PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie mlecznego szkła



jlewenko
12-02-2008, 21:47
Witam,

Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia w czyszczeniu mlecznego szkła ? Mam drzwi szklane , które z jednej strony małą gładką powierzchnię z której łatwo zmyć zabrudzenia ,natomiast druga strona jest jakby chropowata (matowa) i z nią jest wielki kłopot... Może ktoś zna jakiś środek którym można taką powierzchnię łatwo wyczyścić ?

Pozdrawiam

d5620s
12-02-2008, 22:12
dlatego trzeba brac szybe trawioną a nie mleczną...wyglądaję identycznie. Z mleczną mamy niestety spore problemy-łatwozniszczyc szybe od tej matowej strony (np jak sie farba pomazała). czyscic najlepiej delikatnym plynem do szyb ale i tak zostaja smugi:(((

el-ka
12-02-2008, 23:17
Najpierw środkiem odtłuszczającym (typu Bang), a potem płynem do szyb. Mam też niestety to g...o w szafkach kuchennych. :evil:
Podobno jest specjalny lakier, którym pokrywa się powierzchnię trawioną i nie łapie wtedy plam. Wiem to od szklarza, więc zapytaj się w takich zakładach czym maluja. Ja już olewam, bo przerowadzam się w czerwcu. Teraz zwrócę uwagę, aby mleczne szybki były gładkie z obu stron.

MarcinG22
12-02-2008, 23:49
Umyc, a potem cos do odtłuszczenia

A jak w mat wejdzie farba albo mocny brud to mozna oddac do ponownego piaskowania, ale to juz kosztuje

arletta78
13-02-2008, 09:41
Ja miałam lakierowane szyby w drzwiach, ale nie jestem zadowolona, kosztowało mnie to dośc dużo, a efekt niestety marny. Ale podejrzewam, że to wina "fachowca"

I-WiTo
13-02-2008, 11:14
To co powiem może nie wszystkim się przyda jako informacja dot. czyszczenia mlecznego szkła. Skorzystać mogą jedynie osoby które dopiero myślą o zainstalowaniu w swoich wnętrzach takowych szyb. Jeśli np. będziecie zlecać to zakładowi szklarskiemu to on z kolei szkło w procesie piaskowania właśnie zmatowi, a kolejny proces - hartowanie - spiecze na tej szorstkiej powierzchni matowe pory i w ten oto sposób obydwie strony będą łatwe w utrzrymaniu czystości. Oczywiście na początku należy w szkle porobić odpowiednie otwory na właściwe okucia.
Pozdrawiam i powodzenia. :D

MarcinG22
13-02-2008, 20:39
Ja nigdy nie hartuje piaskowanego szkła, ale fakt faktem ze nigdy nie robie prac z tego szkła bo na drzwi to sie ono poprostu nie nadaje

To takich prac jest specjalne szkło trawione chemicznie

d5620s
13-02-2008, 21:02
Ja nigdy nie hartuje piaskowanego szkła, ale fakt faktem ze nigdy nie robie prac z tego szkła bo na drzwi to sie ono poprostu nie nadaje

To takich prac jest specjalne szkło trawione chemicznie bedzie w moich drzwiach w domku-wlasciwie juz jest. Ale droższe i to sporo ale warto

MarcinG22
13-02-2008, 23:11
Drogie ale nie ma problemów z tym szkłem

jlewenko
15-02-2008, 06:50
A czy uważacie, że możnaby tą felerną stronę okleić jakąś okleiną np. mrożone szkło lub czymś podobnym...?

MarcinG22
15-02-2008, 08:34
Nie bo klej nie złapie strony piaskowanej

jlewenko
15-02-2008, 12:10
No to lipa...

MarcinG22
15-02-2008, 21:11
Moze da sie domyc