PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na popękane ściany



Lataren
12-02-2008, 09:17
Witajcie,
czy ktoś z Was boryka sie z problemem popękanych ścian ?
Ja zauważyłem u siebie rysy na ścianch - stwiuerdziłem, że nie ma sensu ich gipsować bo mogą dalej popękać.
Metod jest kilka ja stosowałem dwie:
1. w miejscu popękanych ścian - potrzebne nadzędzia: przecinak, młotek szpachelka/paca i paier ścioerny - wykułem tzw bruzdy o szerokości ok 4-5cm tynkiem akrylowaym, zaprawą klejową - to co mi zostało po wczesniejszych remontach - uzupełnilem bruzdy przykleiłem na to siatkę ew. uzupełniłem zaprawą użyta wcześnie przytarłem i zagispowałem.
2. wykuwałem też w niektórych miejscach bo tak skułem tynk okazał się, że pustak był też "ryśniety" nakułem pustak uzupełniłem miejsce pianką montarzową i dalej zaprawa i siatką i gipsowanie.
Mam nadzieję, że nie będzie pękać.

A Wy co robiliściue?

kubek2002
12-02-2008, 09:25
[quote="Lataren"]Witajcie,
czy ktoś z Was boryka sie z problemem popękanych ścian ?
Ja zauważyłem u siebie rysy na ścianch - stwiuerdziłem, że nie ma sensu ich gipsować bo mogą dalej popękać.
Metod jest kilka ja stosowałem dwie:
1. w miejscu popękanych ścian - potrzebne nadzędzia: przecinak, młotek szpachelka/paca i paier ścioerny - wykułem tzw bruzdy o szerokości ok 4-5cm tynkiem akrylowaym, zaprawą klejową - to co mi zostało po wczesniejszych remontach - uzupełnilem bruzdy przykleiłem na to siatkę ew. uzupełniłem zaprawą użyta wcześnie przytarłem i zagispowałem.
2. wykuwałem też w niektórych miejscach bo tak skułem tynk okazał się, że pustak był też "ryśniety" nakułem pustak uzupełniłem miejsce pianką montarzową i dalej zaprawa i siatką i gipsowanie.
Mam nadzieję, że nie będzie pękać.






fizelinka i wio

Lataren
12-02-2008, 09:32
Jaka fizelinka co z nią zrobić - może rozwiniesz swoją wypowiedź będę wdzięczny.

kubek2002
12-02-2008, 10:11
Jaka fizelinka co z nią zrobić - może rozwiniesz swoją wypowiedź będę wdzięczny.




jest to taki pasek cieniutkiego materiału który jest elastyczny i świetnie się gipsuje, póżniej szliwowanko i gotowe można malować,kupiłem to na jakiejś aukcji internetowej za 1,5zł 10 m bieżących[/code]

Andriu
12-02-2008, 13:29
u mnie flizelinka nie pomogła miałem takie pękniecia na ściankach działowych widoczne po obu stronach ścianki i rozwierciłem pęknięcie i zapiankowałem zobaczymy co z tego będzie a wcześniej w tych miejscach miałem flizelinke i tez pęknięcia wyszły na wierzch, stwierdziłem że trzeba połączyć by nie miało się prawo ruszać poczekamy zobaczymy

kubek2002
12-02-2008, 13:32
u mnie flizelinka nie pomogła miałem takie pękniecia na ściankach działowych widoczne po obu stronach ścianki i rozwierciłem pęknięcie i zapiankowałem zobaczymy co z tego będzie a wcześniej w tych miejscach miałem flizelinke i tez pęknięcia wyszły na wierzch, stwierdziłem że trzeba połączyć by nie miało się prawo ruszać poczekamy zobaczymy


fizelinka sprawdza sie na małych pęknięciach :D

Piotr B. CDS
12-02-2008, 15:40
Witajcie,
czy ktoś z Was boryka sie z problemem popękanych ścian ?
Ja zauważyłem u siebie rysy na ścianch - stwiuerdziłem, że nie ma sensu ich gipsować bo mogą dalej popękać.
Metod jest kilka ja stosowałem dwie:
1. w miejscu popękanych ścian - potrzebne nadzędzia: przecinak, młotek szpachelka/paca i paier ścioerny - wykułem tzw bruzdy o szerokości ok 4-5cm tynkiem akrylowaym, zaprawą klejową - to co mi zostało po wczesniejszych remontach - uzupełnilem bruzdy przykleiłem na to siatkę ew. uzupełniłem zaprawą użyta wcześnie przytarłem i zagispowałem.
2. wykuwałem też w niektórych miejscach bo tak skułem tynk okazał się, że pustak był też "ryśniety" nakułem pustak uzupełniłem miejsce pianką montarzową i dalej zaprawa i siatką i gipsowanie.
Mam nadzieję, że nie będzie pękać.

A Wy co robiliściue?

ke ???
po pierwsze : jaka to ściana ?
po drugie : dom jednorodzinny ? czy mieszkanie ?
po trzecie : orientacyjny wymiar peknięć ? 5 cm ??
po czwarte : jezeli np. dom to kiedy był budowany ?

dopiero sie zatsanowimy co dalej z tym sie będzie działo :)
pozdr

Lataren
13-02-2008, 07:23
ke ???
po pierwsze : jaka to ściana ?
po drugie : dom jednorodzinny ? czy mieszkanie ?
po trzecie : orientacyjny wymiar peknięć ? 5 cm ??
po czwarte : jezeli np. dom to kiedy był budowany ?

dopiero sie zatsanowimy co dalej z tym sie będzie działo :)
pozdr

Pierwsze: Jak to jaka ściana - pustak plus tynk cem-wap
Drugie: Dom jednorodzinny - segmentowa zabudowa
Trzecie: Długie cienkie rysy
Czwarte: ok 12 lat temu