PDA

Zobacz pełną wersję : przemysłówka merbau



mumin_001
12-02-2008, 21:19
Witam,

Mam już położoną przemysłówkę z merbau (15x20x250) i teraz czeka mnie cyklinowanie, szpachlowanie i olejowanie. Chemia firmy ICA. Olej Oil Plus.
Chcę być pewny, że wykonawca zrobi to fachowo, wiec prosze o rady:
1. opinię, czy wymieniony olej to jest dobry olej? :)
2. opis procesu postępowania (ile razy cyklinować/szpachlować/olejować, jakie papiery, pył z którego cyklinowania użyc do szpachlowania, jakimi narzędziami nanosić olej)
3. parkiet jest nierówny - tzn ma różną wysokość klepek - czy pierwsze cyklinowanie nie powinno być wykonane tylko i wyłącznie wzdłuż klepek?
4. co z listwą z korka technicznego (17mm wysokości) - wystaje ponad powierzchnie parkietu i płytek ... jak ją przyciąć? nóż? :)
5. na parkiecie, po położeniu pozostała taśma bezbarwna łącząca paletki klepek (nie wiem jak się to fachowo nazywa) - czy weźmie to cykliniarka przy
pierwszym, najgrubszym (80?) papierze?

Liczę na podpowiedzi fachowców, w sobotę sprzęt pójdzie w ruch i bedzie po sprawie :-?

ghost34
18-02-2008, 19:37
1. Nie znam tego oleju ale ica to dobra firma i nie słyszałem aby olej zz iki komus sprawiał problemy,był zły wiec to już coś....

2.Cyklinować zaczynają od cyklinowania ukośnie do poziomego kierunku klepek bezwarunkowo zawsze tak równa się posadzkę drewniana (za wyjatkiem szczególnych wzorów ale to nas tutaj nie interesuje), cyklinować granulacjami od 36, potem 60siat poszpachlować, wyjechać 80tka i setka pozniej dogładzić polerką bądź trio. Szpachlować wszystko blacha masa pyłu jak najdrobniejszego przesianego przez sito do mąki.)Szpachlować aż do skutku czasem wystarczy 3 razy czasem 4-ry.
3.Wdłuż klepek ABSOLUTNIE NIE patrz wyżej...

4.Korek ściąć lekko nożykiem resztę doszlifować maszynką np. elan badż szlifierka mimośrodową przy ostatnim szlifie dookoła czyli granulacja 80-100 (zalezy czym sie konczy)

5.Wogóle się nie przejmuj przy pierwszym równaniu nie takie rzeczy "schodzą" z drewna..

Najlepiej zaufaj fachowcowi sam wie co robić ....i jeśli cokolwiek zrobi inaczej niż napisałem to wcale nie znaczy że wadliwie...wie co robi jemu też zależy abyś był zadowolony i zapłacił mu pieniążki i reklamował dalej jego usługi.
Pozdrawiam..

mumin_001
18-02-2008, 22:15
2.Cyklinować zaczynają od cyklinowania ukośnie do poziomego kierunku klepek bezwarunkowo zawsze tak równa się posadzkę drewniana [...ciach]

hmm ... czyli tak jak zielone strzałki na tym rysunku?
http://img85.imageshack.us/img85/6293/parkietfl7.jpg
wszystkie cyklinowania tak sie wykonuje? czy tylko pierwsze? skąd taka stanowczość w Twojej radzie, z czego wynika?


cyklinować granulacjami od 36, potem 60siat poszpachlować, wyjechać 80tka i setka pozniej dogładzić polerką bądź trio. Szpachlować wszystko blacha masa pyłu jak najdrobniejszego przesianego przez sito do mąki.) Szpachlować aż do skutku czasem wystarczy 3 razy czasem 4-ry.

czyli cyklinowanie -> szpachlowanie -> cyklinowanie -> znowu szpachlowanie?
czy coś pomieszałem?


3.Wdłuż klepek ABSOLUTNIE NIE patrz wyżej...

to już dopytałem wyżej


5.Wogóle się nie przejmuj przy pierwszym równaniu nie takie rzeczy "schodzą" z drewna..

a to mnie uspokoiło :)


Najlepiej zaufaj fachowcowi sam wie co robić

no jakoś właśnie nie przekonał mnie do swojej fachowości w rozmowach wstępnych - czasem tak mam, że jak z kimś rozmawiam (np. kafelkarz) to po 2 zdaniach widze, że gość z tego żyje i zjadł na tym zęby i się nie martwię .... a czasem takiego przekonania nie mam.
dzięki za podpowiedzi, będę czujny

ghost34
19-02-2008, 18:09
Tak jak na tym rysunku przy czym nie widzę akurat w tym pomieszczeniu możliwości wykonania szlifu dużą cykliniarką trzeba to będzie zrobić ręcznie za pomocą np: "rotexa" firmy festool.

Po 60tce szpachlujemy 3-4 razy całość później cyklinujemy.(jeśli posadzka tego wymaga czasem jadę tzw. zupa czyli bardzo rzadka masą szpachlową całość przed ostatnim szlifem 100-tką czy 120tką)

Bądź czujny ale też daj mu wolna rękę przy czym mądrośc ludowa prawi "Pańskie oko konia tuczy".Pozdrawiam.