PDA

Zobacz pełną wersję : Regeneracja zbrylonego cementu ...



ged
12-02-2008, 00:27
Mam 4 palety cementu zakupione w marcu 2007 (miały być na wylewki, ale ekipy nawaliły). Palety są zafoliowane szczelnie, ale cement się zbrylił. Zastanawiam się czy można go zregenerować poprzez ponowne zmielenie. Wymyśliłem, że do betoniarki nasypię kulek stalowych - takich od łożysk, dodam worek cementu i pokręcę trochę. Na otwór bębna mogę zrobić sito które przepuści zmielony cement, a zatrzyma kulki, potem kolejny worek cementu itd. Czy taki cement powtórnie zmielony będzie się do czegoś jeszcze nadawał? np. na wylewki ?

pblochu
12-02-2008, 04:01
Trzeba było go odwracać, co kilka miesięcy - tak kiedyś się robiło
Jeżeli będziesz go używał pod mało odpowiedzialne konstrukcje to się nie przejmuj. Sposób rozkruszania przedstawiony przez ciebie jest ciekawy, ale myślę, że awykonalny. Ja tam po wstępnym rozbiciu zbrylonego cementu przy pomocy nogi wrzucałem go do betoniarki z wodą - 3-4 łopaty żwiru - pomieliło się to chwilę, no i jazda
Pozdrawiam

12-02-2008, 06:21
... Palety są zafoliowane szczelnie, ale cement się zbrylił. Zastanawiam się czy można go zregenerować poprzez ponowne zmielenie ...
czy w poblizu jest jakas linia kolejowa ?
myśle, ze mógłbys wywozic na tory i podkładac pod pociagi
a) pod osobowy po dwa worki (po jedenym na szyne)
b) pod towarowy osiem - dziesięc worków (po 4- 5 na szyne)
po przejeździe pociagu wysłac murarza z workami i łopatą aby pozbierał to co zostanie ...

JanuszC
12-02-2008, 06:27
Coś mi się wydaje że cement po 90 dniach traci własciwosci chemiczne a nie mechaniczne. Mielenie nie przywróci mu świezosci.