PDA

Zobacz pełną wersję : Czy muszę mieć kierownika budowy?



G0KAZIK
11-02-2008, 11:23
Chcę zbudować garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym, razem około 70m. Mam projekt i pozwolenie na budowę. Bedę budowal go sam (system gospodarczy). Czy muszę mieć kierownika budowy? Czy moge sam wpisać się jako kierownik budowy?

Trociu
11-02-2008, 11:33
Chyba niestety jesteś zmuszony na KB, no chyba że masz odpowiednie uprawnienia, żeby prowadzić dziennik.

retrofood
11-02-2008, 12:06
Poczytaj Prawo Budowlane.
Znajdziesz w necie bez trudu.

Trociu
11-02-2008, 13:19
Poczytaj Prawo Budowlane.
Znajdziesz w necie bez trudu.
Tak właśnie korzystając z chwili przeglądam PB pod kątem kierownika budowy. Na razie z tego co widzę, to precyzuje dość sporo co KB musi, może, powinien robić. Ale dodatkowo:


Art. 42.
1. Inwestor jest obowiązany zapewnić: objęcie kierownictwa budowy (rozbiórki) lub określonych robót budowlanych oraz nadzór nad robotami przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności.

PB precyzuje, że w procesie budowy udział bierze inwestor (Ty) i KB [art. 17.]. Dodatkowo inwestor musi zapewnić objęcie obowiązków przez KB [Art. 18]. Jedyne obostrzenia, które znalazłem to niemożność łącznego sprawowania funkcji KB i inspektora nadzoru inwestorskiego [Art. 24.]. Ale nic nie pisze, że inwestor nie może być KB. To tak jakby być obrońcą w swojej sprawie chyba.