PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki strop polecacie



Szef23
11-02-2008, 14:42
Drodzy forumowicze pomozcie mi podjac decyzje jaki strop wybrac

W projekcie mam strop prefabrykowany Teriva ale kierownik budowy probuje namowic mnie na wylewany

Co sadzicie ?? Jakie sa wady i zalety tych stropow ?? Na ktory sie zdecydowac ??

Barbossa
11-02-2008, 14:47
to i naucz się szukać na forum

gogo5660
11-02-2008, 14:59
Popieram Barbossa, ale kazdy wie ze jak chcesz miec cieply strop to Leier/teriva/ dobor zal od budynku bo jak masz pokoje nad garazem to lepiej wydac wiecej i miec cieplej

Szef23
11-02-2008, 15:07
Barbossa
Twoje rady sa bezcenne Dziekuje

Szukalem juz informacji na ten temat na forum niestety nie znalazlem interesujacych mnie watkow Byc moze zle szukalem

BTW
To skrypt forum jest raczej sredni gdyz nie ma opcji szukaj tylko w tytulach

gogo5660
Dzieki za odpowiedz

gogo5660
11-02-2008, 15:16
Ale leier ma tez to do siebie ze sa minusy... dzialowki trzeba stawiac na belkach/nie pustakach/ wiec trzeba rozplanowac rozmieszczenie pokoji na pietrze i spodziewam sie ze bedzie to inny uklad niz w proj. ale co tma dasz rade.

Szef23
11-02-2008, 15:25
gogo5660

W projekcie mam terive i zastanawiam sie tylko pomiedzy nia a wylewanym
Rozmieszczenie scianek na pietrze pozostaje jak w projekcie

Moze troszke szerzej odpowiedzial bys na moje pytanie albo podal jakies podobne watki

gogo5660
11-02-2008, 15:34
Nie mam juz tych wszystkich zakladek ze stanu surowego a nie chce mi sie szukac.Powedz czy masz pomieszczenia na garazem czy innymi ktore w przyszlosci beda mniej ogrzewane jak masz to wal terive bo to sa oszczednosci. Jak nie to wylewki ale z koleji kupa czasu minie az to uzyska wlasciwosci w tych temp... Sluchaj u mnie juz planowalem wylewanie / mimo ze mam garaz w bryle/ ale wole miec cieplo w nozki :wink: a pozatym za zmiane stropu to trzeba zaplacic i czy warto wydac kase na zmiany jak potem bedziesz mial jakies oszczednosci to juz nie beda oszczednosciami w pelni slowa tego znaczeniu. Dawaj Terive i koczymy watek. Chyba ze poczekasz za innymi bo poki co to maly ruch tu mamy/. Potem wpadnij na kawe lb piwko do GRUP BUDUJACYCH

Szef23
11-02-2008, 15:47
Garaz mam w bryle wiec zastosuje Terive

Wielkie dzieki za pomoc

Ps

Jestem juz w mojej grupie :)
http://forum.muratordom.pl/warminsko-mazurska-grupa-budowlana,t119650.htm

izat
11-02-2008, 16:29
mam obydwa rodzaje stropów w swoim domu
Teriva jest cieplejsza ale głośna
chodząc po niej słychać dudnienie
przy monolicie nie ma tego problemu

Szef23
11-02-2008, 16:36
mam obydwa rodzaje stropów w swoim domu
Teriva jest cieplejsza ale głośna
chodząc po niej słychać dudnienie
przy monolicie nie ma tego problemu

Pod posadzka bedzie 6 cm styropianu + panele Mysle ze to powinno go wyciszyc

izat
11-02-2008, 16:46
mam obydwa rodzaje stropów w swoim domu
Teriva jest cieplejsza ale głośna
chodząc po niej słychać dudnienie
przy monolicie nie ma tego problemu

Pod posadzka bedzie 6 cm styropianu + panele Mysle ze to powinno go wyciszyc
no nie wiem
ja mam 3 cm styro i 5-6 cm wylewki
różnica jest diametralna przy chodzeniu

