PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć stary klej po gubych tapetach?



tiguan
12-02-2008, 22:09
Kupiłem 14-to letnie mieszkanko i jestem w trakcie jego remontu. Przedpokój miałem cały wyklejony grubą tapetą korkową, tapeta była kładzona z 10 lat temu, po jej zerwaniu na ścianach pozostał mi żółty klej z tapety. Cy ktoś ma może pomysł jak zdjąć ten klej, jednak kuć tynków bym nie chciał.

Rom-Kon
12-02-2008, 22:50
co idzie to zeskrobać mechanicznie... resztę przyszpachlować... ...zależy jak się trzyma...

tiguan
16-02-2008, 17:40
mechanicznie to wiem, ale może znajdzie sie jakiś środek którym to uda się zmyć? A po zdjęciu kleju będe kładł na ściane gładzie.

Rom-Kon
16-02-2008, 19:03
jeśli był to klej rozpuszczalnikowy (a mniemam że tak) to raczej nie ma szans... raczej innego kleju nie użyli... może jeszcze dyspersyjny np. typu wikol ale to też się nie usunie... jeśli się dobrze trzyma to przeszpachlować jeśli odspaja się to zeskrobać... innego wyjścia nie widzę... można przed skrobaniem podgrzać palnikiem albo opalarką.... może trochę zmięknie i łatwiej zejdzie... Jeśli są to duże płaty kleju i jest możliwość że gips się nie będzie na tym trzymał to można pierwszą warstwę - kontaktową przeszpachlować klejem Atlas Plus lub podobnym i na to dopiero gładź...

retrofood
16-02-2008, 19:20
a wodą nie schodzi???