest zbudowany fundament cinka?
Ciekawe z którego roku jest dom drewniany przewidziany do rozbiórki? :-?

A skąd to ja mam wiedzieć z którego roku?

Pustak to pustak. A bloczek fundamentowy to bloczek fundamentowy.

Jedno z dwojga;
albo cinkek nie wie co pisze
albo Ty naiwnie sądzisz, że w epoce budownictwa drewnianego stosowano wylewanie ław fundamentowych.

A może jedno i drugie?

wojtek50
19-02-2008, 22:30
Cinko . Kiedy był budowany ten dom . Ja miałem taki sam dylemat . Policzyłem koszty i wyszło że lepiej dołożyć pare złoty i wybudować nowy .
W obecnej technologii . [/quote]

margarytka
19-02-2008, 22:51
Wowka nie sądzę ( może naiwnie ), że w epoce domów drewnianych murowano fundamenty z pustaków wprost na podłożu gruntowym w wykopie, ale zamiast dywagować poczekajmy co odkryje cinek w swoim domu .
:D


p.s. to pytanie o lata budowy było skierowane do cinka .