Krzysztofik
11-02-2008, 16:57
.......
chodząc po niej słychać dudnienie
przy monolicie nie ma tego problemu
Ja z monolitu nie jestem zadowolony ze względu na właśnie efekt dzwonu zygmunta.
Dlatego teraz na strop nie kładłem "garów" z ogromną pustką( bo też chodzi sie po pudle rezonansowym)tylko te:
http://www.wienerberger.pl/images/db/srref/1125679499881.jpg

mwnn
11-02-2008, 17:53
Krzysztofik możesz dac jakiś namiar na taki rodzaj stropu ?

EDZIO I ZIBI
11-02-2008, 19:16
http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/List05&c=Page&cid=1119356883989&sl=wb_pl_home_pl
na stronie masz również adresy przedstawicieli http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/CallArticle05&cid=1077526673528&c=Page&sl=wb_pl_home_pl9
czasem mniejsi maja lepsze ceny) pozdrawiam

marcin_u
11-02-2008, 19:42
dlaczego nikt nie proponuje stropu z płyt kanałowych tzw.zeranskich?
ja taki mam i wyszedł mnie bardzo tanio...46zł/m2 netto...+7%VAT.do tego koszt dzwigu za 3godz 200zł do całego kosztu stropu trzeba doliczyc jeszcze koszt wienca czyli beton+zbrojenie.
Zaleta tego stropu jest szybkosc bo całosc prac zwiazanych ze stropem trwała 3dni..ale kazdego dnia po kilka godzin (układanie płyt 3godz,zbrojenie 1 dniowka i zalanie wienców z 1-2 godz) i odrazu mozna murowac sciany i obciazac strop.
wad tego stropu narazie nie widze(w bloku tez taki mam i był ok tylko był krzywo połozony ale to norma w blokach z lat 70)

mwnn
11-02-2008, 20:05
@EDZIO I ZIBI dzięki za namiary, widzę że u mnie w mieście jest przedstawiciel nawet :)
@Krzysztofik jak sie sprawuje taki strop (akustyka itp) ?

Tak mi się jeszcze przypomniało. Czy nie stoi nic na przeszkodzie montując taki strop przy ścianach z BK ?

Pozdrawiam.

Krzysztofik
11-02-2008, 20:34
@EDZIO I ZIBI dzięki za namiary, widzę że u mnie w mieście jest przedstawiciel nawet :)
@Krzysztofik jak sie sprawuje taki strop (akustyka itp) ?

Tak mi się jeszcze przypomniało. Czy nie stoi nic na przeszkodzie montując taki strop przy ścianach z BK ?

Pozdrawiam.
Ten strop kładłem na ściany z BK 24.
Faktycznie wybierałem między terivą a płytami żerańskimi, które w moim przypadku wychodziły drożej ze wzgledu na grubość i rozpiętość.
Jeśli chodzi o akustyke to jest to na razie niesprawdzalne.
Brakuje troche ścian działowych :wink:

piotrm74
12-02-2008, 08:17
Pytasz jaki strop - ja proponuję lany z gruchy. :D

Cypek
12-02-2008, 08:25
Też mam wylewany i nie widzę (słyszę) wad.
Ale rzadko kto z nas miał szansę porównania dwóch stropów w tych samych warunkach więc każdy będzie Ci swój chwalił.
Co do pokoju nad garażem to ja od spodu w garażu dałem 10 cm styro i po kłopocie.

Duży Boban
12-02-2008, 08:48
T
Ale rzadko kto z nas miał szansę porównania dwóch stropów w tych samych warunkach więc każdy będzie Ci swój chwalił.


Ja sie wyłamię - mam terivę jest ona do kitu, rysuje się.

