PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z firmą od okien



Jax
12-02-2008, 13:18
Witam
Mam problem z firmą od okien, która je zamontowała, nie chcą do mnie przyjechać na pierwszą regulacje, nie wspominając o dostarczeniu zamówionych klamek do okien. Zakup był półtora roku temu, do tej pory nie otwierają się okna tarasowe.
Tłumaczy to problemami finansowymi z moim deweloperem (co mnie to interesuje), na pytanie co ma piernik do wiatraka pracownik dostaje wody w usta. Szef oczywiście ze mną nie raczy porozmawiać, albo jakiś pracownik mocno ściemnia i robi szefowi koło pióra.
Czy ja mam pójść z tym do sądu czy do innej instytucji?
Proszę o pomoc.

fotograf
12-02-2008, 13:24
Witam
Mam problem z firmą od okien, która je zamontowała, nie chcą do mnie przyjechać na pierwszą regulacje, nie wspominając o dostarczeniu zamówionych klamek do okien. Zakup był półtora roku temu, do tej pory nie otwierają się okna tarasowe.
Tłumaczy to problemami finansowymi z moim deweloperem (co mnie to interesuje), na pytanie co ma piernik do wiatraka pracownik dostaje wody w usta. Szef oczywiście ze mną nie raczy porozmawiać, albo jakiś pracownik mocno ściemnia i robi szefowi koło pióra.
Czy ja mam pójść z tym do sądu czy do innej instytucji?
Proszę o pomoc.

płaciłeś developerowi czy firmie od okien?

Jax
12-02-2008, 13:24
Deweloperowi i jestem rozliczony na zero.

fotograf
12-02-2008, 13:35
Deweloperowi i jestem rozliczony na zero.

no to firma od okien ma racje - Ty reklamujesz u developera a oni u nich i nic nie poradzisz bo formalnie okna kupiłeś od developera a nie u nich
chyba, że dostałes jakąś ich karte gwarancyjną z warunkami itd.

Jax
12-02-2008, 13:37
Każdą regulacje, wymianę szyby i inne gwarancyjne sprawy zgłaszam do dewelopera?

JacekS
12-02-2008, 14:11
Masz napisane na Karcie Gwarancyjnej datę montażu i pewnie pięczątkę firmy montującej okna Tak mniemam?
Napisz na piśmie reklamację wyślij poleconym do tego kto montował okna niech on się ustosunkuje do reklamacji.Nie zaszkodzi wysłanie wiadomości do producenta okien o zaistniałej sytuacji napewno to zmobilizuje firmę sprzedającą okna do prawidłowego kontaktu z klientem

Arkady1978
12-02-2008, 14:50
Mówie z punkty widzenia sprzedawcy okien.
Stroną dla Ciebie jest deweloper i z nim musisz takie rzeczy sobie ustalić.
Nie widze podstaw ku temu aby firma okienna musiała sewisowac okna za które nie dostała zapłaty.

fotograf
12-02-2008, 15:01
Każdą regulacje, wymianę szyby i inne gwarancyjne sprawy zgłaszam do dewelopera?

kupiłem samochód forda - chce go naprawić w fabryce ale tam mi mówią, że salon im za niego nie zapłacił..... to taka sama sytuacja.... dla Ciebie stroną jest sprzedawca a nie monter czy producent

pierwek
12-02-2008, 15:05
co do regulacji... ostatnio rozmawiałem z firmą w której zamawiałem okna i powiedzieli mi że darmowe regulacje są do 1 roku od montażu. Pierwsza była oczywiście tuż po założeniu okien i wszystko chodziło cacy... byćmoże coś tam siądzie i trzeba będzie podregulować i po prostu mam wezwać ekipę ale nie później niż rok po montażu.

z tym że ja rozmawiam z tymi u których kupiłem okna

Arkady1978
12-02-2008, 15:10
ustalmy kto jest stroną dla Jaxa

marcin714
12-02-2008, 15:22
Każdą regulacje, wymianę szyby i inne gwarancyjne sprawy zgłaszam do dewelopera?

kupiłem samochód forda - chce go naprawić w fabryce ale tam mi mówią, że salon im za niego nie zapłacił..... to taka sama sytuacja.... dla Ciebie stroną jest sprzedawca a nie monter czy producent

Nie bardzo. Salon jest jakby przedłużeniem fabryki samochodów i takich tekstów nie usłyszysz. Tak samo jak kupisz okna w salonie to nie musisz ścigać producenta tylko sprzedawcę.

W tym przypadku okna kupił develloper a lokator kupił je wraz z mieszkaniem. W związku z tym wszelkie teklamacje kieruje się do sprzedajacego mieszkanie a nie do poszczególnch majstrów. A develloper powinien się martwic dalej co z tym zrobić.

Zapewne nie ma co liczyć na serwiś od firmy okiennej jeśli sie z nimi nie rozliczył nawet za okna. I tak masz szczęście bo są przypadki kiedy develloper sprzeda mieszkania, nie zapłaci dostawcom, lokatorzy sie wprowadzają a dostawcy przyjeżdzają po swoje materiały i zwijaja co się da. Kilka lat temu w kraku był przypadek taki na pewnym osiedlu.

Oczywiście kartę gwarancyjną masz od producenta okien , podpisaną przez sprzedawcę okien .Ale to normalka i nic nie znaczy. Stroną dla ciebie jest develloper czyli dla ciebie sprzedawca okien, cegieł ,kabli , rynien i wszystkiego wokoło za co mu zapłaciłeś.

jaro'71
12-02-2008, 15:27
Dokładnie, j.w.
Też zgłaszałem usterki okna do dewelopera od którego kupiłem mieszkanie, a on ścignął tych co montowali. To chyba logiczne, tyle że jak by im wisieli kasę to bym ich nie zobaczył. Musieliby mi znaleźć innych frajerów co naprawią za friko.... Zresztą kupując samochód dostajesz gwarancję na całość a nie na zamki, chłodnicę, silnik...

Piotr B. CDS
12-02-2008, 16:14
szpadel i do lasu !!!