JacekS
12-02-2008, 09:26
http://www.sukiennik.pl/images/zts1.jpg
http://www.sukiennik.pl/images/zts3.jpg
Ja mam taki strop
Polecam dla ludzi którzy buduja systemem gospodarczym
Przy wywlewaniu stropu pobawiłem się troszeczkę i odrazu zatarłem na gotowo trochę pracy było ,ale uniknąłem styropianu na poddaszu i wylewki wyrównującej
Jest łatwy w ukłądaniu nie trzeba się nadziwigać garów na górę kłopot to zbrojenietrzeba kręcić na miejscu zeszło mi to 2 dni we dwuch
ale taniej niż gotowe belki

12-02-2008, 17:14
... rzadko kto z nas miał szansę porównania dwóch stropów w tych samych warunkach więc każdy będzie Ci swój chwalił ...
mam co prawda u siebie trzy rodzaje stropów (monolit, Fert, i DeZet)
i moge porównac
ale chwale wszystkie - bo moje :D

ewkast
12-02-2008, 18:10
dlaczego nikt nie proponuje stropu z płyt kanałowych tzw.zeranskich?
ja taki mam i wyszedł mnie bardzo tanio...46zł/m2 netto...+7%VAT.do tego koszt dzwigu za 3godz 200zł do całego kosztu stropu trzeba doliczyc jeszcze koszt wienca czyli beton+zbrojenie.
Zaleta tego stropu jest szybkosc bo całosc prac zwiazanych ze stropem trwała 3dni..ale kazdego dnia po kilka godzin (układanie płyt 3godz,zbrojenie 1 dniowka i zalanie wienców z 1-2 godz) i odrazu mozna murowac sciany i obciazac strop.
wad tego stropu narazie nie widze(w bloku tez taki mam i był ok tylko był krzywo połozony ale to norma w blokach z lat 70)

a robiles deskowanie? i co masz na dachu cementową czy ceramiczną?

marcin_u
12-02-2008, 21:36
dlaczego nikt nie proponuje stropu z płyt kanałowych tzw.zeranskich?
ja taki mam i wyszedł mnie bardzo tanio...46zł/m2 netto...+7%VAT.do tego koszt dzwigu za 3godz 200zł do całego kosztu stropu trzeba doliczyc jeszcze koszt wienca czyli beton+zbrojenie.
Zaleta tego stropu jest szybkosc bo całosc prac zwiazanych ze stropem trwała 3dni..ale kazdego dnia po kilka godzin (układanie płyt 3godz,zbrojenie 1 dniowka i zalanie wienców z 1-2 godz) i odrazu mozna murowac sciany i obciazac strop.
wad tego stropu narazie nie widze(w bloku tez taki mam i był ok tylko był krzywo połozony ale to norma w blokach z lat 70)

a robiles deskowanie? i co masz na dachu cementową czy ceramiczną?

a po co deskowanie? chyba ze do wienców ale to juz nie wiele z tym roboty.
na dachu mam dachowke ceramiczna,ale co to ma wspolnego ze stropem?

Wojtek R
13-02-2008, 16:44
T
Ale rzadko kto z nas miał szansę porównania dwóch stropów w tych samych warunkach więc każdy będzie Ci swój chwalił.


Ja sie wyłamię - mam terivę jest ona do kitu, rysuje się.

potwierdzam jeszcze nie widziałem teriv-y bez rys

mam monolityczny i innego w życiu bym nie chciał

Krzysztofik
13-02-2008, 17:23
Jeżeli ktoś ma "schrzanioną " terive to zapewne nie jest ona jedynym "zchrzanionym" elementem domu.

Geno
13-02-2008, 20:18
T
Ale rzadko kto z nas miał szansę porównania dwóch stropów w tych samych warunkach więc każdy będzie Ci swój chwalił.


Ja sie wyłamię - mam terivę jest ona do kitu, rysuje się.

potwierdzam jeszcze nie widziałem teriv-y bez rys

mam monolityczny i innego w życiu bym nie chciał

Nigdy nie widziałem murzyna bez mgr. Czy to oznacza ,że wszyscy czarni mają tytuł mgr ?